Προκήρυξη 6κ/2020

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Magmak » Τρί Δεκ 14, 2021 1:06 pm

brikoudi έγραψε:καλησπέρα σας,
γνωρίζετε να μου πείτε εάν υποθέσουμε μία θέση την οποία την έχεις δηλώσει δεύτερή επιλογή και ο προηγούμενος με περισσότερα μόρια έχει την θέση ως πέμπτη επιλογή . Ποιος θα είναι υποψήφιος για την συγκεκριμένη θέση ? πάει βάση μορίων ή με την σειρά προτεραιότητας ?
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με Βάση μορίων και όχι σειρά προτίμησης.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Τρί Δεκ 14, 2021 1:26 pm

brikoudi έγραψε:καλησπέρα σας,
γνωρίζετε να μου πείτε εάν υποθέσουμε μία θέση την οποία την έχεις δηλώσει δεύτερή επιλογή και ο προηγούμενος με περισσότερα μόρια έχει την θέση ως πέμπτη επιλογή . Ποιος θα είναι υποψήφιος για την συγκεκριμένη θέση ? πάει βάση μορίων ή με την σειρά προτεραιότητας ?
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θα πάρει τη θέση αυτός με τα περισσότερα μόρια φυσικά, αλλά μόνο εφόσον δε τον έχουν πάρει σε προηγούμενη επιλογή του.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Δεκ 14, 2021 1:35 pm

brikoudi έγραψε:καλησπέρα σας,
γνωρίζετε να μου πείτε εάν υποθέσουμε μία θέση την οποία την έχεις δηλώσει δεύτερή επιλογή και ο προηγούμενος με περισσότερα μόρια έχει την θέση ως πέμπτη επιλογή . Ποιος θα είναι υποψήφιος για την συγκεκριμένη θέση ? πάει βάση μορίων ή με την σειρά προτεραιότητας ?
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων



Με βάση τα μόρια γίνεται η επιλογή. Αυτός με τα περισσότερα μόρια
τοποθετείται πρώτος. Όπως στις πανελλήνιες.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα αυτός με τα περισσότερα μόρια έχει
προτεραιότητα, αλλά καθώς είναι η 5η επιλογή του είναι πιθανό να
διοριστεί σε μια από τις 4 προηγούμενες. Αν δε διοριστεί σε καμιά από
αυτές είναι μπροστά από εσένα στην υπόψη θέση. Αλλιώς
έχει φύγει από την επιλογή της συγκεκριμένης θέσης...

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Πέμ Δεκ 16, 2021 7:36 pm

Λέτε να βγουν τα προσωρίνα για ΠΕ τις επόμενες μέρες; :(

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Σάβ Δεκ 18, 2021 8:08 am

Mackxxgr έγραψε:Λέτε να βγουν τα προσωρίνα για ΠΕ τις επόμενες μέρες; :(


Σας το εύχομαι αλλά προσωπικά ελπίζω να προηγηθούν τα οριστικά αποτελέσματα ΠΕ 3Κ/2020, λόγω παλαιότητας :lol: :lol: Άντε καλά αποτελέσματα!!!

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Σάβ Δεκ 18, 2021 9:53 am

magicalmina έγραψε:
Mackxxgr έγραψε:Λέτε να βγουν τα προσωρίνα για ΠΕ τις επόμενες μέρες; :(


Σας το εύχομαι αλλά προσωπικά ελπίζω να προηγηθούν τα οριστικά αποτελέσματα ΠΕ 3Κ/2020, λόγω παλαιότητας :lol: :lol: Άντε καλά αποτελέσματα!!!

Καλά αποτελέσματα σε όλους!

Darkstar10
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2021 10:12 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Darkstar10 » Τετ Δεκ 29, 2021 2:00 pm

Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα για ΠΕ, ΔΕ, ΥΕ.

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Τετ Δεκ 29, 2021 6:19 pm

Mackxxgr έγραψε:Λέτε να βγουν τα προσωρίνα για ΠΕ τις επόμενες μέρες; :(


Είχατε δίκαιο τελικά, βγήκαν και μάλιστα μέσα στο 2021!

Godric
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2022 7:37 am

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Godric » Παρ Ιαν 07, 2022 6:33 am

Καλημέρα και καλή χρονιά

10/1 λήγει η διορία ενστάσεων. Ξέρετε περίπου πόσο κρατάει ο έλεγχος και σε πόσο καιρό βγαίνουν τα οριστικά, πάντα σε σχέση με άλλες προκηρύξεις;

Ευχαριστώ

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Lefi » Παρ Ιαν 07, 2022 8:14 am

Τα οριστικά είναι αόριστο.... Για την 3κ/2020 περιμένουμε από τον Απρίλιο του 2021.. Έχει μπει το 22 και ακόμα δεν έχουμε δει φως στο τούνελ... Οπότε εξοπλισμός με υπομονή και ελπίδα...Να μη σχολιάσω και με την τηλεργασια στο 50% πόσο αργά κινούνται όλα...

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Παρ Ιαν 07, 2022 10:43 am

Godric έγραψε:Καλημέρα και καλή χρονιά

10/1 λήγει η διορία ενστάσεων. Ξέρετε περίπου πόσο κρατάει ο έλεγχος και σε πόσο καιρό βγαίνουν τα οριστικά, πάντα σε σχέση με άλλες προκηρύξεις;

Ευχαριστώ


H 6Κ/20 είναι μεγάλη προκήρυξη άρα προβλέπονται πολλές ενστάσεις. Θα έλεγα ότι θα πάρει τουλάχιστον ένα τετράμηνο από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής για την εξέταση των ενστάσεων για την έκδοση των οριστικών.

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Magmak » Παρ Ιαν 07, 2022 5:29 pm

Για τη 2κ 2019 που ήταν η προηγούμενη προκύρηξη στην υγεία σε ένσταση που είχα κάνει απάντηση πήρα μετά από 5 μήνες.
Ένσταση θα κάνω και σ αυτή. Υπάρχουν αρκετά λάθη τουλάχιστο μιλάω στη δική μου ειδικότητα,τεχνική Δε, όπου βρίσκω δίπλα και τριπλά ονόματα με άλλα μόρια.Δηλαδη πχ ο 4ος βρίσκεται με το μέγιστο των μορίων και παράλληλα βρίσκεται και πιο χαμηλά με λιγότερα μόρια ή καθόλου.Πολλα περίεργα πράγματα.

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Magmak » Παρ Ιαν 07, 2022 8:20 pm

Magmak έγραψε:Για τη 2κ 2019 που ήταν η προηγούμενη προκύρηξη στην υγεία σε ένσταση που είχα κάνει απάντηση πήρα μετά από 5 μήνες.
Ένσταση θα κάνω και σ αυτή. Υπάρχουν αρκετά λάθη τουλάχιστο μιλάω στη δική μου ειδικότητα,τεχνική Δε, όπου βρίσκω δίπλα και τριπλά ονόματα με άλλα μόρια.Δηλαδη πχ ο 4ος βρίσκεται με το μέγιστο των μορίων και παράλληλα βρίσκεται και πιο χαμηλά με λιγότερα μόρια ή καθόλου.Πολλα περίεργα πράγματα.

Εννοώ με λιγότερα μόρια στην εμπειρία.Δηλαδή έχει 84 μήνες στην 4η θέση και παράλληλα βρίσκεται στην 60 με μηδέν μόρια εμπειρίας.
Άλλος από 84 μήνες έχει 20 μήνες πιο κάτω.Ακατανόητα πράγματα

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Σάβ Ιαν 08, 2022 7:10 am

Magmak έγραψε:
Magmak έγραψε:Για τη 2κ 2019 που ήταν η προηγούμενη προκύρηξη στην υγεία σε ένσταση που είχα κάνει απάντηση πήρα μετά από 5 μήνες.
Ένσταση θα κάνω και σ αυτή. Υπάρχουν αρκετά λάθη τουλάχιστο μιλάω στη δική μου ειδικότητα,τεχνική Δε, όπου βρίσκω δίπλα και τριπλά ονόματα με άλλα μόρια.Δηλαδη πχ ο 4ος βρίσκεται με το μέγιστο των μορίων και παράλληλα βρίσκεται και πιο χαμηλά με λιγότερα μόρια ή καθόλου.Πολλα περίεργα πράγματα.

Εννοώ με λιγότερα μόρια στην εμπειρία.Δηλαδή έχει 84 μήνες στην 4η θέση και παράλληλα βρίσκεται στην 60 με μηδέν μόρια εμπειρίας.
Άλλος από 84 μήνες έχει 20 μήνες πιο κάτω.Ακατανόητα πράγματα


Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι κάποιες θέσεις προβλέπουν εμπειρία και άλλες όχι. Επομένως το ίδιο άτομο κατατάσσεται διαφορετικά ανάλογα με τη θέση για την οποία εκδήλωσε ενδιαφέρον και τις προδιαγραφές της. Δεν είναι λάθος αυτό που είδες.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 6κ/2020

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Σάβ Ιαν 08, 2022 12:52 pm

Εμένα δε μου μέτρησαν εντοποιότητα παρ' όλο που ηταν δηλωμένη κανονικά στην αίτηση και με βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του Δήμου (όπως ζητάει η προκήρυξη), μέτρησαν σαν μη συναφές το μεταπτυχιακό μου ενώ συνάδελφοι με μεταπτυχιακό ίδιου γνωστικού αντικειμένου πήραν 200 μόρια και δε μου μέτρησαν τη 1 ξένη γλώσσα από τις 2 που δήλωσα ενώ στον 2κ/2019 την είχαν μετρήσει και είχα πάρει 30 μόρια. Έκανα ένσταση ελπίζω να γίνει κάτι γιατί όπως τα υπολόγισα διοριζόμουν ενώ τώρα είμαι απ' έξω.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες