7Κ/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kerberos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 4:03 pm

7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό kerberos » Παρ Ιούλ 16, 2021 10:17 am

Καλησπέρα,πρώτη φορά συμμετέχω σε διαγωνισμό στον ΑΣΕΠ, για την κατηγορία ΠΕ με 1660 μόρια έχω ελπίδα στην 7κ/2021?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Παρ Ιούλ 23, 2021 2:14 pm

Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο

kerberos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 4:03 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό kerberos » Κυρ Ιούλ 25, 2021 3:07 pm

Mktacc έγραψε:Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο

Δηλαδή με πόσα μόρια θεωρείς οτι κάποιος έχει ελπίδα?

ell1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 7:23 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό ell1 » Παρ Αύγ 27, 2021 11:48 pm

kerberos έγραψε:
Mktacc έγραψε:Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο

Δηλαδή με πόσα μόρια θεωρείς οτι κάποιος έχει ελπίδα?


Γενικά για θέσεις ΠΕ Νομικών στην Αθήνα, πόσα μόρια πάνω-κάτω πρέπει να έχει κανείς; Αν έχει κάποιος εικόνα, παρακαλώ να μου πει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Lop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 07, 2021 11:10 am

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Lop » Τρί Σεπ 07, 2021 3:40 pm

Δύσκολο έως ακατόρθωτο. Εγώ με 1730 μόρια για την ίδια προκήρυξη και ΠΕ και το έχω ξεγράψει.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Παρ Σεπ 10, 2021 11:46 am

ell1 έγραψε:
kerberos έγραψε:
Mktacc έγραψε:Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο

Δηλαδή με πόσα μόρια θεωρείς οτι κάποιος έχει ελπίδα?


Γενικά για θέσεις ΠΕ Νομικών στην Αθήνα, πόσα μόρια πάνω-κάτω πρέπει να έχει κανείς; Αν έχει κάποιος εικόνα, παρακαλώ να μου πει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



Μέσα στο site του Ασεπ μπορείς να δεις να βρεις αποτελέσματα από οποιαδήποτε προκήρυξη, εκεί θα σας λυθούν οι απορίες.

Darkstar10
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2021 10:12 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Darkstar10 » Σάβ Σεπ 11, 2021 6:10 pm

Η 7Κ έχει ειδική εμπειρία. Θα μονιμοποιηθούν οι ήδη υπηρετούντες συμβασιούχοι με 10+ χρόνια ΣΟΧ.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό theod75 » Πέμ Σεπ 16, 2021 9:21 pm

Darkstar10 έγραψε:Η 7Κ έχει ειδική εμπειρία. Θα μονιμοποιηθούν οι ήδη υπηρετούντες συμβασιούχοι με 10+ χρόνια ΣΟΧ.

θα δούμε γιατί εκρεμεί και η απόφαση της ολομέλειας του στε για την ειδική εμπειρία που πιθανόν θα αλλάξει άρδην το σκηνικό στις προκηρύξεις

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Δεκ 18, 2021 10:14 am

Αναρτήθηκε στον ΑΣΕΠ η πρόσκληση για κατάθεση δικαιολογητικών για τις κατηγορίες ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ. Για την κατηγορία ΔΕ ζητάνε φακέλους 2000 ατόμων για 50 θέσεις περίπου. Πόσους αναπληρωματικούς ανά θέση χρειάζονται? :roll:

Darkstar10
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2021 10:12 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Darkstar10 » Σάβ Δεκ 18, 2021 2:31 pm

Ζήτησαν τόσους πολλούς φακέλους γιατί είναι σίγουρο πως θα υπάρχουν αμέτρητα λάθη στις αιτήσεις και οι περισσότερες θα έχουν μείωση μορίων ή θα βγουν άκυρες. Τα περισσότερα λάθη θα είναι στα πτυχία αφού η προκήρυξη έκανε δεκτά όλα τα πτυχία, στην απλή εμπειρία αλλά κυρίως στην ειδική εμπειρία των συμβασιούχων. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες ΠΕ και ΤΕ. Στις αιτήσεις ο καθένας έβαλε ότι ήθελε χωρίς κανέναν έλεγχο, ότι δηλώσεις είσαι στην Ελλάδα.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Δεκ 18, 2021 4:10 pm

Darkstar10 έγραψε:Ζήτησαν τόσους πολλούς φακέλους γιατί είναι σίγουρο πως θα υπάρχουν αμέτρητα λάθη στις αιτήσεις και οι περισσότερες θα έχουν μείωση μορίων ή θα βγουν άκυρες. Τα περισσότερα λάθη θα είναι στα πτυχία αφού η προκήρυξη έκανε δεκτά όλα τα πτυχία, στην απλή εμπειρία αλλά κυρίως στην ειδική εμπειρία των συμβασιούχων. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες ΠΕ και ΤΕ. Στις αιτήσεις ο καθένας έβαλε ότι ήθελε χωρίς κανέναν έλεγχο, ότι δηλώσεις είσαι στην Ελλάδα.

Ίσως επειδή πρόκειται και για προκήρυξη με ειδική εμπειρία ζήτησαν ακόμα παραπάνω εξαρχής. Στη 2Κ/2019 ζήτησαν πολλές φορές φακέλους μέχρι να καλυφθούν οι προσληπτέοι. Οπότε τώρα κοίταξαν να το αποφύγουν.....

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Κυρ Δεκ 19, 2021 11:43 am

NSSN έγραψε:
Darkstar10 έγραψε:Ζήτησαν τόσους πολλούς φακέλους γιατί είναι σίγουρο πως θα υπάρχουν αμέτρητα λάθη στις αιτήσεις και οι περισσότερες θα έχουν μείωση μορίων ή θα βγουν άκυρες. Τα περισσότερα λάθη θα είναι στα πτυχία αφού η προκήρυξη έκανε δεκτά όλα τα πτυχία, στην απλή εμπειρία αλλά κυρίως στην ειδική εμπειρία των συμβασιούχων. Το ίδιο ισχύει και για τις κατηγορίες ΠΕ και ΤΕ. Στις αιτήσεις ο καθένας έβαλε ότι ήθελε χωρίς κανέναν έλεγχο, ότι δηλώσεις είσαι στην Ελλάδα.

Ίσως επειδή πρόκειται και για προκήρυξη με ειδική εμπειρία ζήτησαν ακόμα παραπάνω εξαρχής. Στη 2Κ/2019 ζήτησαν πολλές φορές φακέλους μέχρι να καλυφθούν οι προσληπτέοι. Οπότε τώρα κοίταξαν να το αποφύγουν.....


Το παράδοξο και το οποίο, απ’ ότι φαίνεται, δεν έχει απασχολήσει κανέναν μέχρι στιγμής ώστε να το σχολιάσει είναι ότι ενώ «ανταμείβουν» με σκανδαλώδη μοριοδότηση την «ειδική εμπειρία», όλους τους νεοπροσλαμβανόμενους θα τους υποβάλλουν σε υποχρεωτική εκπαίδευση τουλάχιστον ενός μηνός πριν αναλάβουν καθήκοντα στο γκισέ. Η ειδική εμπειρία που μετράει λοιπόν; Αν τη διαθέτεις γιατί πρέπει να εκπαιδευτείς; Φαντάζομαι ότι, ανάμεσα στα άλλα, ο/η «έμπειρος/η» χτυπάει με διαφορετική χάρη τα πλήκτρα του υπολογιστή ενώ επίσης οι απόφοιτοι της Θεολογικής, της Γυμναστικής Ακαδημίας ή της Ιατρικής μπορούν εξίσου καλά να εξυπηρετήσουν το πολίτη όπως και οι απόφοιτοι μιας σχολής διοίκησης. Το μοναστήρι νάναι καλά… :lol:

SOLAKIDOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2021 8:26 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό SOLAKIDOU » Σάβ Ιαν 01, 2022 10:06 pm

Καλησπέρα, Χρόνια σας πολλά, ευτυχισμένο το νέο έτος
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για να απαντήσει,
Είχα κάνει αίτηση για την 7Κ/2021, ΠΕ, η οποία τώρα είναι στο 5ο στάδιο που καλούνται οι υποψήφιοι σε κατάθεση δικαιολογητικών, από όπου όπως φαίνεται από τις 25900 αιτήσεις κλήθηκαν μόνο οι 1747 (όπου μέσα σε αυτούς δεν ήμουν εγώ). Με ποια κριτήρια τους επιλέγουν αυτούς τους 1747 και απορρίπτουν τους αλλους, χωρίς να εχουν κατατεθεί τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Είχα στο μυαλό μου ότι ίσως απορρίπτουν αυτούς που είχαν κάνει κάποιο λάθος στην αίτηση. Ωστόσο, και εγω στην δική μου, δεν βρίσκω κάποιο λάθος αλλά και όλοι αυτοί που απορρίφθηκαν, δηλαδή 25900-1747= 24153 αιτήσεις. Αν γνωρίζει κάποιος να με πληροφορήσει για να γνωρίζω και για τους επόμενους διαγωνισμούς, γιατί δεν μπορώ να βρω κάποιον στο τηλέφωνο, ίσως λόγω γιορτών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

anastasiaxan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 7:00 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό anastasiaxan » Κυρ Ιαν 02, 2022 12:59 pm

SOLAKIDOU έγραψε:Καλησπέρα, Χρόνια σας πολλά, ευτυχισμένο το νέο έτος
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για να απαντήσει,
Είχα κάνει αίτηση για την 7Κ/2021, ΠΕ, η οποία τώρα είναι στο 5ο στάδιο που καλούνται οι υποψήφιοι σε κατάθεση δικαιολογητικών, από όπου όπως φαίνεται από τις 25900 αιτήσεις κλήθηκαν μόνο οι 1747 (όπου μέσα σε αυτούς δεν ήμουν εγώ). Με ποια κριτήρια τους επιλέγουν αυτούς τους 1747 και απορρίπτουν τους αλλους, χωρίς να εχουν κατατεθεί τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Είχα στο μυαλό μου ότι ίσως απορρίπτουν αυτούς που είχαν κάνει κάποιο λάθος στην αίτηση. Ωστόσο, και εγω στην δική μου, δεν βρίσκω κάποιο λάθος αλλά και όλοι αυτοί που απορρίφθηκαν, δηλαδή 25900-1747= 24153 αιτήσεις. Αν γνωρίζει κάποιος να με πληροφορήσει για να γνωρίζω και για τους επόμενους διαγωνισμούς, γιατί δεν μπορώ να βρω κάποιον στο τηλέφωνο, ίσως λόγω γιορτών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Καλημέρα και καλή χρονιά!

Η επιλογή στο στάδιο της προσκόμισης των δικαιολογητικών γίνεται βάσει μοριοδότησης δηλαδή κάλεσαν τους πρώτους 1747 σε σειρα μοριοδότησης
από τους οποίους ζητούν τα δικαιολογητικά για να γίνει ο έλεγχος ..Αν δεν προκύψουν τα άτομα για τις ζητούμενες θέσεις θα καλέσουν μετέπειτα σε
β στάδιο επιπλέον άτομα να καταθέσουν δικαιολογητικά.

madr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2006 10:39 pm

Re: 7Κ/2021

Δημοσίευσηαπό madr » Παρ Φεβ 17, 2023 4:22 pm

Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
Ειλικρινά ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί μετά από 2 προκηρύξεις όπου μόλις πρόσφατα ο ΑΣΕΠ έχει ήδη καταργήσει την ειδική εμπειρία και ζητάει αίτηση υπαγωγής, δημοσιεύει προσωρινά αποτελέσματα με ειδική εμπειρία για την 7Κ; Αισθάνομαι ότι μας κοροϊδεύουν μες στα μούτρα μας κι όλο αυτό γίνεται για να μαζεύουν χρήματα συντεχνίες δικηγόρων κλπ. και να καθυστερούν εσκεμμένα προσλήψεις αφήνοντας μας να περιμένουμε χρόνια (τουλάχιστον 3-4 έτη) για να μάθουμε αν τελικά είμαστε επιτυχόντες σε μια θέση.

:(


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες