Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mylw
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό mylw » Σάβ Οκτ 26, 2019 9:29 am

Η βεβαίωση με τα ένσημα από το ικα δεν θα έπρεπε να αναφέρει πακέτο κάλυψης και κωδικό ειδικότητας; Αυτή που μου έδωσαν αναφέρει μόνο ημέρες ασφάλισης ανά εργοδότη και α. μ. ε. το οποίο δεν ξέρω τι είναι. Πρέπει να βάλω και αναλυτική εκτύπωση με τα ένσημα;

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georgekn » Σάβ Οκτ 26, 2019 5:13 pm

Μπορεί κάποιος να μου πει αν χρειάζεται ξεχωριστή υπεύθυνη δήλωση για την απόδειξη εμπειρίας από ιδιωτικό τομέα ή πρέπει στο μητρώο να γράψω εκτός από την θέση και τα καθήκοντα και να μπει μόνο η επίκληση από το μητρώο ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

nomikaria2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nomikaria2 » Δευ Οκτ 28, 2019 10:14 pm

Καλησπέρα. Στο μητρώο είναι απαραίτητο να επισυνάψουμε τα δικαιολογητικα;;
Επίσης τη βεβαίωση από το ικα μπορούμε να την εκτυπώσουμε ηλεκτρονικά;;

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Οκτ 29, 2019 4:39 pm

nomikaria2 έγραψε:Καλησπέρα. Στο μητρώο είναι απαραίτητο να επισυνάψουμε τα δικαιολογητικα;;
Επίσης τη βεβαίωση από το ικα μπορούμε να την εκτυπώσουμε ηλεκτρονικά;;
όχι δε χρειάζεται να τα επισυνάψεις.βεβαιωση θα πας να πάρεις από το ΙΚΑ της περιοχής σου και θα ζητήσεις για ΑΣΕΠ. Η εκτύπωση δεν κάνει

Doratom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Doratom » Παρ Νοέμ 01, 2019 1:12 pm

Καλημέρα, θέλω να κάνω μία ερώτηση, ανάμεσα σε τριτεκνο με εντοπιότητα που δεν έχει τα απαραίτητα προσόντα προτεραιότητα έχει μετά ο τριτεκνος ή αυτός που έχει εντοπιότητα? Ευχαριστώ πολύ!

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Νοέμ 01, 2019 1:52 pm

Doratom έγραψε:Καλημέρα, θέλω να κάνω μία ερώτηση, ανάμεσα σε τριτεκνο με εντοπιότητα που δεν έχει τα απαραίτητα προσόντα προτεραιότητα έχει μετά ο τριτεκνος ή αυτός που έχει εντοπιότητα? Ευχαριστώ πολύ!

Όποιος δεν έχει τα απαιτούμενα προσόντα απορρίπτεται όπως και να 'χει. Το σωστό ερώτημα είναι αν δεν υπάρχει άτομο και με τις 2 ιδιότητες τότε προτάσσεται ο έχων την τριτεκνία ή ο έχων την εντοπιότητα?

Doratom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Doratom » Παρ Νοέμ 01, 2019 5:31 pm

NSSN έγραψε:
Doratom έγραψε:Καλημέρα, θέλω να κάνω μία ερώτηση, ανάμεσα σε τριτεκνο με εντοπιότητα που δεν έχει τα απαραίτητα προσόντα προτεραιότητα έχει μετά ο τριτεκνος ή αυτός που έχει εντοπιότητα? Ευχαριστώ πολύ!

Όποιος δεν έχει τα απαιτούμενα προσόντα απορρίπτεται όπως και να 'χει. Το σωστό ερώτημα είναι αν δεν υπάρχει άτομο και με τις 2 ιδιότητες τότε προτάσσεται ο έχων την τριτεκνία ή ο έχων την εντοπιότητα?

Έχω την εντύπωση πώς προτάσσεται ο έχων την τριτεκνια.Εχω Στείλει μύνημα στο ΑΣΕΠ και περιμένω απάντηση.

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Νοέμ 02, 2019 6:58 am

Doratom έγραψε:
NSSN έγραψε:

Έχω την εντύπωση πώς προτάσσεται ο έχων την τριτεκνια.Εχω Στείλει μύνημα στο ΑΣΕΠ και περιμένω απάντηση.

Όταν λάβεις απάντηση ενημέρωσε κι εμάς.

Pari85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Pari85 » Σάβ Νοέμ 02, 2019 11:13 am

Καλημερα σας,
Θελω να υποβαλλω και εγω την αιτηση μου σε αυτη την προκηρυξη. Το κακο ειναι οτι στην περιοχη μου εχει μονο θεση για ΤΕ και οχι για ΔΕ. Παροτι ηδη σπουδαζω σε πανεπιστημιο του εξωτερικο στον τομεα διοικησης επιχειρησεων ξερω οτι δεν πληρω τα κριτηρια για την θεση ΤΕ, καθως δεν εχω ακομα αποφοιτησει μιας και ξεκινησα τις σπουδες μου πριν ενα ετος. Με βαση την εντοπιοτητα αν κανω την αιτηση και σε περιπτωση που δεν κανει αιτηση για αυτη την θεση καποιος που να πληρει τα κριτηρια, υπαρχει περιπτωση η θεση να υποβαθμιστει και να εχω πιθανοτητες επιλογης? Ξερω οτι αυτο που ρωταω ειναι λιγο περιεργο αλλα πραγματικα σκεφτομαι ολα τα πιθανα ενδεχομενα ή αλλαγες.

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Νοέμ 02, 2019 2:07 pm

Pari85 έγραψε:Καλημερα σας,
Θελω να υποβαλλω και εγω την αιτηση μου σε αυτη την προκηρυξη. Το κακο ειναι οτι στην περιοχη μου εχει μονο θεση για ΤΕ και οχι για ΔΕ. Παροτι ηδη σπουδαζω σε πανεπιστημιο του εξωτερικο στον τομεα διοικησης επιχειρησεων ξερω οτι δεν πληρω τα κριτηρια για την θεση ΤΕ, καθως δεν εχω ακομα αποφοιτησει μιας και ξεκινησα τις σπουδες μου πριν ενα ετος. Με βαση την εντοπιοτητα αν κανω την αιτηση και σε περιπτωση που δεν κανει αιτηση για αυτη την θεση καποιος που να πληρει τα κριτηρια, υπαρχει περιπτωση η θεση να υποβαθμιστει και να εχω πιθανοτητες επιλογης? Ξερω οτι αυτο που ρωταω ειναι λιγο περιεργο αλλα πραγματικα σκεφτομαι ολα τα πιθανα ενδεχομενα ή αλλαγες.

Καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεθεί άλλος υποψήφιος για τη θέση. Στην περίπτωση που δεν βρεθεί άτομο με εντοπιότητα, η θέση θα πάει σε κάποιον με το απαιτούμενο πτυχίο ΤΕ ο οποίος δεν έχει εντοπιότητα αλλά είναι πρώτος σε μόρια για τη συγκεκριμένη θέση. Επίσης, δεν υπάρχει καν θέμα υποβάθμισης της κατηγορίας θέσης, δεν προβλέπεται πουθενά κάτι τέτοιο.

argie2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό argie2 » Κυρ Νοέμ 03, 2019 8:22 am

Θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα, έχω πτυχιο διοικησης επιχειρ. (κωδ τίτλου 201) και μεταπτυχιακο 2ετες συναφές, στην ηλεκτρονικη αίτηση στον κωδικό τίτλου σπουδων τι θα καταχωρήσω? το 201 το 205 ή θα τα βάλω και τα δύο για να διεκδικήσω περισσότερες θεσεις?

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Νοέμ 03, 2019 12:08 pm

argie2 έγραψε:Θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα, έχω πτυχιο διοικησης επιχειρ. (κωδ τίτλου 201) και μεταπτυχιακο 2ετες συναφές, στην ηλεκτρονικη αίτηση στον κωδικό τίτλου σπουδων τι θα καταχωρήσω? το 201 το 205 ή θα τα βάλω και τα δύο για να διεκδικήσω περισσότερες θεσεις?

Το 201 θα βάλεις εφόσον κατέχεις τον βασικό τίτλο που ζητείται.Το 205 είναι για όσους έχουν άλλους άσχετους τίτλους σπουδών αλλά έχουν κάνει μεταπτυχιακό σχετικό με διοίκηση ή οικονομικά.Επίσης αν έβαζες και τα δύο δε θα διεκδικούσες περισσότερες θέσεις, το αντίθετο ίσως και να σου απέρριπταν την αίτηση.

peolinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό peolinio » Κυρ Νοέμ 03, 2019 7:27 pm

καλησπέρα παιδία έχω μερικές ερωτήσεις διαδικαστικού τύπου. Η καταχώρηση των πτυχίων, ξένες γλώσσες κτλ και γενικότερα ότι δικαιολογήτικό επικαλείσαι πρέπει να το ανεβάσεις στο μητρώο και να κάνεις επίκληση; Μήπως δεν είναι απαραίτητο και σε περίπτωση που είσαι επιτυχών πρέπει να τα στείλεις έτσι και αλλιώς ; Στην τελική έχω βάλει τα πάντα εκτός από την εμπειρία που δήλωσα πόσο έχω απλά στα έγγραφα έβαλα μόνο την εκτύπωση των ενσήμων από εφκα και όχι το χαρτί που πραγματικά χρειάζεται που το παίρνεις από εφκα και είναι για ασεπ. Θα έχω πρόβλημα;

vpa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό vpa » Τετ Νοέμ 06, 2019 1:41 am

peolinio έγραψε:καλησπέρα παιδία έχω μερικές ερωτήσεις διαδικαστικού τύπου. Η καταχώρηση των πτυχίων, ξένες γλώσσες κτλ και γενικότερα ότι δικαιολογήτικό επικαλείσαι πρέπει να το ανεβάσεις στο μητρώο και να κάνεις επίκληση; Μήπως δεν είναι απαραίτητο και σε περίπτωση που είσαι επιτυχών πρέπει να τα στείλεις έτσι και αλλιώς ; Στην τελική έχω βάλει τα πάντα εκτός από την εμπειρία που δήλωσα πόσο έχω απλά στα έγγραφα έβαλα μόνο την εκτύπωση των ενσήμων από εφκα και όχι το χαρτί που πραγματικά χρειάζεται που το παίρνεις από εφκα και είναι για ασεπ. Θα έχω πρόβλημα;

Η βεβαίωση του εφκα για το χρονικό διάστημα ασφάλισης είναι απαραίτητη. Το αναφέρει ξεκάθαρα η προκήρυξη. Όλα τα έγγραφα θα τα προσκομίσεις όταν (και αν ) σου ζητηθούν. Πρέπει όμως να την αναφέρεις στα συνημμένα έγγραφα.

Doratom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Doratom » Πέμ Νοέμ 07, 2019 3:39 pm

15840 αιτήσεις!!!!!!!
3942 τε!!!1 στους 84 και 11898 δε!!! 1 στους 425!!!
Χαμός!! πιθανότητες μηδέν!!!! Στην επόμενη!!

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες