8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Νοέμ 03, 2022 12:42 pm

leeds έγραψε:
NSSN έγραψε:
TrpTot έγραψε:
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει. Δεν ξέρω πόσες ώρες έχω ξοδέψει στο διαδίκτυο να ψάχνω. Θα σας ήταν ίσως εύκολο να μου πείτε από πού (και πώς ακριβώς) βρήκατε το ΦΕΚ; Γιατί στη Διαύγεια χάνεσαι.

Επίσης από ότι καταλαβαίνω τα οριστικά αποτελέσματα των ΔΕ βγήκαν στις 08/08/2022 Αυγούστου, και το ΦΕΚ διορισμού στις 23/09/2022. Οπότε υποθέτω ότι από τις 23 τους ζητάνε τα δικαιολογητικά η πιο πρίν;

Μήπως γνωρίζετε πόσο χρόνο τους έδωσαν για να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά; Γιατί κάποια δικαιολογητικά πρέπει να ανανεωθούνε από υπηρεσίες του δημοσίου, οι οποίες παίρνουν αρκετό χρόνο.

Στους ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της 8Κ έδωσαν 20ήμερο για την κατάθεση δικαιολογητικών στο φορέα.


Οπότε κανα 3μηνο - 4μηνο περίπου από τα οριστικά;

Ναί τόσο παίρνει η διαδικασία...Αναλόγως και το φορέα όμως.

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Πέμ Νοέμ 10, 2022 6:14 pm

Για όποιον ενδιαφέρεται, σήμερα βγήκε το ΦΕΚ με τον πίνακα διοριστέων.
https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/?fek_pdf=20220302821

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Παρ Νοέμ 11, 2022 6:40 pm

Brighton έγραψε:Για όποιον ενδιαφέρεται, σήμερα βγήκε το ΦΕΚ με τον πίνακα διοριστέων.
https://www.et.gr/api/DownloadFeksApi/?fek_pdf=20220302821

Τέλεια! Τώρα πια είναι τα επόμενα βήματα; Και λόγο εορτών για πότε υπολογίζετε να πρεπει να παρουσιαστούν οι διορισμένοι;

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Παρ Νοέμ 11, 2022 7:52 pm

leeds έγραψε:Τέλεια! Τώρα πια είναι τα επόμενα βήματα; Και λόγο εορτών για πότε υπολογίζετε να πρεπει να παρουσιαστούν οι διορισμένοι;

Τώρα περιμένουμε να μας καλέσουν από ΟΑΕΔ για να καταθέσουμε ό,τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Θα ρωτήσουμε εκεί αν έχουν κάποια εκτίμηση για το πότε θα ολοκληρωθεί ο διορισμός.

KK0
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2021 8:49 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό KK0 » Δευ Νοέμ 14, 2022 9:34 am

Καλημερα! Οταν λέμε να μας "καλέσουν", εννοούνε με κάποιο επίσημο τρόπο; Email, επίστολη; Γνωρίζετε; Και πότε να το περιμένουμε αυτό;
Ευχαριστω!

Circle07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2022 1:05 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Circle07 » Δευ Νοέμ 14, 2022 2:05 pm

KK0 έγραψε:Καλημερα! Οταν λέμε να μας "καλέσουν", εννοούνε με κάποιο επίσημο τρόπο; Email, επίστολη; Γνωρίζετε; Και πότε να το περιμένουμε αυτό;
Ευχαριστω!


Καλημέρα σε όλην την ομάδα.Όλο το πρωί προσπαθούσα να βρω άκρη στα γραφεία του ΟΑΕΔ αλλά δεν τα καταφερα.
Είναι σημαντικό να έχουμε ενα χρονοδιαγραμμα γισ να προλάβουμε να παραιτηθούμε από την προηγουμενη δουλεια μας,δε συμφωνείτε;
Μήπως έχει καποιος εικονα αν οι ΔΕ και ΤΕ της ιδιας προκηρυξης εχουν τοποθετηθεί;
Θα ηταν ενδεικτικο της ροής που ακολουθειται.
Μπορεί καποιος να βοηθήσει;

tasospapa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 4:35 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό tasospapa » Τρί Νοέμ 15, 2022 6:27 pm

Για τους ΔΕ είχαμε:
Οριστικά αποτελέσματα 8/8
Κλήση για δικαιολογητικά τέλος Αυγούστου. - 10 μέρες προθεσμία
ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ 26/9 (2423/Γ)
Κλήση για ορκομωσία αρχές Οκτωβρίου - 10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΈΣ μέρες προθεσμία (όχι μήνας οπως όριζε ο ΔΥ λόγω αναγκών).
Οι ορκωμοσίες στις περιφεριακές διευθύνσεις
Οι ενημερώσεις με email - ταχυδρομούν και σε έντυπη μορφή.
2 μήνες δηλαδη σύνολο από τα οριστικά.
Φροντίστε τις υποχρεώσεις σας - δεν ισχύουν τα εξάμηνα του παρελθόντος

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Νοέμ 16, 2022 11:11 am

tasospapa έγραψε:Για τους ΔΕ είχαμε:
Οριστικά αποτελέσματα 8/8
Κλήση για δικαιολογητικά τέλος Αυγούστου. - 10 μέρες προθεσμία
ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ 26/9 (2423/Γ)
Κλήση για ορκομωσία αρχές Οκτωβρίου - 10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΈΣ μέρες προθεσμία (όχι μήνας οπως όριζε ο ΔΥ λόγω αναγκών).
Οι ορκωμοσίες στις περιφεριακές διευθύνσεις
Οι ενημερώσεις με email - ταχυδρομούν και σε έντυπη μορφή.
2 μήνες δηλαδη σύνολο από τα οριστικά.
Φροντίστε τις υποχρεώσεις σας - δεν ισχύουν τα εξάμηνα του παρελθόντος

Εξαρτάται πάντα από τον φορέα απ΄ ότι φαίνεται ο ΟΑΕΔ στην 8Κ έκανε σύντομες διαδικασίες. Για τις θέσεις ΔΕ του Υπουργείου Δικαιοσύνης της ίδιας προκήρυξης, μέσα Οκτωβρίου δόθηκε 20ήμερη προθεσμία για τα δικαιολογητικά και τώρα είναι εν αναμονή των ατομικών πράξεων διορισμού. Δηλαδή όταν κλήθηκαν οι του ΟΑΕΔ για ορκομωσία οι του Δικαιοσύνης δεν είχαν καν κληθεί ακόμα για υποβολή δικαιολογητικών.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Τετ Νοέμ 16, 2022 11:22 am

tasospapa έγραψε:Για τους ΔΕ είχαμε:
Οριστικά αποτελέσματα 8/8
Κλήση για δικαιολογητικά τέλος Αυγούστου. - 10 μέρες προθεσμία
ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ 26/9 (2423/Γ)
Κλήση για ορκομωσία αρχές Οκτωβρίου - 10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΈΣ μέρες προθεσμία (όχι μήνας οπως όριζε ο ΔΥ λόγω αναγκών).
Οι ορκωμοσίες στις περιφεριακές διευθύνσεις
Οι ενημερώσεις με email - ταχυδρομούν και σε έντυπη μορφή.
2 μήνες δηλαδη σύνολο από τα οριστικά.
Φροντίστε τις υποχρεώσεις σας - δεν ισχύουν τα εξάμηνα του παρελθόντος


Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση. Να ρωτήσω κάτι. Τα ΦΕΚ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ 26/9 (2423/Γ) που αναφέρεται είναι τα ΦΕΚ Κατανομής ονομ ατικών θέσεων ή ατομικά ΦΕΚ; Ακόμα η δόκιμη χρονική περίοδος αρχίζει από τις 26/9 και όχι από την Ορκομωσία (αρχές Οκτωβρίου - 10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΈΣ μέρες προθεσμία); Όταν είναι μέσα στο ένα μήνα νομίζω ότι έιναι από το ΦΕΚ. Τα φώτα σας!

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Πέμ Νοέμ 17, 2022 1:52 pm

Brighton έγραψε:
leeds έγραψε:Τέλεια! Τώρα πια είναι τα επόμενα βήματα; Και λόγο εορτών για πότε υπολογίζετε να πρεπει να παρουσιαστούν οι διορισμένοι;

Τώρα περιμένουμε να μας καλέσουν από ΟΑΕΔ για να καταθέσουμε ό,τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Θα ρωτήσουμε εκεί αν έχουν κάποια εκτίμηση για το πότε θα ολοκληρωθεί ο διορισμός.


Τι δικαιολογητικά θα θέλει ο ΟΑΕΔ; Και τα ελέγχει αυτός ή τα στέλνει στον ΑΣΕΠ; Στον ΑΣΕΠ αφού τα έλενξαν;Και πόσο καιρό χρειάζεται να τα ελένξει;

Brighton
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2017 8:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό Brighton » Πέμ Νοέμ 17, 2022 2:25 pm

leeds έγραψε:Τι δικαιολογητικά θα θέλει ο ΟΑΕΔ; Και τα ελέγχει αυτός ή τα στέλνει στον ΑΣΕΠ; Στον ΑΣΕΠ αφού τα έλενξαν;Και πόσο καιρό χρειάζεται να τα ελένξει;


Σίγουρα θα θέλει χαρτιά από γιατρούς (παθολόγο και ψυχίατρο). Στη χειρότερη περίπτωση να μας ζητήσουν και ό,τι καταθέσαμε και στο ΑΣΕΠ (πτυχία, προΰπηρεσία). Ο ΟΑΕΔ θα τα ελέγξει, το ΑΣΕΠ δεν εμπλέκεται πάλι. Δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει, πάντως αν κρίνουμε από όσα μας είπαν για τους ΔΕ, ΤΕ δεν θα πάρει και πολύ. Ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα!

panda
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 17, 2022 3:08 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό panda » Πέμ Νοέμ 17, 2022 5:43 pm

Καλησπέρα στην ομάδα.
Δεδομένου ότι στην προκήρυξη έγιναν αποδεκτοί από το ΑΣΕΠ όλοι οι τίτλοι σπουδών, καθώς και οι συνοδοί μεταπτυχιακοί τίτλοι, αλλά και η προϋπηρεσία, θεωρείτε πιθανόν να υπάρξει κάποιο κώλυμα κατά την αναγνώριση των μεταπτυχιακών και εμπειρίας από το Υπηρεσιακό Συμβούλιο, ώστε να πραγματοποιηθεί η κατάταξη στο αντίστοιχο Μισθολογικό Κλιμάκιο;
Ή πιστεύετε ότι θα τα θεωρήσουν μή συναφή με την προκήρυξη της θέσης και θα γίνει κατάταξη στο ΜΚ1, ασχέτως εάν αναγνωρίστηκαν και προσμετρήθηκαν από το ΑΣΕΠ;

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Νοέμ 21, 2022 10:22 am

TrpTot έγραψε:
Brighton έγραψε:Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.


Ευχαριστώ!
Μονό ΦΕΚ διορισμού έχουν για ΤΕ και ΔΕ μέχρι τώρα, καμία οδηγία για το τι κάνουν μετά, ίσως να επικοινωνούν μαζί τους, δεν ξέρω.

Ανησυχώ για την ανανέωση του πιστοποιητικού του ΚΕ.Π.Α, το οποίο δεν γνώριζα ότι πρέπει να περιμένω μήνες για να μου πούνε μέσα σε 5 λεπτά συνάντησης το αυτονόητο, αυτό που μου είπαν και τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, άλλη μια φορά.

Σχετικά με την κλήρωση και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά ο έλεγχος των ενστάσεων ίσως να γίνεται παράλληλα. Οι θέση των δύο που κληρώθηκαν έχει “κλειδώσει”, ίσως να μην συμβαίνει το ίδιο για τις υπόλοιπες.



ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΥΤΌ; Η βεβαίωση των ΚΕΠΑ δεν πρεπει να είναι σε ισχύ την τελευταία μέρα κατάθεσης της αίτησης στον ΑΣΕΠ; Μετά χρειάζεται να ανανεωθεί;

TrpTot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Οκτ 31, 2022 6:33 pm

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό TrpTot » Τρί Νοέμ 22, 2022 10:48 am

leeds έγραψε:
TrpTot έγραψε:
Brighton έγραψε:Εν τω μεταξύ, έχει γίνει η κλήρωση ισοβαθμούντων ΠΕ εδώ και 1 εβδομάδα και δε λένε να ανακοινώσουν τα οριστικά. Έλεος.


Ευχαριστώ!
Μονό ΦΕΚ διορισμού έχουν για ΤΕ και ΔΕ μέχρι τώρα, καμία οδηγία για το τι κάνουν μετά, ίσως να επικοινωνούν μαζί τους, δεν ξέρω.

Ανησυχώ για την ανανέωση του πιστοποιητικού του ΚΕ.Π.Α, το οποίο δεν γνώριζα ότι πρέπει να περιμένω μήνες για να μου πούνε μέσα σε 5 λεπτά συνάντησης το αυτονόητο, αυτό που μου είπαν και τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, άλλη μια φορά.

Σχετικά με την κλήρωση και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά ο έλεγχος των ενστάσεων ίσως να γίνεται παράλληλα. Οι θέση των δύο που κληρώθηκαν έχει “κλειδώσει”, ίσως να μην συμβαίνει το ίδιο για τις υπόλοιπες.



ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΥΤΌ; Η βεβαίωση των ΚΕΠΑ δεν πρεπει να είναι σε ισχύ την τελευταία μέρα κατάθεσης της αίτησης στον ΑΣΕΠ; Μετά χρειάζεται να ανανεωθεί;


Ίσως να μην χρειάζεται, να μην σας αγχώνω. Από τον ΑΣΕΠ μου είπαν:
“Ο έλεγχος διενεργείται από τον φορέα διορισμού και αφορά την γνησιότητα των δικαιολογητικών και όχι το έλεγχο των προσόντων/ιδιοτήτων”
Από το τμήμα προσωπικού του παραρτήματος που ενδιαφέρομαι δεν μου είπαν με σιγουριά ότι αρκεί το παλιό. Ο έλεγχος γίνεται από Αθήνα. Αν δεν το έχετε ανανεώσει μπορείτε να ξεκινήσετε τη διαδικασία. Δεν νομίζω να κολλήσουν εκεί.
Λογικά θα πρέπει να ισχύει μόνο το παλιό, γιατί το πιστοποιητικό θα μπορούσε να λήξει μια ημέρα πριν την ορκωμοσία.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: 8Κ/2021 ΟΑΕΔ

Δημοσίευσηαπό leeds » Τρί Νοέμ 22, 2022 11:11 am

TrpTot έγραψε:
leeds έγραψε:
TrpTot έγραψε:
Ευχαριστώ!
Μονό ΦΕΚ διορισμού έχουν για ΤΕ και ΔΕ μέχρι τώρα, καμία οδηγία για το τι κάνουν μετά, ίσως να επικοινωνούν μαζί τους, δεν ξέρω.

Ανησυχώ για την ανανέωση του πιστοποιητικού του ΚΕ.Π.Α, το οποίο δεν γνώριζα ότι πρέπει να περιμένω μήνες για να μου πούνε μέσα σε 5 λεπτά συνάντησης το αυτονόητο, αυτό που μου είπαν και τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, άλλη μια φορά.

Σχετικά με την κλήρωση και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, αλλά ο έλεγχος των ενστάσεων ίσως να γίνεται παράλληλα. Οι θέση των δύο που κληρώθηκαν έχει “κλειδώσει”, ίσως να μην συμβαίνει το ίδιο για τις υπόλοιπες.



ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΥΤΌ; Η βεβαίωση των ΚΕΠΑ δεν πρεπει να είναι σε ισχύ την τελευταία μέρα κατάθεσης της αίτησης στον ΑΣΕΠ; Μετά χρειάζεται να ανανεωθεί;


Ίσως να μην χρειάζεται, να μην σας αγχώνω. Από τον ΑΣΕΠ μου είπαν:
“Ο έλεγχος διενεργείται από τον φορέα διορισμού και αφορά την γνησιότητα των δικαιολογητικών και όχι το έλεγχο των προσόντων/ιδιοτήτων”
Από το τμήμα προσωπικού του παραρτήματος που ενδιαφέρομαι δεν μου είπαν με σιγουριά ότι αρκεί το παλιό. Ο έλεγχος γίνεται από Αθήνα. Αν δεν το έχετε ανανεώσει μπορείτε να ξεκινήσετε τη διαδικασία. Δεν νομίζω να κολλήσουν εκεί.
Λογικά θα πρέπει να ισχύει μόνο το παλιό, γιατί το πιστοποιητικό θα μπορούσε να λήξει μια ημέρα πριν την ορκωμοσία.


Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες