1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gianniskolin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2021 11:33 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Gianniskolin » Παρ Απρ 15, 2022 9:09 pm

Επίδομα γάμου κ τέκνων έχουν καταργηθεί από ότι μου είπαν.τριετιες δεν ρώτησα....οποίος ξέρει να μας πει.κ μου είπαν στον μισθό είναι συν τα εκτός.ξερεις κανείς αν θα εργαζόμαστε οχτάωρο η'24 υπηρεσίες με ρεπό η' με βάρδιες?καλή αρχή συνάδελφοι να έχουμε......

petrosproo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 15, 2022 1:34 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό petrosproo » Παρ Απρ 15, 2022 9:18 pm

Το επίδομα τροφειου είναι καθαρό στην τσέπη απ' ότι μου είπαν. Δώρα έχει κανονικά αλλά δεν έχει επιδόματα τέκνων και δεν μετράει η προϋπηρεσία.

NikAgno
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2022 9:55 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό NikAgno » Σάβ Απρ 16, 2022 2:43 am

Καλά δεν έχουν καταργηθεί, οι μόνιμοι στην Δεδδηε τα παίρνουνε, απλά σε εμάς τώρα δεν θα τα δώσουν.
Δεν τα έχουν συμπεριλάβει, γάμου-τέκνων-προϋπηρεσία-χρονοεπίδομα-τριετίες.
Τα εκτός έδρας όντως πληρώνονται εννοείται, το θέμα είναι να δούμε τι μένει στην τσέπη.
Θα πρέπει να δούμε αν υπάρχει προοπτική κάποια στιγμή να μπούμε στην Συλλογική Σύμβαση της ΔΕΔΔΗΕ.
Τελικά εσάς που σας είπαν 3/5 και όχι 18/4 για που είστε?? Για Πειραιά η επαρχία??
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!

KiriakosK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2021 5:21 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό KiriakosK » Σάβ Απρ 16, 2022 10:11 am

Εγώ είμαι ΤΕ για 3/5 και είμαι για Πειραιά . Αυτα που μου είπαν είναι οτι πέρα απο τον μισθό θα υπάρχουν κάποιες ελαφρύνσεις στο ρεύμα , παιδικός σταθμός και κατασκηνώσεις και ιδιοτική ασφάλεια ζωής. Ξέρει κανείς αν θα περάσουμε κάποια περίοδο ως δόκιμοι και αν ναι πόσο .Επίσης το πως το ανακοίνωσαν εμένα προσωπικά με ταρκούνησε αρκετά γιατι πρέπει να βρω σπίτι και να μετακομίσω σε 2 βδομάδες με μωρό ..

variemai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 3:57 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό variemai » Σάβ Απρ 16, 2022 1:43 pm

Συγχαρητήρια σε όλους τους συναδέλφους και καλή αρχή!! Όσοι έχετε ειδοποιηθεί μέχρι στιγμής ρωτήσατε για το μισθό (μικτά/καθαρά/δώρα/επιδόματα); Ενδιαφέρομαι κυρίως για Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς ΠΕ, μιας και έχω κάνει αίτηση για την 2/2021, αλλά οποιαδήποτε πληροφορία για άλλη κατηγορία ή ειδικότητα προφανώς είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ!

NikAgno
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2022 9:55 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό NikAgno » Σάβ Απρ 16, 2022 4:15 pm

Καλησπέρα φίλε, ευχαριστούμε!!
ΤΕ: 1250 μεικτά
επίδομα τροφείου 6/μέρα και το παίρνεις όλο μαζί στο τέλος του μήνα
14 μισθοί
Πακέτο ιατροφαρμακευτικής
Μια έκπτωση στο ρεύμα(αμελητέα πρέπει να ναι)
Βέβαια πρέπει να διαβάσουμε την σύμβαση όπωσδήποτε για τις λεπτομέρειες, τις υποχρεώσεις και τα δικαιώματά μας σε όλα τα επίπεδα.
Νομίζω για ΠΕ, Τ1 είναι ακριβώς τα ίδια προνόμια, αλλά 1450 ή 1500 μεικτά.
Αν γνωρίζει κανείς ας μας πει για να έχουμε μια ιδέα, μισθό ΔΕ και ΠΕ

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Terminator » Σάβ Απρ 16, 2022 6:53 pm

Καλή αρχή σε όλους προκειται να ξεκινήσουν..! :D :D

Αυτο το επίδομα γραφείου τί ειναι; Το παίρνουν όλες οι ειδικότητες; Το παίρνουν και τα διοικητικά; Επισης το 1250 μικτά για ΤΕ, αφορά όλες τις ειδικότητες;

(Βέβαια ΑΝ ισχύουν αυτά που λέμε εδω μέσα για μισθούς κλπ, γιατί επίσημα δεν μας εχει πει κανείς τίποτα)

Nikosalie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2022 6:04 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Nikosalie » Τρί Απρ 19, 2022 9:55 am

Καλημέρα συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες μια ερώτηση παιδιά. Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει ένα έγκυρο τηλέφωνο ΔΕΔΔΗΕ για να λυσω κάποιες απορίες; σχετικά με την προκήρυξη;

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Δευ Μάιος 09, 2022 2:20 pm

Γεια σας.Οσοι από εσάς ήσασταν επιτυχόντες στην 1/2021 έχετε μέχρι τώρα διοριστεί,τόσο στις 18/4 είτε 3/5 άρα έχετε υπογράψει σύμβαση όπου αναγράφεται η αμοιβή.Οποιος μπορεί ας ενημερώσει και επίσημα για τα μεικτά μηνιαία,τους όρους της σύμβασης κτλ.(ώστε να μην κάνουμε υποθέσεις όλοι όπως κάναμε έως τώρα). Συγκεκριμένα αν μπορεί κάποιος που να μπήκε ως Τ3/Α που με ενδιαφέρει εμένα σαν υποψήφιος της 2/2021.Υπενθυμιζω ότι είμαστε όλοι εδώ ανώνυμοι δεν σας κυνηγάει κανείς αν δώσετε πληροφορίες.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τρί Μάιος 10, 2022 4:38 pm

raziel35 έγραψε:Γεια σας.Οσοι από εσάς ήσασταν επιτυχόντες στην 1/2021 έχετε μέχρι τώρα διοριστεί,τόσο στις 18/4 είτε 3/5 άρα έχετε υπογράψει σύμβαση όπου αναγράφεται η αμοιβή.Οποιος μπορεί ας ενημερώσει και επίσημα για τα μεικτά μηνιαία,τους όρους της σύμβασης κτλ.(ώστε να μην κάνουμε υποθέσεις όλοι όπως κάναμε έως τώρα). Συγκεκριμένα αν μπορεί κάποιος που να μπήκε ως Τ3/Α που με ενδιαφέρει εμένα σαν υποψήφιος της 2/2021.Υπενθυμιζω ότι είμαστε όλοι εδώ ανώνυμοι δεν σας κυνηγάει κανείς αν δώσετε πληροφορίες.


Μάταια φίλε ψάχνεις για απάντηση! Στην αρχή όλοι έχουν αγωνία και διάθεση να ρωτήσουν για μισθούς κλπ αλλα όταν προσλαμβάνονται, εξαφανίζονται!

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τετ Μάιος 11, 2022 1:33 pm

Έχεις δίκιο φίλε κλασικό Ελληνικό στοιχείο.Πρωτα κατηγορείς τους δημόσιους υπαλλήλους ότι είναι άχρηστοι και όταν γίνεσαι ο ίδιος τα ξεχνάς όλα.Κι όχι μόνο αφού ανέβεις τη σκάλα και είσαι στα ψηλά της ρίχνεις κι ένα κλωτσο μην μπορέσει κανεις άλλος να σε ακολουθήσει .

Gps
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 8:44 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Gps » Πέμ Μάιος 19, 2022 1:56 am

Υπάρχει Κανένας που έχει υπογράψει κ έχει διαβάσει την σύμβαση να μας πει μερικά πράγματα.Νομίζω οι τριετίες είναι κανονικά και μπαίνεις κ μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα σε βάζουν στην συλλογική ..Δεν μπορεί να υπάρξει τέτοια διαφορά..ο παλιός δλδ να παίρνει τα πάντα κ ο νέος τίποτα.Εγώ ΔΕ είμαι.Μακάρι να απαντήσει κάποιος που να ξέρει περισσότερα πράγματα!

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Πέμ Μάιος 19, 2022 3:30 pm

Gps έγραψε:Υπάρχει Κανένας που έχει υπογράψει κ έχει διαβάσει την σύμβαση να μας πει μερικά πράγματα.Νομίζω οι τριετίες είναι κανονικά και μπαίνεις κ μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα σε βάζουν στην συλλογική ..Δεν μπορεί να υπάρξει τέτοια διαφορά..ο παλιός δλδ να παίρνει τα πάντα κ ο νέος τίποτα.Εγώ ΔΕ είμαι.Μακάρι να απαντήσει κάποιος που να ξέρει περισσότερα πράγματα!


Φίλε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπαίνεις στη συλλογική. Το άρθρο του νόμου με το οποίο έγιναν οι δυο σειρές πρσληψεων λέει επί λέξη ότι υπογράφονται ατομικές συμβάσεις και ότι δεν ισχύει καμία πρόβλεψη της Συλλογικής. Αντίθετα αναφέρει ότι οι αποδοχές καθορίζονται από την Επιτροπή Προσλήψεων και Αμοιβών.

Δυστυχώς θα υπάρχουν δύο ταχύτητες υπαλλήλων και θα διώχνουν με εθελούσιες σταδιακά τους παλιούς "ακριβους" για να ρίξουν το μισθολογιο.

Το ζήτημα που πρέπει να μάθετε είναι ποσα θα παίρνετε στο χέρι. Για το βασικό μισθο λογικα πήραν σαν μπούσουλα για όλους αυτό που προβλέπει η Συλλογική για μηδέν χρόνια εμπειρία και ανύπαντροι, χωρίς κανένα άλλο επιδομα. Για τους ΠΕ αυτό ήταν περίπου 1100-1200 καθαρά αν δεν απατώμαι.

Ρωτήστε ποσα δίνουν στους 8μηνους

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Πέμ Μάιος 19, 2022 8:33 pm

Σαν συμβασιούχος ΔΕ τεχνίτης (έχω υπάρξει για αυτό και θα σας πω ότι ασχέτως τις συνθήκες η μαμά ΔΕΗ αξίζει) παίρνεις 800 μεικτά για το 40ωρο στο συνεργείο δηλ. 640 καθαρά,βαρέα ένσημα.Στην βάρδια ανάλογα πόσα 12ωρα,αργίες,νυκτερινά κάνεις κυμαίνεσαι καθαρά 900-1100 ευρώ. 'Ομως δεν ισχύει αυτό και για τους μόνιμους γιατί αποκτάνε κλιμάκια,τροφεία,γάλατα,δώρα,εκτός έδρας,επιδόματα κτλ. που ανεβάζουν τα λεφτά δραματικά. Δυστυχώς με τις νέες αυτές συμβάσεις εκτός ΕΣΣΕ ο μόνος που μπορεί να μας διαφωτίσει είναι όποιος έχει προσληφθεί με τη 1/2021 η ΔΕΗ έχει δικό της σύστημα που δεν μοιάζει με άλλες ΔΕΚΟ. Όσα άλλα ειπωθούν είναι άκυρα.Για αυτό είναι τόσο εκνευριστικό ότι όλοι αυτοί που ήταν τόσους μήνες στα προσωρινά αποτελέσματα και γέμιζαν το blog με αγωνιώδεις ερωτήσεις μόλις πιάσανε δουλειά εξαφανιζολ. Η αγωνία των άλλων που πρέπει κι αυτοί να πάρουν τις αποφάσεις τους για το μέλλον δεν φαίνεται να τους νοιάζει.

Gps
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 8:44 am

Re: 1/2021 ΔΕΔΔΗΕ 100 Θέσεις Αορίστου χρόνου

Δημοσίευσηαπό Gps » Πέμ Μάιος 19, 2022 8:46 pm

Εγώ έχω προϋπηρεσία και 2 οχτάμηνα και ένσημα πριν από το 12 που λένε ότι μετράει στον μισθό βέβαια είμαι ανύπαντρος .Τι να πω θα δούμε .Σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο ότι θέλουν να διώξουν τους παλιούς κ οι νέοι να πέσουν μισθολογικά αλλά σε αυτήν την δουλειά που ο κίνδυνος είναι μεγάλος ποσό να το ρίξουν.αλλά για τις τριετιες με έναν που μίλησα που είπε ότι ισχύουν κανονικά. Δεν γίνεται να μην ανεβαίνει ο μισθος με την προϋπηρεσία..για τέκνα και γαμους Νομίζω θέλουν όντως να τα κόψουν. Αν έχω κάτι νεότερο θα σας πω όπως βέβαια κ αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι ας μας πει. Προσπαθούμε όλοι εδώ μέσα να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον για ένα καλύτερο μέλλον σε αυτήν την χώρα. Ανώνυμα γράφονται όλα και δεν λέμε και κάτι τόσο τρελό που πρέπει να μείνει κρυφό.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες