Πρόβλημα με ΑΣΕΠ σχετικά με κόλλημα 8μηνου

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
freddie7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2020 3:26 am

Πρόβλημα με ΑΣΕΠ σχετικά με κόλλημα 8μηνου

Δημοσίευσηαπό freddie7 » Κυρ Αύγ 07, 2022 10:36 am

Καλημέρα σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλώ.
Εργαζόμουν στον εοδυ με ιδοχ ορισμένου χρόνου εκτός διακοσαριάς ΑΣΕΠ. Ο ΑΣΕΠ δεν είχε καμία απολύτως ανάμιξη σε αυτό. Κάνω τα χαρτιά μου σε 7 μηνη σύμβαση στο υπουργείο πολιτισμού. Και ήμουν στους πρόσληπτεους. Επικοινωνώ τηλεφωνικά με τον ΑΣΕΠ και μιλάω με ανώτατο στέλεχος. Του εξηγώ ότι εργαζόμαι στο εοδυ και ότι είναι επιτυχών στην 7 μηνη προκήρυξη και του θέτω το ερώτημα αν έχω κόλλημα 8 μηνου για να μην έχω καποιο πρόβλημα και παραιτηθώ από την εργασία μου άδικα. Μου λέει ότι δεν έχω κόλλημα 8 μηνου καθώς στη συγκεκριμένη προκήρυξη του εοδυ ο ΑΣΕΠ δεν είχε μις απολύτως ανάμειξη και ήταν αποκλειστική υπόθεση του εοδυ. Ξανά ρωτάω αν είναι σίγουρο και μου λέει ότι είναι 100% ότι ο τρόπος που έγινε η πρόσκληση από τον εοδυ και όλα τα σχετικά είναι Εκτός ΑΣΕΠ. Όποτε μου λέει δεν εσείς κόλλημα. Απλά μου λέει να κάνω μια υπεύθυνη δήλωση που να αναγράφω όλα αυτά που είπαμε και αν χρειαστεί η υπηρεσία μου να επικοινωνήσει μαζί του. Μετά από 3,5 βγαίνουν οι οριστικοί πίνακες και με έχει βάλει ο ίδιος ο ΑΣΕΠ με κόλλημα 8 μηνου.. τι κάνω στην περίπτωση αυτή ξέρετε;
Επίσης να σας πω ότι έχω κάνει αίτηση θεραπείας αναγράφοντας όλα τα παραπάνω. Θέλω την βοήθεια σας γιατί χάνω την δουλειά μ

Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες