Προκήρυξη 3Κ/2019

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Προκήρυξη 3Κ/2019

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Δευ Μαρ 25, 2019 11:53 am

Καλημέρα
θα 'ηθελα να μου λύσετε μια απορία.
Για τη θέση στην ΕΛΣΤΑΤ ΔΕ Τυπογραφιας θα δηλώσω το δίπλωμα ΙΕΚ Τεχν. Γραφιστας Ηλ.Σχ. Εντύπου. Για δευτερο τίτλο σπουδών δε μπορώ να δηλώσω το άλλο διπλωμα ΙΕΚ που έχω Λογιστικής?
Ρωτάω γιατί μέχρι τώρα σε όσους διαγωνισμούς εχω κάνει χαρτιά αυτό έχω κάνει κι εχω μοριοδοτηθεί για το δεύτερο με 150 μόρια.
Εχει κάτι αλλάξει? Δε μπορώ να βγάλω άκρη.
Μήπως ισχύει η συνάφεια μόνο για τους επικουρικούς?

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 3Κ/2019

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Μαρ 25, 2019 1:48 pm

GogoMania έγραψε:Καλημέρα
θα 'ηθελα να μου λύσετε μια απορία.
Για τη θέση στην ΕΛΣΤΑΤ ΔΕ Τυπογραφιας θα δηλώσω το δίπλωμα ΙΕΚ Τεχν. Γραφιστας Ηλ.Σχ. Εντύπου. Για δευτερο τίτλο σπουδών δε μπορώ να δηλώσω το άλλο διπλωμα ΙΕΚ που έχω Λογιστικής?
Ρωτάω γιατί μέχρι τώρα σε όσους διαγωνισμούς εχω κάνει χαρτιά αυτό έχω κάνει κι εχω μοριοδοτηθεί για το δεύτερο με 150 μόρια.
Εχει κάτι αλλάξει? Δε μπορώ να βγάλω άκρη.
Μήπως ισχύει η συνάφεια μόνο για τους επικουρικούς?


για να μοριοδοτηθει ο β' συναφης τιτλος πρεπει να ειναι της ιδιας εκπαιδευτικης βαθμιδας και συναφους αντικειμενου με τον πρωτο τιτλο. μαλιστα αν στους αποδεκτους τιτλους κυριους ή επικουρικους αναφερονται και οι 2 τιτλοι ιεκ σου τοτε δε θα εχεις προβλημα. αν ομως το ιεκ λογιστικης δεν αναφερεται ως αποδεκτος για τη θεση τιτλος δε ξερω αν θα παρεις 150 μορια. σε καθε περιπτωση θα σου ελεγα να τον βαλεις στην αιτηση σου ως β τιτλο και μολις φτασει στα χερια του οργανου ελεγχου απο το ασεπ να βγει αποφαση αν θα παρεις τα 150 μορια.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 7 επισκέπτες