χρηση αναπηριας γονεα

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
mama1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 4:40 pm

χρηση αναπηριας γονεα

Δημοσίευσηαπό mama1 » Δευ Ιαν 15, 2018 6:38 pm

Καλησπέρα ,θα ηθελα να σας ρωτησω εαν καποιος γνωριζει να μου απαντησει εχω κανει τα χαρτια μου σε προκυρηξη ΣΟΧ και κανω χρηση αναπηριας γονεα 80% εχω καταθεσει πιστοποιητικο δικο μου πιστοποιητικο απο την πατρικη μου μεριδα και δυο υπευθυνες δηλωσεις μια της αδελφης μου λογω του οτι δεν κανει χρηση της αναπηριας και μια δικη μου χαρτι ΚΕΠΑ,βγαινουν τα αποτελεσματα και εαν μου ειχαν προσμετρησει την αναπηρια θα εβγαινα δευτερη δεν μου την μετρησανε καθολου και βγηκα ενατη (2 θεσεις η προκυρηξη)πηρα τηλεφωνο στην υπηρεσια και μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα καταθεσει και ακομη ενα οικογενειακης απο την πατρικη μεριδα της μητερας μου διοτι τα αδερφια της λεει θα μπορουσαν να κανουν χρηση την αναπηρια η μητερα μου ειναι 69 ετων και ειναι η μικροτερη απο τα αδερφια της ολα τα υπολοιπα ειναι ανω των 78 ετων τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω εχω δικαστικη συμπαρασταση να κανω ενσταση? η δεν αξιζει τον κοπο απο τη στιγμη που λειπει γι αυτους το δικαιολογητικο ας προσεχα!!!!

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: χρηση αναπηριας γονεα

Δημοσίευσηαπό oaee » Δευ Φεβ 19, 2018 7:17 pm

Δεν μετράνε μορια τσαμπα κανεις αιτήσεις , κοίταξε να μαζέψεις εμπειρία απο ιδιωτικο τομέα ή ανεργία ! Τωρα αυτοι εχουν δίκιο που δεν στο μετράνε

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: χρηση αναπηριας γονεα

Δημοσίευσηαπό oaee » Δευ Φεβ 19, 2018 7:23 pm

Καλα λεει.. ενα πιστοποιητικό της μητέρας σου και ενα πιστοποιητικό που να αναφέρει τα αδέλφια σου!
Τσαμπα κανεις παντως ολη η ελλαδα εχει αυτά τα μορια κοιτα να βρεις εμπειρία /ενσημα καθώς και μήνες απο ΟΑΕΔ τωρα που ειναι νωρίς πριν πεσει η κυβερνηση και παγώσουν ολα.
Καλη τυχη λοιπόν

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: χρηση αναπηριας γονεα

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Φεβ 19, 2018 9:56 pm

mama1 έγραψε:Καλησπέρα ,θα ηθελα να σας ρωτησω εαν καποιος γνωριζει να μου απαντησει εχω κανει τα χαρτια μου σε προκυρηξη ΣΟΧ και κανω χρηση αναπηριας γονεα 80% εχω καταθεσει πιστοποιητικο δικο μου πιστοποιητικο απο την πατρικη μου μεριδα και δυο υπευθυνες δηλωσεις μια της αδελφης μου λογω του οτι δεν κανει χρηση της αναπηριας και μια δικη μου χαρτι ΚΕΠΑ,βγαινουν τα αποτελεσματα και εαν μου ειχαν προσμετρησει την αναπηρια θα εβγαινα δευτερη δεν μου την μετρησανε καθολου και βγηκα ενατη (2 θεσεις η προκυρηξη)πηρα τηλεφωνο στην υπηρεσια και μου ειπαν οτι επρεπε να ειχα καταθεσει και ακομη ενα οικογενειακης απο την πατρικη μεριδα της μητερας μου διοτι τα αδερφια της λεει θα μπορουσαν να κανουν χρηση την αναπηρια η μητερα μου ειναι 69 ετων και ειναι η μικροτερη απο τα αδερφια της ολα τα υπολοιπα ειναι ανω των 78 ετων τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω εχω δικαστικη συμπαρασταση να κανω ενσταση? η δεν αξιζει τον κοπο απο τη στιγμη που λειπει γι αυτους το δικαιολογητικο ας προσεχα!!!!


Εγω οταν πηρα τηλ στον ασεπ μου ειπαν απο τη στιγμη που τα αδελφια ειναι ανω των 63 δεν απαιτειται...

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: χρηση αναπηριας γονεα

Δημοσίευσηαπό oaee » Τετ Φεβ 21, 2018 12:47 am

Χρειαζεται κανονικα οτι λεει !


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες