Δεδδηε 2/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Πέμ Ιουν 16, 2022 9:47 am

Το θέμα είναι αν θα καλέσουν συμπληρωματικούς πίνακες για Τ1/Α και Τ3/Α.Δεν βγάζουν τα προσωρινά σε αυτές τις κατηγορίες ενώ έχουν ήδη αρχίσει οι αιτήσεις για την 1/2022(παραδόξως η νέα προκήρυξη έχει πολλές θέσεις που αφορούν τα ίδια πόστα π.χ. στην τάδε υπηρεσία ενώ υποτίθεται ότι μπορούν να παίρνουν για κενά που αφορούν στις ίδιες θέσεις επιλαχόντες από προηγούμενες προκηρύξεις για μια τριετία) και φοβάμαι ότι είναι επειδή δεν έχουν συμπληρώσει τα απαιτούμενα άτομα.Έχω συναδέλφους (συμβασιούχους στο ΔΕΔΔΗΕ είτε σε εργολάβους) που τους καλέσανε π.χ. στην 1/2021 και όχι στην 2/2021 ,ενώ στην 2/2021 υπήρχε μικρότερος ανταγωνισμός και περισσότερες θέσεις σε όλη τη Ελλάδα.Δεν νομίζω ότι οι συνάδελφοι κάνανε λάθος στην αίτηση για να θεωρούνται απορριφθέντες οπότε έχω την υποψία ότι καλέσανε για συνέντευξη λιγότερα άτομα από ότι θα έπρεπε και όχι επειδή για το λόγο ότι δεν βρίσκανε και για αυτό δεν συμπληρώσανε τον αριθμό.Επίσης έχουν βγάλει τα οριστικά σε πολλές κατηγορίες της 2/2021 ενώ εμείς περιμένουμε ακόμη τα προσωρινά.Εγώ έχω ανέβει για συνέντευξη και στις 2 φορές και τώρα στη δεύτερη είναι μπερδεμένη η κατάσταση.Να το πω αλλιώς μας έχει φάει η αγωνία και δυστυχώς όταν παίρνεις τηλέφωνο δεν υπάρχει ενημέρωση γιατί ούτε οι υπάλληλοι του ΔΕΔΔΗΕ δεν ξέρουνε(μου είπαν θα μάθω από την ιστοσελίδα).Πάντως χαίρομαι που συνάδελφοι μας δίνουν πληροφορίες για μισθό κτλ. ώστε να ξέρουμε κάτι είναι κι αυτό.Υπομονή.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό aldpn » Σάβ Ιουν 18, 2022 7:21 am

Δε βολεύτηκαν ακόμα όλα τα καμάρια των πρώην συνταξιούχων στελεχών του ΔΕΔΔΗΕ... έπρεπε να βγει ακόμα μια προκήρυξη.

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Δευ Ιουν 20, 2022 7:47 am

Δεν ξέρω αν είναι αυτό το θέμα.Ναι σε μια πρώτη ματιά φαίνεται να θέλουν να βολέψουν άτομα με φωτογραφικές προκηρύξεις και συνεντεύξεις.Όμως εγώ δεν έχω βύσμα(αν είχα δεν θα ήμουν σε αυτό το forum γιατί θα ήταν περιττό) και όμως με φωνάξανε.Την πρώτη φορά δεν τα κατάφερα.Την δεύτερη ίδωμεν. Μπορεί τελικά να ανέβηκα απλά μια βόλτα στην πρωτεύουσα.Το παράξενο και μυστήριο για εμένα είναι ότι ζητούσαν 66 Ηλεκτρολόγους ΤΕ και 31 Λογιστές ΤΕ.Μας κάλεσαν Αθήνα μπουλούκι και τις 2 ειδικότητες 48 άτομα που όχι είναι διπλάσιοι σε αριθμό ούτε οι μισοί από ότι θέλανε.Καλέσανε ξανά το Πάσχα συμπληρωματικούς πίνακες Λογιστές ΤΕ για συνέντευξη αφού δεν συμπλήρωσαν τους 31 και έχουν βγάλει και τα προσωρινά για αυτούς.Για Ηλεκτρολόγους ΤΕ 5 μήνες μετά ούτε συμπληρωματικοί πίνακες ούτε προσωρινά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Βγάλε εσύ τώρα συμπέρασμα τι σημαίνει αυτό.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τετ Ιουν 22, 2022 7:22 am

raziel35 έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι αυτό το θέμα.Ναι σε μια πρώτη ματιά φαίνεται να θέλουν να βολέψουν άτομα με φωτογραφικές προκηρύξεις και συνεντεύξεις.Όμως εγώ δεν έχω βύσμα(αν είχα δεν θα ήμουν σε αυτό το forum γιατί θα ήταν περιττό) και όμως με φωνάξανε.Την πρώτη φορά δεν τα κατάφερα.Την δεύτερη ίδωμεν. Μπορεί τελικά να ανέβηκα απλά μια βόλτα στην πρωτεύουσα.Το παράξενο και μυστήριο για εμένα είναι ότι ζητούσαν 66 Ηλεκτρολόγους ΤΕ και 31 Λογιστές ΤΕ.Μας κάλεσαν Αθήνα μπουλούκι και τις 2 ειδικότητες 48 άτομα που όχι είναι διπλάσιοι σε αριθμό ούτε οι μισοί από ότι θέλανε.Καλέσανε ξανά το Πάσχα συμπληρωματικούς πίνακες Λογιστές ΤΕ για συνέντευξη αφού δεν συμπλήρωσαν τους 31 και έχουν βγάλει και τα προσωρινά για αυτούς.Για Ηλεκτρολόγους ΤΕ 5 μήνες μετά ούτε συμπληρωματικοί πίνακες ούτε προσωρινά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.Βγάλε εσύ τώρα συμπέρασμα τι σημαίνει αυτό.


Το ίδιο έκαναν και στη 2/2021 με τους ΠΕ ηλεκτρολόγους. Κάλεσαν μικρότερο αριθμό υποψηφίων από όσες είναι οι θέσεις... Αυτό σημαίνει ή ότι δε ξέρουν απλή αριθμητική ή ότι παίζει κάποια βρομιά από πίσω.. Αν το συνδυάσεις με τα κριτήρια που μοριοδοτεί η προκήρυξη νομίζω είναι πασιφανές τι πάνε να κάνουν..

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Τετ Ιουν 22, 2022 12:04 pm

Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Τετ Ιουν 22, 2022 1:14 pm

IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.

Καλή αρχή φίλε μου. Ενημέρωσε μας αν ειναι δυνατόν για λεπτομέρειες της σύμβασης.

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Τετ Ιουν 22, 2022 4:11 pm

kexas1 έγραψε:
IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.

Καλή αρχή φίλε μου. Ενημέρωσε μας αν ειναι δυνατόν για λεπτομέρειες της σύμβασης.


Καλή αρχή σε όλους όσους πρόκειται και όταν ξεκινήσουν,
παρέλειψα να το αναφέρω.

Βεβαίως και θα ενημερώσω.
Το επόμενο ποστ μου θα είναι για την σύμβαση.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τετ Ιουν 22, 2022 4:58 pm

IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.


Ελα ρε φίλε IceCube! Συγχαρητήριά καλή αρχή να έχεις!

Δηλαδή βγήκαν τα οριστικά στις 2/6 και την 1/7 ξεκινάς. Αν ρώτησες για τον μισθό, πές μας πόσα σου είπαν οτι είναι τα μεικτά; ισχύουν τα ποσά που λέμε τόσους μήνες εδω μέσα;

sotir13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2022 12:46 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό sotir13 » Παρ Ιουν 24, 2022 2:22 pm

IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.


Στο τηλέφωνο σας είπανε και ώρα και τόπο που θα παρουσιαστείτε ή σας ήρθε κάποιο σχετικό μειλ;

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Παρ Ιουν 24, 2022 8:45 pm

sotir13 έγραψε:
IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.


Στο τηλέφωνο σας είπανε και ώρα και τόπο που θα παρουσιαστείτε ή σας ήρθε κάποιο σχετικό μειλ;


Είπαν θα μου στείλουν μέιλ με περισσότερες λεπτομέρειες όπως ώρα προσέλευσης κλπ.
Ακομα το περιμένω.

sotir13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2022 12:46 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό sotir13 » Παρ Ιουν 24, 2022 11:03 pm

IceCube έγραψε:
sotir13 έγραψε:
IceCube έγραψε:Μόλις με ενημέρωσαν από κάτω.
1/7 υπογράφω και ξεκινάω για ΔΕ ηλεκτρολόγων.


Στο τηλέφωνο σας είπανε και ώρα και τόπο που θα παρουσιαστείτε ή σας ήρθε κάποιο σχετικό μειλ;


Είπαν θα μου στείλουν μέιλ με περισσότερες λεπτομέρειες όπως ώρα προσέλευσης κλπ.
Ακομα το περιμένω.


Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ, καλή αρχή!

sotir13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2022 12:46 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό sotir13 » Τρί Ιουν 28, 2022 10:06 am

Έχει έρθει σε κάποιον που ενημερώθηκε για την 1η Ιουλιου email;

vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό vagvou » Τρί Ιουν 28, 2022 12:11 pm

Όχι ακόμα περιμένουμε

sotir13 έγραψε:Έχει έρθει σε κάποιον που ενημερώθηκε για την 1η Ιουλιου email;

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Τρί Ιουν 28, 2022 1:24 pm

vagvou έγραψε:Όχι ακόμα περιμένουμε

sotir13 έγραψε:Έχει έρθει σε κάποιον που ενημερώθηκε για την 1η Ιουλιου email;


Μίλησα πριν λίγο μαζί τους και μου είπαν κατά πάσα πιθανότητα αύριο θα σταλεί......

John21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 11:03 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό John21 » Τρί Ιουν 28, 2022 8:39 pm

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος ποτέ θα ξεκινήσουμε και οι υπόλοιποι? Έχουμε στείλει φακέλους....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης