Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 10:52 pm

ritaa έγραψε:Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους και όλες!
Να ρωτήσω κάτι;;; τα δικαιολογητικά θα τα στείλουμε όταν και αν μας ζητηθούν;;;; Δηλ όχι άμεσα;; Μου κάνει εντύπωση αυτό. Εγώ μόλις πήρα πρωτόκολλο, την έστειλα όχι ότι έχω πολλές ελπίδες ως ΠΕ Οικονομικό - Διοικητικό που δεν εργάζομαι σε φορέα υγείας. Τέλοσπάντων εύχομαι καλή επιτυχία!


ρίτα τα δικαιολογητικά ΔΕΝ τα στέλνουμε. μετά την λήξη της περιόδου υποβολής των αιτήσεων τότε θα βγάλει το ασεπ ανακοίνωση με την οποία θα ζητάει μέσα σε 10 μέρες την αποστολή των δικαιολογητικών απο τους αρχικά φερόμενους διοριστέους και ίσο αριθμό επιλαχόντων. δηλαδή το ασεπ για την 2κ αρχικά θα βγάλει ανακοίνωση για αποστολή δικαιολογητικών μόνον των 2.232 πρώτων σε κατάταξη υποψηφίων διοριστέων/επιλαχόντων. καλη σου επιτυχία!

Spinelli
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 14, 2019 8:22 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Spinelli » Τετ Απρ 17, 2019 2:23 pm

καλησπέρα,
μπορούμε να δηλώσουμε 2 κλάδους - ειδικότητες που έχουν τους ίδιους απαιτούμενους τίτλους/προσόντα ; πχ: ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού ΚΑΙ ΔΕ διοικητικών γραμματέων;; Ή πρέπει να διαλέξουμε μόνο μια ειδικότητα;

nikosHlektronikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 14, 2019 7:04 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nikosHlektronikos » Τετ Απρ 17, 2019 5:53 pm

Γεια σας,
Θα ήθελα να ξέρω αν για τις θέσεις ΤΕ με κωδικό αποδεκτού τίτλου 217 δηλαδή δεκτό οποιοδήποτε πτυχίο κατηγορίας ΤΕ δίνει τα 150 μόρια του δεύτερου τίτλου σπουδών οποιαδήποτε πτυχίο ΤΕ γιατί έχω δεύτερο πτυχίο από ΤΕΙ.

MariaChrysa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2019 1:22 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MariaChrysa » Τετ Απρ 17, 2019 9:04 pm

nikosHlektronikos έγραψε:Γεια σας,
Θα ήθελα να ξέρω αν για τις θέσεις ΤΕ με κωδικό αποδεκτού τίτλου 217 δηλαδή δεκτό οποιοδήποτε πτυχίο κατηγορίας ΤΕ δίνει τα 150 μόρια του δεύτερου τίτλου σπουδών οποιαδήποτε πτυχίο ΤΕ γιατί έχω δεύτερο πτυχίο από ΤΕΙ.

Νίκο βάλε το. Ακόμα και αν δεν το πιάσουν για 150 μόρια απλά θα το εξαιρέσουν. Δεν βγαίνεις εκτός διαγωνισμού. Αρκεί να βάλεις σωστά το ζητούμενο πτυχίο.

MariaChrysa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2019 1:22 am

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό MariaChrysa » Τετ Απρ 17, 2019 9:05 pm

Theodora12 έγραψε:
MariaChrysa έγραψε:Άδεια άσκησης επαγγέλματος Νοσηλευτή-τριας
ή
Βεβαίωση ότι ο/η υποψήφιος/α πληροί
όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος Νοσηλευτή-τριας.

Για ΔΕ νοσηλευτικής.

Το πρώτο μέρος το καταλαβαίνω. Προφανώς και αναφέρεται στην πιστοποίηση από εοππεπ.
Το άλλο; Βεβαίωση; Τι εννοεί ο ποιητής; Και δεν αναφέρεται βέβαια στην πιστοποίηση αλλιώς δεν θα είχε βάλει το διαζευτικό "ή" στη μέση.

Γνωριζει κάποιος να μας ενημερώσει;
Δεν αναφέρεται στην πιστοποίηση του εοππεπ αλλά στην άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που εκδίδεται απο την Δ/ΝΣΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ή βεβαίωση (είναι το ίδιο). Στην δική μου ειδικότητα "Βοηθός Φαρμακείου" η απόκτηση της απαιτούσε ξανά πρακτική και εξετάσεις, εκτός απο αυτές του Εοππεπ (πιστοποιηση). Καλύτερα να απευθυνθείς στο τμήμα Δημόσιας υγείας της περιοχής σου ώστε να σε κατευθύνουν. Ελπίζω να σε βοήθησα...


Σ' ευχαριστώ πολύ.

fotini84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 10:15 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό fotini84 » Τετ Απρ 17, 2019 10:37 pm

Καλησπερα θελω να κανω αιτηση ως ΔΕ Διοικητικων-γραμματεων,ΔΕ Διοικητικου-Λογιστικου.Εχω προυπηρεσια 11 χρονια ως υπαλληλος σε εμπορικη επιχειρηση.Στην εμπειρια βαζω ναι ή οχι;οποιος μπορει ας με διαφωτισει...

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό ritaa » Πέμ Απρ 18, 2019 8:10 am

sotinela έγραψε:
ritaa έγραψε:Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους και όλες!
Να ρωτήσω κάτι;;; τα δικαιολογητικά θα τα στείλουμε όταν και αν μας ζητηθούν;;;; Δηλ όχι άμεσα;; Μου κάνει εντύπωση αυτό. Εγώ μόλις πήρα πρωτόκολλο, την έστειλα όχι ότι έχω πολλές ελπίδες ως ΠΕ Οικονομικό - Διοικητικό που δεν εργάζομαι σε φορέα υγείας. Τέλοσπάντων εύχομαι καλή επιτυχία!


ρίτα τα δικαιολογητικά ΔΕΝ τα στέλνουμε. μετά την λήξη της περιόδου υποβολής των αιτήσεων τότε θα βγάλει το ασεπ ανακοίνωση με την οποία θα ζητάει μέσα σε 10 μέρες την αποστολή των δικαιολογητικών απο τους αρχικά φερόμενους διοριστέους και ίσο αριθμό επιλαχόντων. δηλαδή το ασεπ για την 2κ αρχικά θα βγάλει ανακοίνωση για αποστολή δικαιολογητικών μόνον των 2.232 πρώτων σε κατάταξη υποψηφίων διοριστέων/επιλαχόντων. καλη σου επιτυχία!


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική απάντηση. Έχω πάρει μέρος συνολικά σε ρ=τρεις προκηρύξεις τα τελευταία δύο χρόνια και πρώτη φορά βλέπω ότι τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε εκ των υστέρων. Αλλά για να πω την αλήθεια, είναι καλύτερα έτσι. Για ποιο λόγο να τρέχουμε να τα στείλουμε από το ταχυδρομείο ή να χρεωνόμαστε την κούριερ (εγώ πάντα με κούριερ τα στέλνω γιατί δεν προλαβάινω το ταχυδρομείο) όταν δεν υπάρχει περίπτωση διορισμού.
Εγώ έχω θυμώσει πολύ με την εν λόγω προκήρυξη και φυσικά συμφωνώ μαζί σας. Για ποιο πράγμα να πρωτοδιαμαρτυρηθεί κανείς! Για την απουσία των κοινωνικών κριτηρίων; Για τη διάθεση μονιμοποίησης των συμβασιούχων;; Για τη διακριτική μεταχείριση;; Την περιμέναμε αυτή την προκήρυξη εδώ και ένα χρόνο και τελικά ήταν πάλι μία απογοήτευση...
Όμως πλέον τπτ δε μου κάνει εντύπωση. Εχω πέντε παιδιά, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, ξένες γλώσσες, πλήρη εργασιακή εμπειρία (φυσικά σχετικό είναι αυτό, όπως πχ εδώ) τώρα ξαναπαρακολουθώ μεταπτυχιακό πρόγραμμα και ακόμη συγεκντρώνω μόρια. Είμαι και από αυτούς που ζημιώθηκαν με την 1Κ/2017 που ενώ αρχικά ήμουν στους προσωρινά διοριστέους μετά την αναβαθμολόγηση της συνάφειας των πτυχίων έχασα τον διορισμό και είμαι επιλαχούσα.
Κουράγιο σε όλους και όλες!

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό ritaa » Πέμ Απρ 18, 2019 8:18 am

sylia έγραψε:
melimeli έγραψε:
sylia έγραψε:Αυτό που με εξοργίζει περισσότερο απ΄όλα είναι ότι κάποιος που το μόνο που έχει κάνει στη ζωή του εκτός από το πτυχίο του είναι να έχει δουλέψει 2-3 χρόνια σε δημόσιο νοσοκομείο ως επικουρικό προσωπικό....και χιλιάδες άλλα άτομα σαν και μένα με πτυχίο,ξένες γλώσσες,και προυπηρεσία 10 και 15 χρόνια δεν μπορούμε ούτε καν να πλησιάσουμε τα μόρια του.΄Έχω περίπτωση συμφοιτήτριας μου που τα τελευταία 15 χρόνια που έχουμε τελειώσει έχει δουλέψει μόνο 2 χρόνια συνολικά ως επικουρικό προσωπικό με οχτάμηνες συμβάσεις! Ούτε σχολήθηκε ποτέ να πάρει επιπλέον πτυχία,ούτε κυνήγησε ποτέ να δουλέψει στον ιδιωτικό τομέα, αργότερα παντρέυτηκε και έκατσε να μεγαλώσει τα παιδιά της και κάποιες φορές έμπαινε στα οχτάμηνα! Ε αυτή η κυρία σε 5 μήνες θα είναι διορισμένη.Ενώ έγω και πόσοι άλλοι σαν και μένα που παράλληλα με τη δουλειά μας τρέχαμε να μαζέψουμε μόρια με επιπλέον πτυχία και ξένες γλώσσες ... μένουμε απ΄έξω!Προχθές μου είπε η μεγάλη μου κόρη "μαμά πάλι διαβάζεις?" Βλέπετε φέτος έδωσα πανελλήνιες και πέρασα στη νοσηλευτική....ήθελα το μήνυμα που θα περάσω στα παιδιά μου να είναι ότι ο άνθρωπος στη ζωή του δεν πρέπει να επαναπαύεται ,αλλά πρέπει να αγωνίζεται συνέχως για την εξέλιξη του και την καλυτέρευση του βιοτικού του επιπέδου...Και στο τέλος αποζημιώνεται!Τελικά ένα καλό "μέσο" να βρούμε για τα παιδιά μας όλοι και δεν χρειάζεται να κουραστούν για τίποτα στη ζωή τους!



Αυτό ακριβώς λέω και παραπάνω... Αν έχεις και πλήρη προϋπηρεσία αξίζει να προσπαθήσεις με διδακτορικό και μεταπτυχιακό. Κάποιος που έχει πλήρη προϋπηρεσία "απλή" μαζεύει 588 μόρια. Κάποιος με επικουρική προϋπηρεσία 48 μηνών και 36 απλή μαζεύει 960+252=1212. Η διαφορά είναι 624 μόρια. Ένας επικουρικός μόνο με το πτυχίο του και ένα Lower είναι πολύ πιθανό να τη χάσει τη θέση... :wink:

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα! Ένας επικουρικός μαζεύει 960 μόρια μόνο από την ειδική εμπειρία...Ενώ ένας εργαζόμενος του διωτικού τομέα με ένα μεταπτυχιακό (200 μόρια) και ένα διδακτορικό(400 μόρια) μαζεύει μόλις 600 μόρια. Ο πρώτος απλά έτυχε να έχει ένα γνωστό πολιτικό να τον βολέψει σε μία θεσούλα,ενώ ο δέυτερος έλιωσε τα παντελόνια του από το διάβασμα! Πόσο δίκαιο είναι αυτό?


Και η συνάφεια δεν είναι πάντοτε κάτι δεδομένο. Πότε δεν ξέρεις αν θα απαξιώσουν τον τίτλο λόγω δήθεν έλλειψης συνάφειας.. Άστα.. Αμαρτωλή ιστορία αυτή η συνάφεια.. Ένω η ειδική εμπειρία είναι αδιαμφισβήτη..

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Πέμ Απρ 18, 2019 8:56 am

Spinelli έγραψε:καλησπέρα,
μπορούμε να δηλώσουμε 2 κλάδους - ειδικότητες που έχουν τους ίδιους απαιτούμενους τίτλους/προσόντα ; πχ: ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού ΚΑΙ ΔΕ διοικητικών γραμματέων;; Ή πρέπει να διαλέξουμε μόνο μια ειδικότητα;


Βάζεις όσους κλάδους και όσες θέσεις αντιστοιχούν σε αυτούς τους κλάδους υπο την προυπόθεση να έχεις τα τυπικά προσόντα. Μπορεί να δηλώσεις ΔΕ διοικητικού και ΔΕ νοσηλευτικής έαν έχεις τα τυπικά προσόντα και για τους δυο κλάδους . Δεν μπορείς στην ίδια προκήρυξη να δηλώσεις θέσεις διαφορετικής εκπαιδευτικής βαθμίδας δηλαδή θα δηλώσεις μόνο ΔΕ, ή μόνο ΤΕ δεν μπορείς π.χ μαζί ΠΕ και ΤΕ.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Απρ 18, 2019 1:31 pm

ritaa έγραψε:
sotinela έγραψε:
ritaa έγραψε:Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους και όλες!
Να ρωτήσω κάτι;;; τα δικαιολογητικά θα τα στείλουμε όταν και αν μας ζητηθούν;;;; Δηλ όχι άμεσα;; Μου κάνει εντύπωση αυτό. Εγώ μόλις πήρα πρωτόκολλο, την έστειλα όχι ότι έχω πολλές ελπίδες ως ΠΕ Οικονομικό - Διοικητικό που δεν εργάζομαι σε φορέα υγείας. Τέλοσπάντων εύχομαι καλή επιτυχία!


ρίτα τα δικαιολογητικά ΔΕΝ τα στέλνουμε. μετά την λήξη της περιόδου υποβολής των αιτήσεων τότε θα βγάλει το ασεπ ανακοίνωση με την οποία θα ζητάει μέσα σε 10 μέρες την αποστολή των δικαιολογητικών απο τους αρχικά φερόμενους διοριστέους και ίσο αριθμό επιλαχόντων. δηλαδή το ασεπ για την 2κ αρχικά θα βγάλει ανακοίνωση για αποστολή δικαιολογητικών μόνον των 2.232 πρώτων σε κατάταξη υποψηφίων διοριστέων/επιλαχόντων. καλη σου επιτυχία!


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική απάντηση. Έχω πάρει μέρος συνολικά σε ρ=τρεις προκηρύξεις τα τελευταία δύο χρόνια και πρώτη φορά βλέπω ότι τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε εκ των υστέρων. Αλλά για να πω την αλήθεια, είναι καλύτερα έτσι. Για ποιο λόγο να τρέχουμε να τα στείλουμε από το ταχυδρομείο ή να χρεωνόμαστε την κούριερ (εγώ πάντα με κούριερ τα στέλνω γιατί δεν προλαβάινω το ταχυδρομείο) όταν δεν υπάρχει περίπτωση διορισμού.
Εγώ έχω θυμώσει πολύ με την εν λόγω προκήρυξη και φυσικά συμφωνώ μαζί σας. Για ποιο πράγμα να πρωτοδιαμαρτυρηθεί κανείς! Για την απουσία των κοινωνικών κριτηρίων; Για τη διάθεση μονιμοποίησης των συμβασιούχων;; Για τη διακριτική μεταχείριση;; Την περιμέναμε αυτή την προκήρυξη εδώ και ένα χρόνο και τελικά ήταν πάλι μία απογοήτευση...
Όμως πλέον τπτ δε μου κάνει εντύπωση. Εχω πέντε παιδιά, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, ξένες γλώσσες, πλήρη εργασιακή εμπειρία (φυσικά σχετικό είναι αυτό, όπως πχ εδώ) τώρα ξαναπαρακολουθώ μεταπτυχιακό πρόγραμμα και ακόμη συγεκντρώνω μόρια. Είμαι και από αυτούς που ζημιώθηκαν με την 1Κ/2017 που ενώ αρχικά ήμουν στους προσωρινά διοριστέους μετά την αναβαθμολόγηση της συνάφειας των πτυχίων έχασα τον διορισμό και είμαι επιλαχούσα.
Κουράγιο σε όλους και όλες!


αγαπητη ριτα με τόσα πολλά ακαδημαικά προσόντα να κάνεις τα χαρτιά σου στη 2κ και ποτέ δε ξέρεις. έχεις πάρα πολλά προσόντα και ολα αυτά ενω έχεις και 5 παιδιά. εύχομαι απο καρδιάς να διοριστείς.

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό ritaa » Πέμ Απρ 18, 2019 7:28 pm

sotinela έγραψε:
ritaa έγραψε:
sotinela έγραψε:
ρίτα τα δικαιολογητικά ΔΕΝ τα στέλνουμε. μετά την λήξη της περιόδου υποβολής των αιτήσεων τότε θα βγάλει το ασεπ ανακοίνωση με την οποία θα ζητάει μέσα σε 10 μέρες την αποστολή των δικαιολογητικών απο τους αρχικά φερόμενους διοριστέους και ίσο αριθμό επιλαχόντων. δηλαδή το ασεπ για την 2κ αρχικά θα βγάλει ανακοίνωση για αποστολή δικαιολογητικών μόνον των 2.232 πρώτων σε κατάταξη υποψηφίων διοριστέων/επιλαχόντων. καλη σου επιτυχία!


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική απάντηση. Έχω πάρει μέρος συνολικά σε ρ=τρεις προκηρύξεις τα τελευταία δύο χρόνια και πρώτη φορά βλέπω ότι τα δικαιολογητικά τα στέλνουμε εκ των υστέρων. Αλλά για να πω την αλήθεια, είναι καλύτερα έτσι. Για ποιο λόγο να τρέχουμε να τα στείλουμε από το ταχυδρομείο ή να χρεωνόμαστε την κούριερ (εγώ πάντα με κούριερ τα στέλνω γιατί δεν προλαβάινω το ταχυδρομείο) όταν δεν υπάρχει περίπτωση διορισμού.
Εγώ έχω θυμώσει πολύ με την εν λόγω προκήρυξη και φυσικά συμφωνώ μαζί σας. Για ποιο πράγμα να πρωτοδιαμαρτυρηθεί κανείς! Για την απουσία των κοινωνικών κριτηρίων; Για τη διάθεση μονιμοποίησης των συμβασιούχων;; Για τη διακριτική μεταχείριση;; Την περιμέναμε αυτή την προκήρυξη εδώ και ένα χρόνο και τελικά ήταν πάλι μία απογοήτευση...
Όμως πλέον τπτ δε μου κάνει εντύπωση. Εχω πέντε παιδιά, μεταπτυχιακό, διδακτορικό, ξένες γλώσσες, πλήρη εργασιακή εμπειρία (φυσικά σχετικό είναι αυτό, όπως πχ εδώ) τώρα ξαναπαρακολουθώ μεταπτυχιακό πρόγραμμα και ακόμη συγεκντρώνω μόρια. Είμαι και από αυτούς που ζημιώθηκαν με την 1Κ/2017 που ενώ αρχικά ήμουν στους προσωρινά διοριστέους μετά την αναβαθμολόγηση της συνάφειας των πτυχίων έχασα τον διορισμό και είμαι επιλαχούσα.
Κουράγιο σε όλους και όλες!


αγαπητη ριτα με τόσα πολλά ακαδημαικά προσόντα να κάνεις τα χαρτιά σου στη 2κ και ποτέ δε ξέρεις. έχεις πάρα πολλά προσόντα και ολα αυτά ενω έχεις και 5 παιδιά. εύχομαι απο καρδιάς να διοριστείς.


Ευχαριστώ πολύ και αντεύχομαι!!!

katia123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 03, 2019 12:54 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό katia123 » Παρ Απρ 19, 2019 1:42 pm

Παιδιά καλησπέρα. Έχω να κάνω μία παρατήρηση σχετικά με τούς επικουρικους. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο σχόλιο. Δεν είναι όλες οί θέσεις. Υπάρχουν θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία. Διαβάστε καλά την προκήρυξη. Ένα παράδειγμα είναι οι φαρμακοποιοί. από τις 37 θέσεις μόνο για τις 9 υπάρχει ειδική εμπειρία. Με το να λέτε συνέχεια ό,τι 1116 θέσεις θα μπούνε μόνο επικουρικό είναι λάθος και κάποιοι που έχουν ελπίδες απογοητεύονται.

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό thes » Παρ Απρ 19, 2019 2:56 pm

katia123 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Έχω να κάνω μία παρατήρηση σχετικά με τούς επικουρικους. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο σχόλιο. Δεν είναι όλες οί θέσεις. Υπάρχουν θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία. Διαβάστε καλά την προκήρυξη. Ένα παράδειγμα είναι οι φαρμακοποιοί. από τις 37 θέσεις μόνο για τις 9 υπάρχει ειδική εμπειρία. Με το να λέτε συνέχεια ό,τι 1116 θέσεις θα μπούνε μόνο επικουρικό είναι λάθος και κάποιοι που έχουν ελπίδες απογοητεύονται.


Μάλλον έχεις μπερδευτεί...για πες μου που λέει στην προκήρυξη ότι μόνο για τις 9 θέσεις υπάρχει ειδική εμπειρία??σελίδα..!!

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Απρ 19, 2019 3:03 pm

katia123 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Έχω να κάνω μία παρατήρηση σχετικά με τούς επικουρικους. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο σχόλιο. Δεν είναι όλες οί θέσεις. Υπάρχουν θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία. Διαβάστε καλά την προκήρυξη. Ένα παράδειγμα είναι οι φαρμακοποιοί. από τις 37 θέσεις μόνο για τις 9 υπάρχει ειδική εμπειρία. Με το να λέτε συνέχεια ό,τι 1116 θέσεις θα μπούνε μόνο επικουρικό είναι λάθος και κάποιοι που έχουν ελπίδες απογοητεύονται.


απο που τεκμαίρεται οτι δεν είναι ολες οι θέσεις με ειδική εμπειρία;
οσο διάβασα το ΦΕΚ είναι σαφές οτι σε ολες τις θέσεις αναγνωρίζεται ειδική εμπειρία και δη μέχρι και στις θέσεις που είναι χωρίς εμπειρία. έχετε έσεις κάποιο έγγραφο σημείο απο το ΦΕΚ που αναφέρει σε ποιές θέσεις δεν υπάρχει ειδική εμπειρία;αν έχετε και για τις ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού ανάλογη πληροφόρηση να μου την πείτε αν και θεωρώ 100% σίγουρο οτι ολες οι θέσεις ειναι με πριμοδότηση ειδικής εμπειρίας.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Απρ 19, 2019 3:05 pm

katia123 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Έχω να κάνω μία παρατήρηση σχετικά με τούς επικουρικους. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο σχόλιο. Δεν είναι όλες οί θέσεις. Υπάρχουν θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία. Διαβάστε καλά την προκήρυξη. Ένα παράδειγμα είναι οι φαρμακοποιοί. από τις 37 θέσεις μόνο για τις 9 υπάρχει ειδική εμπειρία. Με το να λέτε συνέχεια ό,τι 1116 θέσεις θα μπούνε μόνο επικουρικό είναι λάθος και κάποιοι που έχουν ελπίδες απογοητεύονται.

Η ειδική εμπειρία μετράει σε όλες τις θέσεις και της στήλης 2 και της στήλης 3.Η στήλη 3 είναι η γνωστή χωρίς εμπειρία που και σε αυτή μετράνε τα μόρια της ειδικής εμπειρίας αλλά όχι της γενικής.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες