8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό cloelia » Δευ Ιούλ 05, 2021 10:12 am

KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:
Lenaa έγραψε:

Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.



Σήμερα με πήραν τηλεφωνο να παραλαβω το διορισμο μου. Αν δεν αποδεχτω το γίνεται? Θα με ξανάκαλεσουν μετα το οριστικα?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Ιούλ 05, 2021 11:12 am

KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:
Lenaa έγραψε:

Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.



Kαλημέρα, δηλ μέχρι να βγουν οι οριστικοί θα πάμε ως ΣΟΧ και μετά θα γίνουμε τακτικό προσωπικό;
Το ΦΕΚ εκδόθηκε απ ότι βλέπω Μάιο έχουν καλέσει κάποιον;;;;

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Ιούλ 05, 2021 11:15 am

KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:
Lenaa έγραψε:

Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.


Επίσης κάποιοι είναι διορισμένοι σε άλλες θέσεις. Αν τους καλέσουν για να υπογράψουν ΣΟΧ πως θα παραιτηθούν αυτοδίκαια που ισχύει με τον διορισμό σε άλλη προκήρυξη;

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Δευ Ιούλ 05, 2021 12:25 pm

Είναι κάτι επίσημο αυτό για ΣΟΧ;
01/07/2021 Έχει αναρτηθεί στη διαύγεια για ομάδα εργασίας στο ΑΣΕΠ. Ανάμεσα στα αποτελέσματα που έχουν αναλάβει να επεξεργαστούν είναι και τα οριστικά για τα προαναφερόμενα.
Το πότε θα ανακοινωθούν και θα αναρτηθούν ; Εν αναμονή.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Δευ Ιούλ 05, 2021 4:15 pm

Maryli έγραψε:
KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.



Kαλημέρα, δηλ μέχρι να βγουν οι οριστικοί θα πάμε ως ΣΟΧ και μετά θα γίνουμε τακτικό προσωπικό;
Το ΦΕΚ εκδόθηκε απ ότι βλέπω Μάιο έχουν καλέσει κάποιον;;;;

Εμένα πάντως δεν με έχουν καλέσει ακόμη αλλά θεωρώ ότι θα μας καλέσουν σχετικά σύντομα εάν προχωρήσουν γρήγορα οι διαδικασίες στο Υπουργείο Δικαιοσύνης.Εάν γνωρίζει κάποιος ας μας απαντήσει εάν είχε γίνει το ίδιο και με την 1κ/2017.

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Δευ Ιούλ 05, 2021 4:20 pm

elen71 έγραψε:Είναι κάτι επίσημο αυτό για ΣΟΧ;
01/07/2021 Έχει αναρτηθεί στη διαύγεια για ομάδα εργασίας στο ΑΣΕΠ. Ανάμεσα στα αποτελέσματα που έχουν αναλάβει να επεξεργαστούν είναι και τα οριστικά για τα προαναφερόμενα.
Το πότε θα ανακοινωθούν και θα αναρτηθούν ; Εν αναμονή.

Εάν διαβάσετε την προκήρυξη της 8κ/2017 έχουν δικαίωμα να μας καλέσουν με ΣΟΧ.Εκεί θα βρείτε όλες τις απαντήσεις.Όσον αφορά τα οριστικά είμαστε σε αναμονή ακόμη...

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Δευ Ιούλ 05, 2021 5:16 pm

cloelia έγραψε:
KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.



Σήμερα με πήραν τηλεφωνο να παραλαβω το διορισμο μου. Αν δεν αποδεχτω το γίνεται? Θα με ξανάκαλεσουν μετα το οριστικα?

Ευχάριστα νέα!Σε κάλεσαν στο κινητό σου ή στο σταθερό που έχεις δηλώσει? Σου έδωσαν άλλες πληροφορίες?

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Δευ Ιούλ 05, 2021 5:46 pm

Τι εννοείς cloelia ; Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο πιο συγκεκριμένα ;

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Ιούλ 05, 2021 10:03 pm

cloelia έγραψε:
KARA2007 έγραψε:
fridapmp έγραψε:Δεν υπάρχει καμία εξέλιξη .... δυστυχώς το ΑΣΕΠ λέει να κοιτάτε τις αναρτήσεις στο site

Εκδόθηκε το Φεκ και βάσει αυτού θα καλέσουν τους επιτυχόντες από τους προσωρινούς πίνακες να υπογράψουν σύμβαση ορισμένου χρόνου ΣΟΧ για να καλυφθούν οι ανάγκες των δικαστηρίων.Η σύμβαση θα έχει διάρκεια μέχρι την έκδοση των ΦΕΚ διορισμού του κάθε επιτυχόντα.



Σήμερα με πήραν τηλεφωνο να παραλαβω το διορισμο μου. Αν δεν αποδεχτω το γίνεται? Θα με ξανάκαλεσουν μετα το οριστικα?


Καλησπέρα,
αν επιτρέπεται στους προσωρινούς πίνακες που διορίζεσαι;
Επίσης έχω και γω την ίδια απορία, κάποιοι δουλεύουμε αν δεν δεχτούμε την σύμβαση δε θα είμαστε μέσα στα οριστικά;

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Δευ Ιούλ 05, 2021 10:17 pm

Eγώ στο νόμο βρήκα κι αυτό " Η μη αποδοχή εκ μέρους του υποψηφίου να αναλάβει καθήκοντα μέχρι τη δημοσίευση του οριστικού πίνακα διοριστέων κατά τη διαδικασία της παρούσας παραγράφου, ουδεμία επιρροή ασκεί στην κατάταξή του στον οριστικό πίνακα διοριστέων. Οι ρυθμίσεις της παρούσας παραγράφου ισχύουν και για προκηρύξεις ΑΣΕΠ, τα προσωρινά αποτελέσματα των οποίων δεν έχουν εκδοθεί κατά τη δημοσίευση του παρόντος νόμου στο φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως»." Οπότε δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πάμε πρώτα ως ΣΟΧ απ οτι καταλαβαίνω

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Τρί Ιούλ 06, 2021 6:03 pm

Maryli έγραψε:Eγώ στο νόμο βρήκα κι αυτό " Η μη αποδοχή εκ μέρους του υποψηφίου να αναλάβει καθήκοντα μέχρι τη δημοσίευση του οριστικού πίνακα διοριστέων κατά τη διαδικασία της παρούσας παραγράφου, ουδεμία επιρροή ασκεί στην κατάταξή του στον οριστικό πίνακα διοριστέων. Οι ρυθμίσεις της παρούσας παραγράφου ισχύουν και για προκηρύξεις ΑΣΕΠ, τα προσωρινά αποτελέσματα των οποίων δεν έχουν εκδοθεί κατά τη δημοσίευση του παρόντος νόμου στο φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως»." Οπότε δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πάμε πρώτα ως ΣΟΧ απ οτι καταλαβαίνω


Έτσι ακριβώς είναι. Δεν είσαι υποχρεωμένος να πας να εργαστείς με ΣΟΧ. Η υποχρέωση υφίσταται μετά την ανάρτηση των οριστικών πινάκων . Είχε γίνει ακριβώς το ίδιο και με την προκήρυξη 1Κ/2017 των Δικαστηρίων. Κάποιοι είχαν ξεκινήσει να εργάζονται με σύμβαση μέχρι να βγούν τα οριστικά. Εγώ διορίζομαι στο Πρωτοδικείο Αθηνών. Ειδοποίησαν κανέναν από τους 100 των επιλαχόντων της 8Κ/2017?

Tiktak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 9:51 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Tiktak » Τρί Ιούλ 06, 2021 10:17 pm

Καλησπέρα σας. Εμένα με πήραν τηλέφωνο χθες το πρωί και πήγα και πήρα τον διορισμό μου, γράφει καθαρά ότι έως να βγουν τα οριστικα αποτελεσματα μας παίρνουν ως ΣΟΧ , αν δεν το δέχεσαι επειδή μίλησα σήμερα το πρωί με την διευθύντρια στο Υπουργείο υποβαλεις υπεύθυνη δήλωση και γράφεις αυτά που αναφέρουν μέσα στο έντυπο του διορισμού. Επίσης δεν επηρεάζει σε τίποτα τον διορισμό, αν φυσικά θα είσαι στα οριστικά. Η δική μου θέση αφορά το ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ. Υπάρχει εδώ στη. ομάδα κανένας για το ΕΦΕΤΕΙΟ??

elen71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 12:49 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό elen71 » Τετ Ιούλ 07, 2021 6:01 pm

Καλησπέρα Εφετείο Αθηνών και εγώ. Τι σου είπανε για το οριστικά;
Θα τους καλέσουνε όλους με τηλέφωνο δηλαδή;Μήπως σου είπε για χρονοδιάγραμμα;

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Τετ Ιούλ 07, 2021 6:04 pm

Tiktak έγραψε:Καλησπέρα σας. Εμένα με πήραν τηλέφωνο χθες το πρωί και πήγα και πήρα τον διορισμό μου, γράφει καθαρά ότι έως να βγουν τα οριστικα αποτελεσματα μας παίρνουν ως ΣΟΧ , αν δεν το δέχεσαι επειδή μίλησα σήμερα το πρωί με την διευθύντρια στο Υπουργείο υποβαλεις υπεύθυνη δήλωση και γράφεις αυτά που αναφέρουν μέσα στο έντυπο του διορισμού. Επίσης δεν επηρεάζει σε τίποτα τον διορισμό, αν φυσικά θα είσαι στα οριστικά. Η δική μου θέση αφορά το ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ. Υπάρχει εδώ στη. ομάδα κανένας για το ΕΦΕΤΕΙΟ??

Tiktak τον διορισμό τον παρέλαβες από την Εισαγγελία της περιοχής σου? έχεις προθεσμία για να αποδεχτείς την ΣΟΧ?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: 8κ/2017 ΔΕ 100 επιλαχόντες

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Ιούλ 07, 2021 6:04 pm

Tiktak έγραψε:Καλησπέρα σας. Εμένα με πήραν τηλέφωνο χθες το πρωί και πήγα και πήρα τον διορισμό μου, γράφει καθαρά ότι έως να βγουν τα οριστικα αποτελεσματα μας παίρνουν ως ΣΟΧ , αν δεν το δέχεσαι επειδή μίλησα σήμερα το πρωί με την διευθύντρια στο Υπουργείο υποβαλεις υπεύθυνη δήλωση και γράφεις αυτά που αναφέρουν μέσα στο έντυπο του διορισμού. Επίσης δεν επηρεάζει σε τίποτα τον διορισμό, αν φυσικά θα είσαι στα οριστικά. Η δική μου θέση αφορά το ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ. Υπάρχει εδώ στη. ομάδα κανένας για το ΕΦΕΤΕΙΟ??


Μεσα τι ακριβώς γράφει; την Υπεύθυνη δήλωση πρέπει να την πάμε αυτοπροσώπως; ή γίνεται κ με e mail; Θα αποδεχτείς την Σοχ; αν δε δουλευεις αλλού το βρίσκω λογικό αλλά προτιμότερο δεν είναι αν δουλεύεις αλλού να πας στα οριστικά; Εφετείο αναμένω και γω αλλα δουλεύω παράλληλα οπότε λέω να περιμένω οριστικά


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες