Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
tzomatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2018 10:10 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό tzomatzi » Δευ Μάιος 18, 2020 11:06 pm

knts έγραψε:
sotinela έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε: το θεωρούνε συναφές στο ασεπ έτσι ήταν και στην περίπτωση κάποιας γνωστής μου που είχε ένα πτυχίο νοσηλευτικής και το άλλο παρασκευαστών και πήρε 150 μόρια από το πτυχίο νοσηλευτικής και και διορίστηκε ως παρασκευάστρια τι να πω σε απάντηση ένστασης στο ασεπ απάντησαν ότι επειδή είναι κλάδος της υγείας θεωρείται συναφές και άρα σωστά έλαβε τα 150 μόρια


το παράδειγμα που λέτε ορθά πήρε μόρια β τίτλου λόγω παραιατρικών επαγγελμάτων. πως όμως η λογιστική που εμπίπτει στην οικονομική επιστήμη παίρνει συνάφεια με την τε πληροφορική; δε στέκει αυτό! επίσης στους αποδεκτούς τίτλους πληροφορικής δεν αναφέρεται λογιστικής άρα πως παίρνει μόρια συνάφειας δεύτερου τίτλου; είναι δυνατόν ο λογιστής με την πληροφορική να έχουν συναφή μαθήματα στις σχολές. τι να πω πια. πραγματικά στο ασεπ ο,τι δηλώνεις είσαι. κανένας έλεγχος ουσίας.


Αν τα δούμε λογικά και σύμφωνα με όσα αναφέρεις, όχι, ούτε το παράδειγμα της νοσηλευτικής είναι σωστό, διότι με το πτυχίο νοσηλευτικής δεν διορίζεσαι σε θέση παρασκευαστή και το αντίστροφο. Επιπλέον, ούτε και ο ισχυρισμός ότι είναι παραιατρικά επαγγέλματα στέκει. Ιατρός και οδοντίατρος είναι επίσης παραιατρικα επαγγέλματα αλλά τελείως διαφορετικά! Γι αυτό ο οδοντίατρος δεν εισάγεται στην ιατρική παίρνοντας στη συνέχεια ειδικότητα, όπως οι ιατροί. Επιπλέον, κανένας οδοντίατρος δεν αποκαλείται γιατρός (γενικά). Επομένως, σε μία θέση ιατρού δεν είναι λογικό να μετρήσει ως συναφές δεύτερο πτυχίο οδοντιάτρου γιατί με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να μετρήσει και του κτηνιάτρου (παραιατρικο κι αυτό).


Αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα. Δεν είμαι στους διοριστέους "ΤΕ Νοσηλευτικής" καθώς οι δύο πάνω από εμένα που τυγχάνει να γνωρίζω μιας και είμαι επαρχία, έχουν 2α πτυχία αναγνωρισμένα ως συναφή, ο μεν πρώτος ΤΕ Λογιστικής και ο δε 2ος ΠΕ Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας. Θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να αναγνωριστούν ως συναφή, έχω κάνει ένσταση και αναμένω... αν και για να πω την αλήθεια κρατάω μικρό καλάθι... πάντως με αυτά και με αυτά, το ΑΣΕΠ έχει καταρρεύσει ως αδιάβλητος θεσμός, τουλάχιστον για μένα.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Μάιος 19, 2020 4:16 pm

τι να πω έχω χάσει πασα ιδέα σχετικά με τις συνάφειες εύχομαι να σου δεκτή το ασεπ την ένσταση σου,αυτά τα άτομα που λες φαίνονται ως προσωρινά διοριστεοι σε θέση νοσηλευτή;γιατί εαν δεν είναι στους προσωρινά διοριστεους δεν έχει ελεκτει ο φάκελος τους

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Μάιος 19, 2020 10:18 pm

tzomatzi έγραψε:
knts έγραψε:
sotinela έγραψε:
το παράδειγμα που λέτε ορθά πήρε μόρια β τίτλου λόγω παραιατρικών επαγγελμάτων. πως όμως η λογιστική που εμπίπτει στην οικονομική επιστήμη παίρνει συνάφεια με την τε πληροφορική; δε στέκει αυτό! επίσης στους αποδεκτούς τίτλους πληροφορικής δεν αναφέρεται λογιστικής άρα πως παίρνει μόρια συνάφειας δεύτερου τίτλου; είναι δυνατόν ο λογιστής με την πληροφορική να έχουν συναφή μαθήματα στις σχολές. τι να πω πια. πραγματικά στο ασεπ ο,τι δηλώνεις είσαι. κανένας έλεγχος ουσίας.


Αν τα δούμε λογικά και σύμφωνα με όσα αναφέρεις, όχι, ούτε το παράδειγμα της νοσηλευτικής είναι σωστό, διότι με το πτυχίο νοσηλευτικής δεν διορίζεσαι σε θέση παρασκευαστή και το αντίστροφο. Επιπλέον, ούτε και ο ισχυρισμός ότι είναι παραιατρικά επαγγέλματα στέκει. Ιατρός και οδοντίατρος είναι επίσης παραιατρικα επαγγέλματα αλλά τελείως διαφορετικά! Γι αυτό ο οδοντίατρος δεν εισάγεται στην ιατρική παίρνοντας στη συνέχεια ειδικότητα, όπως οι ιατροί. Επιπλέον, κανένας οδοντίατρος δεν αποκαλείται γιατρός (γενικά). Επομένως, σε μία θέση ιατρού δεν είναι λογικό να μετρήσει ως συναφές δεύτερο πτυχίο οδοντιάτρου γιατί με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να μετρήσει και του κτηνιάτρου (παραιατρικο κι αυτό).


Αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα. Δεν είμαι στους διοριστέους "ΤΕ Νοσηλευτικής" καθώς οι δύο πάνω από εμένα που τυγχάνει να γνωρίζω μιας και είμαι επαρχία, έχουν 2α πτυχία αναγνωρισμένα ως συναφή, ο μεν πρώτος ΤΕ Λογιστικής και ο δε 2ος ΠΕ Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας. Θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να αναγνωριστούν ως συναφή, έχω κάνει ένσταση και αναμένω... αν και για να πω την αλήθεια κρατάω μικρό καλάθι... πάντως με αυτά και με αυτά, το ΑΣΕΠ έχει καταρρεύσει ως αδιάβλητος θεσμός, τουλάχιστον για μένα.


αν ειναι δυνατόν. τε λογιστής συναφές με τε νοσηλευτικής; δε πάνε καλά στο ασεπ. πλέον γι αυτο σας είπα οτι δηλώνεις είσαι. κάνε ένσταση ώστε να δουν οτι δε τρώμε κουτόχροτο. το δύσκολο είναι στις μεγάλες πόλεις. και εγω λόγω επααρχίας ξέρω οτι η τε πληροφορικής που είναι προσωρινά εχει β πτυχίο λογιστικής γιατί στην επαρχία είμαστε γνωστοί ολοι. φανταστείτε αθήνα κλπ πόσοι θα διορίστηκαν έτσι κ κάνεις δεν ήξερε οτι παίρναν συνάφεια αέρα πατέρα. και μετά λένε ασεπ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Μάιος 20, 2020 12:23 am

Αν δεν κοίταξαν τις συνάφειες τότε γιατί απορρίφθηκαν τόσες δηλώσεις στους ΠΕ και ΔΕ και χρειάστηκε
να κληθούν εκ νέου για υποβολή δικαιολογητικών και άλλοι ; Θα είχαν τελειώσει με ό,τι δηλώθηκε...

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό titig » Τετ Μάιος 20, 2020 8:42 am

gery έγραψε:Αν δεν κοίταξαν τις συνάφειες τότε γιατί απορρίφθηκαν τόσες δηλώσεις στους ΠΕ και ΔΕ και χρειάστηκε
να κληθούν εκ νέου για υποβολή δικαιολογητικών και άλλοι ; Θα είχαν τελειώσει με ό,τι δηλώθηκε...


O κύριος λόγος απόρριψης ήταν η ειδική εμπειρία.

zardim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2018 2:33 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό zardim » Τετ Μάιος 20, 2020 5:33 pm

karelen έγραψε:Εκκρεμεί δικαστήριο για την προκήρυξη 2κ αρχές Ιουνίου. Για να δούμε τι θα γίνει.

Σε περίπτωση που το ΣτΕ που αποφανθεί ότι δεν μοριοδοτείται η ειδική εμπειρία, τα προσωρινά που βγήκαν για την ΤΕ δεν θα ισχυουν; και τότε γιατι τα βγάλαν από τωρα και δεν περίμεναν την απόφαση του ΣτΕ;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Μάιος 21, 2020 1:17 am

zardim έγραψε:
karelen έγραψε:Εκκρεμεί δικαστήριο για την προκήρυξη 2κ αρχές Ιουνίου. Για να δούμε τι θα γίνει.

Σε περίπτωση που το ΣτΕ που αποφανθεί ότι δεν μοριοδοτείται η ειδική εμπειρία, τα προσωρινά που βγήκαν για την ΤΕ δεν θα ισχυουν; και τότε γιατι τα βγάλαν από τωρα και δεν περίμεναν την απόφαση του ΣτΕ;


Προσωπικά, μετά την απόφαση του ΣτΕ να μην απολυθεί εργαζόμενος που προσελήφθη σε δημόσια υπηρεσία με πλαστό πτυχίο δε περιμένω ΚΑΜΙΑ ΘΕΤΙΚΉ ΑΠΟΦΑΣΗ για κατάργηση της ειδικής εμπειρίας. Αν κρίνει έτσι το ΣτΕ την παραχάραξη πλαστογραφία ενός δημοσίου εγγράφου, φανταστείτε πως θα κρίνει την ειδική εμπειρία.. Η δικαιοσύνη δυστυχώς είναι τυφλή.

Chmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2020 12:25 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Chmar » Πέμ Μάιος 21, 2020 9:41 am

Πραγματικά το θέμα της ειδικής εμπειρίας είναι η απόλυτη κοροϊδία!!! Δεν μπορεί να έχω μεταπτυχιακό, δύο ξένες γλώσσες (η μία σε ΑΡΙΣΤΟ επίπεδο), συνολική εμπειρία 14 χρόνια σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα, ένα πολύ καλό βαθμό πτυχίου και να με προσπερνούν στην κατάταξη άτομα που δεν έχουν ούτε τα μισά από αυτά τα προσόντα!!!! Απλά εργάστηκαν για κάποιο χρονικό διάστημα σε μια γραμματεία ή σε μια οικονομική υπηρεσία. Ξέρουν να βγάζουν καλύτερη μισθοδοσία από μένα, να ανεβάζουν ΑΠΔ καλύτερα από μένα, να εκδίδουν εντάλματα καλύτερα από μένα, να καταχωρούν παραστατικά καλύτερα από μένα, να παρακολουθούν ισοζύγια και αναλυτικά καθολικά καλύτερα από μένα, να πρωτοκολλούν καλύτερα από μένα κλπ;;;;;; Στενοχωριέμαι πολύ για τον χρόνο που δαπάνησα για να πάρω μεταπτυχιακό και μια επιπλέον ξένη γλώσσα χάνοντας στιγμές από τα παιδιά μου και την οικογένειά μου!!! Δυστυχώς δεν έμαθα εγκαίρως για την προσφυγή στο ΣτΕ........Δεν υπάρχει αξιοκρατία, δεν υπάρχουν σωστά κριτήρια δεν υπάρχει φιλότιμο, όλα αυτά έχουν εκλείψει!!!

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Πέμ Μάιος 21, 2020 10:23 am

Chmar έγραψε:Πραγματικά το θέμα της ειδικής εμπειρίας είναι η απόλυτη κοροϊδία!!! Δεν μπορεί να έχω μεταπτυχιακό, δύο ξένες γλώσσες (η μία σε ΑΡΙΣΤΟ επίπεδο), συνολική εμπειρία 14 χρόνια σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα, ένα πολύ καλό βαθμό πτυχίου και να με προσπερνούν στην κατάταξη άτομα που δεν έχουν ούτε τα μισά από αυτά τα προσόντα!!!! Απλά εργάστηκαν για κάποιο χρονικό διάστημα σε μια γραμματεία ή σε μια οικονομική υπηρεσία. Ξέρουν να βγάζουν καλύτερη μισθοδοσία από μένα, να ανεβάζουν ΑΠΔ καλύτερα από μένα, να εκδίδουν εντάλματα καλύτερα από μένα, να καταχωρούν παραστατικά καλύτερα από μένα, να παρακολουθούν ισοζύγια και αναλυτικά καθολικά καλύτερα από μένα, να πρωτοκολλούν καλύτερα από μένα κλπ;;;;;; Στενοχωριέμαι πολύ για τον χρόνο που δαπάνησα για να πάρω μεταπτυχιακό και μια επιπλέον ξένη γλώσσα χάνοντας στιγμές από τα παιδιά μου και την οικογένειά μου!!! Δυστυχώς δεν έμαθα εγκαίρως για την προσφυγή στο ΣτΕ........Δεν υπάρχει αξιοκρατία, δεν υπάρχουν σωστά κριτήρια δεν υπάρχει φιλότιμο, όλα αυτά έχουν εκλείψει!!!

Πραγματικά είναι περίεργη η όλη κατάσταση. Στον προηγούμενο διαγωνισμό δε με πήραν γιατί, τουλάχιστον στην ειδικότητά μου, πήραν κυρίως άτομα που ήταν ήδη μόνιμοι. Αν δε με πάρουν και σε αυτή με 10 χρόνια εμπειρία, δυο ξένες γλώσσες και βαθμό πτυχίου αρκετά πάνω απ το μέσο όρο των συναδέλφων μου πιστεύω δε θα με πάρουν ποτέ... Τσάμπα και το μεταπτυχιακό που τελειώνω.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Μάιος 21, 2020 1:00 pm

Τα ίδια και 4κ, βοηθεια στο σπίτι, διοικητικοί με ειδικη εμπειρία έως 84 μήνες...περαστικά μας :mrgreen:

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Μάιος 21, 2020 1:34 pm

Chmar έγραψε:Πραγματικά το θέμα της ειδικής εμπειρίας είναι η απόλυτη κοροϊδία!!! Δεν μπορεί να έχω μεταπτυχιακό, δύο ξένες γλώσσες (η μία σε ΑΡΙΣΤΟ επίπεδο), συνολική εμπειρία 14 χρόνια σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα, ένα πολύ καλό βαθμό πτυχίου και να με προσπερνούν στην κατάταξη άτομα που δεν έχουν ούτε τα μισά από αυτά τα προσόντα!!!! Απλά εργάστηκαν για κάποιο χρονικό διάστημα σε μια γραμματεία ή σε μια οικονομική υπηρεσία. Ξέρουν να βγάζουν καλύτερη μισθοδοσία από μένα, να ανεβάζουν ΑΠΔ καλύτερα από μένα, να εκδίδουν εντάλματα καλύτερα από μένα, να καταχωρούν παραστατικά καλύτερα από μένα, να παρακολουθούν ισοζύγια και αναλυτικά καθολικά καλύτερα από μένα, να πρωτοκολλούν καλύτερα από μένα κλπ;;;;;; Στενοχωριέμαι πολύ για τον χρόνο που δαπάνησα για να πάρω μεταπτυχιακό και μια επιπλέον ξένη γλώσσα χάνοντας στιγμές από τα παιδιά μου και την οικογένειά μου!!! Δυστυχώς δεν έμαθα εγκαίρως για την προσφυγή στο ΣτΕ........Δεν υπάρχει αξιοκρατία, δεν υπάρχουν σωστά κριτήρια δεν υπάρχει φιλότιμο, όλα αυτά έχουν εκλείψει!!!


Ακριβώς αυτό! Είναι τραγικό διοριστέοι επικουρικοί να είναι μόνο ενα πτυχίο και μια ξένη γλώσσα, όταν απο κάτω τους στην κατάταξη βρίσκονται άτομα με άριστα πτυχία, μεταπτυχιακά,διδακτορικά και πολλές ξένες γλώσσες. Αυτό ήταν το παράνομο και αντισυνταγματικό. Ότι λειτούργησαν υπερ των 1116 ατόμων λες και αυτοί βάζανε καλύτερα τον ορό στον ασθενή έναντι κάποιου νοσηλευτή που υπηρετεί στο ίδιο νοσοκομείο με άλλη μορφή σύμβασης. Εξ αρχής η προκήρυξη αυτή ήταν και παραμένει αντισυνταγματική οχι μόνο επειδή κάνει διάκριση μεταξύ των υποψηφίων, αλλά επειδή ακόμη και σε θέσεις χωρίς εμπειρία προσμετρώνται τα φωτογραφικά μόρια της ειδικής εμπειρίας των επικουρικών. Το ορθό απο πλευρά ΣτΕ θα ήταν να ακυρώσει τα μόρια ειδικής εμπειρίας και να βγούνε νέοι πίνακες χωρίς προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας. Και τότε και μόνον τότε θα διοριστούν οι καλύτεροι.
Ποιο είναι επιτέλους αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα ενός επικουρικού νοσηλευτή έναντι ενός νοσηλευτή στο ίδιο νοσοκομείο με σύμβαση ΚΟΧ ή ΙΔΟΧ; Ίδιο μισθό, ίδια καθήκοντα αλλά ο επικουρικούς εξυψώνεται στη μοριοδότηση έναντι του νοσηλευτή ΙΔΟΧ. Αυτό δεν είναι άνιση μεταχείριση μεταξύ των υποψηφίων της προκήρυξης με ξεκάθαρη πρόθεση την υπέρμετρη μοριοδότηση τους ενός έναντι του άλλου; Και δεν υπάρχει πουθενά εξειδικευμένη εμπειρία του ενός έναντι του άλλου. Αντίθετα, στην μεν επικουρική πρόσληψη οι προσλήψεις γίνονταν με επιλογές διοικητών νοσοκομείων ΥΠΕ κλπ ενω με σύμβαση ΙΔΟΧ μπαίνεις με αυστηρά μόρια κριτηρίων ΑΣΕΠ.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Μάιος 21, 2020 3:08 pm

Mackxxgr έγραψε:
Chmar έγραψε:Πραγματικά το θέμα της ειδικής εμπειρίας είναι η απόλυτη κοροϊδία!!! Δεν μπορεί να έχω μεταπτυχιακό, δύο ξένες γλώσσες (η μία σε ΑΡΙΣΤΟ επίπεδο), συνολική εμπειρία 14 χρόνια σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα, ένα πολύ καλό βαθμό πτυχίου και να με προσπερνούν στην κατάταξη άτομα που δεν έχουν ούτε τα μισά από αυτά τα προσόντα!!!! Απλά εργάστηκαν για κάποιο χρονικό διάστημα σε μια γραμματεία ή σε μια οικονομική υπηρεσία. Ξέρουν να βγάζουν καλύτερη μισθοδοσία από μένα, να ανεβάζουν ΑΠΔ καλύτερα από μένα, να εκδίδουν εντάλματα καλύτερα από μένα, να καταχωρούν παραστατικά καλύτερα από μένα, να παρακολουθούν ισοζύγια και αναλυτικά καθολικά καλύτερα από μένα, να πρωτοκολλούν καλύτερα από μένα κλπ;;;;;; Στενοχωριέμαι πολύ για τον χρόνο που δαπάνησα για να πάρω μεταπτυχιακό και μια επιπλέον ξένη γλώσσα χάνοντας στιγμές από τα παιδιά μου και την οικογένειά μου!!! Δυστυχώς δεν έμαθα εγκαίρως για την προσφυγή στο ΣτΕ........Δεν υπάρχει αξιοκρατία, δεν υπάρχουν σωστά κριτήρια δεν υπάρχει φιλότιμο, όλα αυτά έχουν εκλείψει!!!

Πραγματικά είναι περίεργη η όλη κατάσταση. Στον προηγούμενο διαγωνισμό δε με πήραν γιατί, τουλάχιστον στην ειδικότητά μου, πήραν κυρίως άτομα που ήταν ήδη μόνιμοι. Αν δε με πάρουν και σε αυτή με 10 χρόνια εμπειρία, δυο ξένες γλώσσες και βαθμό πτυχίου αρκετά πάνω απ το μέσο όρο των συναδέλφων μου πιστεύω δε θα με πάρουν ποτέ... Τσάμπα και το μεταπτυχιακό που τελειώνω.



Επειδή τα προσόντα που κατέχω είναι πανομοιότυπα με τα δικά σας (μεταπτυχιακό, 2 ξένες γλώσσες, βαρβάτη προϋπηρεσία, και βαθμό πτυχίου πάνω από το μέσο όρο), παίρνω το θάρρος να σας πω το εξής: Στο δημόσιο δυστυχώς πλέον χωρίς διδακτορικό δύσκολα μπαίνεις, ειδικά στις κατηγορίες ΠΕ. Και δε μιλάω για τις προκηρύξεις με προσμετρούμενη ειδική εμπειρία.
Καταρχήν, η προϋπηρεσία μέχρι 7 χρόνια προσμετράται, και 20 χρόνια να έχεις 7 θα μοριοδοτηθούν. Ξέρετε πόσο εύκολο είναι να έχει κάποιος αυτή την προϋπηρεσία και ένα μεταπτυχιακό? Τώρα άνοιξε και η φάμπρικα με την ειδική εμπειρία, φασκελοκουκούλωσ'τα!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Μάιος 24, 2020 7:53 pm

νεώτερα νέα για τα αποτελέσματα δε και υε θα βγουν μαζί γιατί σχετίζονται σε κάποιες θέσεις, οι καινούριοι φάκελοι που ζήτησαν θα ανοίξουν γύρω στις 27 Μάιου και περίπου μέσα Ιουλίου τα προσωρινα , ψάχνει 120 φακέλους για προσωρινά διοριστεους και απο τις 1116 θέσεις προσωρινα διοριστεους περίπου χιλια άτομα είναι επικουρικό προσωπικό και μάλλον τον Ιουνιο θα βγει η καινούρια προκήρυξη στην υγειά χωρίς ειδική εμπειρία

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Δευ Μάιος 25, 2020 9:07 am

MARIANTSAK έγραψε:νεώτερα νέα για τα αποτελέσματα δε και υε θα βγουν μαζί γιατί σχετίζονται σε κάποιες θέσεις, οι καινούριοι φάκελοι που ζήτησαν θα ανοίξουν γύρω στις 27 Μάιου και περίπου μέσα Ιουλίου τα προσωρινα , ψάχνει 120 φακέλους για προσωρινά διοριστεους και απο τις 1116 θέσεις προσωρινα διοριστεους περίπου χιλια άτομα είναι επικουρικό προσωπικό και μάλλον τον Ιουνιο θα βγει η καινούρια προκήρυξη στην υγειά χωρίς ειδική εμπειρία

Οι πληροφορίες μου θυμίζουν σελίδα που ειδικεύεται σε θέματα προκυρήξεων. Η συγκεκριμένη σελίδα προσωπικά με έχει απογοητεύσει. Μόνο click bait τίτλοι και επανάληψη πληροφοριών κάθε εβδομάδα μέχρι κάποια στιγμή να βγουν και να πουν επιβεβαιωθήκαμε. Από τέλη Οκτωβρίου έλεγε κάθε μήνα τον επόμενο μήνα θα βγουν αποτελέσματα και στο ενδιάμεσο πετούσε και μια εμπλοκή. Τη θεωρώ αναξιόπιστη.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Μάιος 25, 2020 2:39 pm

Mackxxgr έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:νεώτερα νέα για τα αποτελέσματα δε και υε θα βγουν μαζί γιατί σχετίζονται σε κάποιες θέσεις, οι καινούριοι φάκελοι που ζήτησαν θα ανοίξουν γύρω στις 27 Μάιου και περίπου μέσα Ιουλίου τα προσωρινα , ψάχνει 120 φακέλους για προσωρινά διοριστεους και απο τις 1116 θέσεις προσωρινα διοριστεους περίπου χιλια άτομα είναι επικουρικό προσωπικό και μάλλον τον Ιουνιο θα βγει η καινούρια προκήρυξη στην υγειά χωρίς ειδική εμπειρία

Οι πληροφορίες μου θυμίζουν σελίδα που ειδικεύεται σε θέματα προκυρήξεων. Η συγκεκριμένη σελίδα προσωπικά με έχει απογοητεύσει. Μόνο click bait τίτλοι και επανάληψη πληροφοριών κάθε εβδομάδα μέχρι κάποια στιγμή να βγουν και να πουν επιβεβαιωθήκαμε. Από τέλη Οκτωβρίου έλεγε κάθε μήνα τον επόμενο μήνα θα βγουν αποτελέσματα και στο ενδιάμεσο πετούσε και μια εμπλοκή. Τη θεωρώ αναξιόπιστη.

Εγώ γράφω αυτά που είδα τώρα εάν είναι αλήθεια 'η όχι δεν το ξέρω


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες