8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Τρί Μαρ 01, 2022 11:23 pm

Maryli έγραψε:Εμένα το χαρτί του διορισμού μου ήρθε την περασμένη εβδομάδα να το παραλάβω.
Σε περίπτωση μη αποδοχής ξέρει κανεις αν αρκεί μονο email με την υπεύθυνη ή θέλει να την ταχυδρομίσουμε;

Καλησπέρα, σου ήρθε χαρτί για μόνιμο διορισμό;

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Τρί Μαρ 01, 2022 11:51 pm

Maryli έγραψε:Εμένα το χαρτί του διορισμού μου ήρθε την περασμένη εβδομάδα να το παραλάβω.
Σε περίπτωση μη αποδοχής ξέρει κανεις αν αρκεί μονο email με την υπεύθυνη ή θέλει να την ταχυδρομίσουμε;

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σας απαντήσω, γιατί δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμη.
Αν έχετε την καλοσύνη. μας λέτε το ΦΕΚ. Δεν μπορώ να το βρω

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Μαρ 02, 2022 9:32 am

Μου δίνει 10 ημέρες από την παραλαβή του διορισμού να αποστείλω τα δικαιολογητικά που σε περίπτωση που είχαν σταλεί δεν χρειάζεται εκ νέου.

Επίσης αναφέρει να κάνεις δήλωση σε περίπτωση μη αποδοχής.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Μαρ 02, 2022 12:46 pm

ενώ παιδιά δεν αποδέχτηκα. Είμαι σε άλλο Υπουργείο οπότε ας διοριστεί κανάς άλλος που θα το χει ανάγκη κιόλας. Μην κοιτάμε μόνο την πάρτη μας.
Έστειλα τυπωμένη τη δήλωση από το gov γιατί δεν τους έβρισκα σε κανένα τηλ και με 3 υπαλλήλους που μίλησα εκτός από αναρμόδιοι δεν ήξεραν να μ απαντήσουν καν.

tsiniari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2022 11:05 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό tsiniari » Τετ Μαρ 02, 2022 12:48 pm

Δηλαδή εγώ που είμαι στους 30 επιλαχόντες θα μας πάρουν του χρόνου!!!!

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Τετ Μαρ 02, 2022 9:09 pm

Maryli έγραψε:Μου δίνει 10 ημέρες από την παραλαβή του διορισμού να αποστείλω τα δικαιολογητικά που σε περίπτωση που είχαν σταλεί δεν χρειάζεται εκ νέου.

Επίσης αναφέρει να κάνεις δήλωση σε περίπτωση μη αποδοχής.


Αυτό σε εμένα και άλλους ήρθε γύρω στις 15/1.
Μήπως είσαι στους 30 και όχι τους αρχικούς 100;

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Πέμ Μαρ 03, 2022 12:20 am

Maryli έγραψε:Μου δίνει 10 ημέρες από την παραλαβή του διορισμού να αποστείλω τα δικαιολογητικά που σε περίπτωση που είχαν σταλεί δεν χρειάζεται εκ νέου.

Επίσης αναφέρει να κάνεις δήλωση σε περίπτωση μη αποδοχής.


Αυτό σημαίνει ότι μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα στέλνανε τους διορισμούς σε εμάς για να προσκομίσουμε τα δικαιολογητικά στο Υπουργείο.
Δηλαδή εγώ που παρέλαβα τον διορισμό μου τον Νοέμβριο (με τα οριστικά αποτελέσματα) από την Εισαγγελεία τι να πω? Πάει με ρυθμούς χελώνας..να ευχόμαστε να μας πάρουν πριν το καλοκαίρι! Και δεν σηκώνουν ούτε τηλέφωνα, τουλάχιστον να δούμε σε τι στάδιο βρισκόμαστε. :cry:

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Πέμ Μαρ 03, 2022 9:28 am

Εκ παραδρομής έγραψα Νοέμβριο, Ιανουαρίο λέω, συγνώμη να μην μπερδέψω κανέναν. :lol:

tsiniari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2022 11:05 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό tsiniari » Πέμ Μαρ 03, 2022 10:49 am

Εγώ που είμαι στους 30 μου ήρθε το χαρτί του διορισμού στις 17-01-2022!

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Πέμ Μαρ 03, 2022 10:24 pm

tsiniari έγραψε:Εγώ που είμαι στους 30 μου ήρθε το χαρτί του διορισμού στις 17-01-2022!


3 ημέρες πριν το πήρα κι εγώ, εσένα στο στείλανε? Εγώ πήγα στην Εισαγγελία και το παρέλαβα, εκτός κι αν δεν μένεις στην Αθήνα. Πάντως φαντάζομαι πως μπορεί να μας πάρουν όλους μαζί αφού βγήκαν κοντά με τα δικά μας τα δικά σας αποτελέσματα.

tsiniari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2022 11:05 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό tsiniari » Παρ Μαρ 04, 2022 11:05 am

Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Μαρ 04, 2022 2:25 pm

tsiniari έγραψε:Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.


Τι να πω μακάρι, γιατί έχουν περάσει σχεδόν 5 μηνες από τα οριστικά κι ακόμα τίποτα. Έχω διαβάσει ότι κάποιες φορές κάνανε να τους πάρουν και 9 μήνες. Είδομεν εύχομαι το συντομότερο.

anastasiaxan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 7:00 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό anastasiaxan » Παρ Μαρ 04, 2022 2:25 pm

tsiniari έγραψε:Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.



Εκτός του εγγράφου που παραλάβαμε για να προσκομίσουμε τα δικαιολογητικά διορισμού.,για να παρουσιαστούμε θα μας καλέσουν από την Εισαγγελία να παραλάβουμε φεκ διορισμού.. Γνωριζετε γενικά πως είναι η διαδικασια και πόσες μέρες θα έχουμε να παρουσιάστουμε στη θέση από την ειδοποίηση?

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Μαρ 04, 2022 4:38 pm

anastasiaxan έγραψε:
tsiniari έγραψε:Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.



Εκτός του εγγράφου που παραλάβαμε για να προσκομίσουμε τα δικαιολογητικά διορισμού.,για να παρουσιαστούμε θα μας καλέσουν από την Εισαγγελία να παραλάβουμε φεκ διορισμού.. Γνωριζετε γενικά πως είναι η διαδικασια και πόσες μέρες θα έχουμε να παρουσιάστουμε στη θέση από την ειδοποίηση?


Το κείμενο αυτό το δημοσίευσε ένας κύριος από το 2019. Τώρα δεν ξέρω περισσότερα, ούτε το πόσες μέρες διορία δίνουν, ούτε πως το παίρνουμε. Το θέμα είναι να σηκώσουν κάνα τηλέφωνο να ρωτήσουμε.
***************************************************
α) έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων από ΑΣΕΠ
β) ανάρτηση στο σύστημα διαύγεια από ΑΣΕΠ των οριστικών αποτελεσμάτων
γ) έκδοση φεκ κατανομής
δ)πρόσκληση για αποστολή δικαιολογητικών
ε)αποστολή δικαιολογητικών στις υπηρεσίες-φορείς διορισμού
στ) φεκ διορισμού...ανάρτηση των διοριστέων στο σύστημα διαύγεια του φορέα διορισμού
και ΤΕΛΟΣ πρόσκληση για ορκωμοσία......
Όλα αυτά για να ολοκληρωθούν χρειάζονται 5 με 9 μήνες...............από την έκδοση των οριστικών!!!!
Οπλιστείτε με υπομονή λοιπόν (ειδικά οι ΔΕ) έχουμε δρόμο μπροστά μας δεδομένου των εκλογών που έρχονται......

agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Σάβ Μαρ 05, 2022 10:25 am

Tiktak έγραψε:
anastasiaxan έγραψε:
tsiniari έγραψε:Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.



Εκτός του εγγράφου που παραλάβαμε για να προσκομίσουμε τα δικαιολογητικά διορισμού.,για να παρουσιαστούμε θα μας καλέσουν από την Εισαγγελία να παραλάβουμε φεκ διορισμού.. Γνωριζετε γενικά πως είναι η διαδικασια και πόσες μέρες θα έχουμε να παρουσιάστουμε στη θέση από την ειδοποίηση?


Το κείμενο αυτό το δημοσίευσε ένας κύριος από το 2019. Τώρα δεν ξέρω περισσότερα, ούτε το πόσες μέρες διορία δίνουν, ούτε πως το παίρνουμε. Το θέμα είναι να σηκώσουν κάνα τηλέφωνο να ρωτήσουμε.
***************************************************
α) έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων από ΑΣΕΠ
β) ανάρτηση στο σύστημα διαύγεια από ΑΣΕΠ των οριστικών αποτελεσμάτων
γ) έκδοση φεκ κατανομής
δ)πρόσκληση για αποστολή δικαιολογητικών
ε)αποστολή δικαιολογητικών στις υπηρεσίες-φορείς διορισμού
στ) φεκ διορισμού...ανάρτηση των διοριστέων στο σύστημα διαύγεια του φορέα διορισμού
και ΤΕΛΟΣ πρόσκληση για ορκωμοσία......
Όλα αυτά για να ολοκληρωθούν χρειάζονται 5 με 9 μήνες...............από την έκδοση των οριστικών!!!!
Οπλιστείτε με υπομονή λοιπόν (ειδικά οι ΔΕ) έχουμε δρόμο μπροστά μας δεδομένου των εκλογών που έρχονται......

Καλημέρα, εγώ είμαι από τους 100 επιλαχοντες και δουλεύω ως ΙΔΟΧ από τον Σεπτέμβριο. Προχθές η κ.Τολίκα μου ζήτησε να της στείλω βεβαιώσεις γνησιότητας των πτυχίων ξένων γλωσσών από τους φορείς που τα παρείχαν, για να προχωρήσουν λέει στον μόνιμο διορισμό. Πάντως σε ένα μέιλ AskB31@justice.gov.gr όταν της στέλνω απορίες, μου απαντάει , δεν ξέρει λέει ακριβή ημερομηνία, κάνουν όμως ό,τι μπορούν. Τι να πω , όλα τα έχουμε δει όλα τα έχουμε ακούσει!!!! Αυτά τα δικαιολογητικά πια , πόσες φορές θα τα ελέγξουν!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 20 επισκέπτες