Δεδδηε 2/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
andrapos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2022 12:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό andrapos » Τρί Ιούλ 12, 2022 5:49 pm

Κανένα νέο σχετικά με Ηλεκτρολόγους ΠΕ θα έχουμε; Έχει περάσει ένας χρόνος και δεν έχουν βγει ούτε τα προσωρινά.
Μήπως να ξεκινήσουμε τα τηλέφωνα;

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τετ Ιούλ 13, 2022 8:59 am

'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Τετ Ιούλ 13, 2022 10:06 am

raziel35 έγραψε:'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

Συνάδελφε επειδή ψάχνω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, με την διεύθυνση προσωπικού επικοινωνείς?

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Πέμ Ιούλ 14, 2022 7:40 am

kexas1 έγραψε:
raziel35 έγραψε:'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

Συνάδελφε επειδή ψάχνω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, με την διεύθυνση προσωπικού επικοινωνείς?


Φίλε ουσιαστικά δεν υπάρχει τηλέφωνο επικοινωνίας για ενημέρωση.Εγώ πήρα το μόνο τηλέφωνο που έγραφε που ήταν για τις ενστάσεις.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Πέμ Ιούλ 14, 2022 10:35 am

raziel35 έγραψε:
kexas1 έγραψε:
raziel35 έγραψε:'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

Συνάδελφε επειδή ψάχνω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, με την διεύθυνση προσωπικού επικοινωνείς?


Φίλε ουσιαστικά δεν υπάρχει τηλέφωνο επικοινωνίας για ενημέρωση.Εγώ πήρα το μόνο τηλέφωνο που έγραφε που ήταν για τις ενστάσεις.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

andrapos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2022 12:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό andrapos » Πέμ Ιούλ 14, 2022 1:36 pm

Μόλις βγήκαν συμπληρωματικοί πίνακες για συνέντευξη για Ηλεκτρολόγους ΠΕ και ΤΕ

giannis1908
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 9:05 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό giannis1908 » Πέμ Ιούλ 14, 2022 5:02 pm

Καλησπέρα παιδιά.
Σήμερα έλαβα e-mail που με καλεί για συνέντευξη (Ηλεκτρολόγοι ΤΕ).
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, όσοι έχουν περάσει τις διαδικασίες θα ξέρουν να απαντήσουν.
1) Τι ρωτάνε στην συνέντευξη και πόσο διαρκεί;
2) Η σύμβαση αορίστου χρόνου πλέον στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτή που είναι και στον ιδιωτικό τομέα; Δηλαδή, αν αποφασίσει ο εργοδότης ότι είσαι πλεονάζων για την υπηρεσία μπορεί να σου προσφέρει τη θέση σε άλλη πόλη ή απόλυση;
3) Εφόσον είναι αορίστου χρόνου και όχι μονιμότητα, μπορεί ένας προϊστάμενος μια μέρα να σου πει ότι απολύεσαι (για να βολέψουν άλλον π.χ.);
4) Υπάρχει κάποιος κανονισμός στην σύμβαση που σου εξασφαλίζει μονιμότητα, τρόπον τινά;

Τα περί σύμβασης προσπάθησα να τα διευκρινίσω μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΔΕΔΔΗΕ απ' την αρχή μάλιστα που βγήκε η προκήρυξη αλλά με όσους μίλησα δεν γνώριζαν να μου τα απαντήσουν. Φαντάζομαι θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα ρωτήσω στην συνέντευξη.
Ρωτάω τα παραπάνω διότι είμαι σε δίλλημα μιας και εργάζομαι σε μια εταιρία με καλές αποδοχές και για πολλά χρόνια.

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Πέμ Ιούλ 14, 2022 6:34 pm

Δεν ξέρω τι ακριβώς "μαγειρεύουν" ή "φτιάχνουν" εκεί κάτω... Καλή υπομονή σε όσους δεν έχουν βγει ακόμα τα προσωρινά τους... Ποια προσωρινά... Απ' ό,τι βλέπω ακόμα για συνέντευξη καλούνε. Είναι να τρέξουν και την 1/2022 που βγήκε από ΔΕΔΔΗΕ. Μπάχαλα...

andrapos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2022 12:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό andrapos » Πέμ Ιούλ 14, 2022 9:37 pm

Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Σχετικά με την συνέντευξη, η διάρκεια της είναι 30 με 40 λεπτά περίπου. Οι ερωτήσεις είναι αρκετά
γενικές του στυλ : "πλεονεκτήματα-μειονεκτήματα χαρακτήρα σου", "πως θα αντιμετώπιζες μια δύσκολη κατάσταση", κτλ
Ακόμα πιθανόν να σε ρωτήσουν 1-2 τεχνικές ερωτήσεις, χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Όσο για τα ερωτήματα 2,3,4 δεν έχω ιδέα!

Ας βγούν τα προσωρινα-οριστικά και βλέπουμε.



giannis1908 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.
Σήμερα έλαβα e-mail που με καλεί για συνέντευξη (Ηλεκτρολόγοι ΤΕ).
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, όσοι έχουν περάσει τις διαδικασίες θα ξέρουν να απαντήσουν.
1) Τι ρωτάνε στην συνέντευξη και πόσο διαρκεί;
2) Η σύμβαση αορίστου χρόνου πλέον στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτή που είναι και στον ιδιωτικό τομέα; Δηλαδή, αν αποφασίσει ο εργοδότης ότι είσαι πλεονάζων για την υπηρεσία μπορεί να σου προσφέρει τη θέση σε άλλη πόλη ή απόλυση;
3) Εφόσον είναι αορίστου χρόνου και όχι μονιμότητα, μπορεί ένας προϊστάμενος μια μέρα να σου πει ότι απολύεσαι (για να βολέψουν άλλον π.χ.);
4) Υπάρχει κάποιος κανονισμός στην σύμβαση που σου εξασφαλίζει μονιμότητα, τρόπον τινά;

Τα περί σύμβασης προσπάθησα να τα διευκρινίσω μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΔΕΔΔΗΕ απ' την αρχή μάλιστα που βγήκε η προκήρυξη αλλά με όσους μίλησα δεν γνώριζαν να μου τα απαντήσουν. Φαντάζομαι θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα ρωτήσω στην συνέντευξη.
Ρωτάω τα παραπάνω διότι είμαι σε δίλλημα μιας και εργάζομαι σε μια εταιρία με καλές αποδοχές και για πολλά χρόνια.

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό john79 » Παρ Ιούλ 15, 2022 6:56 am

giannis1908 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.
Σήμερα έλαβα e-mail που με καλεί για συνέντευξη (Ηλεκτρολόγοι ΤΕ).
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, όσοι έχουν περάσει τις διαδικασίες θα ξέρουν να απαντήσουν.
1) Τι ρωτάνε στην συνέντευξη και πόσο διαρκεί;
2) Η σύμβαση αορίστου χρόνου πλέον στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτή που είναι και στον ιδιωτικό τομέα; Δηλαδή, αν αποφασίσει ο εργοδότης ότι είσαι πλεονάζων για την υπηρεσία μπορεί να σου προσφέρει τη θέση σε άλλη πόλη ή απόλυση;
3) Εφόσον είναι αορίστου χρόνου και όχι μονιμότητα, μπορεί ένας προϊστάμενος μια μέρα να σου πει ότι απολύεσαι (για να βολέψουν άλλον π.χ.);
4) Υπάρχει κάποιος κανονισμός στην σύμβαση που σου εξασφαλίζει μονιμότητα, τρόπον τινά;

Τα περί σύμβασης προσπάθησα να τα διευκρινίσω μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΔΕΔΔΗΕ απ' την αρχή μάλιστα που βγήκε η προκήρυξη αλλά με όσους μίλησα δεν γνώριζαν να μου τα απαντήσουν. Φαντάζομαι θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα ρωτήσω στην συνέντευξη.
Ρωτάω τα παραπάνω διότι είμαι σε δίλλημα μιας και εργάζομαι σε μια εταιρία με καλές αποδοχές και για πολλά χρόνια.


Εδώ και καιρό όλοι οι υπάλληλοι του ΔΕΔΔΗΕ (και απόσο ξέρω σε όλο τον όμιλο ΔΕΗ) έχουν σύμβαση αορίστου χρόνου. Θα πρέπει να δεις τι ακριβώς θα λέει η σύμβαση που θα υπογράψεις για τα 2 και 4. Το 3 δεν παίζει με τίποτα.

giannis1908
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 9:05 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό giannis1908 » Παρ Ιούλ 15, 2022 11:28 am

Πως διαμορφώνονται τα ωράρια εργασίας για τους Ηλ. ΤΕ; Σπανε σε τρεις βάρδιες ημερησίως όπως στα εργοστάσια; Δουλεύουν τις νύχτες με προσωπικό ασφαλείας που το καλούν όταν χρειαστεί;

Μπορεί να δουλεύεις Σάββατο, μπορεί και Κυριακή; Και σε αυτές τις περιπτώσεις αμείβεσαι επιπλέον;

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό john79 » Παρ Ιούλ 15, 2022 12:47 pm

giannis1908 έγραψε:Πως διαμορφώνονται τα ωράρια εργασίας για τους Ηλ. ΤΕ; Σπανε σε τρεις βάρδιες ημερησίως όπως στα εργοστάσια; Δουλεύουν τις νύχτες με προσωπικό ασφαλείας που το καλούν όταν χρειαστεί;


οι Τ3/Α σε σπάνιες περιπτώσεις μπαίνουν στην βάρδια. Αυτό που περιγράφεις γίνεται από εργοδηγούς Τ4/Α.

giannis1908 έγραψε:Μπορεί να δουλεύεις Σάββατο, μπορεί και Κυριακή; Και σε αυτές τις περιπτώσεις αμείβεσαι επιπλέον;


Τυπικά είναι 5μερο. Αλλά ανάλογα με τις ανάγκες του τμήματος που είσαι μπορεί να χρειαστεί να δουλέψεις Σάββατο ή Κυριακή ή και καμιά καθημερινή υπερωρία. Ναι, αμείβεσαι επιπλέον (ρεπό συν/ή χρήμα)

KOSTAS53
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιουν 22, 2022 7:34 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό KOSTAS53 » Παρ Ιούλ 15, 2022 1:21 pm

kexas1 έγραψε:
raziel35 έγραψε:'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

Συνάδελφε επειδή ψάχνω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, με την διεύθυνση προσωπικού επικοινωνείς?

2109281959
2109281958

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Παρ Ιούλ 15, 2022 4:18 pm

KOSTAS53 έγραψε:
kexas1 έγραψε:
raziel35 έγραψε:'Εχουμε πάρει τηλέφωνα μπόλικα συνάδελφε.Θα βγουν συμπληρωματικοί σε Τ3Α,Τ1Α αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός?Δεν μπορώ να απαντήσω ναι ή όχι σε αυτό.Δουλεύουν ήδη επιτυχόντες της 2/2021 ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε τα προσωρινά έχετε κάποιο χρονοορίζοντα πότε θα βγουν?. Στο διάστημα αυτό που μεσολαβεί έχω κάνει αίτηση για την 1/2022 και έχω κάνει συνέντευξη για τη ΔΕΗ 1/2021.Πάρε τηλέφωνο λοιπόν αν θες αλλά μην περιμένεις κάτι καινούργιο.Πες και σε μας τι σου είπαν να γελάσουμε.

Συνάδελφε επειδή ψάχνω κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, με την διεύθυνση προσωπικού επικοινωνείς?

2109281959
2109281958


Ευχαριστώ πολύ !!

giannis1908
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 9:05 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό giannis1908 » Παρ Ιούλ 15, 2022 5:34 pm

Γενικά, όσοι εργάζεστε στον ΔΕΔΔΗΕ, πως τον αξιολογείτε ως εργασιακό περιβάλλον;
Λειτουργούν ως σύγχρονη εταιρία με συναδελφικότητα όλα τα τμήματα ή όταν χρειαστείς κάτι δεν θα βγάλεις άκρη και θα παίρνεις τηλέφωνα ή θα στέλνεις e-mail για να λύσεις ένα ζήτημα (π.χ. άδειας κ.ο.κ.) χωρίς αντίκρισμα;
Τώρα, συγνώμη που ανοίγω τέτοιο θέμα σε αυτό το thread που σχετίζεται με την προκήρυξη 2/2021 αλλά νομίζω θα βοηθήσει εμένα και άλλους συναδέλφους.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες