8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kapachristy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2022 2:44 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό kapachristy » Σάβ Μαρ 05, 2022 9:43 pm

tsiniari έγραψε:Με κάλεσαν στην εισαγγελία Λασιθίου και παρέλαβα τον διορισμό. Το χαρτί του διορισμού μου το υπέγραφε η κυρία Αλεξία Διαλέτη την οποία και πήρα τηλέφωνο στις 22-01-2022 και μου είπε ότι θα μας καλέσουν γύρω στα μέσα Μαρτίου.


Καλησπέρα, είμαι και εγώ στους 30 επιλαχόντες. Το χαρτί διορισμού το παρέλαβα στις 16/1/2022 από την εισαγγελία Θεσσαλονίκης. Και μένα το υπογράφει η κυρία Διαλέτη.
Μακάρι να μας καλέσουν μέσα Μαρτίου.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Τρί Μαρ 08, 2022 1:04 pm

Κατάφερα να μιλήσω σήμερα με την κυρία Τολίκα Ξανθή και μου είπε ότι προσπαθεί να τελειώσει τους ελέγχους των δικαιολογητικών ως τέλη Μαρτίου. Σε ερώτηση μου αν θα έχουμε νεότερα πριν ή μετά το Πάσχα μου είπε ότι είναι δική της άποψη και μόνο.. ότι δεν ξερει τίποτα να μας πει γιατί δεν δουλεύει στο Υπουργείο αλλά την βάλανε εκεί μόνο για τον έλεγχο των δικαιολογητικών! Μου έκοψε την κουβέντα γιατί δεν είχε χρόνο. Υποψιάζομαι ότι θα πάρει πολύ χρόνο, καλό καλοκαίρι... :|

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Τρί Μαρ 08, 2022 7:34 pm

Καλησπέρα.
Μα πόσες φορές ακόμα θα ελεγχθούν τα δικαιολογητικά μας ; Πτυχία , ξένες γλώσσες κλπ.
Από το Δεκέμβριο με αυτό το κομμάτι δεν είχανε ασχοληθεί; Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Τρί Μαρ 08, 2022 10:08 pm

elen71 έγραψε:Καλησπέρα.
Μα πόσες φορές ακόμα θα ελεγχθούν τα δικαιολογητικά μας ; Πτυχία , ξένες γλώσσες κλπ.
Από το Δεκέμβριο με αυτό το κομμάτι δεν είχανε ασχοληθεί; Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.


Τι να πεις τα εξετάζουν πολλές φορές τα δικαιολογητικά μας. Ίσως να μας βάλουν πριν λήξουν οι 8 μήνες συμβάσεις όσων πήγαν. Τεσπα υπομονή.

tsiniari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2022 11:05 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό tsiniari » Πέμ Μαρ 10, 2022 10:55 am

Μόλις μίλησα με την κυρία Τολικα Ξανθίππη η οποία μου είπε ότι θα έχει εικόνα για το πότε θα μας καλέσουν την άλλη Παρασκευή επίσης μου είπε να στείλουμε email και θα μας απαντήσει.

kapachristy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2022 2:44 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό kapachristy » Πέμ Μαρ 10, 2022 2:12 pm

tsiniari έγραψε:Μόλις μίλησα με την κυρία Τολικα Ξανθίππη η οποία μου είπε ότι θα έχει εικόνα για το πότε θα μας καλέσουν την άλλη Παρασκευή επίσης μου είπε να στείλουμε email και θα μας απαντήσει.


Καλησπέρα! Μήπως έδωσε και κάποιο email;

KADAM75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 10:03 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KADAM75 » Πέμ Μαρ 10, 2022 4:11 pm

Καλησπέρα σας εγώ μίλησα μαζί της σήμερα και μου είπε σε 10 μέρες θα είναι σε θέση να μας ενημερώσει. Όσο για τα στοιχεία επικοινωνίας της είναι Ξανθίππη Τολίκα

Διεύθυνση Δικαστικών Υπαλλήλων

Τμήμα Β΄Προσωπικού

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 213 130 7213

Email επικοινωνίας: AskB31@justice.gov.gr

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Πέμ Μαρ 10, 2022 4:57 pm

Καλησπέρα.
Το e-mail της Τολίκα είναι: AskB31@justice.gov.gr
Mακάρι να έχει να πει καλά νέα.

kapachristy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2022 2:44 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό kapachristy » Παρ Μαρ 18, 2022 12:07 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Είχε κάποιος νεότερα για το πότε θα μας καλέσουν;

agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Παρ Μαρ 18, 2022 7:29 pm

kapachristy έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Είχε κάποιος νεότερα για το πότε θα μας καλέσουν;

Μου έστειλε εχθές μέιλ η κ. Τολίκα και είπε τέλος του μήνα θα γνωρίζουν. Τις είχα στείλει βεβαιώσεις γνησιότητας πτυχίων... Η απορία μου είναι εμείς που δουλεύουμε ήδη ως ΙΔΟΧ αν δεν βγει ο διορισμός μέχρι την ημερομηνία που λήγει η σύμβαση, φεύγουμε; Ξέρει κανείς αν μπορούν οι προϊστάμενοι στις υπηρεσίες που δουλεύουμε ή οι δικαστές να πιέσουν;

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Δευ Μαρ 21, 2022 11:20 am

Μόλις μου ήρθε email σε εμένα και άλλους 23 από ό,τι είδα να στείλουμε βεβαιώσεις γνησιότητας πιστοποιητικών ξένων γλωσσών το συντομότερο δυνατόν, γιατί στον έλεγχο που ξεκίνησαν κάποιοι οργανισμοί δεν δέχονται αυτεπαγγελτους ελέγχους και πρέπει να τα προσκομίσουμε εμείς. Άλλη καθυστέρηση και τρέξιμο και αυτή. Εμένα αφορά το Cambridge Proficiency.

Sari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 09, 2019 7:08 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Sari » Δευ Μαρ 21, 2022 12:41 pm

Καλησπέρα!

Εμένα μου ζητήσανε μέσω μέιλ το μεσημέρι της Παρασκευής να τους στείλω ταχυδρομικώς επικυρωμένο αντίγραφο της πιστοποίησης υπολογιστών, αν και έχουν ήδη ελέγξει δύο φορές τα δικαιολογητικά μου, τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο, και τα είχαν βρει εντάξει...

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Δευ Μαρ 21, 2022 2:10 pm

Sari έγραψε:Καλησπέρα!

Εμένα μου ζητήσανε μέσω μέιλ το μεσημέρι της Παρασκευής να τους στείλω ταχυδρομικώς επικυρωμένο αντίγραφο της πιστοποίησης υπολογιστών, αν και έχουν ήδη ελέγξει δύο φορές τα δικαιολογητικά μου, τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο, και τα είχαν βρει εντάξει...


Δεν είχες στείλει επικυρωμένο αντίγραφο από δικηγόρο? Εγώ αυτό είχα στείλει, και πάλι μου το ξαναζήτησαν το περασμένο Νοέμβριο. Όταν το πήγα προσωπικά εγώ, είδαν ότι το είχαν τελικά. Τι γίνεται ρε παιδιά πόσες φορές θα μας ζητήσουν τα ίδια και τα ίδια? :roll:

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Δευ Μαρ 21, 2022 5:42 pm

Kαλησπέρα.
Είχα στείλει στις αρχές Μαρτίου e-mail για την πορεία της 8Κ/2017. Απαντάει η Τολίκα ότι έχει αναλάβει εκείνη τον έλεγχο των δικαιολογητικών και επί ευκαιρία να της στείλω βεβαίωση γνησιότητας του/των πτυχίων ξένων γλωσσών . Της απαντώ ότι έχει γίνει από δικηγόρο η γνησιότητα και ρωτώ αν έχει αλλάξει κάτι. Στο τηλέφωνο δεν απαντά και της στέλνω μήνυμα να με πάρει στο κινητό. Με κάλεσε και όταν τη ρώτησε για τη γνησιότητα μου απάντησε ότι ο έλεγχος γνησιότητας θα πραγματοποιηθεί αυτεπάγγελτα από την υπηρεσία μας.
Μου το έστειλε και σε e-mail.
Έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά αλλά δεν βλέπω φως.

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Τρί Μαρ 22, 2022 12:37 am

Παραθέτω τι μου έστειλαν. Ισχύει και για το Βρετανικό Συμβούλιο που αφορά εμένα.
Η απάντησή μου: "...Επικοινώνησα με το Βρετανικό Συμβούλιο για το Proficiency που σας έστειλα, ξεκίνησα την διαδικασία, αλλά θα πάρει περίπου δυο εβδομάδες.
Από ό,τι κατάλαβα η Μετάφραση και η επικύρωση της μετάφρασης που σας έχω στείλει είναι εντάξει, αλλά επιθυμείτε και Επικύρωση της γνησιότητας του αγγλικού εγγράφου. Σωστά;..."
και στην οποία έλαβα το εξής: "...Θα αναμένουμε να μας το αποστείλετε με το που το λάβετε και ο ίδιος από το Βρετανικό Συμβούλιο.
(Πρόκειται για βεβαίωση ότι τωόντι εξεδόθη από τον φορέα το πτυχίο που προσκομίσατε.)..."
Οπότε μην περιμένετε άμεσα αποτελέσματα


Αγαπητοί κυρίες και κύριοι,

Προκειμένου να προχωρήσουμε στο διορισμό σας, παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε ταχυδρομικώς το συντομότερο δυνατό βεβαίωση γνησιότητας του/των πτυχίων ξένων γλωσσών που μας έχετε αποστείλει, την οποία θα αιτηθείτε από τον φορέα που εξέδωσε το εκάστοτε πτυχίο.

Παρακαλούμε όπως μας επιβεβαιώσετε ότι λάβατε το παρόν e-mail.

Δυστυχώς τόσο η Ελληνοαμερικανική όσο και το Γαλλικό με το Γερμανικό Ινστιτούτο μας απήντησαν, στα πλαίσια του αυτεπάγγελτου ελέγχου που αρχίσαμε να διενεργούμε, ότι η βεβαίωση της γνησιότητας των πιστοποιητικών γίνεται κατόπιν δικής σας πρωτοβουλίας, σύμφωνα με τη διαδικασία που προβλέπει ο καθέκαστος φορέας.

Σε συνημμένο αρχείο σας παραθέτω τις ακριβείς απαντήσεις που λάβαμε από την Ελληνοαμερικανική, το γερμανικό και γαλλικό ινστιτούτο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και βρίσκομαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Αν έχετε ήδη αποστείλει, παρακαλώ να μην λάβετε υπόψη το παρόν μήνυμα.

Με εκτίμηση,

Διεύθυνση Δικαστικών Υπαλλήλων
Τμήμα Β΄ Προσωπικού


ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ :

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με την Ελληνοαμερικανική Ένωση.
Ο εκ μέρους μας έλεγχος αποτελεί εθελοντική προσφορά του μη κερδοσκοπικού Οργανισμού μας και θα εξυπηρετήσουμε την υπηρεσία σας για τον έλεγχο γνησιότητας των πιστοποιητικών γλωσσομάθειας συμβάλλοντας στην καλύτερη λειτουργία του δημοσίου.
Ωστόσο, δεδομένου ότι ο έλεγχος γνησιότητας απαιτεί χρήση και διασταύρωση αρχείων, και μάλιστα παλαιοτέρων, τόσο στην Ελλάδα όσο και στις ΗΠΑ, συνεπάγεται οικονομική επιβάρυνση (συντήρηση αρχείων, απασχόληση προσωπικού, κ.ά.) την οποία δεν επιτρέπεται να απορροφήσουμε εκ του καταστατικού μας ως μη κερδοσκοπικός φορέας.
Με το παρόν, θα θέλαμε να θέσουμε υπόψη σας ότι για να επικυρωθεί ή βεβαιωθεί η εγκυρότητα - γνησιότητα των πιστοποιητικών είναι απαραίτητη η προσκόμιση στην υπηρεσία μας των πρωτότυπων για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε στη βεβαίωση γνησιότητας των πιστοποιητικών των υπαλλήλων σας. Επιπλέον, σχετικά με τις επικυρώσεις που κατά καιρούς προσκομίζονται, σας γνωρίζουμε ότι τρίτα μη εξουσιοδοτημένα πρόσωπα ή αρχές αναρμοδίως επικυρώνουν αντίγραφα «εξ επιδειχθέντος πρωτοτύπου» επειδή δεν έχουν τα μέσα, όπως η Ελληνοαμερικανική Ένωση, να ελέγξουν τη γνησιότητα του επιδεικνυόμενου πρωτοτύπου. Ως εκ τούτου, υπάρχει κίνδυνος ανακρίβειας της επικύρωσης λόγω αναφοράς της σε ενδεχομένως πεποιημένο (δήθεν πρωτότυπο) έγγραφο.
Σε συνέχεια των ανωτέρω, παρακαλούμε όπως τους ενημερώσετε τους ενδιαφερομένους για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουν:

Σε περίπτωση που οι υπάλληλοι επιθυμούν να προχωρήσουν στην έκδοση βεβαιώσεων γνησιότητας θα χρειαστεί:
• Να κατεβάσουν και να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση.
• Να καταθέσουν το ποσό των 12€ στα παρακάτω στοιχεία:
o Τράπεζα: Alpha Bank
o IBAN: GR 95 0140 4410 4410 0200 2000 176
o Αρ. Λογ/μού: 441-00-2002-000176
• Να αποστείλουν τη συμπληρωμένη αίτηση, το πρωτότυπο πιστοποιητικό, φωτοτυπία της ταυτότητας και το αποδεικτικό της κατάθεσης ταχυδρομικώς ή με κούριερ στα γραφεία μας: Διδότου 15, 10680 Αθήνα ή Φράγκων 14, 54626 Θεσσαλονίκη.

Σημείωση 1: Σε περίπτωση που επιθυμείτε να προχωρήσετε υπηρεσιακά στην έκδοση βεβαιώσεων γνησιότητας πιστοποιητικών, παρακαλούμε όπως αποστείλετε τις αιτήσεις, τα πρωτότυπα πιστοποιητικά και το αποδεικτικό από τη κατάθεση για το σύνολο των εργαζομένων σας ταχυδρομικώς ή με κούριερ στα γραφεία μας.
Σημείωση 2: Η κάθε αποστολή φακέλου επιβαρύνεται με μεταφορικά έξοδα 2,50€, τα οποία πρέπει να συμπεριλαμβάνονται στην αρχική κατάθεση για την έκδοση της βεβαίωσης γνησιότητας.

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε επιπλέον ενημέρωση ή διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,
Κέντρο Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων

Ελληνοαμερικανική Ένωση
Διδότου 15
106 80 Αθήνα

Τηλ: +30 210 368-0000
Fax: +30 210 363-4200
Web: http://www.hau.gr/exams

Η Ελληνοαμερικανική Ένωση δε μπορεί να δεχθεί καμία ευθύνη για την ακρίβεια ή την ολότητα αυτού του μηνύματος, καθώς έχει διαβιβαστεί μέσω κοινόχρηστου δικτύου. Εάν υποπτεύεστε ότι το μήνυμα αυτό μπορεί να έχει υποκλαπεί ή να έχει υποστεί παρεμβάσεις ως προς το περιεχόμενό του, παρακαλείσθε να επικοινωνήσετε με τον αποστολέα.












ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ:

From: Service des Examens et des Certifications | IFG [mailto:Examens@ifg.gr]
Sent: Monday, March 14, 2022 11:41 AM
To: ΒΕΡΑ ΖΟΓΚΑΙ; Service des Examens et des Certifications | IFG
Subject: RE: ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΠΤΥΧΙΟΥ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ

Kύριοι,
Σε απάντηση στο αίτημά σας, σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία γνωστοποίησης και πιστοποίησης των διπλωμάτων του Γαλλικού Ινστιτούτου, που αφορούν τους δημοσίους υπάλληλους, έχει αλλάξει από αρχάς του 2014. Έχει ενημερωθεί ήδη το Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης.

Δεν χρειάζεται να στέλνετε πλέον συλλογικές αιτήσεις. Δεν λαμβάνονται υπόψιν και δεν πρωτοκολλώνται.

Οι ίδιοι οι κάτοχοι που βρίσκονται σε διαδικασία πρόσληψης, μετάταξης, μοριοδότησης, συνταξιοδότησης ή ακόμα κι αν θέλετε να προσθέσετε μια βεβαίωση αντιστοιχίας στο φάκελό τους κλπ., θα πρέπει να ακολουθήσουν την διαδικασία που σας επισυνάπτουμε στο email.

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους ενδιαφερόμενους υπαλλήλους αναλόγως και τους διαβιβάσετε την διαδικασία καθώς και την αίτηση προς συμπλήρωση.
Οι κάτοχοι μπορούν να αναφέρουν στην αίτησή τους τον αρ. Πρωτοκόλλου και ημερομηνία έκδοσης της αίτησης από την Υπηρεσία σας προς διευκόλυνση της.

Σε περίπτωση απώλειας του πρωτότυπου διπλώματος, θα πρέπει να το δηλώσουν στο ειδικό πεδίο που υπάρχει στην αίτηση και θα εκδώσουμε επίσημη βεβαίωση κατοχής του διπλώματος σε αντικατάσταση του πρωτοτύπου. Δεν θα υπάρχει επιπλέον χρέωση για την βεβαίωση λόγω απώλειας.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική διευκρίνηση.

* Να σας επισημάνουμε ότι η επικοινωνία για καλύτερη και ταχύτερη εξυπηρέτησή σας γίνεται μόνο με email στο "examens@ifg.gr"
** Το Γαλλικό Ινστιτούτο, στο πλαίσιο των προληπτικών μέτρων που ανακοινώθηκαν από την ελληνική Κυβέρνηση για την αντιμετώπιση του κορωναϊού (Covid-19) δεν δέχεται κοινό προς το παρόν. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να ακολουθήσουν την Διαδικασία για τους διαμένοντες στην επαρχία και να τα στείλουν όλα ηλεκτρονικά.

Ευχαριστούμε για την συνεργασία

Συνημμένα: 1) Διαδικασία πιστοποίησης και επαλήθευσης τίτλου σπουδών
2) Αίτηση χορήγησης βεβαίωσης για πιστοποίηση και επαλήθευση τίτλου σπουδών
3) Αίτηση χορήγησης επικυρωμένου αντιγράφου πτυχίου (για τους κατοίκους επαρχίας, η αποστολή φωτοτυπίας του πρωτότυπου πτυχίου (μπρος-πίσω)
πρέπει να γίνει σε μορφή pdf)**
** Συμπληρώνετε την 2η αίτηση ΜΟΝΟ αν επιθυμείτε επιπλέον 2 επικυρωμένα αντίγραφα τα οποία συμπεριλαμβάνονται στην τιμή των 10 ευρώ.


Irène Stratigou
Assistante administrative au service des examens et des certifications
Institut français de Grèce 31 rue Sina
10680 Athènes
Téléphone +30 210 33 98 667
Télécopie +30 210 33 98 711
istratigou@ifg.gr

ifg.gr









De : ΒΕΡΑ ΖΟΓΚΑΙ <VZogkai@justice.gov.gr>
Envoyé : lundi 14 mars 2022 11:36
À : Service des Examens et des Certifications | IFG <Examens@ifg.gr>
Objet : ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΠΤΥΧΙΟΥ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ

























ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Goethe-Institut Thessaloniki βάσει του Κανονισμού των Κεντρικών Εξετάσεων, ο οποίος είναι δεσμευτικός για όλα τα Goethe-Institute διατηρεί το αρχείο του για 10 χρόνια.
Ως εκ τούτου, η γνησιότητα του πιστοποιητικού γλωσσομάθειας μπορεί να γίνει μόνο εφόσον μας προσκομιστεί το πρωτότυπο ή επικυρωμένο φωτοαντίγραφο από τον φορέα μας.
H διαδικασία αυτή κοστίζει 10 ευρώ.

Με εκτίμηση


Xαρίκλεια Μαργαρίτου
Εντεταλμένη του Γλωσσικού Τμήματος


Ειμαστε στη διαθεση σας

Με εκτίμηση

Efi Kefalidou
Sprachkurssekretariat
Goethe-Institut Thessaloniki
Vas. Olgas 66
GR-54642 Thessaloniki
Tel.: +302310 889610
Fax: +30 2310 831871
Efthimia.Kefalidou@goethe.de
http://www.goethe.de/Thessaloniki



Von: ΒΕΡΑ ΖΟΓΚΑΙ [mailto:VZogkai@justice.gov.gr]
Gesendet: Dienstag, 15. März 2022 11:27
An: THE-Info <info-thessaloniki@goethe.de>
Betreff: [EXTERN] BEΒΑΙΩΣΗ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ΤΙΤΛΩΝ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 22 επισκέπτες