8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Οκτ 24, 2022 6:33 pm

Brighton έγραψε:
leeds έγραψε:Λογικά εφόσον γίνει ακι η κλήρωση την Τριτη για την τελευταια θεση που ισοβαθμισαν, ο ΑΣΕΠ θα ανακοινωσει τα τελικα. Σε πόσο καιρό θα βγει το ΦΕΚ διορισμού;


Το ΦΕΚ διορισμού για τις κατηγορίες ΤΕ, ΔΕ βγήκε 26 Σεπτεμβρίου (ΦΕΚ 2423 Γ). Τα οριστικά είχαν βγει 8 Αυγούστου. Άρα λογικά σε κάτι λιγότερο από 2 μήνες.


Αναφέρομαι στα τελικά ΠΕ που περιμένουν την αυριανή κλήρωση για να συμπληρωθούν!

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Οκτ 24, 2022 6:36 pm

Brighton έγραψε:
leeds έγραψε:Λογικά εφόσον γίνει ακι η κλήρωση την Τριτη για την τελευταια θεση που ισοβαθμισαν, ο ΑΣΕΠ θα ανακοινωσει τα τελικα. Σε πόσο καιρό θα βγει το ΦΕΚ διορισμού;


Το ΦΕΚ διορισμού για τις κατηγορίες ΤΕ, ΔΕ βγήκε 26 Σεπτεμβρίου (ΦΕΚ 2423 Γ). Τα οριστικά είχαν βγει 8 Αυγούστου. Άρα λογικά σε κάτι λιγότερο από 2 μήνες.


Αναφέρομαι στα τελικά ΠΕ που περιμένουν την αυριανή κλήρωση για να συμπληρωθούν!
Να ρωτήσω: Μπορεί κάποια/ποιος που είαναι στα τελικά αποτελέσματα και έχει βγει ΦΕΚ διορισμού να λάβει μερος σε νέα προκήρυξη του ΑΣΕΠ; Χωρίς να έχει ορκιστεί ως ΔΥ.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Οκτ 24, 2022 8:43 pm

Brighton έγραψε:
NSSN έγραψε:Ο πίνακας ο συγκεντρωτικός των διοριστέων βγήκε τότε, τώρα που μιλάμε οι ΔΕ βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα κι έπειτα έχουν ΓΛΚ, ατομικό ΦΕΚ διορισμού και τοποθέτηση. Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά.


Με συγχωρείτε λοιπόν, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Αυτό δηλαδή δεν είναι ΦΕΚ διορισμού; https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/? ... 0220302423

Επειδή αναφέρει ότι διορίζονται οι τάδε με εισαγωγικό βαθμό Δ΄ και αναφέρει Αρ. βεβ. Διεύθυνσης Εσόδων και Προϋπολογισμού.


Να ρωτήσω .Το ΦΕΚ διορισμού τους βγήκε στις 26 Σεπτεμβρίου. Στο ΦΕΚ διορίζονται ως δόκιμοι υπάλληλοι Ακόμα δεν έχουν πιάσει δουλειά. Τα 2 χρόνια ποθυ θα είναι δόκιμοι μετρανε από τις 26 Σεπτεμβρίου;

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Δευ Οκτ 24, 2022 9:30 pm

Ανέφερα τις ημερομηνίες για ΤΕ, ΔΕ ώστε απλά να έχουμε μια εκτίμηση και για τους ΠΕ. Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι πόσο καιρό θα πάρει μέχρι τον διορισμό. Ωστόσο όπως θα είδατε από την κουβέντα από πάνω πιθανώς να κάνω λάθος και το ΦΕΚ της 26ης Σεπτεμβρίου να μην είναι ΦΕΚ διορισμού.

Σχετικά με τα άλλα ερωτήματα, εφόσον δεν είστε δημόσιος υπάλληλος (δηλαδή εφόσον δεν έχετε ορκιστεί) έχετε δικαίωμα να συμμετέχετε σε νέους διαγωνισμούς.

Τώρα, αν η ορκωμοσία γίνει εντός 30 ημερών από την έκδοση του ΦΕΚ διορισμού, τότε ο χρόνος υπηρεσίας (άρα και η διετία δόκιμου) μετρά από το ΦΕΚ διορισμού. Διαφορετικά μετρά από την ορκωμοσία.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Οκτ 25, 2022 9:21 am

Brighton έγραψε:
NSSN έγραψε:Ο πίνακας ο συγκεντρωτικός των διοριστέων βγήκε τότε, τώρα που μιλάμε οι ΔΕ βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα κι έπειτα έχουν ΓΛΚ, ατομικό ΦΕΚ διορισμού και τοποθέτηση. Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά.


Με συγχωρείτε λοιπόν, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Αυτό δηλαδή δεν είναι ΦΕΚ διορισμού; https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/? ... 0220302423

Επειδή αναφέρει ότι διορίζονται οι τάδε με εισαγωγικό βαθμό Δ΄ και αναφέρει Αρ. βεβ. Διεύθυνσης Εσόδων και Προϋπολογισμού.

Εγώ συγκεκριμένα έδωσα πληροφορίες για τους ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της 8Κ/2021. Προφανώς αυτοί του ΟΑΕΔ έχουν προχωρήσει πιο πολύ. Ίσως να είναι αυτό το ΦΕΚ διορισμού γι' αυτούς του ΟΑΕΔ. Πάντως οι του Δικαιοσύνης βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών ακόμα. Έπειτα θα γίνουν οι ενέργειες για ΦΕΚ διορισμού κ.λπ. Εξαρτάται κι από το φορέα πόσο γρήγορα τρέχει η διαδικασία.

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Τρί Οκτ 25, 2022 3:44 pm

NSSN έγραψε:Εγώ συγκεκριμένα έδωσα πληροφορίες για τους ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της 8Κ/2021. Προφανώς αυτοί του ΟΑΕΔ έχουν προχωρήσει πιο πολύ. Ίσως να είναι αυτό το ΦΕΚ διορισμού γι' αυτούς του ΟΑΕΔ. Πάντως οι του Δικαιοσύνης βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών ακόμα. Έπειτα θα γίνουν οι ενέργειες για ΦΕΚ διορισμού κ.λπ. Εξαρτάται κι από το φορέα πόσο γρήγορα τρέχει η διαδικασία.

Α μάλιστα, επομένως φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα φορέα. Ευχαριστώ πολύ!

TrpTot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Οκτ 31, 2022 6:33 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό TrpTot » Δευ Οκτ 31, 2022 9:21 pm

Brighton έγραψε:
NSSN έγραψε:Ο πίνακας ο συγκεντρωτικός των διοριστέων βγήκε τότε, τώρα που μιλάμε οι ΔΕ βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα κι έπειτα έχουν ΓΛΚ, ατομικό ΦΕΚ διορισμού και τοποθέτηση. Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά.


Με συγχωρείτε λοιπόν, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Αυτό δηλαδή δεν είναι ΦΕΚ διορισμού; https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/? ... 0220302423

Επειδή αναφέρει ότι διορίζονται οι τάδε με εισαγωγικό βαθμό Δ΄ και αναφέρει Αρ. βεβ. Διεύθυνσης Εσόδων και Προϋπολογισμού.


Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει. Δεν ξέρω πόσες ώρες έχω ξοδέψει στο διαδίκτυο να ψάχνω. Θα σας ήταν ίσως εύκολο να μου πείτε από πού (και πώς ακριβώς) βρήκατε το ΦΕΚ; Γιατί στη Διαύγεια χάνεσαι.

Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα οριστικά αποτελέσματα των ΔΕ βγήκαν στις 08/08/2022 Αυγούστου, και το ΦΕΚ διορισμού στις 23/09/2022. Οπότε υποθέτω ότι από τις 23 τους ζητάνε τα δικαιολογητικά η πιο πρίν;

Μήπως γνωρίζετε πόσο χρόνο τους έδωσαν για να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά; Γιατί κάποια δικαιολογητικά πρέπει να ανανεωθούνε από υπηρεσίες του δημοσίου, οι οποίες παίρνουν αρκετό χρόνο.

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Τρί Νοέμ 01, 2022 8:03 am

Τα ΦΕΚ τα βρίσκω στην ιστοσελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου -> Αναζητήσεις -> Σύνθετη αναζήτηση ΦΕΚ. Εκεί επιλέγουμε τεύχος και έτος (στο τεύχος Γ δημοσιεύονται οι διοριστέοι) και στο κείμενο αναζήτησης βάζουμε π.χ. 8Κ ή το όνομα κάποιου που ξέρουμε ότι διορίζεται. Τα δικαιολογητικά δεν είμαι σίγουρη πότε τα ζητάνε. Υποθέτω λίγο μετά το ΦΕΚ με τα οριστικά (που βγαίνει 10 περίπου μέρες μετά την ανακοίνωση των οριστικών από το ΑΣΕΠ). Πάντως αν έβλεπα το όνομά μου στον πίνακα των οριστικά διοριστέων δεν θα ανησυχούσα καθόλου (καθόλου όμως) για τα δικαιολογητικά. Θα υπάρχει χρόνος για όλα.

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Τρί Νοέμ 01, 2022 9:25 am

Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.

TrpTot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Οκτ 31, 2022 6:33 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό TrpTot » Τρί Νοέμ 01, 2022 11:35 am

Brighton έγραψε:Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.


Ευχαριστώ!
Μονό ΦΕΚ διορισμού έχουν για ΤΕ και ΔΕ μέχρι τώρα, καμία οδηγία για το τι κάνουν μετά, ίσως να επικοινωνούν μαζί τους, δεν ξέρω.

Ανησυχώ για την ανανέωση του πιστοποιητικού του ΚΕ.Π.Α, το οποίο δεν γνώριζα ότι πρέπει να περιμένω μήνες για να μου πούνε μέσα σε 5 λεπτά συνάντησης το αυτονόητο, αυτό που μου είπαν και τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, άλλη μια φορά.

Σχετικά με την κλήρωση και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά ο έλεγχος των ενστάσεων ίσως να γίνεται παράλληλα. Οι θέση των δύο που κληρώθηκαν έχει “κλειδώσει”, ίσως να μην συμβαίνει το ίδιο για τις υπόλοιπες.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Τρί Νοέμ 01, 2022 6:38 pm

TrpTot έγραψε:
Brighton έγραψε:Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.


Ευχαριστώ!
Μονό ΦΕΚ διορισμού έχουν για ΤΕ και ΔΕ μέχρι τώρα, καμία οδηγία για το τι κάνουν μετά, ίσως να επικοινωνούν μαζί τους, δεν ξέρω.

Ανησυχώ για την ανανέωση του πιστοποιητικού του ΚΕ.Π.Α, το οποίο δεν γνώριζα ότι πρέπει να περιμένω μήνες για να μου πούνε μέσα σε 5 λεπτά συνάντησης το αυτονόητο, αυτό που μου είπαν και τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, άλλη μια φορά.

Σχετικά με την κλήρωση και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά ο έλεγχος των ενστάσεων ίσως να γίνεται παράλληλα. Οι θέση των δύο που κληρώθηκαν έχει “κλειδώσει”, ίσως να μην συμβαίνει το ίδιο για τις υπόλοιπες.


Την ανανέωση των ΚΕΠΑ, τι να την κάνετε; Την τελευταία μέρα των αιτήσεων έπρεπε να είανι σε ισχύ, όχι τώρα.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Τρί Νοέμ 01, 2022 6:39 pm

Brighton έγραψε:Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.

Σας άκουσαν και τα έβγαλαν, αμέσως μετά!!! :wink:

KK0
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2021 8:49 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό KK0 » Τετ Νοέμ 02, 2022 8:56 am

Καλημέρα και συγχαρητήρια σε όσους διορίζονται!
Γνωρίζει κάποιος τι γινεται από εδώ και πέρα;
Τι να περιμενουμε σχετικά με ημερομηνιες κλπ;
Ευχαριστω!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Νοέμ 02, 2022 10:14 am

TrpTot έγραψε:
Brighton έγραψε:
NSSN έγραψε:Ο πίνακας ο συγκεντρωτικός των διοριστέων βγήκε τότε, τώρα που μιλάμε οι ΔΕ βρίσκονται στην κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα κι έπειτα έχουν ΓΛΚ, ατομικό ΦΕΚ διορισμού και τοποθέτηση. Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά.


Με συγχωρείτε λοιπόν, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Αυτό δηλαδή δεν είναι ΦΕΚ διορισμού; https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/? ... 0220302423

Επειδή αναφέρει ότι διορίζονται οι τάδε με εισαγωγικό βαθμό Δ΄ και αναφέρει Αρ. βεβ. Διεύθυνσης Εσόδων και Προϋπολογισμού.


Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει. Δεν ξέρω πόσες ώρες έχω ξοδέψει στο διαδίκτυο να ψάχνω. Θα σας ήταν ίσως εύκολο να μου πείτε από πού (και πώς ακριβώς) βρήκατε το ΦΕΚ; Γιατί στη Διαύγεια χάνεσαι.

Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα οριστικά αποτελέσματα των ΔΕ βγήκαν στις 08/08/2022 Αυγούστου, και το ΦΕΚ διορισμού στις 23/09/2022. Οπότε υποθέτω ότι από τις 23 τους ζητάνε τα δικαιολογητικά η πιο πρίν;

Μήπως γνωρίζετε πόσο χρόνο τους έδωσαν για να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά; Γιατί κάποια δικαιολογητικά πρέπει να ανανεωθούνε από υπηρεσίες του δημοσίου, οι οποίες παίρνουν αρκετό χρόνο.

Στους ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της 8Κ έδωσαν 20ήμερο για την κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Πέμ Νοέμ 03, 2022 10:01 am

NSSN έγραψε:
TrpTot έγραψε:
Brighton έγραψε:
Με συγχωρείτε λοιπόν, κάτι δεν έχω καταλάβει καλά. Αυτό δηλαδή δεν είναι ΦΕΚ διορισμού; https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/? ... 0220302423

Επειδή αναφέρει ότι διορίζονται οι τάδε με εισαγωγικό βαθμό Δ΄ και αναφέρει Αρ. βεβ. Διεύθυνσης Εσόδων και Προϋπολογισμού.


Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει. Δεν ξέρω πόσες ώρες έχω ξοδέψει στο διαδίκτυο να ψάχνω. Θα σας ήταν ίσως εύκολο να μου πείτε από πού (και πώς ακριβώς) βρήκατε το ΦΕΚ; Γιατί στη Διαύγεια χάνεσαι.

Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα οριστικά αποτελέσματα των ΔΕ βγήκαν στις 08/08/2022 Αυγούστου, και το ΦΕΚ διορισμού στις 23/09/2022. Οπότε υποθέτω ότι από τις 23 τους ζητάνε τα δικαιολογητικά η πιο πρίν;

Μήπως γνωρίζετε πόσο χρόνο τους έδωσαν για να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά; Γιατί κάποια δικαιολογητικά πρέπει να ανανεωθούνε από υπηρεσίες του δημοσίου, οι οποίες παίρνουν αρκετό χρόνο.

Στους ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της 8Κ έδωσαν 20ήμερο για την κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα.


Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες