5Κ/2022

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Soulis_Soularas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 2:08 pm

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Soulis_Soularas » Τρί Νοέμ 28, 2023 12:19 pm

(*) [...] αυτομάτως οι δαπάνες ήταν ΜΗ επιλέξιμες ως διακριτές (δαπάνες) [...]

(εκ παραδρομής γράφτηκε κάτι, που δεν έβγαζε νόημα)

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Κυρ Ιαν 07, 2024 10:47 pm

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

Έχει κανείς νεότερα για τα τελικά αποτέλεσματα των ΠΕ. Εμένα μου λένε συνέχεια ότι εξετάζουν τις ενστάσεις και μου λένε κάθε φορά από μήνα σε μήνα ότι θα έχουμε αποτελέσματα. Εν των μεταξύ οι ενστάσεις είναι μόνο 57, δεν είναι και κανένας τρομερός αριθμός...5 τη μέρα να εξετάζουν θέλουν 12 μέρες...

ealvanit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2023 1:56 pm

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό ealvanit » Τετ Ιαν 10, 2024 6:20 pm

Σε επικοινωνία με την αρμόδια υπάλληλο κ. Π. κατά τη διάρκεια των εορτων, τα αποτελέσματα αναμένονται μετά τις 20 Ιανουαρίου. Βέβαια για να έχω αυτή την απάντηση έπρεπε να ξεπεράσω όλα τα εμπόδια που μου δημιούργησε το τμήμα ενημέρωσης του ΑΣΕΠ που αποτελεί τμήμα διαχείρισης επικοινωνίας και σε καμία περίπτωση δεν παρέχει πραγματική ενημέρωση κοινού. Σε κάθε σας επικοινωνία σας προτρέπω να ζητήσετε την ενημέρωση από την αρμόδια υπάλληλο γιατί το τμήμα ενημέρωσης απλά δεν έχει ιδέα.

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Δευ Ιαν 29, 2024 2:20 pm

ealvanit έγραψε:Σε επικοινωνία με την αρμόδια υπάλληλο κ. Π. κατά τη διάρκεια των εορτων, τα αποτελέσματα αναμένονται μετά τις 20 Ιανουαρίου. Βέβαια για να έχω αυτή την απάντηση έπρεπε να ξεπεράσω όλα τα εμπόδια που μου δημιούργησε το τμήμα ενημέρωσης του ΑΣΕΠ που αποτελεί τμήμα διαχείρισης επικοινωνίας και σε καμία περίπτωση δεν παρέχει πραγματική ενημέρωση κοινού. Σε κάθε σας επικοινωνία σας προτρέπω να ζητήσετε την ενημέρωση από την αρμόδια υπάλληλο γιατί το τμήμα ενημέρωσης απλά δεν έχει ιδέα.



Προσπάθησα να μάθω ποια/ποιος είναι αρμόδια/ος υπάλληλος για τα αποτελέσματα της συγκεκριμένης προκήρυξης και η κυρία στο τηλεφωνικό κέντρο του ΑΣΕΠ ήταν αγενέστατη. Μου είπε ότι κανείς δεν ξέρει να μου πει πότε θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ και ότι δεν υπάρχει προγραμματισμός για κάτι τέτοιο. Απαράδεκτη απάντηση από το ΑΣΕΠ και απαράδεκτη συμπεριφορά σε ανθρώπους που αγωνιούν. Πόσο κρίμα...

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό THP » Δευ Φεβ 05, 2024 10:06 pm

Βγήκαν τα αποτελέσματα για ΠΕ. Όλα καλά.

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Τρί Φεβ 06, 2024 10:30 am

THP έγραψε:Βγήκαν τα αποτελέσματα για ΠΕ. Όλα καλά.

Επιτέλους!
Ξέρει κανείς από εδώ και πέρα ποια είναι η διαδικασία και πόσο καιρό παίρνει μέχρι να αναλάβουμε υπηρεσία;

Soulis_Soularas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 2:08 pm

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Soulis_Soularas » Τρί Φεβ 06, 2024 12:54 pm

Τα γνωστά :

α) Αναμονή για ειδοποίηση από τον Φορέα διορισμού για την προσκόμιση των δικαιολογητικών που κατατέθηκαν και στην αίτηση συμμετοχής (προθεσμία 20 ημερών αν θυμάμαι καλά),
β) Αναμονή για ΦΕΚ διορισμού.
γ) Κλήση από τον Φορέα διορισμού για την ορκωμοσία.

Συμπληρώστε κάτι, αν μου έχει διαφύγει.

maryman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2022 10:15 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό maryman » Τρί Φεβ 06, 2024 6:14 pm

Καλησπέρα, συγχαρητήρια στους διοριστέους. Γνωρίζεται αν μπορουμε να αιτηθούμε παράταση ανάληψης καθηκόντων;

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό THP » Τρί Φεβ 06, 2024 9:28 pm

Όλοι δικαιούνται να αιτηθούν. Μετά από την έκδοση του ατομικού ΦΕΚ διορισμού, σε κάθε περίπτωση.

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Τετ Φεβ 07, 2024 2:45 pm

Soulis_Soularas έγραψε:Τα γνωστά :

α) Αναμονή για ειδοποίηση από τον Φορέα διορισμού για την προσκόμιση των δικαιολογητικών που κατατέθηκαν και στην αίτηση συμμετοχής (προθεσμία 20 ημερών αν θυμάμαι καλά),
β) Αναμονή για ΦΕΚ διορισμού.
γ) Κλήση από τον Φορέα διορισμού για την ορκωμοσία.

Συμπληρώστε κάτι, αν μου έχει διαφύγει.



Τέλεια! Ευχαριστούμε!
Και πόσο χρόνο παίρνουν όλες αυτές οι διαδικασίες περίπου;

Soulis_Soularas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 2:08 pm

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό Soulis_Soularas » Πέμ Φεβ 08, 2024 7:29 am

Δύσκολο να απαντηθεί αυτό ! Αυτή τη στιγμή λογικά, αναμένεται το ΦΕΚ των οριστικά προσληπτέων. Αφού βγει αυτό και αφού στείλει το ΑΣΕΠ τα προσωπικά στοιχεία επικοινωνίας, θα ξεκινήσει η διαδικασία ενημέρωσης των διοριστέων από το ΥΠ.ΠΟ.Α. (προσωπική εκτίμηση, περίπου 2 εβδομάδες).

Επί συνόλω, πιστεύω (προσωπική εκτίμηση είναι πάντα) ότι θα χρειαστεί τουλάχιστον ενάμισης με δύο μήνες μέχρι την κλήση για ορκωμοσία. Μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν και όλες οι υπόλοιπες ενδιάμεσες διαδικασίες (έκδοση ατομικού ΦΕΚ διορισμού, ενημέρωση του ΓΛΚ για δέσμευση ποσού μισθοδοσίας κ.λπ.).

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό THP » Παρ Φεβ 16, 2024 7:47 am

Βγήκε και το ΦΕΚ προσληπτέων εχθές (τ. Γ' προφανώς).

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Τετ Φεβ 21, 2024 1:04 pm

THP έγραψε:Βγήκε και το ΦΕΚ προσληπτέων εχθές (τ. Γ' προφανώς).

Υπέροχα! Συγχαρητήρια σε όλους!
Τι σημαίνει αυτό για τον χρόνο που απαιτείται μέχρι να αναλάβουμε; Νομίζω ότι έγινε πιο σύντομα απ' ό, τι περιμέναμε. Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μας πει για τα επόμενα βήματα και το χρόνο που θα χρειαστεί περίπου για κάθε βήμα;

Ευχαριστώ!

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό THP » Τετ Φεβ 28, 2024 9:16 am

Καλημέρα,
Μήπως έχει λάβει κανείς ενημέρωση από τη Διεύθυνση Διοικητικού, σχετικά με την αποστολή δικαιολογητικών (ιατρικές εξετάσεις, δικαιολογητικά ΑΣΕΠ κ.λπ.); Εάν ναι, πότε περίπου, επικοινώνησαν μαζί του ;

Ευχαριστώ.

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: 5Κ/2022

Δημοσίευσηαπό NinaS » Τετ Φεβ 28, 2024 5:38 pm

THP έγραψε:Καλημέρα,
Μήπως έχει λάβει κανείς ενημέρωση από τη Διεύθυνση Διοικητικού, σχετικά με την αποστολή δικαιολογητικών (ιατρικές εξετάσεις, δικαιολογητικά ΑΣΕΠ κ.λπ.); Εάν ναι, πότε περίπου, επικοινώνησαν μαζί του ;

Ευχαριστώ.



Όχι ακόμα...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες