Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
siourock
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 5:35 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό siourock » Κυρ Ιουν 14, 2020 10:16 am

κλασσικά δημοσίου 680 ΤΕ με μεταπτυχιακό έως 720 με 2 παιδια και για ΔΕ κάτω απο 600 αν θυμμαι καλα

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Ιουν 14, 2020 9:33 pm

siourock έγραψε:κλασσικά δημοσίου 680 ΤΕ με μεταπτυχιακό έως 720 με 2 παιδια και για ΔΕ κάτω απο 600 αν θυμμαι καλα


Αααα μάλιστα... Δεν έχουν διατηρήσει κάποιο επίδομα στα τελωνεία,ε;

Cpt
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2020 12:18 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό Cpt » Δευ Ιουν 15, 2020 12:01 pm

Πόσο??????
Τι λέτε ρε παιδιά...
Και οι θέσεις που έχει για τα πλωτά της ΠΡΩΗΝ (ΣΔΟΕ) νυν ΑΑΔΕ και αυτοί με τα ίδια λεφτά θα είναι?δε μπορεί...πρέπει κάπου να το ρωτήσουμε αυτό να μαθουμε

michalisko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2020 11:29 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό michalisko » Τετ Ιουν 24, 2020 9:57 pm

Καλησπέρα σας,

Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει στις απορίες μου σχετικά με τα αποτελέσματα που εκδόθηκαν σήμερα (έστω κι αν δεν είναι οι οριστικοί πίνακες). Πιο συγκεκριμένα:

- Είδα οτι υπάρχει ένας πίνακας απορριπτέων αλλά είναι πολύ λίγες οι εγγραφές. Αφορά μόνο σε όσους δεν έχουν ελεγχθεί καν τα χαρτιά τους;

- Στον πίνακα των διορισθέντων, υπάρχουν κάποιοι με άπειρα μόρια. Ποια προϋπηρεσία αναγνωρίζεται τελικά; Μόνο σε όσους ήταν στο δημόσιο με συμβάσεις διάφορων τύπων; Εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα για περισσότερο από 12 χρόνια, σε διοικητικές θέσεις. Δε μετράνε αυτά τα μόρια;

- Γενικά (μιας και πρώτη φορά έκανα χαρτιά για διορισμό στο δημόσιο) μετράνε πάντα προϋπηρεσία; Αν ναι, μετράνε κάθε φορά την ίδια (ενισχύοντας δηλαδή όσους εργάστηκαν ήδη ως συμβασιούχοι);

- Είδα συναδέλφους με λιγότερα μόρια από τα δικά μου. Καθώς στους πίνακες δεν υπάρχει στήλη με το πού καλείται να υπηρετήσει κάθε ένας, μπορώ να υποθέσω οτι αφορά σε θέση για την οποία δεν εκδήλωσα ενδιαφέρον (έκανα τα χαρτιά μου μόνο για μια θέση);

Σας ευχαριστώ

giorlesvos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2020 8:37 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό giorlesvos » Τετ Ιουν 24, 2020 10:41 pm

Καλησπέρα και από μένα, είμαι στον πίνακα με τους προσωρινούς διοριστεους, ειδικότητα τελωνειακών μηχανικών. Ξέρει κάποιος περισσότερα για την συγκεκριμένη θέση, να μου λύσει κάποιες απορίες???
Από την συγκεκριμένη θέση μπορώ κάποια στιγμή να κάνω μετάταξη σε κάποια άλλη θέση? Εννοώ να πάω σε κάποιο άλλο τελωνείο τό οποίο δεν έχει σκάφος!!!

angelikka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 02, 2020 2:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό angelikka » Τετ Ιουν 24, 2020 11:15 pm

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!!
Κάποιος που βρίσκεται στους πίνακες και δεν έχει σκοπό να αποδεχτεί τη θέση, ΑΝ ΘΕΛΕΙ, το δηλώνει εδώ.
Είμαι σε σειρά καλή για διορισμό οπότε θα βοηθούσε αν ξέραμε πόσες αναπληρώσεις θα γίνουν.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Τετ Ιουν 24, 2020 11:23 pm

michalisko έγραψε:Καλησπέρα σας,

Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει στις απορίες μου σχετικά με τα αποτελέσματα που εκδόθηκαν σήμερα (έστω κι αν δεν είναι οι οριστικοί πίνακες). Πιο συγκεκριμένα:

- Είδα οτι υπάρχει ένας πίνακας απορριπτέων αλλά είναι πολύ λίγες οι εγγραφές. Αφορά μόνο σε όσους δεν έχουν ελεγχθεί καν τα χαρτιά τους;

- Στον πίνακα των διορισθέντων, υπάρχουν κάποιοι με άπειρα μόρια. Ποια προϋπηρεσία αναγνωρίζεται τελικά; Μόνο σε όσους ήταν στο δημόσιο με συμβάσεις διάφορων τύπων; Εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα για περισσότερο από 12 χρόνια, σε διοικητικές θέσεις. Δε μετράνε αυτά τα μόρια;

- Γενικά (μιας και πρώτη φορά έκανα χαρτιά για διορισμό στο δημόσιο) μετράνε πάντα προϋπηρεσία; Αν ναι, μετράνε κάθε φορά την ίδια (ενισχύοντας δηλαδή όσους εργάστηκαν ήδη ως συμβασιούχοι);

- Είδα συναδέλφους με λιγότερα μόρια από τα δικά μου. Καθώς στους πίνακες δεν υπάρχει στήλη με το πού καλείται να υπηρετήσει κάθε ένας, μπορώ να υποθέσω οτι αφορά σε θέση για την οποία δεν εκδήλωσα ενδιαφέρον (έκανα τα χαρτιά μου μόνο για μια θέση);

Σας ευχαριστώ


Καλησπέρα,
Πηγές στα αποτελέσματα να δεις σε τι θέση είσαι στην κατάταξη? Εγώ φαντάσου είμαι στην 1500η περίπου για Δε!!!
Σου λέει την θέση σου σε όποιον κωδικό έχεις δηλωσει. Η πρόυπηρεσια σου αν την έχεις δηλώσει και αποδείξει σωστά μετράει φυσικά!
Απορριπτέους λογικά βλέπεις αυτους που κλήθηκαν να στείλουν δικαιολογητικά και απορρίφθηκαν για κάποιο λογο.γι'αυτό βλέπεις λίγους.ολοι οι άλλοι που απλά έκαναν αίτηση βλέπουν μόνο την σειρά κατάταξης τους.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Ιουν 25, 2020 12:04 am

Είναι εντυπωσιακός ο μεγάλος αριθμός απορριπτέων, και σχεδόν το 90% από αυτούς δεν
πλήρωσαν το παράβολο ! Προφανώς δεν ελέγχθηκαν. Οι πολύ λίγοι που έχουν κάποιο άλλο συγκεκριμένο λόγο
απόρριψης θα έχουν ελεγθεί.
Αν δε δηλώσει κάποιος μια θέση , δε συμμετέχει σε αυτή και καλύπτεται από άλλους,
που μπορεί να έχουν και μικρότερη βαθμολογία.
Τώρα το θέμα της προυπηρεσίας είναι δύσκολο αλλά αναγνωρίστηκαν και σε κάποιους από
τον ιδιωτικό τομέα. Έχει να κάνει με τα χαρτια που ζητούνται.
Αλλά βγήκαν γρήγορα από τις 7/2... λαμβάνντας υπόψη και τη φασαρία με τον κόβιντ,
για 75 θέσεις. Μάλλον θα βοήθησε πως είναι λίγες οι θέσεις.

michalisko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2020 11:29 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό michalisko » Πέμ Ιουν 25, 2020 11:07 am

Καλημέρα κι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είναι αλήθεια οτι τα είδα χτες, αφότου έστειλα το μήνυμα. Εντούτοις προέκυψαν κάποια άλλα ερωτήματα (διευκρινίζω οτι όντως υπάρχει στήλη με την ακριβή τοποθέτηση καθενός). Η προϋπηρεσία μου αναγνωρίστηκε κανονικά καίτοι στον ιδιωτικό τομέα. Πάμε λοιπόν!

- Έχω διπλάσια σχεδόν μόρια από την τελευταία επιτυχούσα της λίστας. Αυτό -προφανώς- συνεπάγεται οτι η συνάδελφος δήλωσε το τελωνείο Κομοτηνής, κάτι που εγώ δεν έκανα. Θυμάστε πόσες θέσεις μπορούσε να δηλώσει ο καθένας; Και αν υποθέσουμε οτι είχα κάνει τα χαρτιά μου για κάποιο τελωνείο μακριά απ' το σπίτι μου (όπως το προαναφερθέν για παράδειγμα) πόσο εύκολο θα ήταν να έρθω στο σπίτι μου;

- Δεν έχω εντοπιότητα για τη θέση η οποία με ενδιέφερε. Η συνάδελφος που την κέρδισε τελικά, έχοντας βέβαια και περισσότερα μόρια απ' τα δικά μου, έχει εντοπιότητα. Δεν είδα όμως στους πίνακες να παίρνει κάποια προσαύξηση μορίων (έχει αθροιστικά το πτυχίο κλπ κλπ). Άρα τι κερδίζεις αν έχεις εντοπιότητα (και στην περίπτωση που αυτή δε θεωρείται προαπαιτούμενο);

- Υπάρχουν συνάδελφοι με 2000 μόρια και οι οποίοι δε διορίστηκαν. Δεδομένου οτι όσοι έχουν 2000 μόρια δεν είναι και πολλοί, τι παίχτηκε με αυτούς; Έτυχε και δήλωσαν όλοι οι "αριστούχοι" τις ίδιες θέσεις;

- Αν συμπληρώσεις το τελευταίο κουτάκι στην αίτηση "οποιαδήποτε θέση αν δεν καλυφθεί" αφορά μόνο σε εκείνες τις θέσεις για τις οποίες δεν έχει εκδηλώσει κανείς ενδιαφέρον ή οποιαδήποτε θέση για την οποία έχεις περισσότερα μόρια από τον επιτυχόντα;

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και θερμά συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!


Υ.Γ. Αν τα χρήματα είναι ανάμεσα από αυτά που διάβασα παραπάνω -μεταξύ 650-800€ ας πούμε- πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, ειδικά όταν μιλάμε για ανθρώπους με διδακτορικές σπουδές που έχουν "ματώσει" μια ζωή σε θρανία, έρευνα, δρόμους...

michalisko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2020 11:29 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό michalisko » Πέμ Ιουν 25, 2020 11:20 am

Συμπληρωματικά στο προηγούμενο:

- Γιατί κάποιοι έχουν 260 μόρια στη στήλη με το συναφές μεταπτυχιακό;

- Γιατί κάποιοι έχουν 30 και άλλοι 100 ή και 130 μόρια στη στήλη με τα μη συναφή μεταπτυχιακά;

- Η θέση καθενός στην τελική κατάταξη σύμφωνα με το πού έχει δηλώσει, φαίνεται κάπου;

Ευχαριστώ και πάλι!

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2019 1:36 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό dino77 » Πέμ Ιουν 25, 2020 12:41 pm

Καλησπέρα....έχουμε δρόμο πολύ μπροστά μας..angellika ειμαστε στην ίδια μοίρα πανω κάτω..
Πλέον το μονο που μπορούμε να κάνουμε
είναι να περιμένουμε τις αναπληρώσεις ..

zardim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2018 2:33 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό zardim » Πέμ Ιουν 25, 2020 4:16 pm

michalisko έγραψε:Καλημέρα κι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είναι αλήθεια οτι τα είδα χτες, αφότου έστειλα το μήνυμα. Εντούτοις προέκυψαν κάποια άλλα ερωτήματα (διευκρινίζω οτι όντως υπάρχει στήλη με την ακριβή τοποθέτηση καθενός). Η προϋπηρεσία μου αναγνωρίστηκε κανονικά καίτοι στον ιδιωτικό τομέα. Πάμε λοιπόν!

- Έχω διπλάσια σχεδόν μόρια από την τελευταία επιτυχούσα της λίστας. Αυτό -προφανώς- συνεπάγεται οτι η συνάδελφος δήλωσε το τελωνείο Κομοτηνής, κάτι που εγώ δεν έκανα. Θυμάστε πόσες θέσεις μπορούσε να δηλώσει ο καθένας; Και αν υποθέσουμε οτι είχα κάνει τα χαρτιά μου για κάποιο τελωνείο μακριά απ' το σπίτι μου (όπως το προαναφερθέν για παράδειγμα) πόσο εύκολο θα ήταν να έρθω στο σπίτι μου;

- Δεν έχω εντοπιότητα για τη θέση η οποία με ενδιέφερε. Η συνάδελφος που την κέρδισε τελικά, έχοντας βέβαια και περισσότερα μόρια απ' τα δικά μου, έχει εντοπιότητα. Δεν είδα όμως στους πίνακες να παίρνει κάποια προσαύξηση μορίων (έχει αθροιστικά το πτυχίο κλπ κλπ). Άρα τι κερδίζεις αν έχεις εντοπιότητα (και στην περίπτωση που αυτή δε θεωρείται προαπαιτούμενο);

- Υπάρχουν συνάδελφοι με 2000 μόρια και οι οποίοι δε διορίστηκαν. Δεδομένου οτι όσοι έχουν 2000 μόρια δεν είναι και πολλοί, τι παίχτηκε με αυτούς; Έτυχε και δήλωσαν όλοι οι "αριστούχοι" τις ίδιες θέσεις;

- Αν συμπληρώσεις το τελευταίο κουτάκι στην αίτηση "οποιαδήποτε θέση αν δεν καλυφθεί" αφορά μόνο σε εκείνες τις θέσεις για τις οποίες δεν έχει εκδηλώσει κανείς ενδιαφέρον ή οποιαδήποτε θέση για την οποία έχεις περισσότερα μόρια από τον επιτυχόντα;

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και θερμά συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!


Υ.Γ. Αν τα χρήματα είναι ανάμεσα από αυτά που διάβασα παραπάνω -μεταξύ 650-800€ ας πούμε- πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο, ειδικά όταν μιλάμε για ανθρώπους με διδακτορικές σπουδές που έχουν "ματώσει" μια ζωή σε θρανία, έρευνα, δρόμους...


Όσοι δηλώνουν εντοπιότητα προηγούνται των υπολοίπων που δεν έχουν. Δεν παιρνεις πρασαυξηση στα μορια αν εχεις εντοπιοτητα. πχ για την Κομοτηνή που ανέφερες, προηγούνται όσοι δηλώνουν μόνιμοι κάτοικοι του Ν. Ροδόπης. Αν ο 1ος που δηλώνει εντοπιότητα έχει πχ 1300 μόρια και εσύ 1600, τη θέση την παίρνει ο έχων εντοπιότητα. Μόνο σε περίπτωση που δεν βρεθεί κανεις γίνεται επιλογή απ τον υπόλοιπο πίνακα. Αυτό μπορεί να συμβεί σε κάποιο μικρό νησί όπου θα εκδηλωσει ενδιαφερον μικρός αριθμός υποψηφίων ή και καθόλου, καθως η αποδοχή θεσης με εντοπιότητα προϋποθέτει παραμονή για μια 10ετια. Ας μην ξεχνάμε ότι αρκετοί που δηλώνουν μόνιμοι κάτοικοι σε νησιά δεν ζουν εκει, αλλά σε αστικά κέντρα. Και γω έχω μόρια αρκετά περισσότερα από συναδέλφους που διορίστηκαν με εντοπιότητα, αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Για τον αριθμό των θέσεων που αναφέρεις, δεν υπάρχει περιορισμός. Απλά αν δεν δηλώσεις κάποια θέση, μπορεί να δεις περιπτώσεις να διορίζονται άτομα με λιγότερα μόρια από σένα και συ να μείνεις απ έξω, απλά γιατί δεν τις δηλώσες. Αν διοριστείς μακριά απ το σπίτι σου, μπορείς να πάρεις μετάθεση, αν δημιουργηθεί αντίστοιχη θέση στην υπηρεσία που ειναι στον τόπο κατοικίας σου. Βέβαια υπάρχουν περιπτώσεις που μπορείς να πάρεις μετάθεση(στο δημόσιο όλα γινονται) αν πχ πρόκειται για ζευγάρι δημοσίων υπαλλήλων όπου δίνεται η δυνατότητα συνυπηρέτησης κλπ
Όσον αφορά το μισθό, δεν γνωρίζω πόσο κυμαίνεται ακριβώς για ΤΕ, αλλά για ΠΕ Τελωνειακος που διορίστηκε δικό μου άτομο, παίρνει 750€ καθαρά το μήνα για τα 2 πρώτα χρόνια, καθώς στην αρχή θεωρείσαι δόκιμος υπάλληλος. Μόλις κλείσεις 2ετια ο μισθός πάει γύρω στα 900€. Αν έχεις μεταπτυχιακό είναι +80€ περίπου και κάπου +70€ αν υπηρετείς σε παραμεθόριο.

michalisko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2020 11:29 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό michalisko » Παρ Ιουν 26, 2020 11:23 am

Ευχαριστώ πολύ! Ήσουν εξαιρετικά διαφωτιστικός.

Παραμένουν ωστόσο τα παρακάτω ερωτήματα. Όταν κάποιος/α βρει χρόνο ας απαντήσει.

- Γιατί κάποιοι έχουν 260 μόρια στη στήλη με το συναφές μεταπτυχιακό;

- Γιατί κάποιοι έχουν 30 και άλλοι 100 ή και 130 μόρια στη στήλη με τα μη συναφή μεταπτυχιακά;

- Η θέση καθενός στην τελική κατάταξη σύμφωνα με το πού έχει δηλώσει, φαίνεται κάπου;

Καλημέρα κι ευχαριστώ εκ των προτέρων!

michalisko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2020 11:29 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό michalisko » Παρ Ιουν 26, 2020 11:29 am

Και -ως συνήθως- συμπληρωματικά μια παρατήρηση-ερώτηση σχετικά με το μισθολογικό.

Υποθέτω οτι σαν τελωνειακός, εργάζεσαι και σαββατοκύριακα και νύχτες. Σωστά; Αυτά πληρώνονται επιπλέον ή παίρνεις το μισθό σου (αυτός που είναι εν πάση περιπτώσει) και τέλος;

zardim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2018 2:33 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2019

Δημοσίευσηαπό zardim » Παρ Ιουν 26, 2020 9:30 pm

michalisko έγραψε:Ευχαριστώ πολύ! Ήσουν εξαιρετικά διαφωτιστικός.

Παραμένουν ωστόσο τα παρακάτω ερωτήματα. Όταν κάποιος/α βρει χρόνο ας απαντήσει.

- Γιατί κάποιοι έχουν 260 μόρια στη στήλη με το συναφές μεταπτυχιακό;

- Γιατί κάποιοι έχουν 30 και άλλοι 100 ή και 130 μόρια στη στήλη με τα μη συναφή μεταπτυχιακά;

- Η θέση καθενός στην τελική κατάταξη σύμφωνα με το πού έχει δηλώσει, φαίνεται κάπου;

Καλημέρα κι ευχαριστώ εκ των προτέρων!

-Όσοι έχουν 260 μόρια στη στήλη με το συναφές μεταπτυχιακό,σημαίνει οτι έχουν 2 μεταπτυχιακά στο γνωστικό αντικείμενο της θέσης.
-Όσοι έχουν 130 μόρια στη στήλη με το μη συναφές μεταπτυχιακό,σημαίνει οτι έχουν 2 μεταπτυχιακά σε άλλο γνωστικό αντικείμενο.
-Όσοι έχουν 100 μόρια στη στήλη με το μη συναφές μεταπτυχιακό,σημαίνει οτι έχουν 1 μεταπτυχιακό σε άλλο γνωστικό αντικείμενο.
-Όσοι έχουν 30 μόρια στη στήλη με το μη συναφές μεταπτυχιακό,σημαίνει οτι έχουν 1 μεταπτυχιακό σε άλλο γνωστικό αντικείμενο, αλλά έχουν όμως και 1 μεταπτυχιακό στο γνωστικό αντικείμενο, του οποίου η μοριοδότηση εμφανίζεται στη διπλανή στήλη με 200 μόρια.
- Για να δεις τί θέση είσαι στην κατάταξη με βάση του τι έχεις δηλώσει, μπορείς να φιλτράρεις το αρχείο και να δεις στις θέσεις που δήλωσες εσύ πόσοι βρίσκονται πάνω ή κάτω από εσένα.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες