Προσόντα Η/Υ και προϋπηρεσία

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Solonas88
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2021 1:31 pm

Προσόντα Η/Υ και προϋπηρεσία

Δημοσίευσηαπό Solonas88 » Κυρ Μάιος 09, 2021 4:41 pm

Καλησπέρα σας , παρακαλώ τα φώτα σας !!

Είμαι απόφοιτος της οικονομικής σχολής ΤΕΙ , και όταν Ολοκλήρωσα τις σπουδές μου μου έδωσαν μια βεβαίωση όσον αφορά την χρήση Η/Υ στα υπολογιστικά φύλλα επεξεργασία κειμένου και διαδίκτυο , μετράει αυτη η βεβαίωση στα προσόντα όταν κάνω αίτηση για μια προξυρηξη η χρειάζεται ecdl;;

Και η δεύτερη μου ερωτήση είναι : εγώ είχα κάνει πρακτική σε τράπεζα , μετράει η προϋπηρεσία 6 μηνών που είχα εκεί , σε μια προκυρηξη οικονομικού αντικειμένου η όχι ;


Σας ευχαριστώ παρά πολύ για τος χρήσιμες απαντήσεις που μας δίνετε πάντα !

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Re: Προσόντα Η/Υ και προϋπηρεσία

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Κυρ Μάιος 09, 2021 9:40 pm

Η προκήρυξη αναφέρει τους τρόπους απόδειξης γνώσης ηλεκτρονικού υπολογιστή, μεταξύ των οποίων είναι και η βεβαίωση ιδρύματος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης για την παρακολούθηση τουλάχιστον 4 μαθημάτων πληροφορικής στο πλαίσιο των σπουδών. Αναφέρει μάλιστα και συγκεκριμένα πτυχία τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως απόδειξη γνώσης Η/Υ.
Όσον αφορά την πρακτική, εάν είναι προ της λήψης του πτυχίου με το οποίο λαμβάνεις μέρος στο διαγωνισμό, δεν προσμετράται. Επίσης γενικά χρειάζεται να είναι κάποιος ασφαλισμένος. Λαμβάνονται υπόψη τα stage και οι συμβάσεις έργου, αλλά αυτή η πρακτική άσκηση που περιγράφεις δεν νομίζω ότι εντάσσεται στις μοριοδοτούμενες.
Διάβασε πολύ καλά και πολύ προσεκτικά την προκήρυξη που σε ενδιαφέρει. Εκεί αναφέρονται αναλυτικά όλα αυτά τα θέματα.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προσόντα Η/Υ και προϋπηρεσία

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Μάιος 10, 2021 12:20 pm

Το χαρτί από τα ΤΕΙ που λέει ότι έχεις παρακολουθήσει 4 μαθήματα είσαι οκ.
Πρακτική ποτέ δεν πάει μοριοδοτούμενη στο ΑΣΕΠ η και γενικά αλλού


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 10 επισκέπτες