3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Rini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2022 4:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Rini » Τετ Απρ 03, 2024 9:51 pm

THP έγραψε:Η διαδικασία γενικά, είναι πολύ συγκεκριμένη : δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειδοποιηθούν οι επιτυχόντες. Προκειμένου να εξασφαλιστει ο Φορέας ως προς την έγκαιρη ενημέρωση τους και απέναντι στον Νόμο, αποστέλλει συστημένες επιστολές (υπογράφει ο επιτυχών άμα τη παραλαβή του).

Στην περίπτωσή μου (Υπουργείο), έστειλαν email (δεν το έλαβα ποτέ), πήραν τηλέφωνο (τους είπα ότι δεν το είχα λάβει), αλλά στο ενδιάμεσο είχαν αποστείλει συστημένες επιστολές προς όλους.


Χαίρομαι που λέτε ότι επιχειρούν με πολλούς τρόπους να ειδοποιήσουν τους επιτυχόντες γιατί ανησυχούσα λίγο. Οπότε κι εγώ που ο φορέας μου είναι υπουργείο θα έχουν λογικά αντίστοιχη αντιμετώπιση. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό stressed » Δευ Απρ 22, 2024 12:35 am

Με πήραν τηλέφωνο από το υπουργείο πριν κάποιες μέρες να με ρωτήσουν αν θα δεχτώ την θέση και να κάνουν επαλήθευση της διεύθυνσης αλλά ακόμα δεν έχω λάβει συστημένη επιστολή. Έχει λάβει κάποιος από εσάς συστημένο από το Υπουργείο; Κατηγορία ΠΕ.

Rini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2022 4:02 pm

Re: 3Κ/2022 Υπουργείο Παιδείας

Δημοσίευσηαπό Rini » Σάβ Μάιος 04, 2024 10:35 pm

stressed έγραψε:Με πήραν τηλέφωνο από το υπουργείο πριν κάποιες μέρες να με ρωτήσουν αν θα δεχτώ την θέση και να κάνουν επαλήθευση της διεύθυνσης αλλά ακόμα δεν έχω λάβει συστημένη επιστολή. Έχει λάβει κάποιος από εσάς συστημένο από το Υπουργείο; Κατηγορία ΠΕ.


Κι εγώ ακόμα περιμένω συστημένη επιστολή έπειτα από επικοινωνία που είχε γίνει πριν σχεδόν ένα μήνα. Κι εγώ ΠΕ είμαι. Υπάρχει περίπτωση να προκύψει κάποιο κόλλημα με το διορισμό εφόσον τηλεφωνικά τους είχα πει ότι αποδέχομαι τη θέση?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης