3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Giannis6
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2022 11:33 am

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Giannis6 » Τετ Νοέμ 15, 2023 12:20 pm

Έχει κάποιος πληροφόρηση πότε αναμένονται; Ξέρετε σε ποιο τηλέφωνο καλούμε;

sketos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 30, 2023 9:42 am

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό sketos » Πέμ Νοέμ 30, 2023 2:49 pm

Καλησπέρα σας,


Αθήνα, 29-11-2023
Αριθμ. Πρωτ.: 36676//01/2023

Προκήρυξη 3Κ/2022 (ΦΕΚ 37/τ.ΑΣΕΠ/28.6.2022) για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, διακοσίων δώδεκα
(212) θέσεων μόνιμου προσωπικού και προσωπικού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου ΠΕ και ΤΕ στην
Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών (ΑΣΚΤ), στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ), στα Γενικά Αρχεία του Κράτους
(ΓΑΚ), στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης (ΔΠΘ), στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
(ΕΜΠ), στην Εθνική Αρχή Ανώτατης Εκπαίδευσης (ΕΘΑΑΕ – πρώην ΑΔΙΠ), στην Ιερά Μητρόπολη Σάμου και Ικαρίας, στο
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, στο Πανεπιστήμιο Κρήτης, στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, στο
Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου (ΠαΠελ), στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, στο Πολυτεχνείο Κρήτης, στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο, στις
Περιφερειακές Διευθύνσεις και Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και στην Κεντρική Υπηρεσία του
Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σύμφωνα με το άρθρο 28 του ν.4765/2021. Έλεγχος αιτήσεων και δικαιολογητικών
υποψηφίων κατηγορίας ΠΕ, για την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων. Αυτεπάγγελτος και κατ΄ ένσταση έλεγχος για την
έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων κατηγορίας ΤΕ.

diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A8%CE%A5%CE%9B76%CE%976-%CE%9C%CE%98%CE%A9?inline=true


Ευχαριστώ!

MichalSpye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2018 9:29 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό MichalSpye » Παρ Δεκ 08, 2023 2:37 pm

Λογικά θα βγουν σήμερα γιατί μόλις μπήκα με κωδικούς και μου εμφανίζει κανονικά εγγραφές στην κατάταξη

chpapadopo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2022 3:18 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό chpapadopo » Παρ Φεβ 09, 2024 1:35 pm

Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΤΕ);

sketos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 30, 2023 9:42 am

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό sketos » Δευ Φεβ 12, 2024 6:30 pm

chpapadopo έγραψε:Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΤΕ);


Καλησπέρα,
Εμένα σήμερα με κάλεσαν για να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για τη θέση.

Rini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2022 4:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Rini » Παρ Μαρ 22, 2024 10:39 am

Καλημέρα!
Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΠΕ);

anthoula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 30, 2024 7:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό anthoula » Κυρ Μαρ 31, 2024 1:57 pm

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου διευκρινίσετε αν στις προκηρύξεις που δέχονται όλα τα πτυχία για μια θέση ο ΑΣΕΠ δέχεται τελικά την εμπειρία που έχει συνάφεια με τη θέση ή ο καθένας έχει δικαίωμα να δηλώσει την εμπειρία του γενικά.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση θεραπείας για την προκήρυξη ΠΕ Διοικητικό, καθώς στα προσωρινά ήμουν στους διορισθέντες και στα οριστικά με πέρασε κάποιος με πτυχίο πληροφορικής ο οποίος είχε κάνει ένσταση ότι δεν του είχαν μετρήσει όλα τα ένσημα. Θεωρώ ότι μπορεί να έγινε λάθος και να του υπολόγισαν τα μόρια για τη θέση της πληροφορικής.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό stressed » Δευ Απρ 01, 2024 11:41 am

σε μεγάλες προκηρύξεις γίνονται λάθη στο λέω εκ πείρας μιας και εγώ εχω κάνει ένσταση σε άλλο διαγωνισμό και δικαιώθηκα αν έλεγες για ΠΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ θα σου έλεγα ότι είναι εξειδικευμένο αλλά στο ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ τα αναγνωρίζουν όλα ως προϋπηρεσία. δεν χάνεις κάτι να κάνεις αίτηση θεραπείας, θα πάρεις απλά την απάντηση που περιμένεις ότι εκ παραδρομής δεν τα είχαν υπολογίσει δεν έχει παράβολο νομίζω η διαδικασία της θεραπείας, σωστά? Καλή επιτυχία σε άλλους διαγωνισμούς αφού έφτασες τόσο κοντά την επόμενη φορά θα είσαι σίγουρα μέσα

anthoula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 30, 2024 7:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό anthoula » Δευ Απρ 01, 2024 8:12 pm

Συγνώμη να διευκρινίσω η θέση είναι για ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ, οπότε θέλω να πιστεύω ότι έχω ελπίδες. Όταν έχω απάντηση θα ενημερώσω στην ομάδα. Αν και πιστεύω θα αργήσουν να μου απαντήσουν

nkalyvio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 6:15 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό nkalyvio » Δευ Απρ 01, 2024 8:20 pm

Rini έγραψε:Καλημέρα!
Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΠΕ);

Με πήραν σήμερα από τον φορέα ανεπίσημα να με ρωτήσουν και μου είπαν ότι σήμερα πήγε η λίστα με τους επιτυχόντες.

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό stressed » Τρί Απρ 02, 2024 11:32 am

anthoula έγραψε:Συγνώμη να διευκρινίσω η θέση είναι για ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ, οπότε θέλω να πιστεύω ότι έχω ελπίδες. Όταν έχω απάντηση θα ενημερώσω στην ομάδα. Αν και πιστεύω θα αργήσουν να μου απαντήσουν


Στο ΠΕ ΔΙΟΙΗΚΗΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ισχύει ότι και στο ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ. Το υπουργείο παιδείας δυστυχώς δεν έχει ΠΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.Με αφορμή αυτό που έγραψες το έψαξα δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά, μπορούν από ανθρώπινο δυναμικό να σε πάνε οικονομικό και χωρίς καν να σε ρωτήσουν! Τι να πω!

Rini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2022 4:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Rini » Τρί Απρ 02, 2024 2:19 pm

nkalyvio έγραψε:
Rini έγραψε:Καλημέρα!
Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΠΕ);

Με πήραν σήμερα από τον φορέα ανεπίσημα να με ρωτήσουν και μου είπαν ότι σήμερα πήγε η λίστα με τους επιτυχόντες.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ δυστυχώς ακόμα δεν έχω λάβει κάποιο τηλεφώνημα και ανησυχώ τι γίνεται σε περίπτωση που που δεν επικοινωνήσει κανείς. Πήρα εγώ τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι ακόμα δεν είχε στείλει τη λίστα ο ΑΣΕΠ οπότε ίσως να ξεκίνησαν εχθές να επικοινωνούν αφού έλαβαν τη λίστα.

nkalyvio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 6:15 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό nkalyvio » Τετ Απρ 03, 2024 9:38 am

Rini έγραψε:
nkalyvio έγραψε:
Rini έγραψε:Καλημέρα!
Έχει έρθει σε κανέναν πρόσκληση για αποδοχή της θέσης(ΠΕ);

Με πήραν σήμερα από τον φορέα ανεπίσημα να με ρωτήσουν και μου είπαν ότι σήμερα πήγε η λίστα με τους επιτυχόντες.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ δυστυχώς ακόμα δεν έχω λάβει κάποιο τηλεφώνημα και ανησυχώ τι γίνεται σε περίπτωση που που δεν επικοινωνήσει κανείς. Πήρα εγώ τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι ακόμα δεν είχε στείλει τη λίστα ο ΑΣΕΠ οπότε ίσως να ξεκίνησαν εχθές να επικοινωνούν αφού έλαβαν τη λίστα.


Αν δείτε σε προηγούμενες απαντήσεις εξαρτάται και από τον φορέα. Δλδ στο φορέα που πήραν εμένα (πανεπιστήμιο) ήμασταν 3 άτομα. Στο υπουργείο υπάρχει και μια εσωτερική διαδικασία να φτάσει το έγγραφο σε αυτόν που πρέπει να σας επικοινωνήσει.
p.s. Στην διαυγεια δεν έχει βρει ακόμα το ΦΕΚ κατανομής ακόμη.

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό THP » Τετ Απρ 03, 2024 5:12 pm

Η διαδικασία γενικά, είναι πολύ συγκεκριμένη : δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειδοποιηθούν οι επιτυχόντες. Προκειμένου να εξασφαλιστει ο Φορέας ως προς την έγκαιρη ενημέρωση τους και απέναντι στον Νόμο, αποστέλλει συστημένες επιστολές (υπογράφει ο επιτυχών άμα τη παραλαβή του).

Στην περίπτωσή μου (Υπουργείο), έστειλαν email (δεν το έλαβα ποτέ), πήραν τηλέφωνο (τους είπα ότι δεν το είχα λάβει), αλλά στο ενδιάμεσο είχαν αποστείλει συστημένες επιστολές προς όλους.

Rini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2022 4:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Rini » Τετ Απρ 03, 2024 9:47 pm

nkalyvio έγραψε:
Rini έγραψε:
nkalyvio έγραψε:Με πήραν σήμερα από τον φορέα ανεπίσημα να με ρωτήσουν και μου είπαν ότι σήμερα πήγε η λίστα με τους επιτυχόντες.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ δυστυχώς ακόμα δεν έχω λάβει κάποιο τηλεφώνημα και ανησυχώ τι γίνεται σε περίπτωση που που δεν επικοινωνήσει κανείς. Πήρα εγώ τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι ακόμα δεν είχε στείλει τη λίστα ο ΑΣΕΠ οπότε ίσως να ξεκίνησαν εχθές να επικοινωνούν αφού έλαβαν τη λίστα.


Αν δείτε σε προηγούμενες απαντήσεις εξαρτάται και από τον φορέα. Δλδ στο φορέα που πήραν εμένα (πανεπιστήμιο) ήμασταν 3 άτομα. Στο υπουργείο υπάρχει και μια εσωτερική διαδικασία να φτάσει το έγγραφο σε αυτόν που πρέπει να σας επικοινωνήσει.
p.s. Στην διαυγεια δεν έχει βρει ακόμα το ΦΕΚ κατανομής ακόμη.


Ναι ψάχνω κι εγώ κάθε μέρα στη διαύγεια και δεν έχω βρει κάτι. Οπότε αναμένουμε.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες