1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τετ Ιούλ 07, 2021 8:09 am

sotinela έγραψε:
aldpn έγραψε:
sotinela έγραψε:Απο την άλλη τι κριτήριο είναι αυτό να πριμοδοτεί με μόρια κατόχους πτυχίου πριν την 10ετια;;
Επίσης, απ όσο γνωρίζω στο ΔΕΔΔΗΕ εργάζονται πολλά άτομα εργολαβικά και καλύπτουν πάγιες ανάγκες της εταιρείας. ΠΟυ είναι η εξειδικευμένη εμπειρία ώστε να μπουν αυτά τα άτομα που υπηρετούν χρόνια με εργολάβους και τους λένε κάντε υπομονή θα γίνεται μόνιμοι;
Χάλια μαύρα. Πάμε πίσω εργασιακά αντί να πάμε μπροστά.


Σε αυτή την κατηγορία ανήκω !!
Τα τελευταία χρόνια υποστηρίζω ένα τομέα όταν όλοι οι μόνιμοι έφυγαν με συντάξεις και εθελούσιες. Για περίπου ένα χρόνο ήμουν ο μόνος Ηλ.Μηχ ΠΕ σε έναν ολόκληρο τομέα ~10 ατόμων !!! Υποτίθεται με την προκύρηξη αυτή τουλάχιστον εμάς που καλύπταμε πάγιες ανάγκες θα μας απορροφούσαν και γι αυτό απέρριψα καλές προτάσεις στον ιδιωτικό τομέα.

Με τη μοριοδότηση αυτή που κάνουν, ενώ είμαι <40 και έχω κτήση πτυχίου <10 έτη με περνάνε σε μόρια άτομα 25 και 26 χρονών χωρίς μεταπτυχιακό, χωρίς εμπειρία, χωρίς δεύτερη γλώσσα !!! Προφανώς εγώ που κάλυπτα πάγιες ανάγκες θα μείνω απέξω !!

Υπό αυτές τις συνθήκες δεν πρόκειται να μείνω. Θα φύγω και θα πάρω μαζί μου όλη την τεχνογνωσία !!

Συγχαρητήρια για τους μεγάλους εγκεφάλους που σκαρφίστηκαν αυτή την προκύρηξη !!!! :evil:


Αν υπάρχει κάποιο email να επικοινωνήσουμε. Είμαστε στην ίδια μοίρα χαχαχ


Αν θες δώσε μου εσυ καποιο τρόπο επικοινωνίας.

Ο ΔΕΔΔΗΕ πλέον δεν είναι καθόλου ανταγωνιστικός στην αγορά εργασίας. Προφανώς οι μισθοί που θα δίνει στους νέους θα είναι της τάξης των 800-900 ευρώ. Ακόμα και αυτοί να προσληφθούν (όπως έφτιαξαν την προκύρηξη είναι αναμενόμενο) θα κάτσουν μια 3ετία με 800-900 ευρώ, θα κάνουν τις σπουδές τους και μόλις αποκτήσουν προυπηρεσία θα φύγουν και η εταιρία θα μείνει πάλι αστελέχωτη!

Σε κάθε περίπτωση και όποιο σκεπτικό και αν είχαν στο μυαλό τους, η προκύρηξη είναι επιηκώς απαράδεκτη ! Προσωπικά αφού δεν εκτιμούν τα προσόντα και την έως τώρα εμπειρία μου, δεν υπάρχει λόγος να παραμείνω !

makisvil
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2020 12:36 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό makisvil » Δευ Ιούλ 19, 2021 6:19 pm

Δεδομενης αυτης της προσκλητικης προκήρυξης θα ηθελα να γινει ενα θεμα στο φορουμ μονο για τους διαγωνισμους εκτος ΑΣΕΠ ωστε να βγαινουν στη φόρα όλοι οι διορισμοι απο το παραθυρο, διοτι οι δημοσιογραφοι τετοιες καταγγελίες στην πλειοψηφια τους ουτε που ασχολουνται για ευνοητους λογους.
Ξεκιναω με τις προσλήψεις της Ελληνικής Αναπτυξιακής Τράπεζας που τις ανελαβε ιδιωτική εταιρεία στελέχωσης ανθρωπινου δυναμικου, τα σχολια δικά σας....

emmanouel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 12:54 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό emmanouel » Κυρ Δεκ 05, 2021 8:39 pm

Καλησπέρα, έχει μηπως κάποιος πληροφορίες για το μισθό ; Ή έστω, μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία του από τις συνεντεύξεις που έγιναν τον Ιούλιο;

Gianniskolin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2021 11:33 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Gianniskolin » Κυρ Δεκ 12, 2021 2:27 am

Καλησπέρα παιδιά έχουμε κανένα νέο για την 1/2021?έχουν ειδοποίηση κανέναν?

Giannis1010
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2022 1:42 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Giannis1010 » Τρί Ιαν 25, 2022 3:21 pm

emmanouel έγραψε:Καλησπέρα, έχει μηπως κάποιος πληροφορίες για το μισθό ; Ή έστω, μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία του από τις συνεντεύξεις που έγιναν τον Ιούλιο;

Καλησπέρα, είχες κάποια πληροφόρηση τελικά σχετικά με μισθό?

KiriakosK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2021 5:21 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό KiriakosK » Σάβ Φεβ 05, 2022 1:02 pm

Καλησπέρα εγω ενω ειμαι στους προσωρινούς πινάκες ακομά δεν εχει ερθει κάποια ειδοποιηση .

Gianniskolin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2021 11:33 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Gianniskolin » Σάβ Φεβ 12, 2022 10:26 am

Ούτε εμένα....δεν έχουν βγει τα οριστικά για αυτό.τωρα πότε θα βγουν αγνωστο

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Σάβ Φεβ 12, 2022 9:06 pm

Gianniskolin έγραψε:Ούτε εμένα....δεν έχουν βγει τα οριστικά για αυτό.τωρα πότε θα βγουν αγνωστο


Παιδιά από περιέργεια δεδομένου ότι δεν υπάρχει πια η ΣΣΕ για τις νέες συμβάσεις, πέραν της παρολας που γράφουν χωρίς στοιχεία μερικοί για 700€ εσείς που είστε στους προσωρινους, ρωτήσατε στις συνεντεύξεις συγκεκριμένα πράγματα για το μισθολογικο;

Θα σας δίνουν επιδοματα; Λχ στην Ελαίδα οι μηχανικοί δικαιούνται το επίδομα μηχανικού πεδίου. Και γενικά πως ία διαμορφώνεται το μισθολογιο σας. Θα είναι ένας ξερός μισθος καθ τα νόμιμα μεταβλητά (υπερωρίες αργίες, νυχτερινα) ή θα υπάρχουν και επιδοματα;

Pnsnl123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 11, 2021 11:15 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Pnsnl123 » Τετ Φεβ 23, 2022 8:12 am

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κάποιος για πιο λόγο δεν μπορώ να βρω τον αριθμό πρωτοκόλλου μου σε καμία λίστα από αυτές που δημοσιεύτηκαν, ούτε προσωρινούς ούτε αποριπτεους. Επίσης ο αριθμός πρωτοκόλλου μου ξεκινάει με 148**** ενώ όλοι άλλοι έχουν 147**** από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο. :roll:

Να σημειωθεί ότι η αίτηση μου επιβλήθηκε επιτυχώς για την κατηγορία ΔΕ.

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό IceCube » Σάβ Φεβ 26, 2022 5:00 pm


aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό aldpn » Κυρ Φεβ 27, 2022 7:46 am

Sbiotech έγραψε:
Gianniskolin έγραψε:Ούτε εμένα....δεν έχουν βγει τα οριστικά για αυτό.τωρα πότε θα βγουν αγνωστο


Παιδιά από περιέργεια δεδομένου ότι δεν υπάρχει πια η ΣΣΕ για τις νέες συμβάσεις, πέραν της παρολας που γράφουν χωρίς στοιχεία μερικοί για 700€ εσείς που είστε στους προσωρινους, ρωτήσατε στις συνεντεύξεις συγκεκριμένα πράγματα για το μισθολογικο;

Θα σας δίνουν επιδοματα; Λχ στην Ελαίδα οι μηχανικοί δικαιούνται το επίδομα μηχανικού πεδίου. Και γενικά πως ία διαμορφώνεται το μισθολογιο σας. Θα είναι ένας ξερός μισθος καθ τα νόμιμα μεταβλητά (υπερωρίες αργίες, νυχτερινα) ή θα υπάρχουν και επιδοματα;


Έχεις δίκιο, είναι χωρίς στοιχεία τα 8 κατοστάρικα...
2.500 καθαρά, εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και μειωμένο ρεύμα δίνει ο ΔΕΔΔΗΕ !!

KostasPapd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2021 7:53 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό KostasPapd » Κυρ Φεβ 27, 2022 12:22 pm

Ίσως να ισχύουν μισθολογικά αυτά που ισχύουν γι αυτούς που προσλαμβάνονται με συμβάσεις ορισμένου χρόνου Δηλαδή για ΠΕ μηχανικούς 1192 περίπου μεικτά.

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Δευ Φεβ 28, 2022 7:35 am

aldpn έγραψε:
Sbiotech έγραψε:
Gianniskolin έγραψε:Ούτε εμένα....δεν έχουν βγει τα οριστικά για αυτό.τωρα πότε θα βγουν αγνωστο


Παιδιά από περιέργεια δεδομένου ότι δεν υπάρχει πια η ΣΣΕ για τις νέες συμβάσεις, πέραν της παρολας που γράφουν χωρίς στοιχεία μερικοί για 700€ εσείς που είστε στους προσωρινους, ρωτήσατε στις συνεντεύξεις συγκεκριμένα πράγματα για το μισθολογικο;

Θα σας δίνουν επιδοματα; Λχ στην Ελαίδα οι μηχανικοί δικαιούνται το επίδομα μηχανικού πεδίου. Και γενικά πως ία διαμορφώνεται το μισθολογιο σας. Θα είναι ένας ξερός μισθος καθ τα νόμιμα μεταβλητά (υπερωρίες αργίες, νυχτερινα) ή θα υπάρχουν και επιδοματα;


Έχεις δίκιο, είναι χωρίς στοιχεία τα 8 κατοστάρικα...
2.500 καθαρά, εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και μειωμένο ρεύμα δίνει ο ΔΕΔΔΗΕ !!


Φίλε η ειρωνεία σου είναι αντιπαραγωγικη... Στους ΙΔΙΧ θα δίνουν 1152 μικτά συν τριετίας (μέχρι 3). Αυτό ως βασικός μισθός. Τα διάφορα επιδόματα που παίρνουν οι εργαζόμενοι ανάλογα της εκάστοτε υπηρεσίας τους (επικίνδυνου εργασίας, πεδίου κτλ) θα τ παίρνουν;

Εγώ όμως άλλο πραμα ρώτησα. Πας σε μια δουλειά για συνέντευξη. Μιλάς ένα μισάωρο. Τελειώνει και σου λένε "θες να ρωτήσεις κάτι"; Εκεί 99/100 ρωτάς ποσα θα παίρνω ρε παιδιά. Ένας δεν βρέθηκε να το ρωτήσει; Από περιέργεια ρωτάω.

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τρί Μαρ 01, 2022 8:20 am

Από ότι φαίνεται δεν πήγες για συνέντευξη σε καμία από τις 2 φορές.Δεν είναι όπως στον ιδιωτικό τομέα.Σου κάνουν τυποποιημένες ερωτήσεις προσωπικότητας και θεωρητικές ερωτήσεις(επιπέδου ΕΠΑΛ ή πρώτων εξαμήνου ΤΕΙ).Δεν ρωτάς τίποτα εσύ.Δεν υπάρχει διάλογος είναι αξιολόγηση.Όταν ρώτησα αν μπορώ να κάνω διευκρινιστικές ερωτήσεις όπως λεφτά,ωράριο κτλ. μου είπαν όχι.

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τρί Μαρ 01, 2022 2:39 pm

Pnsnl123 έγραψε:Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κάποιος για πιο λόγο δεν μπορώ να βρω τον αριθμό πρωτοκόλλου μου σε καμία λίστα από αυτές που δημοσιεύτηκαν, ούτε προσωρινούς ούτε αποριπτεους. Επίσης ο αριθμός πρωτοκόλλου μου ξεκινάει με 148**** ενώ όλοι άλλοι έχουν 147**** από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο. :roll:

Να σημειωθεί ότι η αίτηση μου επιβλήθηκε επιτυχώς για την κατηγορία ΔΕ.


Αγαπητέ συνυποψήφιε υποθέτω ότι αναφέρεσαι στην 1/2021 για τις 100 θέσεις.Στην 2/2021 δεν έχουν βγει αποτελέσματα.Έχεις εισερχόμενο mail από ΔΕΔΔΗΕ όπου αναφέρει ότι η αίτηση σου είναι ΥΠΟΒΛΗΘΕΙΣΑ; Αν ναι υπάρχει στην ιστοσελίδα του ΔΕΔΔΗΕ τηλέφωνο όπου σε καθοδηγούν ώστε να υποβάλλεις ένσταση.Να ξέρεις όμως άργησες πάρα πολύ.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες