Δεδδηε 2/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τετ Ιούλ 27, 2022 7:31 am

andrapos έγραψε:Απο αυτούς που ήσασταν στους συμπληρωματικούς πίνακες ΠΕ για συνέντευξη την περασμένη εβδομάδα,
μήπως έμαθε κανένας πότε περίπου θα βγουνε προσωρινά; Είπε τίποτα η επιτροπή των συνεντεύξεων;

Τους είπαν τα γνωστά από Σεπτέμβρη.Πάντως στην 1/2021 που είχα πάει Ιούλιο συνέντευξη βγήκαν τα προσωρινά τέλος Σεπτέμβρη.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τετ Ιούλ 27, 2022 2:28 pm

Σχετικά με τα οριστικά των ΠΕ-ΤΕ Διοικητικών, έχει κανείς καμιά πληροφορία για το πότε θα ανακοινωθούνε; Αν περιμένουμε να τα ανακοινώσουν μαζί με τους ηλεκτρολόγους, δεν βλέπω να μας καλούνε πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων..

Nikosalie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2022 6:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Nikosalie » Πέμ Ιούλ 28, 2022 11:00 am

Παιδιά από ότι φαίνεται αυτή η προκήρυξη θα τραβήξει πολυ μέχρι να βγουν οριστικά αποτελέσματα και τα λοιπά δεν ξέρω γιατί το καθυστερουν τόσο...και στο τηλέφωνο σου λένε δεν γνωρίζουμε κάτι παρε Ιουλίο παρε Αυγούστο. Ενω από όσο γνωρίζω από άτομα που δουλευουν με την 1/2021 σε πολλές περιοχές έχουν σοβαρή έλλειψη ατόμων και περιμενουν.

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:06 pm

Από αυτούς που ξέρεις που μπήκαν με την 1/2021 Ηλεκτρολογοι/Μηχαλογοι ΠΕ τι μισθούς επιδόματα και άδειες έχουν?

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό john79 » Πέμ Ιούλ 28, 2022 12:27 pm

Nikosalie έγραψε:Ενώ από όσο γνωρίζω από άτομα που δουλεύουν με την 1/2021 σε πολλές περιοχές έχουν σοβαρή έλλειψη ατόμων και περιμένουν.


δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σοβαρή...

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Πέμ Ιούλ 28, 2022 1:53 pm

john79 έγραψε:
Nikosalie έγραψε:Ενώ από όσο γνωρίζω από άτομα που δουλεύουν με την 1/2021 σε πολλές περιοχές έχουν σοβαρή έλλειψη ατόμων και περιμένουν.


δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σοβαρή...


Ρε συ μην ανησυχείς.Ακόμα και να διοριστούν αύριο όλοι της 2/2021 και 1/2022 η έλλειψη στις βάρδιες των εναεριτών και η ανυπαρξία μελετητών στις περιοχές και τα πρακτορεία δεν θα ελαττωθεί γιατί χρειάζεται τεράστιος αριθμός ατόμων για να καλυφθούν κενά δεκαετίας.Η υποστελέχωση θα τους ''αναγκάσει'' να φέρουν τους εργολαβικούς και τα μπλοκάκια,εργαζόμενοι που χρησιμοποιείς όποτε,όπου και αν θες.Όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Δευ Αύγ 01, 2022 4:45 pm

IceCube έγραψε:
vagvou έγραψε:Να σε ρωτήσω για το 1150 εσύ είσαι παντρεμένος παιδιά; Γιατί και εγώ τόσα υπέγραψα απλά θέλω να δω αν παίζει ρόλο.


Ανυπαντρος, χωρίς παιδιά είμαι.
Με ρώτησαν όμως αν παίζει κάτι τέτοιο όταν υπέγραφα, οπότε υποθέτω πως παίζει κάτι παραπάνω, ρώτα το.


Τελικά δεν ισχύει το παραπάνω, 1150 μικτά ανεξαρτήτου οικογενειακής κατάστασης και παιδιών. Συνάδελφος που μπήκαμε μαζί ενώ έκανε την αίτηση στη γραμματεία τελικά με στη μισθοδοσία είχαμε τα ίδια, ρώτησε στα γραφεία και τελικά δεν δικαιούται τίποτα παραπάνω.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Τρί Αύγ 02, 2022 7:13 pm

Καλησπέρα σε όλους εν αναμονή των οριστικών αποτελεσμάτων για διοικητικούς λογιστές κάλεσα μπας κ υπάρχει κάποιο νεότερο για εκτιμώμενη ημερομηνία αλλά δεν.. Αν διάβασα καλά υπάρχουν ειδικότητες που περιμένουν 7-8 μήνες στα προσωρινά? Είχα την εντύπωση ότι σε 2 η 3 μήνες βαριά από τα προσωρινά βγαίνουν τα οριστικά.

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Τετ Αύγ 03, 2022 7:36 am

IceCube έγραψε:
IceCube έγραψε:
vagvou έγραψε:Να σε ρωτήσω για το 1150 εσύ είσαι παντρεμένος παιδιά; Γιατί και εγώ τόσα υπέγραψα απλά θέλω να δω αν παίζει ρόλο.


Ανυπαντρος, χωρίς παιδιά είμαι.
Με ρώτησαν όμως αν παίζει κάτι τέτοιο όταν υπέγραφα, οπότε υποθέτω πως παίζει κάτι παραπάνω, ρώτα το.


Τελικά δεν ισχύει το παραπάνω, 1150 μικτά ανεξαρτήτου οικογενειακής κατάστασης και παιδιών. Συνάδελφος που μπήκαμε μαζί ενώ έκανε την αίτηση στη γραμματεία τελικά με στη μισθοδοσία είχαμε τα ίδια, ρώτησε στα γραφεία και τελικά δεν δικαιούται τίποτα παραπάνω.

Φίλε μου 1150 μικτά + 6ευρω /ημέρα (τροφειο) δηλαδή +120 ευρώ καθαρά παίρνεις για ΔΕ? Μήπως γνωρίζεις τι βασικό παίρνουν οι διπλωματουχοι μηχανικοί ΠΕ γιατί το τροφειο είναι το ίδιο για όλους?

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τετ Αύγ 03, 2022 10:30 am

kexas1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους εν αναμονή των οριστικών αποτελεσμάτων για διοικητικούς λογιστές κάλεσα μπας κ υπάρχει κάποιο νεότερο για εκτιμώμενη ημερομηνία αλλά δεν.. Αν διάβασα καλά υπάρχουν ειδικότητες που περιμένουν 7-8 μήνες στα προσωρινά? Είχα την εντύπωση ότι σε 2 η 3 μήνες βαριά από τα προσωρινά βγαίνουν τα οριστικά.


Η αλήθεια είναι οτι αν περιμένουν να ανακοινώσουν τα οριστικά των διοικητικών, μαζί με αυτά των ηλεκτρολόγων, μας βλέπω να μας καλούνε κατα τα Χριστούγεννα! Θέλω να ελπίζω οτι τα επόμενα οριστικά που θα βγούνε, θα είναι των διοικητικών και δε θα καθυστερήσουν και άλλο. Ασε που ήδη έχουν βγεί οι βάσεις για τα πανεπιστήμια και οι ελπίδες που είχα να βρώ ένα αξιόλογο σπίτι συνεχώς εξανεμίζονται.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τετ Αύγ 03, 2022 10:58 am

Mecheng έγραψε:Φίλε μου 1150 μικτά + 6ευρω /ημέρα (τροφείο) δηλαδή +120 ευρώ καθαρά παίρνεις για ΔΕ? Μήπως γνωρίζεις τι βασικό παίρνουν οι διπλωματουχοι μηχανικοί ΠΕ γιατί το τροφείο είναι το ίδιο για όλους?


Τόσους μήνες που μιλάμε εδώ μέσα, αλλά και στο νήμα για την ΔΕΔΔΗΕ 1/2021, έχουμε καταλήξει στο οτι ο μισθός είναι:
ΔΕ = 1150 μεικτά,
ΤΕ = 1250 μεικτά,
ΠΕ = 1350 - 1400 μεικτά.

Τώρα πόσο ακριβώς είναι τα καθαρά δεν μας έχει αναφέρει κανέις, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι πίνακες στο internet που ίσως ανταποκρίνονται στα αληθινά ποσά.
Σε αυτά προσθέτεις και το τροφείο που είναι 6 ευρώ την ημέρα για ολες τις βαθμίδες.
Επιπλέον να υπολογίζεις 14 μισθοί σε σύνολο.

Αυτά τα αναφέρω με επιφύλαξη. Δεν ξέρω αν ισχύουν, απλά τα έχω διαβάσει εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο που κοιτάω για την συγκεκριμένη προκήρυξη.

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Τετ Αύγ 03, 2022 12:10 pm

Terminator έγραψε:
Mecheng έγραψε:Φίλε μου 1150 μικτά + 6ευρω /ημέρα (τροφείο) δηλαδή +120 ευρώ καθαρά παίρνεις για ΔΕ? Μήπως γνωρίζεις τι βασικό παίρνουν οι διπλωματουχοι μηχανικοί ΠΕ γιατί το τροφείο είναι το ίδιο για όλους?


Τόσους μήνες που μιλάμε εδώ μέσα, αλλά και στο νήμα για την ΔΕΔΔΗΕ 1/2021, έχουμε καταλήξει στο οτι ο μισθός είναι:
ΔΕ = 1150 μεικτά,
ΤΕ = 1250 μεικτά,
ΠΕ = 1350 - 1400 μεικτά.

Τώρα πόσο ακριβώς είναι τα καθαρά δεν μας έχει αναφέρει κανέις, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι πίνακες στο internet που ίσως ανταποκρίνονται στα αληθινά ποσά.
Σε αυτά προσθέτεις και το τροφείο που είναι 6 ευρώ την ημέρα για ολες τις βαθμίδες.
Επιπλέον να υπολογίζεις 14 μισθοί σε σύνολο.

Αυτά τα αναφέρω με επιφύλαξη. Δεν ξέρω αν ισχύουν, απλά τα έχω διαβάσει εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο που κοιτάω για την συγκεκριμένη προκήρυξη.

Γι αυτό λέω μήπως μπορεί να απαντήσει κάποιος μηχανικος ΠΕ που μπήκε με την 1/2021. Αν πάντως για ΔΕ ισχύει το 1150 τότε είναι λογικά και τα υπόλοιπα και ίσως και τα minimum.

vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό vagvou » Τετ Αύγ 03, 2022 2:56 pm

Καθαρά είναι 874 και το τροφιο 6ευρω για κάθε εργάσιμη



Terminator έγραψε:
Mecheng έγραψε:Φίλε μου 1150 μικτά + 6ευρω /ημέρα (τροφείο) δηλαδή +120 ευρώ καθαρά παίρνεις για ΔΕ? Μήπως γνωρίζεις τι βασικό παίρνουν οι διπλωματουχοι μηχανικοί ΠΕ γιατί το τροφείο είναι το ίδιο για όλους?


Τόσους μήνες που μιλάμε εδώ μέσα, αλλά και στο νήμα για την ΔΕΔΔΗΕ 1/2021, έχουμε καταλήξει στο οτι ο μισθός είναι:
ΔΕ = 1150 μεικτά,
ΤΕ = 1250 μεικτά,
ΠΕ = 1350 - 1400 μεικτά.

Τώρα πόσο ακριβώς είναι τα καθαρά δεν μας έχει αναφέρει κανέις, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι πίνακες στο internet που ίσως ανταποκρίνονται στα αληθινά ποσά.
Σε αυτά προσθέτεις και το τροφείο που είναι 6 ευρώ την ημέρα για ολες τις βαθμίδες.
Επιπλέον να υπολογίζεις 14 μισθοί σε σύνολο.

Αυτά τα αναφέρω με επιφύλαξη. Δεν ξέρω αν ισχύουν, απλά τα έχω διαβάσει εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο που κοιτάω για την συγκεκριμένη προκήρυξη.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Τετ Αύγ 03, 2022 3:33 pm

Terminator έγραψε:
kexas1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους εν αναμονή των οριστικών αποτελεσμάτων για διοικητικούς λογιστές κάλεσα μπας κ υπάρχει κάποιο νεότερο για εκτιμώμενη ημερομηνία αλλά δεν.. Αν διάβασα καλά υπάρχουν ειδικότητες που περιμένουν 7-8 μήνες στα προσωρινά? Είχα την εντύπωση ότι σε 2 η 3 μήνες βαριά από τα προσωρινά βγαίνουν τα οριστικά.


Η αλήθεια είναι οτι αν περιμένουν να ανακοινώσουν τα οριστικά των διοικητικών, μαζί με αυτά των ηλεκτρολόγων, μας βλέπω να μας καλούνε κατα τα Χριστούγεννα! Θέλω να ελπίζω οτι τα επόμενα οριστικά που θα βγούνε, θα είναι των διοικητικών και δε θα καθυστερήσουν και άλλο. Ασε που ήδη έχουν βγεί οι βάσεις για τα πανεπιστήμια και οι ελπίδες που είχα να βρώ ένα αξιόλογο σπίτι συνεχώς εξανεμίζονται.

Don't worry νοικιάζουμε μαζί κ εγώ τα ίδια σκεφτόμουνα

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Τετ Αύγ 03, 2022 4:20 pm

vagvou έγραψε:Καθαρά είναι 874 και το τροφιο 6ευρω για κάθε εργάσιμη



Terminator έγραψε:
Mecheng έγραψε:Φίλε μου 1150 μικτά + 6ευρω /ημέρα (τροφείο) δηλαδή +120 ευρώ καθαρά παίρνεις για ΔΕ? Μήπως γνωρίζεις τι βασικό παίρνουν οι διπλωματουχοι μηχανικοί ΠΕ γιατί το τροφείο είναι το ίδιο για όλους?


Τόσους μήνες που μιλάμε εδώ μέσα, αλλά και στο νήμα για την ΔΕΔΔΗΕ 1/2021, έχουμε καταλήξει στο οτι ο μισθός είναι:
ΔΕ = 1150 μεικτά,
ΤΕ = 1250 μεικτά,
ΠΕ = 1350 - 1400 μεικτά.

Τώρα πόσο ακριβώς είναι τα καθαρά δεν μας έχει αναφέρει κανέις, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι πίνακες στο internet που ίσως ανταποκρίνονται στα αληθινά ποσά.
Σε αυτά προσθέτεις και το τροφείο που είναι 6 ευρώ την ημέρα για ολες τις βαθμίδες.
Επιπλέον να υπολογίζεις 14 μισθοί σε σύνολο.

Αυτά τα αναφέρω με επιφύλαξη. Δεν ξέρω αν ισχύουν, απλά τα έχω διαβάσει εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο που κοιτάω για την συγκεκριμένη προκήρυξη.

Τα 874 καθαρά ειναι 1082 μικτά όχι 1150.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες