8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
KADAM75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 10:03 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KADAM75 » Δευ Ιαν 03, 2022 4:09 pm

Protath έγραψε:Καλή μέρα και καλή χρονιά με υγεια !!!με 710 ευρώ πως ζεις στην Αθήνα ενοίκια κτλ εαν έρχεσαι από επαρχία ??Μηπως ενδιαφέρετε κάποια κυρία για συγκατοίκηση ???

Καλη χρόνια σε ολους μας . Και Εγώ έρχομαι από επαρχία δεν πας για να κάνεις τις καταθέσεις απλά ροκανίζει τον χρόνο για την μετάθεση. Εγώ επέλεξα να δεχτώ την σύμβαση επειδή έχω προϋπηρεσίας στο δημόσιο και όταν μας μονιμοποίησουν αλλάζω τριετία και αυτόματα και μισθολογικό κλιμάκιο.

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Δευ Ιαν 03, 2022 8:20 pm

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Σημαντικό να ξέρουμε το μισθό μας , αλλά μήπως είναι εξίσου σημαντικό το πότε θα βγει το ΦΕΚ και πότε θα μας καλέσουν ;

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Τρί Ιαν 04, 2022 11:43 pm

KADAM75 έγραψε:
Protath έγραψε:Καλή μέρα και καλή χρονιά με υγεια !!!με 710 ευρώ πως ζεις στην Αθήνα ενοίκια κτλ εαν έρχεσαι από επαρχία ??Μηπως ενδιαφέρετε κάποια κυρία για συγκατοίκηση ???

Καλη χρόνια σε ολους μας . Και Εγώ έρχομαι από επαρχία δεν πας για να κάνεις τις καταθέσεις απλά ροκανίζει τον χρόνο για την μετάθεση. Εγώ επέλεξα να δεχτώ την σύμβαση επειδή έχω προϋπηρεσίας στο δημόσιο και όταν μας μονιμοποίησουν αλλάζω τριετία και αυτόματα και μισθολογικό κλιμάκιο.


Ενδιαφέρον αυτό που είπες για την προϋπηρεσία στο δημόσιο και αναρωτιέμαι αν μέτρα κι η προϋπηρεσία στο δημόσιο ως συμβασιούχος? Και μετράει μισθολογικά από την ανάληψη υπηρεσίας? ( έχω τριετίες) Αν γνωρίζεις θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

KADAM75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 10:03 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KADAM75 » Τετ Ιαν 05, 2022 7:57 am

Tiktak έγραψε:
KADAM75 έγραψε:
Protath έγραψε:Καλή μέρα και καλή χρονιά με υγεια !!!με 710 ευρώ πως ζεις στην Αθήνα ενοίκια κτλ εαν έρχεσαι από επαρχία ??Μηπως ενδιαφέρετε κάποια κυρία για συγκατοίκηση ???

Καλη χρόνια σε ολους μας . Και Εγώ έρχομαι από επαρχία δεν πας για να κάνεις τις καταθέσεις απλά ροκανίζει τον χρόνο για την μετάθεση. Εγώ επέλεξα να δεχτώ την σύμβαση επειδή έχω προϋπηρεσίας στο δημόσιο και όταν μας μονιμοποίησουν αλλάζω τριετία και αυτόματα και μισθολογικό κλιμάκιο.


Ενδιαφέρον αυτό που είπες για την προϋπηρεσία στο δημόσιο και αναρωτιέμαι αν μέτρα κι η προϋπηρεσία στο δημόσιο ως συμβασιούχος? Και μετράει μισθολογικά από την ανάληψη υπηρεσίας? ( έχω τριετίες) Αν γνωρίζεις θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

Και εγώ αυτή την προϋπηρεσία την έχω αποκτήσει από 5 μήνα ή 8 μήνα ή ακόμα και stage αρκεί όταν αναλάβεις υπηρεσία να έχει όλες τις βεβαιώσεις και στο βιογραφικό που θα σου φτιάξουν να τα προσκομίσεις.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Τετ Ιαν 05, 2022 2:32 pm

KADAM75 έγραψε:
Tiktak έγραψε:
KADAM75 έγραψε:Καλη χρόνια σε ολους μας . Και Εγώ έρχομαι από επαρχία δεν πας για να κάνεις τις καταθέσεις απλά ροκανίζει τον χρόνο για την μετάθεση. Εγώ επέλεξα να δεχτώ την σύμβαση επειδή έχω προϋπηρεσίας στο δημόσιο και όταν μας μονιμοποίησουν αλλάζω τριετία και αυτόματα και μισθολογικό κλιμάκιο.


Ενδιαφέρον αυτό που είπες για την προϋπηρεσία στο δημόσιο και αναρωτιέμαι αν μέτρα κι η προϋπηρεσία στο δημόσιο ως συμβασιούχος? Και μετράει μισθολογικά από την ανάληψη υπηρεσίας? ( έχω τριετίες) Αν γνωρίζεις θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

Και εγώ αυτή την προϋπηρεσία την έχω αποκτήσει από 5 μήνα ή 8 μήνα ή ακόμα και stage αρκεί όταν αναλάβεις υπηρεσία να έχει όλες τις βεβαιώσεις και στο βιογραφικό που θα σου φτιάξουν να τα προσκομίσεις.


Ευχαριστώ πολύ, βεβαιώσεις προϋπηρεσίας από τις υπηρεσίες που δούλεψες προφανώς λες. Τι εννοείς όμως βιογραφικό? Για ποιον λόγο σου φτιάχνουν βιογραφικό?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Πέμ Ιαν 13, 2022 6:22 pm

Καλή χρονιά!!!!! Εσείς που δουλεύετε με συμβάσεις μήπως ο καθαρός μισθός πάει αναλογικά με το οτι είστε ΣΟΧ? εννοω οτι οι μόνιμοι έχουν άλλες κρατήσεις. Εγώ διαβάζω συχνά ότι πρώτος μισθός για νεοδιοριζόμενο ειναι 680 ευρώ!

KADAM75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 10:03 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KADAM75 » Πέμ Ιαν 13, 2022 7:59 pm

Maryli έγραψε:Καλή χρονιά!!!!! Εσείς που δουλεύετε με συμβάσεις μήπως ο καθαρός μισθός πάει αναλογικά με το οτι είστε ΣΟΧ? εννοω οτι οι μόνιμοι έχουν άλλες κρατήσεις. Εγώ διαβάζω συχνά ότι πρώτος μισθός για νεοδιοριζόμενο ειναι 680 ευρώ!

Καλησπέρα καλή χρονιά με αφορμή το σχόλιο σας μίλησα σήμερα με την κυρία Διαλετη και μου είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα προχωρήσουν στον μόνιμο διορισμό μας στα μέσα Φεβρουαρίου. Όσον αφορά τον μισθό όταν παρουσιαστικα στο λογιστήριο της εισαγγελίας μου μίλησαν για κάποιο ειδικό καθεστώς των δικαστικών υπαλλήλων στο οποίο δεν έδωσαν περισσότερες διευκρινήσεις. Βέβαια το 680 με το 718 δεν είναι και μεγάλη διαφορά. Το οποίο με μια 3 έτη προϋπηρεσία το καλύπτεις

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Ιαν 14, 2022 10:39 am

Καλημέρα και καλή χρονιά, με πήραν σήμερα από την Εισαγγελεία Αθηνών να πάω ως και την Τρίτη που έρχεται να παραλάβω τον διορισμό μου και να μαζέψω τα χαρτιά που θέλουν. Θα μου πουν περισσότερα όταν πάω. Πήραν κανέναν άλλον?

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Ιαν 14, 2022 11:05 am


Protath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2021 7:16 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Protath » Παρ Ιαν 14, 2022 4:27 pm

Καλησπέρα... μου τηλεφώνησαν σήμερα για να παραλάβω ένα έγγραφο για κάποια δικαιολογητικά .Ξέρει κανείς τι θέλουν επιπλέον ??

Sari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 09, 2019 7:08 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Sari » Παρ Ιαν 14, 2022 7:13 pm

Και εμένα μου τηλεφώνησαν χθες και πήγα σήμερα .. Είναι για την κατάθεση των δικαιολογητικών για τον διορισμό... Όσοι δεν τα έστειλαν το καλοκαίρι... Οι υπόλοιποι δεν έχουμε να προσθέσουμε κάτι, απλά στάλθηκε σε όλους μας ..

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Σάβ Ιαν 15, 2022 3:13 pm

Sari έγραψε:Και εμένα μου τηλεφώνησαν χθες και πήγα σήμερα .. Είναι για την κατάθεση των δικαιολογητικών για τον διορισμό... Όσοι δεν τα έστειλαν το καλοκαίρι... Οι υπόλοιποι δεν έχουμε να προσθέσουμε κάτι, απλά στάλθηκε σε όλους μας ..

Το μόνο που έβαλαν νέο είναι να τους στείλουμε δήλωση αν δεν ενδιαφερόμαστε ώστε να προχωρήσουν στον επόμενο.
Τουλάχιστον ξέρουμε ότι προχωράει και δεν έχει παγώσει. Κάτι είναι και αυτό.

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Σάβ Ιαν 15, 2022 3:33 pm

Tiktak έγραψε:Από Διαύγεια
https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6 ... %976%CE%95

Ευχαριστούμε. Συνήθως κάνω αναζήτηση με το όνομά μου και μου τα βγάζει, αλλά αυτό το συγκεκριμένο δεν το πιασε.
Αν δει κάποιος το ΦΕΚ πρώτος ας μας ενημερώσει.

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Σάβ Ιαν 15, 2022 6:48 pm

Καλησπέρα. Αν κοιτάξει κανείς στο έγγραφο που ανέβηκε στη διαύγεια θα δει σαν φορέα το ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω την διαδικασία που ακολουθείται από εδώ και πέρα και πιστεύω ότι αυτό πρέπει να μάθουμε . Το έντυπο που μας δώσανε έχει σαν θέμα την υποβολή δικαιολογητικών για διορισμό και έχω την εντύπωση ότι θα μας ενημερώσουνε πάλι για το επίσημο έγγραφο του διορισμού και το 20ημερο που έχουμε σαν περιθώριο για να παρουσιαστούμε. Νομίζω ότι αυτό που επείγει είναι να αναρτηθεί ΦΕΚ. Αλλά πότε;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Dimil » Κυρ Ιαν 16, 2022 7:14 am

elen71 έγραψε:Καλησπέρα. Αν κοιτάξει κανείς στο έγγραφο που ανέβηκε στη διαύγεια θα δει σαν φορέα το ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω την διαδικασία που ακολουθείται από εδώ και πέρα και πιστεύω ότι αυτό πρέπει να μάθουμε . Το έντυπο που μας δώσανε έχει σαν θέμα την υποβολή δικαιολογητικών για διορισμό και έχω την εντύπωση ότι θα μας ενημερώσουνε πάλι για το επίσημο έγγραφο του διορισμού και το 20ημερο που έχουμε σαν περιθώριο για να παρουσιαστούμε. Νομίζω ότι αυτό που επείγει είναι να αναρτηθεί ΦΕΚ. Αλλά πότε;


Καλέστε το γραφείο προσωπικού του υπουργείου δικαιοσύνης να σας δώσουν μια εικόνα αναφορικά με το πότε υπολογίζουν. Στις αναπληρώσεις της 1κ που ήμουν εγώ από Ιούλιο που ζητήθηκε η κατάθεση δικαιολογητικών πήγε Δεκέμβριος για να βγει το ΦΕΚ και επίσης μας έδωσαν 10 ημέρες περιθώριο να παρουσιαστούμε και όχι 20. Από ότι κατάλαβα δίνουν από 10 έως 30 βάση δικαστικού κώδικα οπότε μην έχετε σίγουρο το 20ήμερο. Με το καλό να βγει το ΦΕΚ σας.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: harrissam και 3 επισκέπτες