Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Αύγ 29, 2019 11:20 am

melimeli έγραψε:
melimeli έγραψε:Αν θέλετε τη γνώμη μου, αν κάποιος έχει αυξημένα τυπικά προσόντα αξίζει να προσπαθήσει και ότι βγει.
Όντας σε σύμβαση ορισμένου χρόνου αυτή την περίοδο έχω να σας πω ότι δεν είναι όλοι οι επικουρικοί με μεταπτυχιακά, διδακτορικά. Πολύ μπήκαν από σπόντα με ένα πτυχίο, άντε κι ένα Lower. Οπότε κάποιος με μεταπτυχιακό συναφές (200), διδακτορικό (400) κι ένα καλύτερο ξενόγλωσσο πτυχίο καλύπτει τη διαφορά των 600 και κάτι μοριών που μαζεύουν επιπλέον αυτοί με την ειδική εμπειρία.


Θυμηθείτε τι είχαμε αναφέρει στο παρελθόν, παιδιά. Πολλοί θα μείνουν απέξω από τους παλιούς...
Εγώ είχα δηλώσει 1 θέση όλη κι όλη για την τιμή των όπλων και για να δω την καινούργια διαδικασία και κλήθηκα να καταθέσω χαρτιά. Βέβαια, υπάρχει συνάδελφος με διδακτορικό από πάνω (όχι επικουρικός) και μάλλον εκεί θα πάει η θέση και μπράβο του. Όμως είμαι 90% σίγουρη ότι και γι' αυτή τη θέση ο εν ενεργεία επικουρικός έχει μείνει εκτός...

Εσύ είσαι νέα επικουρική αν δε κάνω λάθος. Πήρες μόρια ειδικής εμπειρίας όπως και οι παλιοί?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Αύγ 29, 2019 2:03 pm

NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
melimeli έγραψε:Αν θέλετε τη γνώμη μου, αν κάποιος έχει αυξημένα τυπικά προσόντα αξίζει να προσπαθήσει και ότι βγει.
Όντας σε σύμβαση ορισμένου χρόνου αυτή την περίοδο έχω να σας πω ότι δεν είναι όλοι οι επικουρικοί με μεταπτυχιακά, διδακτορικά. Πολύ μπήκαν από σπόντα με ένα πτυχίο, άντε κι ένα Lower. Οπότε κάποιος με μεταπτυχιακό συναφές (200), διδακτορικό (400) κι ένα καλύτερο ξενόγλωσσο πτυχίο καλύπτει τη διαφορά των 600 και κάτι μοριών που μαζεύουν επιπλέον αυτοί με την ειδική εμπειρία.


Θυμηθείτε τι είχαμε αναφέρει στο παρελθόν, παιδιά. Πολλοί θα μείνουν απέξω από τους παλιούς...
Εγώ είχα δηλώσει 1 θέση όλη κι όλη για την τιμή των όπλων και για να δω την καινούργια διαδικασία και κλήθηκα να καταθέσω χαρτιά. Βέβαια, υπάρχει συνάδελφος με διδακτορικό από πάνω (όχι επικουρικός) και μάλλον εκεί θα πάει η θέση και μπράβο του. Όμως είμαι 90% σίγουρη ότι και γι' αυτή τη θέση ο εν ενεργεία επικουρικός έχει μείνει εκτός...

Εσύ είσαι νέα επικουρική αν δε κάνω λάθος. Πήρες μόρια ειδικής εμπειρίας όπως και οι παλιοί?


Όχι. Δεν τη δήλωσα καν. Ήμουν 1 μήνα (ή 2, δε θυμάμαι ακριβώς) στο φορέα. Δεν υπήρχε λόγος να στοχοποιηθώ, άλλωστε ο φορέας που έχω τη σύμβαση δεν είχε καν θέσεις στην 2κ/2019.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Αύγ 29, 2019 5:16 pm

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
Θυμηθείτε τι είχαμε αναφέρει στο παρελθόν, παιδιά. Πολλοί θα μείνουν απέξω από τους παλιούς...
Εγώ είχα δηλώσει 1 θέση όλη κι όλη για την τιμή των όπλων και για να δω την καινούργια διαδικασία και κλήθηκα να καταθέσω χαρτιά. Βέβαια, υπάρχει συνάδελφος με διδακτορικό από πάνω (όχι επικουρικός) και μάλλον εκεί θα πάει η θέση και μπράβο του. Όμως είμαι 90% σίγουρη ότι και γι' αυτή τη θέση ο εν ενεργεία επικουρικός έχει μείνει εκτός...

Εσύ είσαι νέα επικουρική αν δε κάνω λάθος. Πήρες μόρια ειδικής εμπειρίας όπως και οι παλιοί?


Όχι. Δεν τη δήλωσα καν. Ήμουν 1 μήνα (ή 2, δε θυμάμαι ακριβώς) στο φορέα. Δεν υπήρχε λόγος να στοχοποιηθώ, άλλωστε ο φορέας που έχω τη σύμβαση δεν είχε καν θέσεις στην 2κ/2019.

Καλά το θέμα δεν ήταν αν υπήρχε θέση στο φορέα σου, άλλωστε οι θέσεις όλες ανά φορέα αντιστοιχούσαν στους παλιούς επικουρικούς. Εσύ θα διεκδικούσες οποιαδήποτε θέση από αυτές που ήθελες εσύ. Όπως και να ΄χει καλά έκανες και δεν τη χρησιμοποίησες, εξάλλου δεν είχε και νόημα για 1 και 2 μήνες.

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Πέμ Αύγ 29, 2019 5:35 pm

Mktacc έγραψε:
optimus έγραψε:Αναμενόμενο σε κάθε διαγωνισμό, κάθε διαδικασία η οποία γίνεται με ευθύνη υποψηφίου, ειδικά με ηλεκτρονικό τρόπο, να υπάρχουν και λάθη στη συμπλήρωση αιτήσεων που θα επιφέρουν είτε τον αποκλεισμό ( μοιραία) ή την μη προσμέτρηση όλων των μορίων. Εξού και αυτά τα οποία 'αναφέρει' η ΠΟΕΔΗΝ, εις μάτην βέβαια.
Είναι σαφές ότι το ΑΣΕΠ δεν πρόκειται, ούτε και υποχρεούται να επαναλάβει την οποία επεξεργασία, ειδικά για στάδιο προκήρυξης που το ΑΣΕΠ δεν έχει καμία πιθανότητα λάθους.
Άλλοι δεν πληρώνουν το παράβολο, άλλοι δηλώνουν λάθος τίτλους και δε συμμαζεύεται. Και ο μεγαλύτερος ίσως χαμός γίνεται με την απόδειξη και σωστή επίκληση της ειδικής εμπειρίας, που ήταν το μεγάλο μπόνους.
Γνωρίζω ήδη για άτομο ΥΕ, που έβαλε απολυτήριο Λυκείου, αντί για Γυμνασίου και φυσικά θα βρεθεί στους απορριπτέους.
Και σ αυτό το στάδιο, όσο και να κινήσει κάποιος νομική οδό, θα απορριφθεί εκ νέου με βεβαιότητα 100% από τα Διοικητικά Δικαστήρια.
Τα ποσοστά λαθών είναι συντριπτικά υψηλότερα στις κατηγορίες ΔΕ και ΥΕ. Αντιθέτως στους ΠΕ και ΤΕ είναι πολύ χαμηλά.
Και τα λάθη δεν γίνονται μόνο απο αυτούς που υποβάλλουν μόνοι τους αιτήσεις. Αλλά και από τρίτους, στους οποίους απευθύνονται να τους τις συμπληρώσουν, οι οποίοι είτε από αμέλεια ή άγνοια κάνουν μοιραία λάθη.


Δεν μπορείς να φανταστείς ποοοοοοοοοοοοοοοσα λάθη έγιναν στους ΤΕ (αναφέρομαι στους διοικητικούς) στην 3κ. Εγώ είχα χαμηλή σειρά κατάταξης και ξαφνικά βρέθηκα οριστικά διοριστέος. Δεν μπορώ βέβαια να φανταστώ ότι θα επαναληφθει το ίδιο χάλι και σε αυτήν την προκήρυξη.


Ακριβώς το ίδιο κι εγώ.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Σάβ Αύγ 31, 2019 5:12 pm

Αντιδρώντας στην ανακοίνωση της ΠΟΕΔΗΝ η οποία ζητά εκ νέου την επεξεργασία των αιτήσεων που κατατέθηκαν στο ΑΣΕΠ και την παρέμβαση επί τούτου του Υπουργού Υγείας αναφορικά με την υπ’ αριθ. 2Κ/2019 Προκήρυξη σχετικά με την στελέχωση νοσοκομείων της Χώρας με τακτικό προσωπικό κι ενώ καλούνται παράλληλα όλα τα μέλη της ΠΟΕΔΗΝ σε παράσταση στις 2/9/2019 στα γραφεία του ΑΣΕΠ ως μορφή «διαμαρτυρίας» , δηλώνουμε ευθέως ότι είμαστε ενάντιοι σε κάθε κίνηση που έχει αποκλειστικό σκοπό να δημιουργήσει εντυπώσεις και μόνο απέναντι στην κοινή γνώμη και αντίθετα με την έννοια της Ανεξάρτητης Αρχής που διέπει την λειτουργία του ΑΣΕΠ και θα ζητήσουμε κάθε έννομη προστασία για την προάσπιση των συμφερόντων μας αναφορικά με την τήρηση της νομιμότητας στην διαδικασία των προσλήψεων που εξήγγειλε η ως άνω Προκήρυξη .


Με τιμή.

Οι υπογράφοντες.
Κίνηση Ενάντια Στη Μοριοδοτηση Της Ειδικής Εμπειρίας Διαγωνισμών ΑΣΕΠ

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Σεπ 01, 2019 11:47 am

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες που κέρδισαν τις θέσεις εργασίας αυτές και μάλιστα σε ένα τέτοιο εχθρικό περιβάλλον που κακά τα ψέμματα ο ΑΣΕΠ δεν φαίνεται να είναι ο υπεύθυνος γι' αυτό.......
Κατά καιρούς διάφορες κατηγορίες υποψηφίων ΑΣΕΠ διαγωνισμών διεκδικούν προκλητικά και αισχρά προνόμια' μια και τον καιρό που έπρεπε ΔΕΝ μόχθησαν καν ώστε να αποκτήσουν τα παραπάνω σε ποσότητα προσόντα για να διεκδικήσουν με αξιώσεις και με το σπαθί τους καλύτερη θέση εργασίας....Πχ καλύτερους βαθμούς στα λύκεια, δεύτερο τίτλο σπουδών,όσο το δυνατόν μεγαλύτερους βαθμούς σε ΤΕΙ-ΑΕΙ, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, Αγγλικά και άλλα....Σφάλματα που κάποια στιγμή,έστω και μετά από χρόνια, τα βρίσκουν μπροστά τους πχ στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ....
Τώρα μας προέκυψαν και οι συμβασιούχοι με την αυξημένη μοριοδότηση στο σύνολο των προσλήψεων κάτι που καταπατά περαιτέρω το συνταγματικό δικαίωμα των ίσων ευκαιριών.......
Αν δεν υπάρξει ούτε τώρα αποτελεσματική αντίδραση , τότε οι συμβασιούχοι και λοιποί βολεμένοι θα πετύχουν τέτοια προνόμια που πρακτικά θα είναι αδύνατον για κάποιον δίχως ειδική εμπειρία να συναγωνιστεί τους πρώτους σε μελλοντικούς διαγωνισμούς όσα παραπάνω προσόντα και αν διαθέτει....
Δεν είναι λοιπόν καθόλου τυχαία η μετανάστευση των ικανότερων νέων μας σε χώρες του εξωτερικού όπου εκεί πραγματικά τους εκτιμούν εν αντιθέσει με εδώ....

Παιδιά , εξαιτίας αυτού αλλά και άλλων λαθών παθών είμαι και εγώ μια και ΔΕΝ κατάφερα να συμπεριληφθώ στα προσωρινά της 3Κ/2018 αλλά μόνο στα οριστικά κάτι που μου στοίχισε πολλά λεφτά.......Μάλιστα θεωρώ ότι ακόμη κινδυνεύω από συμβασιούχους ανταποδοτικών υπηρεσιών που έχουν λυσσάξει να τους επιστραφούν τα μόρια της ειδικής εμπειρίας που τους αφαίρεσαν στα οριστικά....Είμαι όμως έτοιμος να αγωνιστώ μέχρι τελικής πτώσεως για τα δικαιώματα που κανείς δεν μου χάρισε... :(

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Κυρ Σεπ 01, 2019 2:25 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες που κέρδισαν τις θέσεις εργασίας αυτές και μάλιστα σε ένα τέτοιο εχθρικό περιβάλλον που κακά τα ψέμματα ο ΑΣΕΠ δεν φαίνεται να είναι ο υπεύθυνος γι' αυτό.......
Κατά καιρούς διάφορες κατηγορίες υποψηφίων ΑΣΕΠ διαγωνισμών διεκδικούν προκλητικά και αισχρά προνόμια' μια και τον καιρό που έπρεπε ΔΕΝ μόχθησαν καν ώστε να αποκτήσουν τα παραπάνω σε ποσότητα προσόντα για να διεκδικήσουν με αξιώσεις και με το σπαθί τους καλύτερη θέση εργασίας....Πχ καλύτερους βαθμούς στα λύκεια, δεύτερο τίτλο σπουδών,όσο το δυνατόν μεγαλύτερους βαθμούς σε ΤΕΙ-ΑΕΙ, μεταπτυχιακά, διδακτορικά, Αγγλικά και άλλα....Σφάλματα που κάποια στιγμή,έστω και μετά από χρόνια, τα βρίσκουν μπροστά τους πχ στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ....
Τώρα μας προέκυψαν και οι συμβασιούχοι με την αυξημένη μοριοδότηση στο σύνολο των προσλήψεων κάτι που καταπατά περαιτέρω το συνταγματικό δικαίωμα των ίσων ευκαιριών.......
Αν δεν υπάρξει ούτε τώρα αποτελεσματική αντίδραση , τότε οι συμβασιούχοι και λοιποί βολεμένοι θα πετύχουν τέτοια προνόμια που πρακτικά θα είναι αδύνατον για κάποιον δίχως ειδική εμπειρία να συναγωνιστεί τους πρώτους σε μελλοντικούς διαγωνισμούς όσα παραπάνω προσόντα και αν διαθέτει....
Δεν είναι λοιπόν καθόλου τυχαία η μετανάστευση των ικανότερων νέων μας σε χώρες του εξωτερικού όπου εκεί πραγματικά τους εκτιμούν εν αντιθέσει με εδώ....

Παιδιά , εξαιτίας αυτού αλλά και άλλων λαθών παθών είμαι και εγώ μια και ΔΕΝ κατάφερα να συμπεριληφθώ στα προσωρινά της 3Κ/2018 αλλά μόνο στα οριστικά κάτι που μου στοίχισε πολλά λεφτά.......Μάλιστα θεωρώ ότι ακόμη κινδυνεύω από συμβασιούχους ανταποδοτικών υπηρεσιών που έχουν λυσσάξει να τους επιστραφούν τα μόρια της ειδικής εμπειρίας που τους αφαίρεσαν στα οριστικά....Είμαι όμως έτοιμος να αγωνιστώ μέχρι τελικής πτώσεως για τα δικαιώματα που κανείς δεν μου χάρισε... :(



Πραγματικά ταυτίζομαι με ότι λες. Μακάρι να μην χρειαστεί να αγωνιστείς αλλά αν χρειαστεί να βγεις νικητής

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό mylw » Δευ Σεπ 02, 2019 5:39 pm

Αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου πει πια είναι η εσωτερική διαδικασία που κάνει το ΑΣΕΠ ώστε να βγουν τα ονόματα αυτών που θα στείλουν χαρτια; Έχουν περάσει 3-4 μήνες από τότε που κάναμε αίτηση. Αφού δεν ελέγχουν χαρτιά γιατί χρειάζεται τόσο χρόνος;

pnk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 3:48 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό pnk » Δευ Σεπ 02, 2019 10:13 pm

mylw έγραψε:Αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου πει πια είναι η εσωτερική διαδικασία που κάνει το ΑΣΕΠ ώστε να βγουν τα ονόματα αυτών που θα στείλουν χαρτια; Έχουν περάσει 3-4 μήνες από τότε που κάναμε αίτηση. Αφού δεν ελέγχουν χαρτιά γιατί χρειάζεται τόσο χρόνος;


Φαντάζομαι ελέγχουν τα παράβολα...

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Σεπ 03, 2019 9:04 am

mylw έγραψε:Αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου πει πια είναι η εσωτερική διαδικασία που κάνει το ΑΣΕΠ ώστε να βγουν τα ονόματα αυτών που θα στείλουν χαρτια; Έχουν περάσει 3-4 μήνες από τότε που κάναμε αίτηση. Αφού δεν ελέγχουν χαρτιά γιατί χρειάζεται τόσο χρόνος;


Απ' ότι διάβασα σε site, ελέγχουν πρώτα όλα τα παράβολα για να βγάλουν ενδεχόμενους απορριπτέους από εκεί. Και μετά με βάση αυτά που ΕΜΕΙΣ δηλώσαμε (δεν γίνεται έλεγχος σ' αυτή τη φάση) καταρτίζεται ο πίνακας κατάταξης. Με βάση αυτόν καλούν έναν αριθμό εν δυνάμει επιτυχόντων και επιλαχόντων να στείλουν τα δικαιολογητικά και σε αυτή τη φάση ελέγχονται.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Σεπ 03, 2019 11:04 am

Αν 4 μήνες ελέγχουν τα παράβολα, τότε για να ελέγξουν όλα τα χαρτιά θέλουν 3 χρόνια...

ILIAXTIDA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 28, 2019 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό ILIAXTIDA » Τρί Σεπ 03, 2019 6:50 pm

Μπορεί κανείς να μου πει με πόσα μόρια μπορούμε να έχουμε ελπίδες;Αναφέρομαι σε ΤΕ.Κάνω πρώτη φορά τα χαρτιά μου κ θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει εφόσον έχει εμπειρία.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

sdioristea
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 12:54 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sdioristea » Τετ Σεπ 04, 2019 12:35 pm

Γεια σας και από μένα,

μια ερώτηση παιδιά,
είμαι στη λίστα της 2κ/2019, έχω ελέγξει τα χαρτιά μου και δεν μπορώ να βρω την απόδειξη πληρωμής παραβόλου, μέσα στο σύστημα φαίνεται πληρωμένο κανονικά. και έχει πληρωθεί εντός προθεσμίας της προκήρυξης, θα υπάρχει πρόβλημα αν δεν το στείλω; ψαχνω στο φεκ,και η αλήθεια είναι ότι διαβάζω ξαναδιαβάζω δεν βρίκσω κάπου να λέει αποστολή έντυπου παραβόλου και απόδειξης, διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.
Στα δικαιολογητικά της ηλεκτρονικής αίτησης βέβαια εχω βάλει το παράβολο , με τον κωδικό του.

Και μια ακόμη ερώτηση, ποια ημερομηνία βάζω στην αίτηση μου, όταν την υπογράψω; πάντα έβαζα την ημερομηνία αποστολής.

Ευχαριστώ πολύ

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Σεπ 04, 2019 12:48 pm

το ΑΣΕΠ εχει έτοιμους τους πίνακες απο τη στιγμή λήξης των αιτήσεων. δεν ελέγχει παράβολα τώρα αλλά οταν πάρει στα χέρια του τα πρώτα δικαιολογητικά. οι πίνακες βγαίνουν με αλγόριθμο σύμφωνα με την δήλωση του καθε υποψηφίου γι αυτο τώρα το ΑΣΕΠ καλεί τους πρώτους σε έλεγχο δικαιολογητικών. με το που λάβει φακέλους το πρώτο πράγμα που κάνει ειναι το παράβολο. εαν υπάρχει συνεχίζει εαν οχι απορρίπτει την αίτηση. απλα το ΑΣΕΠ ειναι ελληνικό δημόσιο και έχει ρυθμούς χελώνας. υποτίθεται άλλαξε η διαδικασια για επίσπευση της διαδικασίας και φτάσαμε 4 μήνες και ακόμη πίνακες. φανταστείτε πότε θα βγουν οριστικά. απλά ντροπή!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Σεπ 04, 2019 1:33 pm

sdioristea έγραψε:Γεια σας και από μένα,

μια ερώτηση παιδιά,
είμαι στη λίστα της 2κ/2019, έχω ελέγξει τα χαρτιά μου και δεν μπορώ να βρω την απόδειξη πληρωμής παραβόλου, μέσα στο σύστημα φαίνεται πληρωμένο κανονικά. και έχει πληρωθεί εντός προθεσμίας της προκήρυξης, θα υπάρχει πρόβλημα αν δεν το στείλω; ψαχνω στο φεκ,και η αλήθεια είναι ότι διαβάζω ξαναδιαβάζω δεν βρίκσω κάπου να λέει αποστολή έντυπου παραβόλου και απόδειξης, διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.
Στα δικαιολογητικά της ηλεκτρονικής αίτησης βέβαια εχω βάλει το παράβολο , με τον κωδικό του.

Και μια ακόμη ερώτηση, ποια ημερομηνία βάζω στην αίτηση μου, όταν την υπογράψω; πάντα έβαζα την ημερομηνία αποστολής.

Ευχαριστώ πολύ


Αν το έχεις κάνει μέσω τις εφαρμογής e-παράβολο, μπορεί να το ξανατυπώσεις μέσω taxis και το παράβολο και την πληρωμή του.
Η ημερομηνία μικρή σημασία έχει κατά τη γνώμη μου, βάλε ημερομηνία αποστολής.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες