Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 12:10 pm

Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό IANOS » Τετ Μαρ 13, 2019 10:40 pm

Αντε και βγαινει υπομονη...

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Μαρ 14, 2019 9:19 am

Ελπίζω να μην υπάρχουν μη επικουρικοί που να πιστεύουν ότι έχουν πιθανότητες για αυτή τη προκύρηξη τουλάχιστον σε ΤΕ και ΠΕ κατηγορίες.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Πέμ Μαρ 14, 2019 12:27 pm

Mktacc έγραψε:Ελπίζω να μην υπάρχουν μη επικουρικοί που να πιστεύουν ότι έχουν πιθανότητες για αυτή τη προκύρηξη τουλάχιστον σε ΤΕ και ΠΕ κατηγορίες.


όλες οι θέσεις προβλεπουν προσμέτρηση ειδικής εμπειρίας ή θα υπάρξουν και θέεις για γενική εμπειρία;

και δεύτερον, τι ειδική εμπειρία θα ζητήσουν; Πχ για ΠΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ειδική εμπ. θεωρείται μονο ως οικον/γος σε Νοσ/μείο ή φορέα υγείας;

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό titig » Παρ Μαρ 15, 2019 2:57 pm

Ούτε θέσεις ειδικών κατηγοριών η συγκεκριμένη προκήρυξη :evil:

katia123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 03, 2019 12:54 pm

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό katia123 » Δευ Μαρ 18, 2019 10:23 am

Καλημέρα. Επειδή πρώτη φορά θα κάνω τα χαρτιά μου σε διαγωνισμό σε θέση Π.Ε ώς φαρμακοποιός μπορείτε να μού πείτε τι ακριβώς γίνεται με επικουρικό και ειδική εμπειρία. Εγώ για παράδειγμα έχω εμπειρία ώς φαρμακοποιός πάνω από 10 Χρόνια σε φαρμακείο. Δεν έχω ελπίδες? Πρέπει να έχω εμπειρία μόνο σε νοσοκομείο? Άν μπορεί κάποιος πού γνωρίζει να μού απαντήσετε. Ευχαριστώ.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Σάβ Μαρ 23, 2019 9:19 am

katia123 έγραψε:Καλημέρα. Επειδή πρώτη φορά θα κάνω τα χαρτιά μου σε διαγωνισμό σε θέση Π.Ε ώς φαρμακοποιός μπορείτε να μού πείτε τι ακριβώς γίνεται με επικουρικό και ειδική εμπειρία. Εγώ για παράδειγμα έχω εμπειρία ώς φαρμακοποιός πάνω από 10 Χρόνια σε φαρμακείο. Δεν έχω ελπίδες? Πρέπει να έχω εμπειρία μόνο σε νοσοκομείο? Άν μπορεί κάποιος πού γνωρίζει να μού απαντήσετε. Ευχαριστώ.


Καλημέρα. θα σου προτεινα να κάνεις τα χαρτιά σου, μην σκέφτεσαι εκ των προτερων εάν τα μόρια που συγκεντρώνεις είναι λίγα ή πολλά γιατί ποτε δεν ξερεις τους αντιπάλους σου. Κάποιοι μπορεί να κάνουν λάθη στην ηλεκτρονική αίτηση και να βγουν εκτός, μπορεί να μην καταθέσουν αίτηση πολλά άτομα της ειδικότητας σου. Αυτό που θα σου έλεγα είναι ότι αφου κοιτας για δημόσιο, κάνε μεταπτυχιακό, μάθε ξένες γλώσσες για επιπλέον μόρια. Η εμπειρία σου θα μετρήσει αλλά ως απλή με το μέγιστο των μορίων στα 588 και το πτυχίο σου επί 110.

MariaChrysa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2019 1:22 am

Re: Προκυρηξη 2Κ/2019 Υπουργειο υγειας

Δημοσίευσηαπό MariaChrysa » Σάβ Μαρ 23, 2019 6:20 pm

Άδεια άσκησης επαγγέλματος Νοσηλευτή-τριας
ή
Βεβαίωση ότι ο/η υποψήφιος/α πληροί
όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος Νοσηλευτή-τριας.

Για ΔΕ νοσηλευτικής.

Το πρώτο μέρος το καταλαβαίνω. Προφανώς και αναφέρεται στην πιστοποίηση από εοππεπ.
Το άλλο; Βεβαίωση; Τι εννοεί ο ποιητής; Και δεν αναφέρεται βέβαια στην πιστοποίηση αλλιώς δεν θα είχε βάλει το διαζευτικό "ή" στη μέση.

Γνωριζει κάποιος να μας ενημερώσει;

niki2220
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 23, 2017 5:17 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό niki2220 » Παρ Μαρ 29, 2019 1:33 pm

Καλησπέρα,
H ειδική εμπειρία απαιτείται ή προσμετράται και για τις θεσεις ΔΕ Δοικητικού Λογιστικού και Γραμματέων?

VUNTRA13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2017 8:18 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό VUNTRA13 » Παρ Μαρ 29, 2019 6:12 pm

niki2220 έγραψε:Καλησπέρα,
H ειδική εμπειρία απαιτείται ή προσμετράται και για τις θεσεις ΔΕ Δοικητικού Λογιστικού και Γραμματέων?

Προσμετράται.Αν έχεις ειδική εμπειρία 1212 μόρια.Κανονική 588 .Διαφορά 624 μόρια το και καλά αξιόπιστο ΑΣΕΠ

niki2220
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 23, 2017 5:17 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό niki2220 » Παρ Μαρ 29, 2019 11:38 pm

VUNTRA13 έγραψε:
niki2220 έγραψε:Καλησπέρα,
H ειδική εμπειρία απαιτείται ή προσμετράται και για τις θεσεις ΔΕ Δοικητικού Λογιστικού και Γραμματέων?

Προσμετράται.Αν έχεις ειδική εμπειρία 1212 μόρια.Κανονική 588 .Διαφορά 624 μόρια το και καλά αξιόπιστο ΑΣΕΠ

Ότι ίσχυε δηλ. περίπου και παλιότερα (εως το 2010) με την προσαύξηση 50% σε όσους είχαν προυπηρεσία σε δημόσιο φορέα.Όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν τελικά!!!

Groin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 10:00 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Groin » Σάβ Μαρ 30, 2019 12:09 am

Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό fanmor » Σάβ Μαρ 30, 2019 12:39 pm

βρε παιδια θεσεις πολυτεκνων δεν εχει?????

niki2220
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 23, 2017 5:17 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό niki2220 » Σάβ Μαρ 30, 2019 1:38 pm

Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

Εννοείται ότι αυτό που περιγράφεις είναι επίσης αδικία. Δεν κοίταξα τις κατηγορίες ΤΕ και ΠΕ γιατί η αίτησή μου αφορά ΔΕ οπότε δε το πρόσεξα. και φυσικά σε περίπτωση προσφυγής θα ήμουν υπέρ και αυτής της καταγγελίας. Αλλά το να καταγγέλλεις εσύ μόνο (όπως λες) αυτό το λάθος που περιγράφεις και όχι την ειδική εμπειρία είναι επίσης λάθος. Το καταλαβαίνω (μέχρι ένα βαθμό) να ασχολείται κανείς μόνο με αυτό που τον καίει περισσότερο, αλλά το να είναι κατηγορηματικά αρνητικός σε μια επίσης δίκαιη καταγγελία αδικίας γιατί άραγε?

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό mylw » Σάβ Μαρ 30, 2019 4:03 pm

Groin έγραψε:Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

Έτσι, πες τα . Συμφωνώ 100%

VUNTRA13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2017 8:18 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό VUNTRA13 » Σάβ Μαρ 30, 2019 4:17 pm

Groin έγραψε:Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

Προσφυγή πρέπει να κάνουμε για το έγκλημα με την ειδική εμπειρία που εφαρμόζεται.624 μόρια παραπάνω τι λέτε ρε παιδιά.Αν θέλετε να τους βολέψετε βρείτε άλλον τρόπο.Έχουμε μαζέψει 1000 χαρτιά για να μας παιρνάνε οι επικουρικοί .


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης