Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
zardim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2018 2:33 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό zardim » Πέμ Σεπ 29, 2022 7:19 pm

NSSN έγραψε:
theod75 έγραψε:
NSSN έγραψε:Αν κάποιος κινήθηκε δικαστικά και βάσει των πινάκων δεν προηγείται έχει πολύ χαμηλή κατάταξη π.χ. διορίζεται επειδή απλά προσέφυγε? Αυτό είναι δίκαιο δηλαδή?

Θα βγουν νέοι πίνακες λογικά σύμφωνα με το ΣΤΕ και ανάλογα μ αυτούς που έχουν διοριστεί θα γίνουν οι νέοι διορισμοί.

Αυτό είναι και το πιο λογικό να βγουν νέοι πίνακες και να διοριστούν ως υπεράριθμοι άλλοι 1000 (όσες θέσεις είχε η προκήρυξη) βάσει των προσόντων τους. Όποιος προσέφυγε χωρίς να προηγείται σε μόρια να μείνει εκτός όπως θα έμενε έτσι κι αλλιώς.



Όσοι έχουν τα προσόντα και πληρούν τις προϋποθέσεις θα διοριστούν ακόμη και αν δεν έχουν κάνει προσφυγή;
Ή η απόφαση αφορά μόνο όσους εκαναν προσφυγή, δικαιώθηκαν και φυσικά πληρούν και τις προϋποθέσεις; Γιατί είναι να διοριστούν άλλοι 1.000 όπως είπαν.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Σεπ 29, 2022 10:07 pm

Mktacc έγραψε:
NSSN έγραψε:
theod75 έγραψε:Θα βγουν νέοι πίνακες λογικά σύμφωνα με το ΣΤΕ και ανάλογα μ αυτούς που έχουν διοριστεί θα γίνουν οι νέοι διορισμοί.

Αυτό είναι και το πιο λογικό να βγουν νέοι πίνακες και να διοριστούν ως υπεράριθμοι άλλοι 1000 (όσες θέσεις είχε η προκήρυξη) βάσει των προσόντων τους. Όποιος προσέφυγε χωρίς να προηγείται σε μόρια να μείνει εκτός όπως θα έμενε έτσι κι αλλιώς.


Λογική δεν υπήρξε σε πολλά στάδια στη συγκεκριμένη προκήρυξη, γι αυτό τι θεωρεί ο καθένας λογικό στο να γίνει ή να μην γίνει είναι σχετικό.
Το θέμα είναι τι έχουν αποφασίσει να κάνουν, οπότε όλα τα σενάρια είναι πιθανά!

Συγγνώμη αλλά δεν είναι λογική του καθενός αυτό που λέω. Η απόφαση του ΣΤΕ βγήκε στα πλαίσια της ισονομίας κ.λπ. και τώρα που θα εφαρμοστεί τί θα πουν? Α δε μας νοιάζεις εσύ που ήσουν πρώτος βάσει μορίων θα διορίσουμε υπεράριθμο τον άλλο που είχε πολύ λιγότερα προσόντα αλλά ήταν πιο έξυπνος από σένα και πήγε και μας έκανε μια προσφυγή.... Αυτό δε θα γίνει και αν γίνει νομίζω είναι κατανοητό ότι θα ακολουθήσουν και επόμενες προσφυγές.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Σεπ 30, 2022 1:46 pm

NSSN έγραψε:
Mktacc έγραψε:
NSSN έγραψε:Αυτό είναι και το πιο λογικό να βγουν νέοι πίνακες και να διοριστούν ως υπεράριθμοι άλλοι 1000 (όσες θέσεις είχε η προκήρυξη) βάσει των προσόντων τους. Όποιος προσέφυγε χωρίς να προηγείται σε μόρια να μείνει εκτός όπως θα έμενε έτσι κι αλλιώς.


Λογική δεν υπήρξε σε πολλά στάδια στη συγκεκριμένη προκήρυξη, γι αυτό τι θεωρεί ο καθένας λογικό στο να γίνει ή να μην γίνει είναι σχετικό.
Το θέμα είναι τι έχουν αποφασίσει να κάνουν, οπότε όλα τα σενάρια είναι πιθανά!

Συγγνώμη αλλά δεν είναι λογική του καθενός αυτό που λέω. Η απόφαση του ΣΤΕ βγήκε στα πλαίσια της ισονομίας κ.λπ. και τώρα που θα εφαρμοστεί τί θα πουν? Α δε μας νοιάζεις εσύ που ήσουν πρώτος βάσει μορίων θα διορίσουμε υπεράριθμο τον άλλο που είχε πολύ λιγότερα προσόντα αλλά ήταν πιο έξυπνος από σένα και πήγε και μας έκανε μια προσφυγή.... Αυτό δε θα γίνει και αν γίνει νομίζω είναι κατανοητό ότι θα ακολουθήσουν και επόμενες προσφυγές.

Αν κάποιος δεν είναι σε θέση διορισμού δεν μπορεί να προσληφθεί, είτε έκανε προσφυγή είτε δεν έκανε, όπως γίνετε σ όλες τις προκυρήξεις. Οι νέοι πίνακες προφανώς θα έχουν και διαφορετική κατάταξη αφού θα αφαιρεθεί η ειδική εμπειρία όπως ορίζει η απόφαση του ΣΤΕ. Αυτοί που θα είναι σε θέση διορισμού με βάσει το νέο πίνακα θα διοριστουν ως υπεράριθμοι αν δεν έχουν ήδη διοριστεί. π.χ.ο διαγωνισμός προέβλεπε 1116 θέσεις, αν κάποιος με το παλιό πίνακα είχε θέση 2500 δεν ήταν διοριστέος, αν τώρα με τον νέο πίνακα πάει στη θέση 1000 θα είναι και διοριστέος.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Νοέμ 25, 2022 2:34 pm

Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό leeds » Παρ Νοέμ 25, 2022 5:55 pm

sotinela έγραψε:Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

Για τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019.
Οι θέσεις ΠΕ-ΤΕ που έχουν ήδη στείλει δικαιολογητικά από 9 Φεβρουαρίου 2022 ημέρα Τετάρτη και μέχρι στις 22 Φεβρουαρίου 2022, υπάρχει κανέν ανεότερο; Κάλεσαν καμμία/κανένα;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Νοέμ 28, 2022 9:33 pm

leeds έγραψε:
sotinela έγραψε:Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

Για τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019.
Οι θέσεις ΠΕ-ΤΕ που έχουν ήδη στείλει δικαιολογητικά από 9 Φεβρουαρίου 2022 ημέρα Τετάρτη και μέχρι στις 22 Φεβρουαρίου 2022, υπάρχει κανέν ανεότερο; Κάλεσαν καμμία/κανένα;




Οι ΠΕ και οι ΤΕ είχαν στείλει κατ εφαρμογή της 192+193/2022?!

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Νοέμ 29, 2022 12:22 pm

sotinela έγραψε:Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.

blouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 16, 2019 6:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό blouk » Τρί Νοέμ 29, 2022 5:25 pm

theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.
. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Νοέμ 30, 2022 8:39 am

blouk έγραψε:
theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:Προκειμένου να καταρτιστούν οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης και διοριστέων για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας, μεταξύ άλλων, τριακοσίων ογδόντα μιας (381) θέσεων τακτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας στο πλαίσιο της προκήρυξης Α.Σ.Ε.Π. 2Κ/2019 (ΦΕΚ 7/28.03.2019, 8/3.4.2019, 15/2.5.2019, Τεύχος Προκηρύξεων Α.Σ.Ε.Π.), κατ’ εφαρμογή των 192/2022 και 193/2022 αποφάσεων της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας,

Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.
. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκύρηξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό leeds » Τετ Νοέμ 30, 2022 11:00 am

theod75 έγραψε:
blouk έγραψε:
theod75 έγραψε:Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.
. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκύρηξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

NAI εφαρμόζεται σε ΤΕ και ΔΕ και λογικά θα εφαρμοστεί και σε ΠΕ

blouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 16, 2019 6:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό blouk » Τετ Νοέμ 30, 2022 11:01 am

theod75 έγραψε:
blouk έγραψε:
theod75 έγραψε:Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.
. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκύρηξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

Ούτε εγώ εννοούσα εσάς. Κάποια συγκεκριμένη εδώ έβγαζε χολή κατά των επικουρικών. Όσο για την αυξημένη μοριοδότηση να σου θυμίσω ότι δόθηκε στην 7κ 2022 και εφόσον υπήρχε η απόφαση του ΣΤΕ. Προσωπικά για εμένα και αυτό το έχω ξανά γράψει εδώ όσοι δουλεύουν στο σύστημα υγείας με οποιαδήποτε σύμβαση πρέπει να λαμβάνουν αυξημένη μοριοδότηση.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Νοέμ 30, 2022 2:37 pm

leeds έγραψε:
theod75 έγραψε:
blouk έγραψε:. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκύρηξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

NAI εφαρμόζεται σε ΤΕ και ΔΕ και λογικά θα εφαρμοστεί και σε ΠΕ

Για όλους θα εφαρμοστεί.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Νοέμ 30, 2022 2:40 pm

blouk έγραψε:
theod75 έγραψε:
blouk έγραψε:. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκύρηξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

Ούτε εγώ εννοούσα εσάς. Κάποια συγκεκριμένη εδώ έβγαζε χολή κατά των επικουρικών. Όσο για την αυξημένη μοριοδότηση να σου θυμίσω ότι δόθηκε στην 7κ 2022 και εφόσον υπήρχε η απόφαση του ΣΤΕ. Προσωπικά για εμένα και αυτό το έχω ξανά γράψει εδώ όσοι δουλεύουν στο σύστημα υγείας με οποιαδήποτε σύμβαση πρέπει να λαμβάνουν αυξημένη μοριοδότηση.

Στην 7Κ/2022 παίρνουν μόρια και όσοι ήταν στα ιδιωτικά νοσοκομεία. Επίσης μετά την 7κ/2022 βγήκε καινούργια απόφαση από το ΣΤΕ που αναφέρει ότι στις θέσεις χωρίς εμπειρία δεν θα πρέπει να μετράει ούτε η ειδική εμπειρία

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Δεκ 01, 2022 1:27 pm

Σε σημερινό έγγραφο του ΑΣΕΠ με ημερομηνία 1/12/2022 και θέμα Σύσταση ομάδων εργασίας αναφέρεται το εξής:

Προκήρυξη 2Κ/2019 για την πλήρωση με σειρά προτεραιότητας χιλίων εκατόν εξήντα έξι (1.166) θέσεων τακτικού
προσωπικού ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ και ΥΕ κατηγορίας, μετά τις 192 και 193 Αποφάσεις του ΣτΕ. Έλεγχος αιτήσεων και
δικαιολογητικών για την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων.

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό optimus » Πέμ Δεκ 01, 2022 2:19 pm

theod75 έγραψε:
blouk έγραψε:
theod75 έγραψε:Ήταν που δεν θα εφαρμόζονταν η απόφαση του ΣΤΕ όπως μας έλεγαν κάποιοι και μας ειρωνεύονταν κιόλας.
. Ήταν που θα απολυόντουσαν οι επικουρικοί όπως έλεγαν κάποιοι και κάποιοι άλλοι πανηγύριζαν.

Εγώ δεν είχα γράψει ποτέ ότι θ απολυθούν οι διοριστέοι της προκήρυξης, μπορείτε και να το διαπιστώσετε στα μυνήματα μου. Δεν εννοούσα βέβαια εσάς, αλλά κάποιον άλλο που με ειρωνεύονταν και μου έκανε και μαθήματα νομικών. Τέλος πάντων η απόφαση του ΣΤΕ όπως ήταν και το λογικό εφαρμόστηκε και με τη καινούργια απόφαση του ΣΤΕ για το Βοήθεια στο σπίτι αλλά και το γραπτό διαγωνισμό είναι δύσκολο να ξανά έχουμε ειδικές μοριοδοτήσεις που είναι και το σημαντικό.

Μετά από πολύ καιρό, διάβασα ξανά το topic και έπεσα πάνω στην ανάρτησή σας. Και επειδή θυμάμαι ότι εγώ αντιπαρατέθηκα (σας έκανα μαθήματα νομικών, όπως λέτε και διάφορους άλλους χαρακτηρισμούς), με την τωρινή ανάρτηση σας ευχαριστώ που με επιβεβαιώνετε και πάλι.
Είναι προφανές, οτι δυσκολεύεστε να καταλάβετε την απόφαση, για άλλη μία φορά και δίνετε πληροφορίες ότι καταργήθηκε η ειδική εμπειρία.
Η απόφαση του ΣτΕ, έκρινε αντισυνταγματική την προσμέτρηση της ειδική εμπειρία, μόνο τις για θέσεις που η εμπειρία δε λαμβάνεται υπόψη (ΠΙΝΑΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ). Η ειδική εμπειρία και η προσμέτρηση της σε οποιαδήποτε παρελθούσα, τωρινή η μελλοντική προκήρυξη, προβλέπεται κανονικά στις διαδικασίες του ΑΣΕΠ και θα πάψει μόνο εάν καταργηθεί νομοθετικά. Και για την ώρα, αυτό δεν έχει συμβεί και κάλλιστα μπορεί να υπάρχει ειδική εμπειρία.
Ακόμη και στην 4Κ/2020 του προγράμματος Βοήθεια στο σπίτι, ή όποια τροποποίηση πινάκων, θα γίνει λόγω της μη προσμέτρησης της ειδικής εμπειρίας, για τους ίδιους πίνακες (ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ) και θα φέρει ανακατανομές και στους πίνακες με εμπειρία. Θα χαρώ να σας βοήθησα να το καταλάβετε αυτή τη φορά!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες