Προκήρυξη ΑΣΕΠ 1Κ/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gekas22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 5:49 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Gekas22 » Σάβ Οκτ 09, 2021 8:43 pm

Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Magmak » Σάβ Οκτ 09, 2021 8:49 pm

optimus έγραψε:
Magmak έγραψε:
optimus έγραψε:
Μα τι μου λες; πλήρης σύγχυση με τη νομοθεσία. Δεν είναι για μένα νομικά ερείσματα το τι έκαναν φίλοι ή άκουσες.
Ο ΔΕ παίρνει τη βεβαίωση αναγγελίας ως ΔΕ και του αρκεί αυτή για τη διεκδίκηση θέση. Άρα την έχει τη βεβαίωση. Αν γίνει ΤΕ, παίρνει απλά απευθείας του εργοδηγού ψυκτικού (οι εργοδηγοί δεν είναι ΤΕ, ήταν απλά μια εξομοίωση των ΔΕ με σχετική εμπειρία, με νομοθετήσεις), ή οποία είναι εκ περισσού εφόσον θέλει να διεκδικήσει θέση ΔΕ. Είχε ήδη ως ΔΕ τη βεβαίωση αναγγελίας, τι του χρειάζεται η αναγγελία ως ΤΕ; ο ΤΕ έχει έτσι κι αλλιώς επαγγελματικά δικαιώματα απο την εγγραφή του στο εετεμ

Ο Δε παίρνοντας τη βεβαίωση αναγγελίας δεν του αρκεί να διεκδικήσει θέση γιατί η αναγγελία γράφει τεχνίτης και Όχι Αρχιτεχνιτης ή εργοδηγος που χρειάζεται σαν απαραίτητο προσόν στην προκύρηξη.Παει αυτό.οΔε για να πάρει την πρώτη άδεια θέλει 2 χρόνια εμπειρίας στην ειδικότητα να γίνει Αρχιτεχνιτης και άλλα 2 να γίνει εργοδηγος.Ενας Τε με τις αναγγελίες γίνεται απευθείας εργοδηγος χωρίς κάποια εμπειρία.θα σου πω αληθινό παράδειγμα φίλου διοριστεου.
Απόφοιτος Δε τομέα μηχανολογίας και στη συνέχεια Απόφοιτος Τει μηχανολογίας.Πηγε στην περιφέρεια πηρε της αναγγελίες εργοδηγων κτλ κατέθεσε τα χαρτιά και πέρασε ΔΕ μηχανοτεχνιτης.


Η παραπληροφόρηση είναι μάλλον κάτι που δεν απέφυγες τελικά. Απαραίτητο προσόν σύμφωνα με την προκήρυξη, είναι ο κωδικός 019 'Άδεια άσκησης επαγγέλματος Τεχνίτη Ψυκτικού Εγκαταστάσεων ή βεβαίωση αναγγελίας Τεχνίτη Ψυκτικού του π.δ. 1/2013'.
Ανάτρεξε στη σελίδα 46 της προκήρυξης για του λόγου το αληθές.
Και φυσικά, είναι αρκετή για τη διεκδίκηση της θέσης στον κύριο πίνακα.
Επαναλαμβάνω ότι οι εργοδηγοί ήταν μια εξομοίωση των ΔΕ μισθολογικά, μετά από εμπειρία. Και επειδή εδώ ο υποψήφιος δεν χτυπάει έργο, αλλά διεκδικεί μια θέση μέσω ΑΣΕΠ, η έννοια εργοδηγός ή αρχιτεχνίτης δεν έχει καμία σημασία. Το ΑΣΕΠ θέλει τις νόμιμες προϋποθέσεις άσκησης του επαγγέλματος και όχι τις τυχόν διαβαθμίσεις για αναλήψεις έργων.

Κοιτα άλλες προκυρηξεις να δεις για τις τεχνικές ειδικότητες αν ζητάει ή όχι Αρχιτεχνιτες ή εργοδηγους και μετά ελα πεσ μου πάλι.

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Magmak » Κυρ Οκτ 10, 2021 8:37 am

Gekas22 έγραψε:Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!

Από τα 1225 μέχρι τα 820 δεν είναι πολλά.Σου είπα κάλεσαν το 27πλασιο.Καλεσαν αρκετά άτομα . Ακόμα και στον πίνακα εμπειρίας θα δεις κι εκεί κάτω από 1000 μόρια.

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό optimus » Κυρ Οκτ 10, 2021 11:43 am

Gekas22 έγραψε:Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!


Τον καλούνε από τον πίνακα χωρίς εμπειρία. Τα δικά σου μόρια σ' αυτόν τον πίνακα είναι 973 όταν δεν υπολογιστούν τα 3 χρόνια εμπειρίας. Δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά σας εκεί.

Gekas22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 5:49 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Gekas22 » Κυρ Οκτ 10, 2021 2:22 pm

optimus έγραψε:
Gekas22 έγραψε:Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!


Τον καλούνε από τον πίνακα χωρίς εμπειρία. Τα δικά σου μόρια σ' αυτόν τον πίνακα είναι 973 όταν δεν υπολογιστούν τα 3 χρόνια εμπειρίας. Δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά σας εκεί.


Καταλαβα !!! Οπότε όλα παίζονται 50% !!

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Magmak » Κυρ Οκτ 10, 2021 2:46 pm

optimus έγραψε:
Gekas22 έγραψε:Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!


Τον καλούνε από τον πίνακα χωρίς εμπειρία. Τα δικά σου μόρια σ' αυτόν τον πίνακα είναι 973 όταν δεν υπολογιστούν τα 3 χρόνια εμπειρίας. Δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά σας εκεί.

1225 μόρια έχει χωρίς εμπειρία

Gekas22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 5:49 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Gekas22 » Δευ Οκτ 11, 2021 7:24 pm

Magmak έγραψε:
optimus έγραψε:
Gekas22 έγραψε:Επειδή εγώ έθιξα αυτό το θέμα!! Για να τελειώνει όλο αυτο , για τη συγκεκριμένη προκήρυξη η βεβαίωση αναγγελίας Είναι αρκετή για να διεκδικήσεις θέση στον κύριο πίνακα!! Αποδεδειγμένα από το ΦΕΚ!! στο θέμα μας τώρα εγώ έχω 1225 μόρια !! Με κάλεσαν για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά και επίσης φώναξαν και έναν φίλο μου που την κάναμε μαζί την προκήρυξη με 14.9 πτυχίο χωρίς προϋπηρεσία με βεβαίωση αναγγελίας.. δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !! Τρία άτομα ζητάει δύο με εμπειρία και ένα χωρίς από τα 1225 μόρια μέχρι τα 819 820 πόσα έχει ο φίλος πώς γίνεται να μας καλέσουν και τους δύο;; Είναι αρκετά μόρια που μεσολαβούν !!


Τον καλούνε από τον πίνακα χωρίς εμπειρία. Τα δικά σου μόρια σ' αυτόν τον πίνακα είναι 973 όταν δεν υπολογιστούν τα 3 χρόνια εμπειρίας. Δεν είναι και τόση μεγάλη η διαφορά σας εκεί.

1225 μόρια έχει χωρίς εμπειρία


Οπότε αφού έχω 1225 χωρίς εμπειρία και ο άλλος 819. Παίζετε τρελό παιχνίδι .. οπότε στα 27 άτομα που καλέσανε πρέπει να είναι πολύ χαμηλή η βάση .. γιατί αν σκεφτείτε κάναν αίτηση 288 άτομα..

John21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 11:03 am

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό John21 » Παρ Οκτ 15, 2021 12:33 pm

Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει αίτηση με κωδ.θέσης 605,606 ΔΕ Ηλεκτρολογων?

stavoulamok
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 8:07 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό stavoulamok » Σάβ Οκτ 16, 2021 10:48 pm

Ένας συγγενείς μου 1ο βαθμού.
Τι θα ήθελες να μάθεις? Αυτός έκανε 605-604 όμως.

John21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 11:03 am

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό John21 » Κυρ Οκτ 17, 2021 9:19 pm

stavoulamok έγραψε:Ένας συγγενείς μου 1ο βαθμού.
Τι θα ήθελες να μάθεις? Αυτός έκανε 605-604 όμως.

Ήθελα να ρωτήσω τι μόρια παίζουν σε αυτούς που κάλεσαν για κατάθεση δικαιολογητικών. Γιατί κατέθεσα και εγώ.

stavoulamok
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 8:07 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό stavoulamok » Κυρ Οκτ 17, 2021 11:21 pm

Κοντά στα 1600 με δικό του υπολογισμό.
Εσύ?

John21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2021 11:03 am

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό John21 » Δευ Οκτ 18, 2021 4:13 pm

stavoulamok έγραψε:Κοντά στα 1600 με δικό του υπολογισμό.
Εσύ?

Στα 1200 με τον δικό μου υπολογισμό.

Gekas22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 5:49 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Gekas22 » Δευ Οκτ 18, 2021 5:34 pm

John21 έγραψε:
stavoulamok έγραψε:Ένας συγγενείς μου 1ο βαθμού.
Τι θα ήθελες να μάθεις? Αυτός έκανε 605-604 όμως.

Ήθελα να ρωτήσω τι μόρια παίζουν σε αυτούς που κάλεσαν για κατάθεση δικαιολογητικών. Γιατί κατέθεσα και εγώ.


Για μία θέση φωνάζουν 27 άτομα!! Ένας φίλος με 820 μόρια τον κάλεσαν για δικαιολογητικά..

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Magmak » Τρί Οκτ 19, 2021 7:38 pm

Όποιος θέλει μου λέει βαθμό πτυχίου,αν έχει δεύτερο πτυχίο,ξένες γλώσσες και πόση εμπειρία σε μήνες έχει μετά την άδεια και στην ειδικότητα και του βγάζω τα μόρια.

Gekas22
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2021 5:49 pm

Re: 1κ 2021

Δημοσίευσηαπό Gekas22 » Τρί Οκτ 19, 2021 9:48 pm

Magmak έγραψε:Όποιος θέλει μου λέει βαθμό πτυχίου,αν έχει δεύτερο πτυχίο,ξένες γλώσσες και πόση εμπειρία σε μήνες έχει μετά την άδεια και στην ειδικότητα και του βγάζω τα μόρια.



Καλησπέρα αν γνωρίζεις εάν κάποιος έχει τελειώσει καί ηλεκτρολόγος και ψυκτικός!! Και δηλώσει πρώτη επιλογή ηλεκτρολόγος και δεύτερη ψυκτικός με ποιο πολλά μόρια από έναν πού δήλωσε ψυκτικός πρώτη επιλογή με λιγότερα μόρια !! Ποιος έχει προτεραιότητα;;;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες