Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Μάιος 05, 2020 11:34 am

sotinela έγραψε:
klaountios έγραψε:Είμαι πολύ περιεργος αν θα δώσουν στην επερχόμενη προκύρηξη για την υγεία ειδική εμπειρία και που? Αν δώσουν πάντως στους οαεδ θα γινει πάταγος!!!!

Γιατί θα γίνει πάταγος;
Είναι άτομα που υπηρετούν συνεχόμενα 3 έτη. ήδη με τη συμπλήρωση 24μηνου δικαιώνονται δικαστικά οτι καλύπτουν πάγιες ανάγκες λόγω των συνεχών παρατάσεων. Δυστυχώς αυτά έκανε η κυβέρνηση συριζα ανελ και τα συνεχίζει και η ΝΔ. Επίσης και μόνον που δεν αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ η λέξη κοινωφελούς τους αναγάγει αυτόματα σε ειδική κατηγορία εργαζομένων απο το σύνολο των συμμετεχόντων στα υπόλοιπα κοινωφελή. Ξέρουν τι κάνουν οι υπουργοί υγείας. Αν ήταν να έλεγε κοινωφελές τότε θα άνοιγαν οι ασκοί του Αιόλου και ολα τα κοινωφελή θα απαιτούσαν ειδική εμπειρία. Με το πρόσχημα όμως του ΕΙΔΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ επιτυγχάνουν οτι με το πρόσχημα της ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ. Ξεχωρίζουν τους εργαζομένους μεταξύ τους..
Τέλος, να επισημάνω οτι δεν είναι πρώτη φορά που πρόγραμμα οαεδ θα τύχει ειδικής μοριοδότησης.. Πρίν χρόνια τα stage οαεδ έδιναν προσαύξηση 50% των μορίων σε συμμετοχή διαγωνισμού δημοσίου. Τίποτα δεν θα αλλάξει σε αυτή τη χώρα δυστυχώς.

Μπορεί η να θυμιθεί η νέα δημοκρατία τον παλιό της ευατο και θα τους διορίσει έτσι τσακ μπαμ χωρίς την προκύρηξη με την ειδική εμπειρία αλλά κατευθείαν απλά και μόνο επειδή είναι ''όμορφοι'', όπως έκανε παλιότερα.
Πάντως όντως θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα το χειριστούν

gery
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Μάιος 08, 2020 10:38 pm

Ήρθε η νέα πρόσκληση...

https://www.asep.gr/webcenter/portal/as ... dwz05f_104

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Σάβ Μάιος 09, 2020 11:08 am

Αυτό που δε λένε ειδικότητες μπας και βγάλουμε κανένα συμπέρασμα... πολύ εκνευριστικό...

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dino77 » Σάβ Μάιος 09, 2020 3:22 pm

Καλησπέρα εδω δεν μπορούν στο ασεπ να βγάλουν συμπέρασμα!!
Αλλα αυτό συμβαίνει και θα εξακολουθεί να συμβαίνει όταν μπαίνει στην προκήρυξη η " ειδική
εμπειρία" (εντάξει δηλαδή ποια ειδική εμπειρία και μόνο που το γράφω εκνευρίζομαι.. τέλοσπαντων).
Χιλιοειπωμένα απο πολλούς εδω στο φόρουμ για το χάλι στις διαδικασίες πρόσληψης μόνιμου προσωπικού...απο χθες στο ασεπ ζητάνε εκ νεου κατάθεση φακέλων...ωραία τοτε βάλτε "ειδική εμπειρία" παντού , να μην βρίσκετε ποτέ σωστούς φακέλους και να μαζευετε φακέλους εσαει..
Θα το σταματήσω εδω να μην κουράσω..καλη συνέχεια σε όλους..

sky12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sky12 » Σάβ Μάιος 09, 2020 7:31 pm

Παρακαλω θερμα, εαν παρακολουθει το γκρουπ υποψήφιος ΠΕ Διοικητικου/οικονομικού που να εχει δηλωσει Νομο Αττικης, Νομο Ευβοιας, Νομο Κορινθιας και είναι στη χθεσινή λίστα προς υποβολή δικαιολητικων, όπως έχει την ευγενική καλοσύνη να με ενημερώσει εδώ στο φόρουμ.
Είναι ο μοναδικός τρόπος για να μάθουμε εάν εμείς που υποβάλαμε δικαιολογητικα την πρώτη φορα, θα είμαστε ενδεχομένως στη λίστα διοριστεων.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Τρί Μάιος 12, 2020 9:55 am

Έχω αρχίσει να αγχώνομαι. 2010-2013 ήμουν επικουρικός μετά δε συνέχισα αν και θα ήμουν μέχρι σήμερα αν δεν είχα βιαστεί. Δήλωσα εκείνη την περίοδο ως ειδική εμπειρία με βεβαίωση του νοσοκομείου που ήμουν, όπου αναφέρεται ξεκάθαρα πως ήμουν επικουρικός. Λίγο μετά βγήκε η πρώτυπη βεβαίωση του ΑΣΕΠ αλλά είχα ήδη στείλει αυτή που μου δόθηκε. Θα έχω θέμα?

kostas78
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kostas78 » Τρί Μάιος 12, 2020 4:11 pm

Τί χρονική εκτίμηση έχουμε για τα οριστικά βάσει της εμπειρία όσων έχετε παρακολουθήσει κι άλλες παρόμοιες προκηρύξεις;

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Τετ Μάιος 13, 2020 10:13 am

kostas78 έγραψε:Τί χρονική εκτίμηση έχουμε για τα οριστικά βάσει της εμπειρία όσων έχετε παρακολουθήσει κι άλλες παρόμοιες προκηρύξεις;

Περιπου στα τελη Ιουνίου τα προσωρινά θα μεσολαβησουν ενστάσεις και περίπου τελη Αυγούστου το αργότερο Σεπτέμβριο ολοι στις θέσεις τους.

sotinela
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Μάιος 13, 2020 5:18 pm

sky12 έγραψε:Παρακαλω θερμα, εαν παρακολουθει το γκρουπ υποψήφιος ΠΕ Διοικητικου/οικονομικού που να εχει δηλωσει Νομο Αττικης, Νομο Ευβοιας, Νομο Κορινθιας και είναι στη χθεσινή λίστα προς υποβολή δικαιολητικων, όπως έχει την ευγενική καλοσύνη να με ενημερώσει εδώ στο φόρουμ.
Είναι ο μοναδικός τρόπος για να μάθουμε εάν εμείς που υποβάλαμε δικαιολογητικα την πρώτη φορα, θα είμαστε ενδεχομένως στη λίστα διοριστεων.

ο ξάδερφός μου ΠΕ Διοικητικού δήλωσε μόνο Αθήνα χωρίς ειδική εμπειρία είχε 1800+ μόρια. Την πρώτη φορά δεν τον κάλεσαν τώρα τον κάλεσαν

sotinela
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Μάιος 13, 2020 5:22 pm

Το γεγονός πάντως πως ζητάνε φακέλους απο ΠΕ Διοικητικού δείχνει οτι οι υπηρετούντες επικουρικοί ούτε αίτηση σωστή δεν ξέρουν να συμπληρώσουν και χάσανε μόρια. Πως είναι δυνατόν να μην καλύφθηκαν ήδη οι θέσεις με την πρώτη φουρνιά αιτήσεων δεδομένης της εξαιρετικά μεγάλης μοριοδότησης απο την ειδική εμπειρία. Ακόμη και 3πλασιος αριθμός αιτήσεων να είχε αποσταλεί την πρώτη φορά, οι 3 πρώτοι σε μόρια εικάζω οτι θα ήταν όλοι επικουρικοί με εξαιρετικά ψηλά μόρια. Τώρα κάλεσα ΠΕ Διοικητικού Αθήνα με 1800+ μόρια. Αν δω διοριστέους χωρίς ειδική εμπειρία θα πω ναι, υπάρχει θεία δίκη!

Mr.Green
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Τετ Μάιος 13, 2020 8:09 pm

Δύο γνωστά μου άτομα ΠΕ Διοικ/Οικον. που εργάζονται ως επικουρικοί επί 5 έτη τα κάλεσαν να καταθέσουν δικαιολογητικά. Είχαν δηλώσει μόνο Αθήνα. Με σχεδόν 2000 μόρια και όμως ήταν εκτός την πρώτη φορά, καθώς κάποιοι έκαναν προφανώς πλάκα στο σύστημα... Αυτοί που είναι τώρα εκτός λίστας από τους υπηρετούντες είναι όσοι είχαν ειδική εμπειρία 2-2,5 ετών (κατά την κατάθεση της αίτησης) και που ακόμα είναι επικουρικοί με τις γνωστές παρατάσεις.

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Μάιος 14, 2020 9:10 am

Mr.Green έγραψε:Δύο γνωστά μου άτομα ΠΕ Διοικ/Οικον. που εργάζονται ως επικουρικοί επί 5 έτη τα κάλεσαν να καταθέσουν δικαιολογητικά. Είχαν δηλώσει μόνο Αθήνα. Με σχεδόν 2000 μόρια και όμως ήταν εκτός την πρώτη φορά, καθώς κάποιοι έκαναν προφανώς πλάκα στο σύστημα... Αυτοί που είναι τώρα εκτός λίστας από τους υπηρετούντες είναι όσοι είχαν ειδική εμπειρία 2-2,5 ετών (κατά την κατάθεση της αίτησης) και που ακόμα είναι επικουρικοί με τις γνωστές παρατάσεις.

Έτσι είναι σωστά. Το ότι ζητήθηκαν νέα ονόματα δε σημαίνει ότι οι επικουρικοί δεν ήξεραν να κάνουν τα χαρτιά τους και βγήκαν εκτός, καμία σχέση. Αυτοί που θα έκαναν λάθος είναι πολύ λίγοι, οι περισσότεροι είναι αυτοί που πήγαν να ξεγελάσουν το σύστημα και δήλωναν ειδική εμπειρία χωρίς να τη δικαιούνται. Κι εγώ ξέρω ΔΕ επικουρικούς που στην πρώτη φουρνιά ήταν εκτός και αναρωτιόντουσαν κιόλας γιατί και τώρα κλήθηκαν να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους.

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Πέμ Μάιος 14, 2020 2:14 pm

Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα κατηγορίας ΤΕ 2κ 2019

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Μάιος 14, 2020 5:24 pm

Παρατηρήσατε τον πίνακα χωρίς εμπειρία? Πώς γίνεται να παίρνουν μόρια πάνω από 48 μήνες από ειδική εμπειρία?

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Πέμ Μάιος 14, 2020 5:29 pm

Ειναι κάποιος/α που είναι προσωρινά διοριστεος /αχωρίς να έχει ειδική εμπειρία έχω μεγάλη περιέργεια ...

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Athina1610, Google [Bot] και 13 επισκέπτες