8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Τρί Μαρ 22, 2022 12:10 pm

Παιδιά εγώ επικοινώνησα με γαλλικό ινστιτούτο και με ελληνοαμερικανική ένωση για τις βεβαιώσεις και απάντησαν άμεσα. Με το γαλλικό ινστιτούτο όλα έγιναν με μέιλ, με μέιλ έστειλαν και τη βεβαίωση στην Τολίκα η οποία μου είπε ότι είναι ΟΚ. Χρειάστηκε κατάθεση 10euro. Η επικοινωνία με το γαλλικό ινστιτούτο ήταν μόνο μέσω μέιλ, αλλά άμεση.
Στην Ελληνοαμερικανική ένωση χρειάστηκε να στείλω με acs το πρωτότυπο πτυχίο (δεν υπάρχει άλλος τρόπος) , φωτοτυπία ταυτότητας, υπογεγραμμένη αίτηση που βρήκα στο ίντερνετ και το καταθετήριο 17 euro = 12 για την βεβαίωση + 5 για την acs (μου έστειλαν πίσω το πρωττότυπο μαζί με την βεβαίωση). όλα έγιναν μέσα σε 4 ημέρες. Ας κάνουμε ό,τι μπορούμε μήπως και δούμε φως...

ddp1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2022 7:34 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ddp1 » Τρί Μαρ 22, 2022 2:12 pm

Στην επικοινωνία που παρέθεσα πιο πάνω λέει καθαρά πως στο υπουργείο το θέλουν ταχυδρομικώς.

agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Τρί Μαρ 22, 2022 4:45 pm

ddp1 έγραψε:Στην επικοινωνία που παρέθεσα πιο πάνω λέει καθαρά πως στο υπουργείο το θέλουν ταχυδρομικώς.

Το ξέρω, εγώ ρώτησα την Τολίκα αν πρέπει να της το στείλω και μου είπε είναι όλα εντάξει.

agatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 8:13 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό agatha » Τρί Μαρ 22, 2022 4:49 pm

ddp1 έγραψε:Στην επικοινωνία που παρέθεσα πιο πάνω λέει καθαρά πως στο υπουργείο το θέλουν ταχυδρομικώς.

Το ξέρω, εγώ ρώτησα την Τολίκα αν πρέπει να της το στείλω και μου είπε είναι όλα εντάξει.
"""
Η ερώτησή μου :

Καλημέρα σας, μόλις με ενημέρωσαν από το Γαλλικό Ινστιτούτο ότι έστειλαν στην παρούσα ηλεκτρονική διεύθυνση και στο protokolo@justice.gov.gr την βεβαίωση πιστοποίησης κι επαλήθευσης για το πτυχίο γαλλικών που μου ζητήσατε. Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν το έχετε λάβει, κι αν είναι εντάξει ή χρειάζεται να σταλεί και ταχυδρομικώς. Από την Ελληνοαμερικανική Ένωση περιμένω ενημέρωση.
Σας ευχαριστώ.""""

Η απάντηση από Τολίκα:
Καλημέρα,

Το έλαβα είναι όλα οκ

Ευχαριστώ

tsiniari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2022 11:05 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό tsiniari » Τετ Απρ 13, 2022 8:41 pm

Κανένα νεο ??

anastasiaxan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 7:00 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό anastasiaxan » Πέμ Απρ 14, 2022 2:38 pm

tsiniari έγραψε:Κανένα νεο ??

Τίποτα ακόμα.. Αναμονή... Οι 10 μέρες θα σας ενημερώσουμε έγιναν μήνες...

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Πέμ Απρ 14, 2022 7:58 pm

anastasiaxan έγραψε:
tsiniari έγραψε:Κανένα νεο ??

Τίποτα ακόμα.. Αναμονή... Οι 10 μέρες θα σας ενημερώσουμε έγιναν μήνες...


Αλήθεια πότε λήγουν οι συμβάσεις των συναδέλφων που δουλεύουν τώρα? Ας απαντήσει κάποιος/α που δουλεύει. Ευχαριστώ πολύ

KADAM75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 10:03 am

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KADAM75 » Παρ Απρ 15, 2022 6:18 am

Εγώ δουλεύω Στην εισαγγελία Αθηνών και λήγει η σύμβαση μου στις 27/05. Αρχές Μαΐου θα βγει το ΦΕΚ Γιατί κάποιοι από αυτούς που τους είχε ζητηθεί η γνησιότητα των πτυχίων ξένων γλωσσών δεν τα ειχαν στείλει. Χρόνια Πολλά Καλή Ανάσταση να έχουμε.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Απρ 15, 2022 10:25 am

KADAM75 έγραψε:Εγώ δουλεύω Στην εισαγγελία Αθηνών και λήγει η σύμβαση μου στις 27/05. Αρχές Μαΐου θα βγει το ΦΕΚ Γιατί κάποιοι από αυτούς που τους είχε ζητηθεί η γνησιότητα των πτυχίων ξένων γλωσσών δεν τα ειχαν στείλει. Χρόνια Πολλά Καλή Ανάσταση να έχουμε.


Ευχαριστούμε πολύ για την απάντηση. Λες προφανώς για το ατομικό ΦΕΚ διορισμού του καθενός, όπως έγινε και με τα προσωρινά αποτελέσματα. ΜΑΚΑΡΙ πια, να ξεκινήσουμε όσοι έχουν δεχτεί! Ποιος σας είπε για το το ΦΕΚ? Χρόνια πολλά κι από μένα καλό Πάσχα σε όλους μας. :D

anastasiaxan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 7:00 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό anastasiaxan » Παρ Απρ 15, 2022 11:41 am

KADAM75 έγραψε:Εγώ δουλεύω Στην εισαγγελία Αθηνών και λήγει η σύμβαση μου στις 27/05. Αρχές Μαΐου θα βγει το ΦΕΚ Γιατί κάποιοι από αυτούς που τους είχε ζητηθεί η γνησιότητα των πτυχίων ξένων γλωσσών δεν τα ειχαν στείλει. Χρόνια Πολλά Καλή Ανάσταση να έχουμε.


Σήμερα με ενημέρωσαν από το αρμόδιο γραφείο ότι θα στείλουν σήμερα την περίληψη με μια λίστα ατόμων για δημοσίευση στην οποία ήταν το όνομα μου. Δεν γνωρίζω πόσα άτομα είναι στη λίστα. Σίγουρα πρώτα ήταν οι ΣΟΧ και κάποιοι επιπλέον.Καλή Ανάσταση!

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Απρ 15, 2022 1:05 pm

anastasiaxan έγραψε:
KADAM75 έγραψε:Εγώ δουλεύω Στην εισαγγελία Αθηνών και λήγει η σύμβαση μου στις 27/05. Αρχές Μαΐου θα βγει το ΦΕΚ Γιατί κάποιοι από αυτούς που τους είχε ζητηθεί η γνησιότητα των πτυχίων ξένων γλωσσών δεν τα ειχαν στείλει. Χρόνια Πολλά Καλή Ανάσταση να έχουμε.


Σήμερα με ενημέρωσαν από το αρμόδιο γραφείο ότι θα στείλουν σήμερα την περίληψη με μια λίστα ατόμων για δημοσίευση στην οποία ήταν το όνομα μου. Δεν γνωρίζω πόσα άτομα είναι στη λίστα. Σίγουρα πρώτα ήταν οι ΣΟΧ και κάποιοι επιπλέον.Καλή Ανάσταση!


Την περίληψη που θα την δούμε κι εμείς? Θα την ανεβάσουν στην Διαύγεια? ή κάπου αλλού?

ANDRONICKY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2021 5:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό ANDRONICKY » Παρ Απρ 15, 2022 1:54 pm

Tiktak έγραψε:
anastasiaxan έγραψε:
tsiniari έγραψε:Κανένα νεο ??

Τίποτα ακόμα.. Αναμονή... Οι 10 μέρες θα σας ενημερώσουμε έγιναν μήνες...


Αλήθεια πότε λήγουν οι συμβάσεις των συναδέλφων που δουλεύουν τώρα? Ας απαντήσει κάποιος/α που δουλεύει. Ευχαριστώ πολύ



Καλησπέρα, οι συμβάσεις μας στο Πρωτοδικείο Αθηνών λήγουν στις 15 Μαϊου.

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Παρ Απρ 15, 2022 2:00 pm

Σήμερα τηλεφώνησα στην Τολίκα .
Την ρώτησα για την πορεία των επιλαχόντων. Μου απάντησε να τηλεφωνήσω την Δευτέρα και θα με ενημερώσει πλήρως. Σήμερα είχε να κάνει κάτι πολύ σημαντικό.Θα ενημερώσω.

anastasiaxan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 7:00 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό anastasiaxan » Παρ Απρ 15, 2022 2:49 pm

Tiktak έγραψε:
anastasiaxan έγραψε:
KADAM75 έγραψε:Εγώ δουλεύω Στην εισαγγελία Αθηνών και λήγει η σύμβαση μου στις 27/05. Αρχές Μαΐου θα βγει το ΦΕΚ Γιατί κάποιοι από αυτούς που τους είχε ζητηθεί η γνησιότητα των πτυχίων ξένων γλωσσών δεν τα ειχαν στείλει. Χρόνια Πολλά Καλή Ανάσταση να έχουμε.


Σήμερα με ενημέρωσαν από το αρμόδιο γραφείο ότι θα στείλουν σήμερα την περίληψη με μια λίστα ατόμων για δημοσίευση στην οποία ήταν το όνομα μου. Δεν γνωρίζω πόσα άτομα είναι στη λίστα. Σίγουρα πρώτα ήταν οι ΣΟΧ και κάποιοι επιπλέον.Καλή Ανάσταση!


Την περίληψη που θα την δούμε κι εμείς? Θα την ανεβάσουν στην Διαύγεια? ή κάπου αλλού?


H περίληψη θα σταλεί από το φορέα στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση , λογικά θα πρέπει να αναρτηθεί και στο διαύγεια.

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Παρ Απρ 15, 2022 3:32 pm

anastasiaxan έγραψε:
Tiktak έγραψε:
anastasiaxan έγραψε:
Σήμερα με ενημέρωσαν από το αρμόδιο γραφείο ότι θα στείλουν σήμερα την περίληψη με μια λίστα ατόμων για δημοσίευση στην οποία ήταν το όνομα μου. Δεν γνωρίζω πόσα άτομα είναι στη λίστα. Σίγουρα πρώτα ήταν οι ΣΟΧ και κάποιοι επιπλέον.Καλή Ανάσταση!


Την περίληψη που θα την δούμε κι εμείς? Θα την ανεβάσουν στην Διαύγεια? ή κάπου αλλού?


H περίληψη θα σταλεί από το φορέα στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση , λογικά θα πρέπει να αναρτηθεί και στο διαύγεια.


Ευχαριστώ πολύ, οπότε από την άλλη εβδομάδα θα κοιτάω καθημερινώς.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες