ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Δευ Μαρ 01, 2021 7:03 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας , εσάς σας φαίνεται φωτογραφική η προκήρυξη ή μόνο εμένα μου φαίνεται έτσι?
(σε όλες τις θέσεις έχει συγκεκριμένη εμπειρία ) , και επίσης στην θέση ΔΕ ΧΕΙΡΙΣΤΏΝ Η/Υ ζητάει εμπειρία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε έλεγχο λειτουργικότητας λογισμικού και εντοπισμού λαθών (beta tester) είναι λίγο άσχετη ?

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τρί Μαρ 16, 2021 9:06 pm

Δεν πιστεύω πως είναι άσχετη η προϋπηρεσία με τη θέση. Ένας beta tester είναι ένας χρήστης που τεστάρει το λογισμικό. Σαφώς χρειάζεται μια εμπειρία και κατανόηση του κώδικα της γλώσσας προγραμματισμού για να συνεργαστεί με τον προγραμματιστή. Δεν πιστεύω πως είναι φωτογραφική, αλλά ότι το απαιτεί η θέση. Το θέμα για όσους κάνουν αίτηση κι έχουν τη σχετική εμπειρία είναι πώς το αποδεικνύουν; Οι περισσότεροι εργαζόμενοι στον ιδιωτικό τομέα (αλλά και στον δημόσιο) που έχουν σχετική εμπειρία είναι δηλωμένοι είτε ως υπάλληλοι γραφείου είτε ως χειριστές εξοπλισμού Η/Υ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Αύγ 09, 2021 8:45 pm

Βγήκαν τα προσωρινά δε και τε για το ασεπ 2κ/2021 !!

Αυτό δείχνει προς το ασεπ δεν έχει προσωπικό και θέλει βοήθεια ; Για γρήγορη στελέχωση ;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Αύγ 10, 2021 8:50 am

Βγήκαν αποτελέσματα στην 2Κ 2021 και δεν έχουν βγει για άλλες του 2020 όπως Νοσοκομεία κλπ. Αυτό δείχνει ξεκάθαρα οτι το ΑΣΕΠ βγάζει αποτελέσματα απ όποιον διαγωνισμό θέλει. στη προκειμένη για να στελεχώσει άμεσα το ΑΣΕΠ βγάζει πρώτα αποτελέσματα ΑΣΕΠ και αφήνει άλλες προκηρύξεις παλαιότερες.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Αύγ 10, 2021 3:07 pm

sotinela έγραψε:Βγήκαν αποτελέσματα στην 2Κ 2021 και δεν έχουν βγει για άλλες του 2020 όπως Νοσοκομεία κλπ. Αυτό δείχνει ξεκάθαρα οτι το ΑΣΕΠ βγάζει αποτελέσματα απ όποιον διαγωνισμό θέλει. στη προκειμένη για να στελεχώσει άμεσα το ΑΣΕΠ βγάζει πρώτα αποτελέσματα ΑΣΕΠ και αφήνει άλλες προκηρύξεις παλαιότερες.


απίστευτα γρηγορα. ακριβώς.
σχεδόν αναμενόμενο βέβαια!

ele-75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2016 5:04 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό ele-75 » Τρί Αύγ 10, 2021 6:27 pm

Αν και δεν με αφορά η 2Κ, πιστεύω πως με 7.000 αιτήσεις για 40 θέσεις ήταν αναμενόμενο να βγει στο τετράμηνο.

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Magmak » Τρί Αύγ 10, 2021 9:56 pm

ele-75 έγραψε:Αν και δεν με αφορά η 2Κ, πιστεύω πως με 7.000 αιτήσεις για 40 θέσεις ήταν αναμενόμενο να βγει στο τετράμηνο.

Τίποτα αναμενόμενο δεν είναι.Εγω περιμένω 1κ 2021 για 77 θέσεις και ακόμα να βγάλουν ποιοι θα στείλουν δικαιολογητικά.1 Μαρτίου τελείωσαν οι αιτήσεις.Οποτε σε όποια πιέζονται να βγάλουν αποτελέσματα θα τα βγάλουν γρήγορα.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Αύγ 11, 2021 6:41 pm

Magmak έγραψε:
ele-75 έγραψε:Αν και δεν με αφορά η 2Κ, πιστεύω πως με 7.000 αιτήσεις για 40 θέσεις ήταν αναμενόμενο να βγει στο τετράμηνο.

Τίποτα αναμενόμενο δεν είναι.Εγω περιμένω 1κ 2021 για 77 θέσεις και ακόμα να βγάλουν ποιοι θα στείλουν δικαιολογητικά.1 Μαρτίου τελείωσαν οι αιτήσεις.Οποτε σε όποια πιέζονται να βγάλουν αποτελέσματα θα τα βγάλουν γρήγορα.


Ακριβώς αυτό.

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Δευ Αύγ 16, 2021 10:55 am

Στα προσωρινά αποτελέσματα ΤΕ Πληροφορικής αν κάποιος δεν είναι στον πίνακα μιας θέσης που δήλωσε και είχε ως απαραίτητο πρόσθετο προσόν εξειδικευμένη εμπειρία, αλλά είναι κανονικά σε πίνακα άλλη θέση που δεν απαιτούσε, σημαίνει πως δεν του την αναγνώρισε η επιτροπή ελέγχων του ΑΣΕΠ; Μπορεί να γίνει ένσταση για την αναγνώριση της εξειδικευμένης εμπειρίας ή θα πεταχτούν τζάμπα τα χρήματα...;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Αύγ 16, 2021 2:53 pm

nikolasgroovy έγραψε:Στα προσωρινά αποτελέσματα ΤΕ Πληροφορικής αν κάποιος δεν είναι στον πίνακα μιας θέσης που δήλωσε και είχε ως απαραίτητο πρόσθετο προσόν εξειδικευμένη εμπειρία, αλλά είναι κανονικά σε πίνακα άλλη θέση που δεν απαιτούσε, σημαίνει πως δεν του την αναγνώρισε η επιτροπή ελέγχων του ΑΣΕΠ; Μπορεί να γίνει ένσταση για την αναγνώριση της εξειδικευμένης εμπειρίας ή θα πεταχτούν τζάμπα τα χρήματα...;



τα λιγότερο πεταμένα λεφτά της ζωής σου θα είναι αυτά τα 20 ευρώ αν όντως σε ενδιαφέρει η θέση.

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Δευ Αύγ 16, 2021 4:56 pm

Mktacc έγραψε:
nikolasgroovy έγραψε:Στα προσωρινά αποτελέσματα ΤΕ Πληροφορικής αν κάποιος δεν είναι στον πίνακα μιας θέσης που δήλωσε και είχε ως απαραίτητο πρόσθετο προσόν εξειδικευμένη εμπειρία, αλλά είναι κανονικά σε πίνακα άλλη θέση που δεν απαιτούσε, σημαίνει πως δεν του την αναγνώρισε η επιτροπή ελέγχων του ΑΣΕΠ; Μπορεί να γίνει ένσταση για την αναγνώριση της εξειδικευμένης εμπειρίας ή θα πεταχτούν τζάμπα τα χρήματα...;



τα λιγότερο πεταμένα λεφτά της ζωής σου θα είναι αυτά τα 20 ευρώ αν όντως σε ενδιαφέρει η θέση.


Δεν έχεις άδικο, αν και δεν αφορά εμένα προσωπικά, αλλά το ψάχνω για φίλη μου κι εγώ έτσι της είπα. Παρόλα αυτά, νομίζω όμως πως το ΑΣΕΠ για το ίδιο το ΑΣΕΠ έχει ήδη κάνει σχολαστικό έλεγχο των υποψηφίων και όσων δήλωσαν και μια ένσταση θα απορριφθεί (ως συνήθως).

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τετ Αύγ 18, 2021 10:43 am

sotinela έγραψε:
Magmak έγραψε:
ele-75 έγραψε:Αν και δεν με αφορά η 2Κ, πιστεύω πως με 7.000 αιτήσεις για 40 θέσεις ήταν αναμενόμενο να βγει στο τετράμηνο.

Τίποτα αναμενόμενο δεν είναι.Εγω περιμένω 1κ 2021 για 77 θέσεις και ακόμα να βγάλουν ποιοι θα στείλουν δικαιολογητικά.1 Μαρτίου τελείωσαν οι αιτήσεις.Οποτε σε όποια πιέζονται να βγάλουν αποτελέσματα θα τα βγάλουν γρήγορα.


Ακριβώς αυτό.


Από τη στιγμή που δεν μπλέκεται άλλος φορέας είναι λογικό τα αποτελέσματα να βγουν άμεσα. Το ΑΣΕΠ εξετάζει για το ΑΣΕΠ, τι πιο απλό;; Πιστεύω πως και τα οριστικά θα βγουν γρήγορα. Λίγες θέσεις, λίγες ενστάσεις προφανώς. Άλλωστε δεν παίζει να μην έχουν κάνει ήδη σωστό έλεγχο. Εμείς βέβαια που δεν μας ενδιαφέρει αυτή ακόμη περιμένουμε άλλες προκηρύξεις, 6Κ/2020... ούτε καν προσωρινά δεν έχουμε δει.

fathoma
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 22, 2021 5:32 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό fathoma » Παρ Σεπ 24, 2021 10:40 pm

Βγήκαν και τα προσωρινά ΠΕ 2κ/2021...ερώτηση : είναι δυνατόν να έχω κάνει σε 3 θέσεις αίτηση (3 κωδικους) και το όνομα μου να φαίνεται μόνο στους 2 από αυτούς? Στο excel που περιλαμβάνει ονόματα σειρά καταταξης για τον 3ο κωδικό θέσης δεν με έχει καθόλου. Θέλει ένσταση γιναυτο ή είναι κάτι που δικαιολογείται? Ευχαριστώ πολυ

StavroulaHeraklion
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2021 4:01 pm

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό StavroulaHeraklion » Σάβ Σεπ 25, 2021 5:15 pm

Φυσικά και να κάνεις ένσταση!!!!

Εγώ δεν συμμετείχα σε αυτή την προκήρυξη αλλά εντόπισα άτομο-α στον κωδικό 505 συγκεκριμένα που ψάχνοντας λίγο στο διαδίκτυο ονομαστικά ποιος είναι από σπουδές και διδακτορικά διαπίστωσα ότι το πτυχίο και το μεταπτυχιακό τους ήταν άσχετο με Οικονομικές σχολές!

Εκτός και αν πρόκειται για τόσο πολύ συνωνυμία!!! :D

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΑΣΕΠ 2Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Σεπ 26, 2021 8:53 pm

fathoma έγραψε:Βγήκαν και τα προσωρινά ΠΕ 2κ/2021...ερώτηση : είναι δυνατόν να έχω κάνει σε 3 θέσεις αίτηση (3 κωδικους) και το όνομα μου να φαίνεται μόνο στους 2 από αυτούς? Στο excel που περιλαμβάνει ονόματα σειρά καταταξης για τον 3ο κωδικό θέσης δεν με έχει καθόλου. Θέλει ένσταση γιναυτο ή είναι κάτι που δικαιολογείται? Ευχαριστώ πολυ



Να μπεις με τους κωδικούς σου στο ασεπ και να δεις από εκεί στα αποτελέσματα που βρίσκεσαι...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες