Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
euanastasiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 12:05 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό euanastasiou » Παρ Φεβ 12, 2021 12:30 pm

Καλημέρα,

γνωρίζει κανείς πότε αναμένονται τα προσωρινά αποτελέσματα για ΤΕ?

AORISTAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 31, 2021 6:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό AORISTAS » Δευ Φεβ 15, 2021 10:56 am

Τα αποτελέσματα δυστυχώς θα αργήσουν να βγουν, με βάση την εμπειρία και από αντίστοιχες μεγάλες προκηρύξεις. Πιθανολογώ μέσα στο Καλοκαίρι τα προσωρινά. Μακάρι βέβαια να βγουν νωρίτερα και να διαψευστώ. Επίσης, νομίζω πως είναι γενικός κανόνας να μην βγαίνουν ξεχωριστά τα αποτελέσματα ΠΕ, ΤΕ κλπ.

AORISTAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 31, 2021 6:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό AORISTAS » Τρί Μαρ 02, 2021 2:45 pm

Καλησπέρα. Επειδή δεν έχω δει κάποια άλλη αναφορά από κοινωνιολόγους για να έχουμε μία εικόνα προς το αν έχουμε ελπίδες για τις θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία σε τι ύψος κυμαίνονται τα δικά σου μόρια;

evrialon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 10:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό evrialon » Σάβ Μαρ 13, 2021 10:09 am

Μην περιμένετε άμεσα αποτελέσματα. Η προκήρυξη είναι μεγάλη και έχει και ειδική εμπειρία, γεγονός το οποίο καθυστερεί ακόμη περισσότερο τη διαδικασία. Ο ΑΣΕΠ δεν έχει χρονοδιάγραμμα έκδοσης των αποτελεσμάτων και αυτή τη στιγμή επεξεργάζεται άλλες προκηρύξεις. Φανταστείτε ότι για την 3Κ/2020 που αφορά 187 θέσεις, έχει ζητήσει δικαιολογητικά από τον Οκτώβριο και δεν έχουν βγει ακόμη τα προσωρινά αποτελέσματα.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Μαρ 21, 2021 8:05 pm

evrialon έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με την συμπλήρωση προϋπηρεσίας στο βοήθεια. Εγώ έκανα για θέσεις κοινωνιολογου. Σε όλες τις θέσεις έβαλα θέση κοινωνιολογος και έβαλα σχετική περιγραφή αντικειμένου.Σε λίγες εργασίες μου όμως αναφέρομαι ως κοινωνιολογος στη σύμβαση. Αλλού με αναφέρει ως κοινωνικό επιστήμονα ενώ σε εξαρτημένη εργασία με μπλοκάκι που ήμουν τρία χρόνια η σύμβαση με αναφέρει ως εργασιακό σύμβουλο και αλλού υπεύθυνο κοινωνικής δικτύωσης. Στον δε οαεε είχα βάλει έναν κωδικό που θα μου επέτρεπε να μην έχω ΦΠΑ"παροχή υπηρεσιών χωρίς κσταλυμστα" . Θέλω να πω αν γίνει αυτεπαγγελτος μετά τα οριστικά έλεγχος υπάρχει περίπτωση να με απολύσουν επειδή δεν αναφέρεται ακριβώς η λέξη κοινωνιολογος πιθανά στο σύστημα του εφκα η αλλού; φαντάζομαι όλοι θα έχουν αυτό το θέμα. Ελπίζω η περιγραφή αντικειμένου να βοηθά να γίνει κατανοητό ότι όντως εργαζόμουν σε αντικείμενα που άπτονται της κοινωνιολογιας.Τέλος, έχω μια προϋπηρεσία έξι μηνών όπου ήμουν διοικητικός καθαρά αλλά εγώ το προσαρμοσα γιατί όντως άσκουσα κοινωνικά καθήκοντα.Το ρωτάω γιατί μου είπαν ότι το ασεπ ζητάει από το εφκα κωδικούς θέσεων. Αν όμως αυτοί δεν συμπίπτουν απόλυτα τι γίνεται;; Φαντάζομαι για αυτό υπάρχει η περιγραφή αντικειμένου. Τι λέτε;

Για να μετρήσει η προϋπηρεσία θα πρέπει να έχεις δηλωθεί στον ΕΦΚΑ με τον κωδικό της ειδικότητάς σου. Σε αντίθετη περίπτωση δεν θα μετρήσει δυστυχώς.

Δεν ισχύει αυτό που λέτε. Ο ασεπ πιάνει αυτό που δηλώνεις στο κουτάκι όχι τι γράφουν τα ένσημα.

AORISTAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 31, 2021 6:21 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό AORISTAS » Τρί Μαρ 23, 2021 11:26 am

dhmosio85 έγραψε:
evrialon έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με την συμπλήρωση προϋπηρεσίας στο βοήθεια. Εγώ έκανα για θέσεις κοινωνιολογου. Σε όλες τις θέσεις έβαλα θέση κοινωνιολογος και έβαλα σχετική περιγραφή αντικειμένου.Σε λίγες εργασίες μου όμως αναφέρομαι ως κοινωνιολογος στη σύμβαση. Αλλού με αναφέρει ως κοινωνικό επιστήμονα ενώ σε εξαρτημένη εργασία με μπλοκάκι που ήμουν τρία χρόνια η σύμβαση με αναφέρει ως εργασιακό σύμβουλο και αλλού υπεύθυνο κοινωνικής δικτύωσης. Στον δε οαεε είχα βάλει έναν κωδικό που θα μου επέτρεπε να μην έχω ΦΠΑ"παροχή υπηρεσιών χωρίς κσταλυμστα" . Θέλω να πω αν γίνει αυτεπαγγελτος μετά τα οριστικά έλεγχος υπάρχει περίπτωση να με απολύσουν επειδή δεν αναφέρεται ακριβώς η λέξη κοινωνιολογος πιθανά στο σύστημα του εφκα η αλλού; φαντάζομαι όλοι θα έχουν αυτό το θέμα. Ελπίζω η περιγραφή αντικειμένου να βοηθά να γίνει κατανοητό ότι όντως εργαζόμουν σε αντικείμενα που άπτονται της κοινωνιολογιας.Τέλος, έχω μια προϋπηρεσία έξι μηνών όπου ήμουν διοικητικός καθαρά αλλά εγώ το προσαρμοσα γιατί όντως άσκουσα κοινωνικά καθήκοντα.Το ρωτάω γιατί μου είπαν ότι το ασεπ ζητάει από το εφκα κωδικούς θέσεων. Αν όμως αυτοί δεν συμπίπτουν απόλυτα τι γίνεται;; Φαντάζομαι για αυτό υπάρχει η περιγραφή αντικειμένου. Τι λέτε;

Για να μετρήσει η προϋπηρεσία θα πρέπει να έχεις δηλωθεί στον ΕΦΚΑ με τον κωδικό της ειδικότητάς σου. Σε αντίθετη περίπτωση δεν θα μετρήσει δυστυχώς.

Δεν ισχύει αυτό που λέτε. Ο ασεπ πιάνει αυτό που δηλώνεις στο κουτάκι όχι τι γράφουν τα ένσημα.


Καλημέρα. Πάνω στο τι γράφουν τα ένσημα στηρίζεται η επικύρωση των στοιχείων που δηλώνει κάποιος στο κουτάκι. Εάν δεν υπάρχει αντιστοιχία στην ειδικότητα (ΚΑΔ) που φαίνεται στη βεβαίωση ΑΣΕΠ με αυτό που δηλώνει ο καθένας στα κουτάκια της αίτησης δεν μπορεί να θεωρηθεί χρόνος προϋπηρεσίας στο αντικείμενο. Διαφορετικά ο κάθε εργαζόμενος σε μία επιχείρηση στο ιδιωτικό τομέα, θα μπορούσε να περιγράψει το αντικείμενο της εργασίας του με τρόπο που να τον εξυπηρετεί ώστε κάθε φορά να θεωρηθεί χρόνος προϋπηρεσίας. Εκεί έρχεται η βεβαίωση ενσήμων που δείχνει ως τι έχει ο καθένας προσληφθεί ή ποιο το αντικείμενο του εάν εργάζεται με δελτίο παροχής υπηρεσιών.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Αύγ 22, 2021 12:39 am

Παιδιά με αφορμή την νέα προκήρυξη 1500 ατόμων σε δήμους που θα βγει,( μάλλον θα έχει κ ειδική εμπειρία).Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ειδική εμπειρία. :Απορία :Στο βοήθεια η ειδική εμπειρία έπιανε αν είχες ενεργή σύμβαση στο βοήθεια την περίοδο της προθεσμίας των αιτήσεων η έπιανε οποιαδήποτε προϋπηρεσία στο βοήθεια στο παρελθόν;; Αν δεν είχες ενεργή σύμβαση δεν έβαζες δηλαδή μήνες ειδικής εμπειρίας στα πεδία ανεξάρτητα αν είχες στο παρελθόν;;

Magmak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2021 6:53 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό Magmak » Πέμ Αύγ 26, 2021 10:32 pm

dhmosio85 έγραψε:Παιδιά με αφορμή την νέα προκήρυξη 1500 ατόμων σε δήμους που θα βγει,( μάλλον θα έχει κ ειδική εμπειρία).Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ειδική εμπειρία. :Απορία :Στο βοήθεια η ειδική εμπειρία έπιανε αν είχες ενεργή σύμβαση στο βοήθεια την περίοδο της προθεσμίας των αιτήσεων η έπιανε οποιαδήποτε προϋπηρεσία στο βοήθεια στο παρελθόν;; Αν δεν είχες ενεργή σύμβαση δεν έβαζες δηλαδή μήνες ειδικής εμπειρίας στα πεδία ανεξάρτητα αν είχες στο παρελθόν;;

Τέλος η ειδική εμπειρία.Κριθηκε αντισυνταγματικη στην 2κ 2019

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Αύγ 28, 2021 8:15 pm

Magmak έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Παιδιά με αφορμή την νέα προκήρυξη 1500 ατόμων σε δήμους που θα βγει,( μάλλον θα έχει κ ειδική εμπειρία).Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ειδική εμπειρία. :Απορία :Στο βοήθεια η ειδική εμπειρία έπιανε αν είχες ενεργή σύμβαση στο βοήθεια την περίοδο της προθεσμίας των αιτήσεων η έπιανε οποιαδήποτε προϋπηρεσία στο βοήθεια στο παρελθόν;; Αν δεν είχες ενεργή σύμβαση δεν έβαζες δηλαδή μήνες ειδικής εμπειρίας στα πεδία ανεξάρτητα αν είχες στο παρελθόν;;

Τέλος η ειδική εμπειρία.Κριθηκε αντισυνταγματικη στην 2κ 2019

Και για όλες τις προκηρύξεις μετά την 2κ/2019 δεν θα μετράει η ειδική εμπειρία

FarCry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2017 3:55 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό FarCry » Τρί Σεπ 21, 2021 3:57 pm

theod75 έγραψε:
Magmak έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Παιδιά με αφορμή την νέα προκήρυξη 1500 ατόμων σε δήμους που θα βγει,( μάλλον θα έχει κ ειδική εμπειρία).Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ειδική εμπειρία. :Απορία :Στο βοήθεια η ειδική εμπειρία έπιανε αν είχες ενεργή σύμβαση στο βοήθεια την περίοδο της προθεσμίας των αιτήσεων η έπιανε οποιαδήποτε προϋπηρεσία στο βοήθεια στο παρελθόν;; Αν δεν είχες ενεργή σύμβαση δεν έβαζες δηλαδή μήνες ειδικής εμπειρίας στα πεδία ανεξάρτητα αν είχες στο παρελθόν;;

Τέλος η ειδική εμπειρία.Κριθηκε αντισυνταγματικη στην 2κ 2019

Και για όλες τις προκηρύξεις μετά την 2κ/2019 δεν θα μετράει η ειδική εμπειρία



όσοι όμως πρόλαβαν όμως και διορίστηκαν τέλος.

Darkstar10
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2021 10:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό Darkstar10 » Τρί Σεπ 21, 2021 7:28 pm

Η ειδική εμπειρία δεν θα μετρήσει στις προκυρήξεις μετά την 2Κ/2019. Δηλαδή στην 4Κ/2020 και την 7Κ/2021 για τα ΚΕΠ. Για την 2Κ/2019 για τα νοσοκομεία θα υπάρξει μείωση μορίων σε αυτούς που έβαλαν την ειδική εμπειρία και νέοι αναμορφωμένοι πίνακες επιτυχόντων. Όσοι διορίστηκαν παράνομα με την ειδική εμπειρία θα φύγουν. Είναι αυτονόητο αυτό.

AVGVSTVS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 1:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό AVGVSTVS » Πέμ Σεπ 30, 2021 11:30 am

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, τι γίνεται με την 4Κ/2020; Έχουν βγει αποτελέσματα, αν όχι πότε;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Οκτ 04, 2021 1:06 pm

Darkstar10 έγραψε:Η ειδική εμπειρία δεν θα μετρήσει στις προκυρήξεις μετά την 2Κ/2019. Δηλαδή στην 4Κ/2020 και την 7Κ/2021 για τα ΚΕΠ. Για την 2Κ/2019 για τα νοσοκομεία θα υπάρξει μείωση μορίων σε αυτούς που έβαλαν την ειδική εμπειρία και νέοι αναμορφωμένοι πίνακες επιτυχόντων. Όσοι διορίστηκαν παράνομα με την ειδική εμπειρία θα φύγουν. Είναι αυτονόητο αυτό.



εγώ άκουσα ότι θα ισχύει αναδρομικά για 5 χρόνια και πριν την 2019, έχεις ενημέρωση για εκείνες όπως για τις μεταγενέστερες;

Beb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 7:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό Beb » Πέμ Νοέμ 25, 2021 11:01 am

Υπάρχει κάτι νεώτερο σχετικά με την προκήρυξη και τα αποτελέσματα της?

AVGVSTVS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 1:13 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 4Κ/2020 - Βοήθεια στο Σπίτι

Δημοσίευσηαπό AVGVSTVS » Δευ Ιαν 17, 2022 10:25 am

Παιδιά τι γίνεται εδώ; Κανένα νέο; Έφαγε ο σκώρος τα χαρτιά;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης