συμβαση εργου 5 ετων μονιμοποιηση;;;;

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
maria1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 1:28 pm

Δημοσίευσηαπό maria1 » Παρ Νοέμ 21, 2008 8:45 am

Συμφωνώ ο τύπος είναι δείγμα κοπλεξισμού!!!
Νομίζει ότι τα πάντα θα του έρθουν γιατί ΠΡΕΠΕΙ.

ΞΥΠΝΑ!!! Πιάσε τη ζωη στα χέρια σου, σεβασου τον εαυτό σου και τους άλλους για να σε σεβαστούν και αυτοί.

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ!!!! :!:

Avtwvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2008 12:53 pm

Δημοσίευσηαπό Avtwvia » Παρ Νοέμ 21, 2008 10:18 pm

To ατομο εχει γερο προβλημα.. Ψαχνει δουλεια και δεν βρισκει; Εγω ρε παιδια πως ηρθα σε ξενο τοπο χωρις γνωριμιες και βρηκα δουλεια αμεσως; τι ειμαι τοσο τυχερη πια; Αμα ψαχνεις βρισκεις ξερω εγω και οταν ειπα μου εκαναν προταση κανεις δεν ασχοληθηκε να ρωτησει. Προταση μου εκαναν οι δικοι μου για να ξαναγυρισω στην Αθηνα απλα δεν ηθελα να ξαναπαντησω γιατι καταλαβα το επιπεδο και να πω οτι τα πτυχια δεν κανουν τον ανθρωπο...Ανακοινωση εβγαλε ο Δημος μας και επειδη με ηξεραν απο το δημαρχειο, ημουν στο γραφειο προσωπικου σαν στειτζ, με πηρε η προισταμενη και μου το ειπε γι αυτο αλλωστε ακομα δεν ξερω αμα με δεχτηκαν!!! Περιμενουν το βουλευτη τους να τους χωσει καπου και συφιλιαζουν οταν καλουν αλλον αντι γι αυτους!!

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Re: συμβαση εργου 5 ετων μονιμοποιηση;;;;

Δημοσίευσηαπό otinanai » Πέμ Δεκ 18, 2008 10:07 pm

MPYRAL έγραψε:
maria1 έγραψε:καλημερα,

εχω συμβαση εργου εδω και 5 χρονια σε πανεπιστημιακό ιδρυμα ως γραμματειακη υποστηριξη, χωρις καμια μερα διακοπης. Θελω να ρωτησω αν καποιος απο εσας γνωριζει να μου πει αν υπαρχει πλεον δυνατοτητα μονιμοποιησης, αν εχει γινει καποιο δικαστηριο που να εχει μονιμοποιηθεί κάποιος μετα το Π.Δ. του Παυλόπουλου.
Όποιος γνωριζει παρακαλώ να απαντησει!!
Ευχαριστώ :wink:


HRTHE H WRA SOY KAI SENA E ;;;;; DE MAS EIPES PWS MPHKES ME SYMBASH PWS PERASES ;;;;;;;AXIOKRATIKA;;;;;;;;AN NAI SIGYRA TOTE APLA THA EIXE KAPOIA PROSONTA BLEPE NA EIXES KANEI DIO SEMINARIA OAED NA EIXES GENHTHEI APO TH LARISA NA EISAI ILIKIAS 20 ME 23 XANHIA MA PRASINA MATIA ....GIA ENA EXAMHNO SYMBASI !!!!! E META EGINE 4 XRONIA ...ANTE AN MPHKES ME PASOK ,,,THA PERIMENEIS NA XANABGEI GIA NA GINEIS MONIMI AN MPHKES ME ND THA KANEIS AKOMI KAMIA DEKAETIA ME SYMBASI KALA EINAI ....


SWSTOS O FILOS!

Sephira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Οκτ 29, 2007 11:37 am

Δημοσίευσηαπό Sephira » Κυρ Δεκ 28, 2008 9:06 am

Avtwvia έγραψε:To ατομο εχει γερο προβλημα.. Ψαχνει δουλεια και δεν βρισκει; Εγω ρε παιδια πως ηρθα σε ξενο τοπο χωρις γνωριμιες και βρηκα δουλεια αμεσως; τι ειμαι τοσο τυχερη πια; Αμα ψαχνεις βρισκεις ξερω εγω και οταν ειπα μου εκαναν προταση κανεις δεν ασχοληθηκε να ρωτησει. Προταση μου εκαναν οι δικοι μου για να ξαναγυρισω στην Αθηνα απλα δεν ηθελα να ξαναπαντησω γιατι καταλαβα το επιπεδο και να πω οτι τα πτυχια δεν κανουν τον ανθρωπο...Ανακοινωση εβγαλε ο Δημος μας και επειδη με ηξεραν απο το δημαρχειο, ημουν στο γραφειο προσωπικου σαν στειτζ, με πηρε η προισταμενη και μου το ειπε γι αυτο αλλωστε ακομα δεν ξερω αμα με δεχτηκαν!!! Περιμενουν το βουλευτη τους να τους χωσει καπου και συφιλιαζουν οταν καλουν αλλον αντι γι αυτους!!


ετσι ακριβως ειναι....!!!!!
ανεγκεφαλα παιδια....που ζουν εις βαρος των γονεων τους. Γιατι αν ηθελαν δουλεια θα ειχαν βρει, αλλα τους αρεσει η μιζερια, η γκρινια και να κρινουν τους αλλους. Αν θελετε να κρινετε λοιπον... θα υποστειτε και την κριτικη !

ρε παιδια report δεν υπαρχει σε αυτο το φορουμ ? ο καθε ενας μπορει να γραφει οτι μλκ θελει? ελεος!

unleaded12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 5:43 pm

Re: συμβαση εργου 5 ετων μονιμοποιηση;;;;

Δημοσίευσηαπό unleaded12 » Δευ Δεκ 29, 2008 4:27 pm

lakostaki έγραψε:εγώ έχω την εξής απορία πώς έκανες 5 έτη σύμβαση έργου δεν σε έπιασε ο νόμος του Παυλόπουλου για το 24 μηνο που απαγορεύει πάνω από 24μηνες σύμβαση στον ίδιο φορέα?


Καλά! εγώ έμαθα προχθές ότι πήραν 5 ετεις στη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς. Το λέω με επιφύλαξη αλλά θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης