2Κ/2021 απορία για μητρώο

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sterzin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 12:24 pm

2Κ/2021 απορία για μητρώο

Δημοσίευσηαπό sterzin » Κυρ Απρ 04, 2021 12:39 pm

καλησπέρα σε όλους. Διάβασα τη συγκεκριμένη προκήρυξη και έχω μια απορία. Στην συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης, θα πρέπει να κάνω επίκληση από το μητρώο τα τυπικά και πρόσθετα προσόντα και μετά αφού κληθεί κάποιος από τον ΑΣΕΠ τα ανεβάζει και σε μορφή PDF. σωστά κατάλαβα; τότε όμως η αίτησή μου θα έχει την μορφή ''υποβλήθηκε''. 'Η δεν πρέπει να κάνω καμία επίκληση από το μητρώο, να πατήσω οριστικοποίηση και η αίτησή μου να έχει την μορφή ''υποβλήθηκε χωρίς δικαιολογητικά;'' και μετά αφού κληθώ, θα κάνω επίκληση των προσόντων τυπικών και πρόσθετων και να τα ανεβάσω ως pdf; λίγο μπερδεμένα τα έγραψα αλλά πιστεύω να καταλάβατε τι θέλω να πω.
ευχαριστώ.

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 2Κ/2021 απορία για μητρώο

Δημοσίευσηαπό Lazos » Κυρ Απρ 04, 2021 3:06 pm

sterzin έγραψε:καλησπέρα σε όλους. Διάβασα τη συγκεκριμένη προκήρυξη και έχω μια απορία. Στην συμπλήρωση της ηλεκτρονικής αίτησης, θα πρέπει να κάνω επίκληση από το μητρώο τα τυπικά και πρόσθετα προσόντα και μετά αφού κληθεί κάποιος από τον ΑΣΕΠ τα ανεβάζει και σε μορφή PDF. σωστά κατάλαβα; τότε όμως η αίτησή μου θα έχει την μορφή ''υποβλήθηκε''. 'Η δεν πρέπει να κάνω καμία επίκληση από το μητρώο, να πατήσω οριστικοποίηση και η αίτησή μου να έχει την μορφή ''υποβλήθηκε χωρίς δικαιολογητικά;'' και μετά αφού κληθώ, θα κάνω επίκληση των προσόντων τυπικών και πρόσθετων και να τα ανεβάσω ως pdf; λίγο μπερδεμένα τα έγραψα αλλά πιστεύω να καταλάβατε τι θέλω να πω.
ευχαριστώ.

Το δεύτερο είναι το σωστό που γράφεις στην ερώτηση σου.Ετσι κι αλλιως δ σ αφήνει να κάνεις επίκληση.Αν κληθείς για να στειλεις ηλεκτρονικά δικαιολογητικά τοτε θα κάνεις και επίκληση των εγγράφων.

sterzin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 12:24 pm

Re: 2Κ/2021 απορία για μητρώο

Δημοσίευσηαπό sterzin » Κυρ Απρ 04, 2021 11:42 pm

Ναι, σωστά. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είχα μπει να δω την αίτηση, νόμιζα ότι γινόταν όπως παλιά.

Και μια άλλη απορία έχω. Αν μια θέση ζητάει σαν πρόσθετο προσόν την ''πολύ καλή γνώση'' μιας ξένης γλώσσας και εγώ έχω την ''άριστη γνώση'', τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Βάζω τον κωδικό της άριστης;

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 2Κ/2021 απορία για μητρώο

Δημοσίευσηαπό Lazos » Δευ Απρ 05, 2021 12:14 pm

sterzin έγραψε:Ναι, σωστά. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είχα μπει να δω την αίτηση, νόμιζα ότι γινόταν όπως παλιά.

Και μια άλλη απορία έχω. Αν μια θέση ζητάει σαν πρόσθετο προσόν την ''πολύ καλή γνώση'' μιας ξένης γλώσσας και εγώ έχω την ''άριστη γνώση'', τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Βάζω τον κωδικό της άριστης;

Nαι

sterzin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 12:24 pm

Re: 2Κ/2021 απορία για μητρώο

Δημοσίευσηαπό sterzin » Δευ Απρ 05, 2021 11:41 pm

Αν βάλω τον κωδικό της άριστης θα μου το απορρίψει το σύστημα αυτομάτως. Γιατί στη συγκεκριμένη θέση θέλει τον κωδικό της πολύ καλή γνώσης. Οπότε;
Ξέρετε αν αυτή η προκήρυξη έχει κ προφορική συνέντευξη;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες