Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Οκτ 08, 2019 6:12 pm

theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:
thes έγραψε:
στους δήμους δεν είχε ειδική εμπειρία? εκεί δεν έκαναν ενστάσεις?κρίθηκε το διαγωνισμός αντισυνταγματικός?μου διαφεύγει κάτι?
τι θα γίνει ο χρόνος θα δείξει....!!!


Η δικαιοσύνη θα αποφανθεί. Δεν γνωρίζω και δεν με αφορά τι έκαναν οι υποψήφιοι της 3κ 2018.

Για την 3κ/2018 δεν προσεφυγε κανενας στη δικαοσυνη.για τη 2κ θα δουμε τι θα πουν τα δικαστηρια

Και στο ευρωπαϊκό δικαστήριο πρέπει να προσφυγεται εκτός από το ελληνικό και στο ευρωπαϊκό να εκδικαστεί η υπόθεση με την ειδική εμπειρία εύχομαι να δικαιωθείτε

dob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2018 11:55 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό dob » Πέμ Οκτ 24, 2019 1:07 pm

Εγώ έτσι όπως βλέπω αυτήν την προκυρηξη θα καταλήξει σαν την 3κ με σωρηδόν αιτήσεις θεραπείας από το επικουρικο προσωπικο και προσφυγή στο ΣτΕ από τους υπολοιπους. Εαν γινει θαυμα και δεν την καταργησουν τοτε σε 2 χρόνια θα ξέρουν τους διοριστεους.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Οκτ 24, 2019 2:38 pm

dob έγραψε:Εγώ έτσι όπως βλέπω αυτήν την προκυρηξη θα καταλήξει σαν την 3κ με σωρηδόν αιτήσεις θεραπείας από το επικουρικο προσωπικο και προσφυγή στο ΣτΕ από τους υπολοιπους. Εαν γινει θαυμα και δεν την καταργησουν τοτε σε 2 χρόνια θα ξέρουν τους διοριστεους.


Αίτηση θεραπείας κάνεις οταν υπάρχει βλαπτική μεταβολή μορίων απο τα προσωρινά στα οριστικά αποτελέσματα. Με ποιο σκεπτικό λοιπόν θα κάνει κάποιος επικουρικός άιτηση θεραπείας; Ο λόγος που στην 3κ2018 έγιναν τοσες αιτήσεις θεραπείας ειναι επειδή στα προσωρινά δεν έγινε κανένας έλεγχος και τα μόρια βγήκαν σύμφωνα με τη δήλωση του υποψηφίου. Οταν όμως έγινε έλεγχος ουσίας απο το ΑΣΕΠ τότε τυχόν λανθασμένα μόρια απο κριτήρια και προσόντα που δεν υπήρχαν αφαιρέθηκαν και τότε το ΑΣΕΠ δυστυχώς έπεσε στη παγίδα της ''βλαπτικής μεταβολής μορίων'' παρόλο που ποτε δεν έγινε έλεγχος στα προσωρινά για να φταιει το ΑΣΕΠ για την βλαπτική μεταβολή μορίων. Δεν έπρεπε καν να δεχτεί το ΑΣΕΠ εκδοση προσωρινών χωρίς κανέναν έλεγχο. Για παράδειγμα κάποιος στην 3κ δήλωσε προσόντα 1800 μόρια (κατά τη δική του κρίση) και οταν το ΑΣΕΠ είδε αν υπάρχουν αυτά τα κριτήρια ο υποψήφιος έπεσε στα 1200 μόρια και δεν ειναι πλέον διοριστέος.
Στην περίπτωση της 2κ2019 αποκλείεται επικουρικός να κάνει αίτηση θεραπείας γιατι οι φάκελοι πριν βγουν τα προσωρινά θα ελεγχθούν. Οπότε εικάζω πως δεν θα υπάρξει καμία βλαπτική μεταβολή μορίων απο τα προσωρινά στα οριστικά της 2κ2019.

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό optimus » Πέμ Οκτ 24, 2019 10:17 pm

sotinela έγραψε:
dob έγραψε:Εγώ έτσι όπως βλέπω αυτήν την προκυρηξη θα καταλήξει σαν την 3κ με σωρηδόν αιτήσεις θεραπείας από το επικουρικο προσωπικο και προσφυγή στο ΣτΕ από τους υπολοιπους. Εαν γινει θαυμα και δεν την καταργησουν τοτε σε 2 χρόνια θα ξέρουν τους διοριστεους.


Αίτηση θεραπείας κάνεις οταν υπάρχει βλαπτική μεταβολή μορίων απο τα προσωρινά στα οριστικά αποτελέσματα. Με ποιο σκεπτικό λοιπόν θα κάνει κάποιος επικουρικός άιτηση θεραπείας; Ο λόγος που στην 3κ2018 έγιναν τοσες αιτήσεις θεραπείας ειναι επειδή στα προσωρινά δεν έγινε κανένας έλεγχος και τα μόρια βγήκαν σύμφωνα με τη δήλωση του υποψηφίου. Οταν όμως έγινε έλεγχος ουσίας απο το ΑΣΕΠ τότε τυχόν λανθασμένα μόρια απο κριτήρια και προσόντα που δεν υπήρχαν αφαιρέθηκαν και τότε το ΑΣΕΠ δυστυχώς έπεσε στη παγίδα της ''βλαπτικής μεταβολής μορίων'' παρόλο που ποτε δεν έγινε έλεγχος στα προσωρινά για να φταιει το ΑΣΕΠ για την βλαπτική μεταβολή μορίων. Δεν έπρεπε καν να δεχτεί το ΑΣΕΠ εκδοση προσωρινών χωρίς κανέναν έλεγχο. Για παράδειγμα κάποιος στην 3κ δήλωσε προσόντα 1800 μόρια (κατά τη δική του κρίση) και οταν το ΑΣΕΠ είδε αν υπάρχουν αυτά τα κριτήρια ο υποψήφιος έπεσε στα 1200 μόρια και δεν ειναι πλέον διοριστέος.
Στην περίπτωση της 2κ2019 αποκλείεται επικουρικός να κάνει αίτηση θεραπείας γιατι οι φάκελοι πριν βγουν τα προσωρινά θα ελεγχθούν. Οπότε εικάζω πως δεν θα υπάρξει καμία βλαπτική μεταβολή μορίων απο τα προσωρινά στα οριστικά της 2κ2019.


Αίτηση θεραπείας κάνεις οταν υπάρχει βλαπτική μεταβολή μορίων στα οριστικά αποτελέσματα, σε σχέση με τα προσωρινά. Μεταξύ προσωρινών και οριστικών, κάνεις ένσταση. Η 3Κ/2018, ήταν μια πολύ 'ειδική' περίπτωση. Τα προσωρινά στην ουσία δεν είχα καμία ισχύ. Βγήκαν απλά για να βγούνε,χωρίς κανέναν έλεγχο. Στη 2Κ/2019, προφανώς και δε θα γίνει το ίδιο, απλά οι τυχόν δηλώσεις υποψηφίων χωρίς πραγματικό αντίκρυσμα, θα 'αναγκάσουν' το ΑΣΕΠ να ανοίξει περισσότερους φακέλους απ' όσους χρειάζεται. Κατά τη γνώμη μου δε θα ανοίξει περισσότερους από 2000,άσχετα αν κάποια site γράφουν ότι θα ζητηθούν εκ νέου φάκελοι. Κατά τη γνώμη μου πάλι, δε θα ζητηθεί κανένας, καθώς το ΑΣΕΠ, στην πρώτη εφαρμογή της νέας διαδικασίας, ζήτησε ήδη φακέλους από τουλάχιστον 5 φορές περισσότερους υποψηφίους, σε σχέση με τον αριθμό θέσεων.
Στην 3Κ, επειδή δεν είχε γίνει έλεγχος, ορισμένοι υποψήφιοι δεν υπέβαλαν ένσταση, γιατί είδαν κανονικά στον προσωρινό πίνακα τα μόρια τους και δεν θορυβήθηκαν (γιατί αναρτήθηκαν όπως τα δήλωσαν). Όταν όμως το ΑΣΕΠ έκανε έλεγχο, έκοψε μόρια, τους μείωσε τη βαθμολογία και τους ανάγκασε σε αίτηση θεραπείας και επειδή στη συντριπτική πλειοψηφία ήταν λόγω της ειδικής εμπειρίας την οποία μεν είχαν-σύμφωνα με τις διατάξεις-, αλλά οι φορείς δεν τους έδωσαν τις βεβαιώσεις στο πρότυπο που απαιτούσε το ΑΣΕΠ. Στην αίτηση θεραπείας όμως, ισχυροποίησαν το κατατεθέν αρχικό δικαιολογητικό και δικαιώθηκαν. Εξ' ου και ο μεγάλος σχετικά αριθμός αιτήσεων θεραπείας που έκανε δεκτές το ΑΣΕΠ....γιατί στη συνήθη τακτική του, απορρίπτεται συντριπτικό ποσοστό των αιτήσεων θεραπείας

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Οκτ 25, 2019 9:37 am

optimus έγραψε:Αίτηση θεραπείας κάνεις οταν υπάρχει βλαπτική μεταβολή μορίων στα οριστικά αποτελέσματα, σε σχέση με τα προσωρινά. Μεταξύ προσωρινών και οριστικών, κάνεις ένσταση. Η 3Κ/2018, ήταν μια πολύ 'ειδική' περίπτωση. Τα προσωρινά στην ουσία δεν είχα καμία ισχύ. Βγήκαν απλά για να βγούνε,χωρίς κανέναν έλεγχο. Στη 2Κ/2019, προφανώς και δε θα γίνει το ίδιο, απλά οι τυχόν δηλώσεις υποψηφίων χωρίς πραγματικό αντίκρυσμα, θα 'αναγκάσουν' το ΑΣΕΠ να ανοίξει περισσότερους φακέλους απ' όσους χρειάζεται. Κατά τη γνώμη μου δε θα ανοίξει περισσότερους από 2000,άσχετα αν κάποια site γράφουν ότι θα ζητηθούν εκ νέου φάκελοι. Κατά τη γνώμη μου πάλι, δε θα ζητηθεί κανένας, καθώς το ΑΣΕΠ, στην πρώτη εφαρμογή της νέας διαδικασίας, ζήτησε ήδη φακέλους από τουλάχιστον 5 φορές περισσότερους υποψηφίους, σε σχέση με τον αριθμό θέσεων.
Στην 3Κ, επειδή δεν είχε γίνει έλεγχος, ορισμένοι υποψήφιοι δεν υπέβαλαν ένσταση, γιατί είδαν κανονικά στον προσωρινό πίνακα τα μόρια τους και δεν θορυβήθηκαν (γιατί αναρτήθηκαν όπως τα δήλωσαν). Όταν όμως το ΑΣΕΠ έκανε έλεγχο, έκοψε μόρια, τους μείωσε τη βαθμολογία και τους ανάγκασε σε αίτηση θεραπείας και επειδή στη συντριπτική πλειοψηφία ήταν λόγω της ειδικής εμπειρίας την οποία μεν είχαν-σύμφωνα με τις διατάξεις-, αλλά οι φορείς δεν τους έδωσαν τις βεβαιώσεις στο πρότυπο που απαιτούσε το ΑΣΕΠ. Στην αίτηση θεραπείας όμως, ισχυροποίησαν το κατατεθέν αρχικό δικαιολογητικό και δικαιώθηκαν. Εξ' ου και ο μεγάλος σχετικά αριθμός αιτήσεων θεραπείας που έκανε δεκτές το ΑΣΕΠ....γιατί στη συνήθη τακτική του, απορρίπτεται συντριπτικό ποσοστό των αιτήσεων θεραπείας


Μην ελπίζουν όμως οι συμβασιούχοι-παρατασιούχοι ότι εμείς οι υπόλοιποι που πετύχαμε στήν 3Κ/2018,μα που ή είτε δεν διαθέτουμε ειδική εμπειρία ή είτε για λόγους αρχής ΔΕΝ την δηλώσαμε αν και μπορούσαμε, θα αφήσουμε έτσι απλά τις θέσεις μας επειδή έγιναν δεκτές αιτήσεις θεραπείας τους για επιστροφές των μορίων της ΑΝΟΎΣΙΑΣ ειδικής εμπειρίας!!!Οι θέσεις καπαρώθηκαν!!! ..ΤΈΛΟΣ...

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό zorana » Παρ Οκτ 25, 2019 1:02 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
optimus έγραψε:Αίτηση θεραπείας κάνεις οταν υπάρχει βλαπτική μεταβολή μορίων στα οριστικά αποτελέσματα, σε σχέση με τα προσωρινά. Μεταξύ προσωρινών και οριστικών, κάνεις ένσταση. Η 3Κ/2018, ήταν μια πολύ 'ειδική' περίπτωση. Τα προσωρινά στην ουσία δεν είχα καμία ισχύ. Βγήκαν απλά για να βγούνε,χωρίς κανέναν έλεγχο. Στη 2Κ/2019, προφανώς και δε θα γίνει το ίδιο, απλά οι τυχόν δηλώσεις υποψηφίων χωρίς πραγματικό αντίκρυσμα, θα 'αναγκάσουν' το ΑΣΕΠ να ανοίξει περισσότερους φακέλους απ' όσους χρειάζεται. Κατά τη γνώμη μου δε θα ανοίξει περισσότερους από 2000,άσχετα αν κάποια site γράφουν ότι θα ζητηθούν εκ νέου φάκελοι. Κατά τη γνώμη μου πάλι, δε θα ζητηθεί κανένας, καθώς το ΑΣΕΠ, στην πρώτη εφαρμογή της νέας διαδικασίας, ζήτησε ήδη φακέλους από τουλάχιστον 5 φορές περισσότερους υποψηφίους, σε σχέση με τον αριθμό θέσεων.
Στην 3Κ, επειδή δεν είχε γίνει έλεγχος, ορισμένοι υποψήφιοι δεν υπέβαλαν ένσταση, γιατί είδαν κανονικά στον προσωρινό πίνακα τα μόρια τους και δεν θορυβήθηκαν (γιατί αναρτήθηκαν όπως τα δήλωσαν). Όταν όμως το ΑΣΕΠ έκανε έλεγχο, έκοψε μόρια, τους μείωσε τη βαθμολογία και τους ανάγκασε σε αίτηση θεραπείας και επειδή στη συντριπτική πλειοψηφία ήταν λόγω της ειδικής εμπειρίας την οποία μεν είχαν-σύμφωνα με τις διατάξεις-, αλλά οι φορείς δεν τους έδωσαν τις βεβαιώσεις στο πρότυπο που απαιτούσε το ΑΣΕΠ. Στην αίτηση θεραπείας όμως, ισχυροποίησαν το κατατεθέν αρχικό δικαιολογητικό και δικαιώθηκαν. Εξ' ου και ο μεγάλος σχετικά αριθμός αιτήσεων θεραπείας που έκανε δεκτές το ΑΣΕΠ....γιατί στη συνήθη τακτική του, απορρίπτεται συντριπτικό ποσοστό των αιτήσεων θεραπείας


Μην ελπίζουν όμως οι συμβασιούχοι-παρατασιούχοι ότι εμείς οι υπόλοιποι που πετύχαμε στήν 3Κ/2018,μα που ή είτε δεν διαθέτουμε ειδική εμπειρία ή είτε για λόγους αρχής ΔΕΝ την δηλώσαμε αν και μπορούσαμε, θα αφήσουμε έτσι απλά τις θέσεις μας επειδή έγιναν δεκτές αιτήσεις θεραπείας τους για επιστροφές των μορίων της ΑΝΟΎΣΙΑΣ ειδικής εμπειρίας!!!Οι θέσεις καπαρώθηκαν!!! ..ΤΈΛΟΣ...


Ιωάννη καλημέρα δηλαδή τι μπορούμε να κανούμε μετά το έχεις ψάξει καθόλου...

maria4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 27, 2019 11:45 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό maria4 » Κυρ Οκτ 27, 2019 8:16 pm

Καλησπέρα!!! Θα ήθελα να μου απαντήσετε ,,αν γνωρίζετε, έστειλα τα δικαιολογητικά στον ασεπ, αφού κλήθηκα και ήμουν στον αλφαβητικό πίνακα και έστειλα το πτυχίο αγγλικών χωρίς μετάφραση, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Θα αποκλειστω από τη διαδικασία; ευχαριστώ

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Οκτ 28, 2019 5:19 am

maria4 έγραψε:Καλησπέρα!!! Θα ήθελα να μου απαντήσετε ,,αν γνωρίζετε, έστειλα τα δικαιολογητικά στον ασεπ, αφού κλήθηκα και ήμουν στον αλφαβητικό πίνακα και έστειλα το πτυχίο αγγλικών χωρίς μετάφραση, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Θα αποκλειστω από τη διαδικασία; ευχαριστώ

Θα απορριφθείς μόνο αν είναι απαραίτητο πρόσθετο προσόν η ξένη γλώσσα που στην 2Κ δεν ήταν. Απλά δε θα πάρεις κανένα μόριο για τα Αγγλικά θα στα αφαιρέσουν.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Οκτ 29, 2019 3:44 pm

NSSN έγραψε:
maria4 έγραψε:Καλησπέρα!!! Θα ήθελα να μου απαντήσετε ,,αν γνωρίζετε, έστειλα τα δικαιολογητικά στον ασεπ, αφού κλήθηκα και ήμουν στον αλφαβητικό πίνακα και έστειλα το πτυχίο αγγλικών χωρίς μετάφραση, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Θα αποκλειστω από τη διαδικασία; ευχαριστώ

Θα απορριφθείς μόνο αν είναι απαραίτητο πρόσθετο προσόν η ξένη γλώσσα που στην 2Κ δεν ήταν. Απλά δε θα πάρεις κανένα μόριο για τα Αγγλικά θα στα αφαιρέσουν.
το πτυχίο των αγγλικών δεν θα μετρήσει θα σου αφαιρέσουν από τα συνολικά μόρια σου πχ 30 για το lower και εάν κάποιος οταν του ζητησαν τα χαρτια του και ειναι σωστα κάτω από εσένα στα μόρια με 29 λιγότερα θα σε περάσει και εάν ήταν να διοριστείς εσύ θα διοριστεί αυτός

Doratom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2019 11:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Doratom » Παρ Νοέμ 01, 2019 10:03 am

Καλημέρα, θέλω να κάνω μία ερώτηση, ανάμεσα σε τριτεκνο με εντοπιότητα που δεν έχει τα απαραίτητα προσόντα προτεραιότητα έχει μετά ο τριτεκνος ή αυτός που έχει εντοπιότητα? Ευχαριστώ πολύ!

Tasoskou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 02, 2019 9:52 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Tasoskou » Σάβ Νοέμ 02, 2019 10:18 pm

Γεια σε ολους...
Σχετικα με την 2κ/2019 στην ειδικοτητα πληρωμα ασθενοφορου(κωδικος πτυχιου 307)ειναι απαραιτητο και υποχρεωτικο το πει μαζι με το διπλωμα γ' κατηγοριας;
Στον πινακα με τα προσθετα προσοντα δεν αναφερεται καπου αλλα στην σελιδα 248 τ φεκ λεει ως επισημανση οτι μετα ρον Σεπτεμβριο του 2014 το πει ειναι υποχρεωτικο.Γνωριζει καποιος κατι παραπανω;σας ευχαριστω.Τασος.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Τρί Νοέμ 26, 2019 7:02 pm

NSSN έγραψε:
klaountios έγραψε:προς ενημέρωση λοιπόν!Ο θεσμός των επικουρικών ξεκίνησε το 2005!ενω παράλληλα λειτουργούσε και ο θεσμός των Σ.Ο.Χ στην πράξη ήταν το ίδιο ακριβώς εργασιακό καθεστώς !!Στα χαρτιά διέφερε μόνο στο ΟΤΙ οι προσλήψεις γινόταν μέσω των νεοσύστατων τότε ΔΥΠΕ!και μόνο για να μπορούν στην ουσία να προσληφθούν εργαζόμενοι σε όλους τους νομους της κάθε υγειονομικής περιφέρειας,προς καλύτερη εξυπηρέτηση του Ε Σ Υ!Για αρκετά χρονια οι επικουρικοι προσλαμβάνονταν με τις γνωστές συμβάσεις ορισμένου χρόνου και μόλις τελείωνε φυσικα η σύμβαση τους βγαίνανε φυσιολογικά στην ανεργία!!Εγω προσωπικά λοιπόν Εχω κάνει δυο συμβάσεις σαν επικουρικος εννοείτε ΟΧΙ συνεχόμενες με μεγάλο κενό,Δυο συμβάσεις Σ.Ο.Χ με κενό φυσικα και καποια στιγμή προτίμησα τον ιδιωτικό τομέα αφού και οι Σ.Ο.Χ και οι επικουρικοι και σωστά είχαν ημερομηνία λήξης!!!Και ήρθαν λοιπόν λόγω μειωμένων προσλήψεων στη μνημονιακή εποχή,μόνιμου προσωπικού και άρχισαν οι ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ των επικουρικών αν και θα μπορούσαν να πάρουν καινούργιους από τους καταλόγους ,αν θυμαμαι καλα από το2013 -2014 .....ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ!!!!!!Αυτοι λοιπόν όλοι οι Παρατασιουχοι επικουρικοι επειδή οι παρατάσεις τους ευνόησαν διεκδίκησαν μόνιμες θέσεις με την στήριξη κατά κάποιο τρόπο της ποεδην(τους ΒΟΛΕΥΕΙ ΦΥΣΙΚΑ τους μόνιμους να έχουν δίπλα τους ακόμη και μόνιμους τους ανθρώπους που τους είχαν υποχείρια!)κι επειδή μαλλον κούρασα σας λεω λοιπόν υπάρχουν αρκετοί που έχουν επιτελέσει επικουρικοι στο παρελθον2 με 3 χρονια(οχι συνεχόμενα)οι οποίοι διεκδικούν θέση στην 2Κ χάλοντας τα σχέδια των ιδη υπηρετούντων!!!!ΑΥΤΑ.

Εγώ προσωπικά δεν αναφερόμουν στις ΣΟΧ αναφερόμουν σε αυτούς που μπήκαν την περίοδο 2013-2014 και πέρα.Άρα και οι μη παρατασιούχοι πήρατε βρβαιώσεις ειδικής εμπειρίας?


Μα πολλοί από ατούς που είχαν πάρει παρατάσεις από το 2013-2014 και μετά, είχαν ξεκινήσει πιο μπροστά. Οι επικουρικοί προυπήρχαν. Προσωπικά μαζί με άλλους ξεκίνησα το 2011 ως επικουρικός. Μέχρι το 2013 δούλευα με παρατάσεις. Λίγο πριν συμπληρώσω 24 μήνες τέλειωσε η σύμβαση και δε την ανανέωσαν για να μην αποκτήσω δικαίωμα μονιμότητας. Παρ' όλα αυτά σε άλλα νοσοκομεία έγιναν ανανεώσεις που συνεχίζοναι μέχρι σήμερα. Εγώ συνέχισα στον ιδιωτικό τομέα. Όμως γιατί να μη πάρω βεβαίωση ειδικής εμπειρίας; Και φυσικά την πήρα γιατί την δικαιούμουν όπως και όσοι συνέχισαν να τους ανανεώνουν.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Τρί Νοέμ 26, 2019 7:13 pm

melimeli έγραψε:
Panoszal έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. σίγουρα πρέπει οι βεβαιώσεις και τα λοιπά έγγραφα που θα προσκομίσουμε να έχουν εκδοθεί πριν την ημερομηνία λήξης υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων; Η προκήρυξη δεν λέει κάτι τέτοιο.


Το διάβασα κι εγώ σε κάποιο site αλλά δεν το βρίσκω σωστό να κόψουν μόρια ή υποψηφίους γι' αυτό το λόγο. Δηλαδή αν καταθέσει κάποιος βεβαίωση προϋπηρεσίας και ένσημα από το ΙΚΑ με ημερομηνία Σεπτεμβρίου, δεν αποδεικνύεται η προϋπηρεσία που είχε δηλώσει το Μάρτιο;; :roll:


Τι λέτε βρε παιδιά; Δηλαδή κι εγώ πήρα βεβαίωσση για το μεταπτυχιακό τώρα που έδωσα την πτυχιακή. Έπρεπε να το δηλώσω από το Μάιο; Δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα. Δηλώνεις ότι ισχύει μέχρι τη λήξη της προθεσμίας της αίτησης.

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό titig » Τετ Νοέμ 27, 2019 9:10 am

Mackxxgr έγραψε:
melimeli έγραψε:
Panoszal έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. σίγουρα πρέπει οι βεβαιώσεις και τα λοιπά έγγραφα που θα προσκομίσουμε να έχουν εκδοθεί πριν την ημερομηνία λήξης υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων; Η προκήρυξη δεν λέει κάτι τέτοιο.


Το διάβασα κι εγώ σε κάποιο site αλλά δεν το βρίσκω σωστό να κόψουν μόρια ή υποψηφίους γι' αυτό το λόγο. Δηλαδή αν καταθέσει κάποιος βεβαίωση προϋπηρεσίας και ένσημα από το ΙΚΑ με ημερομηνία Σεπτεμβρίου, δεν αποδεικνύεται η προϋπηρεσία που είχε δηλώσει το Μάρτιο;; :roll:


Τι λέτε βρε παιδιά; Δηλαδή κι εγώ πήρα βεβαίωσση για το μεταπτυχιακό τώρα που έδωσα την πτυχιακή. Έπρεπε να το δηλώσω από το Μάιο; Δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα. Δηλώνεις ότι ισχύει μέχρι τη λήξη της προθεσμίας της αίτησης.


Νομίζω παραπάνω αναφέρουν για προσόντα που κάποιος κατείχε κατά την υποβολή της αίτησης, όχι για προσόντα που απέκτησε μετά. Απλά η βεβαίωση που το πιστοποιεί είναι μεταγενέστερης ημερομηνίας. Όπως για παράδειγμα η προϋπηρεσία, κάποιος δηλώνει αυτήν που κατείχε μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων αλλά παίρνει βεβαίωση από το ικα πχ τον σεπτέμβριο, για να πιστοποιήσει την προϋπηρεσία του έως τον Μάρτιο

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Τετ Νοέμ 27, 2019 1:58 pm

titig έγραψε:
Mackxxgr έγραψε:
melimeli έγραψε:
Το διάβασα κι εγώ σε κάποιο site αλλά δεν το βρίσκω σωστό να κόψουν μόρια ή υποψηφίους γι' αυτό το λόγο. Δηλαδή αν καταθέσει κάποιος βεβαίωση προϋπηρεσίας και ένσημα από το ΙΚΑ με ημερομηνία Σεπτεμβρίου, δεν αποδεικνύεται η προϋπηρεσία που είχε δηλώσει το Μάρτιο;; :roll:


Τι λέτε βρε παιδιά; Δηλαδή κι εγώ πήρα βεβαίωσση για το μεταπτυχιακό τώρα που έδωσα την πτυχιακή. Έπρεπε να το δηλώσω από το Μάιο; Δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα. Δηλώνεις ότι ισχύει μέχρι τη λήξη της προθεσμίας της αίτησης.


Νομίζω παραπάνω αναφέρουν για προσόντα που κάποιος κατείχε κατά την υποβολή της αίτησης, όχι για προσόντα που απέκτησε μετά. Απλά η βεβαίωση που το πιστοποιεί είναι μεταγενέστερης ημερομηνίας. Όπως για παράδειγμα η προϋπηρεσία, κάποιος δηλώνει αυτήν που κατείχε μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων αλλά παίρνει βεβαίωση από το ικα πχ τον σεπτέμβριο, για να πιστοποιήσει την προϋπηρεσία του έως τον Μάρτιο

Οκ συγγνώμη μάλλον λάθος το κατάλαβα.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες