Έγκριση από Επίτροπο

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος

Έγκριση από Επίτροπο

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Πέμ Νοέμ 13, 2008 9:26 pm

Θα ήθελα να πληροφορηθώ εάν ο επίτροπος μπορεί να μην εγκρίνει συμβάσεις έργου οι οποίες χρηματοδοτούνται αποκλειστικά από την ευρωπαική ένωση.

anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Έγκριση από Επίτροπο

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Παρ Νοέμ 14, 2008 9:42 pm

anixneutis έγραψε:Θα ήθελα να πληροφορηθώ εάν ο επίτροπος μπορεί να μην εγκρίνει συμβάσεις έργου οι οποίες χρηματοδοτούνται αποκλειστικά από την ευρωπαική ένωση.

XAI τοποθετήσου!!!

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό XAI » Σάβ Νοέμ 15, 2008 10:24 am

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ anixneuti ΟΛΥΜΠΙΕ,,,,ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ ΕΧΕΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,,ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΤΑΙ ΧΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΟ,,,,,,,ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ

anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Κυρ Νοέμ 16, 2008 9:39 pm

XAI έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ anixneuti ΟΛΥΜΠΙΕ,,,,ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ ΕΧΕΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,,ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΤΑΙ ΧΑΖΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΟ,,,,,,,ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ

Δεν ξέρω αν εμείς έχουμε χαζέψει την επίτροπο ή αυτή εμάς μάλλον εσύ έχεις δίκιο. Το θέμα είναι αν αξίζει να υποχρεωθείς για κάτι για το οποίο δεν θα πληρωθείς. Και υποχρεωμένος και απλήρωτος δε λέει...

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό XAI » Δευ Νοέμ 17, 2008 3:42 pm

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ,ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΥΣ,,,,,ΑΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΕ ΔΗΜ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,,,,ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ,, ΕΣΥ?

anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Δευ Νοέμ 17, 2008 10:00 pm

XAI έγραψε:ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ,ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΥΣ,,,,,ΑΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΕ ΔΗΜ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,,,,ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ,, ΕΣΥ?

Μιλώ για Δήμο ΟΧΙ για Δημοτική Επιχείρηση. Για να γίνω πιο σαφής. Έχουν κοπεί συμβάσεις έργου. Το ερώτημα είναι αν η επίτροπος παρεμβαίνει και στο κοινοτικό χρήμα. Δηλαδή κάποιες από τις συμβάσεις έργου χρηματοδοτούνται από την Ευρωπαική Ένωση. Έχει το δικαίωμα να τις κόψει και αυτές ή επειδή είναι από την Ευρωπαική Ένωση δεν της πέφτει λόγος; Δεν έχω κάποια πληροφόρηση. Προληπτικά ρωτάω. Και η ερώτηση είναι γενική. Μπορεί να αφορά οποιονδήποτε Δήμο της χώρας ή και άλλον φορέα του δημοσίου που ελέγχεται από επίτροπο.

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό XAI » Τρί Νοέμ 18, 2008 9:39 am

Έχουν κοπεί συμβάσεις έργου. ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ,,, Η ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,,,,,,,,,,ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΓΚΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΟ ΕΚΕΙ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΚΤΙΚΟΥ,,,,,,,,,,,,,ΑΝΑΓΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ,,,ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,,ΕΙΔΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ,,,ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΙΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ,,,ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 24 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΧΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ Η ΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ,,,,,,,,,,,,,ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΟΣ(ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ),,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΟΣ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sephira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Sephira » Τρί Νοέμ 18, 2008 1:30 pm

XAI έγραψε:Έχουν κοπεί συμβάσεις έργου. ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ,,, Η ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,,,,,,,,,,ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΓΚΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΟ ΕΚΕΙ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΚΤΙΚΟΥ,,,,,,,,,,,,,ΑΝΑΓΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ,,,ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,,ΕΙΔΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ,,,ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΙΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ,,,ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 24 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΧΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ Η ΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ,,,,,,,,,,,,,ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΟΣ(ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ),,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΟΣ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

σε αυτη την θεση βρεθηκαμε σημερα... και δουλευουμε ηδη 8 ατομα , 2 μηνες .Το πρωι η επιτροπος επεστρεψε τα ενταλματα μας,γιατι καποιοι δεν τηρουσαν το 3μηνο κενο, για αλλους ηταν η 3η συνεχομενη εργου στο ιδιο αντικειμενο και η μια γιατι λεει δεν ειχε χωρο να υπογραψει!!!! Ελεος :lol:

Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης