ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Ιαν 08, 2019 4:38 pm

sotinela έγραψε:
NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:μονο τον διορισμο με συστημενη επιστολη στο σπιτι δεν πηγανε στους επικουρικους. αξιοι της μοιρας μας οσο τα δεχομαστε.
αληθεια στους διαγωνισμους του 2015 4+5κ2015 στα νοσοκομεια γιατι δεν υπηρχε ειδικη εμπειρια επικουρικων και εγινε τωρα αυτο;

Και η 5Κ/2017 πήρε προσωπικό στα νοσοκομεία και ήταν με κανονική μοριοδότηση για όλους.Επειδή όμως με την κανονική μοριοδότηση έμειναν απ' έξω σχεδόν όλοι τους γίνεται τώρα όλο το πανηγύρι ενόψει και εκλογών.Έγινε η κακή αρχή με την 3Κ των Δήμων και η ιστορία συνεχίζεται.....

Αληθεια τα παιδια που εινια 3 χρονια με ΚΟΧ στο υπουργειο υγειας λογικα δικαιουται την ειδικη εμπειρια ε;
Υπουργειο Υγειας εχουνε εργοδοτη στο ΙΚΑ οι εργαζομενοι με τα ΚΟΧ. Εχουνε υπολογισει οι επικουρικοι οτι θα εχουνε μεσα στα ποδια τους και του ετους ΚΟΧ στην Υγεια να επικαλουνται κ αυτοι με τη σειρα τους ειδικη εμπειρια ως ΙΔΟΧ στο Υπουργειο Υγειας;;;

Δεν ξέρω τί υπολογίζουν οι επικουρικοί και δε μ' ενδιαφέρει κιόλας.Εγώ είμαι κατά όλων αυτών των πραγμάτων όπως κι εσύ, δεν ξέρω αν το αντιλήφθηκες από τα γραφόμενά μου.Σαφώς εάν περνούσαν όλα αυτά, δικαιώματα θα είχαν και οι ΚΟΧ οι οποίοι πήραν 2 παρατάσεις συνεχόμενες, 3 έτη στη σειρά σύνολο.Το θέμα είναι ότι άπαξ και ξεκινήσουν μονιμοποιήσεις συμβασιούχων όποιοι κι αν είναι αυτοί, θα καταργηθεί μέχρι και το τελευταίο δείγμα αξιοκρατίας σε αυτή τη χώρα.Το σωστό και το πρέπον είναι καθένας με τη λήξη του να φεύγει και να μπαίνουν νέοι συμβασιούχοι.Κι όταν αποφασίζεται να γίνουν διορισμοί, να γίνονται με ίση μοριοδότηση για όλους, 7 μόρια ανά μήνα για τους πάντες.

dob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dob » Τετ Ιαν 09, 2019 1:26 am

NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:
NSSN έγραψε:Και η 5Κ/2017 πήρε προσωπικό στα νοσοκομεία και ήταν με κανονική μοριοδότηση για όλους.Επειδή όμως με την κανονική μοριοδότηση έμειναν απ' έξω σχεδόν όλοι τους γίνεται τώρα όλο το πανηγύρι ενόψει και εκλογών.Έγινε η κακή αρχή με την 3Κ των Δήμων και η ιστορία συνεχίζεται.....

Αληθεια τα παιδια που εινια 3 χρονια με ΚΟΧ στο υπουργειο υγειας λογικα δικαιουται την ειδικη εμπειρια ε;
Υπουργειο Υγειας εχουνε εργοδοτη στο ΙΚΑ οι εργαζομενοι με τα ΚΟΧ. Εχουνε υπολογισει οι επικουρικοι οτι θα εχουνε μεσα στα ποδια τους και του ετους ΚΟΧ στην Υγεια να επικαλουνται κ αυτοι με τη σειρα τους ειδικη εμπειρια ως ΙΔΟΧ στο Υπουργειο Υγειας;;;

Δεν ξέρω τί υπολογίζουν οι επικουρικοί και δε μ' ενδιαφέρει κιόλας.Εγώ είμαι κατά όλων αυτών των πραγμάτων όπως κι εσύ, δεν ξέρω αν το αντιλήφθηκες από τα γραφόμενά μου.Σαφώς εάν περνούσαν όλα αυτά, δικαιώματα θα είχαν και οι ΚΟΧ οι οποίοι πήραν 2 παρατάσεις συνεχόμενες, 3 έτη στη σειρά σύνολο.Το θέμα είναι ότι άπαξ και ξεκινήσουν μονιμοποιήσεις συμβασιούχων όποιοι κι αν είναι αυτοί, θα καταργηθεί μέχρι και το τελευταίο δείγμα αξιοκρατίας σε αυτή τη χώρα.Το σωστό και το πρέπον είναι καθένας με τη λήξη του να φεύγει και να μπαίνουν νέοι συμβασιούχοι.Κι όταν αποφασίζεται να γίνουν διορισμοί, να γίνονται με ίση μοριοδότηση για όλους, 7 μόρια ανά μήνα για τους πάντες.

NSSN Συμφωνώ μαζί σου. Ήταν να μην ξεκινήσουν να κάνουν τέτοιες προκυρηξεις δεν τους σταματά κανένας. Δεν καταλάβαινουν οι επικουρικοι πώς δεν υπάρχει θεμα απόλυσης αλλά απλά και μόνο λήξη σύμβασης. Έφτιαξαν τους συνδικαλισμους τους απαιτησαν και κερδισαν σε βάρος των υπολοιπων χωρίς να τους νοιάζει.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Ιαν 09, 2019 8:56 am

dob έγραψε:
NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:

NSSN Συμφωνώ μαζί σου. Ήταν να μην ξεκινήσουν να κάνουν τέτοιες προκυρηξεις δεν τους σταματά κανένας. Δεν καταλάβαινουν οι επικουρικοι πώς δεν υπάρχει θεμα απόλυσης αλλά απλά και μόνο λήξη σύμβασης. Έφτιαξαν τους συνδικαλισμους τους απαιτησαν και κερδισαν σε βάρος των υπολοιπων χωρίς να τους νοιάζει.

Αν περάσει και αυτή η προκήρυξη, όπως και η 3Κ, θα ανοίξει ο ασκός του Αιόλου. Θα βγαίνουν όλες οι προκηρύξεις έτσι μετά. Πρέπει να το καταλάβουμε όλοι ότι ακόμη και αν κάποιον δεν τον αφορά η συγκεκριμένη προκήρυξη σίγουρα θα τον αφορά κάποια αντίστοιχη στο μέλλον. Και τότε θα είναι πολύ αργά γιατί θα υπάρχουν δεδικασμένα...

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιαν 09, 2019 10:12 am

Kάτι πρέπει να κάνουμε!

Γνωστοί μου που δουλεύουν σε 8μηνα που ανανεώνονται στα hot spot λεει οτι του είπαν οτι θα μονιμοποιηθούν όπως οι επικουρικοί ή και αυτοί της 3κ. και μιλάμε για άπειρο κόσμο.
Τους είπαν ότι θα τους δίνουν την ειδική εμπειρία.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Τετ Ιαν 09, 2019 8:14 pm

Mktacc έγραψε:Kάτι πρέπει να κάνουμε!

Γνωστοί μου που δουλεύουν σε 8μηνα που ανανεώνονται στα hot spot λεει οτι του είπαν οτι θα μονιμοποιηθούν όπως οι επικουρικοί ή και αυτοί της 3κ. και μιλάμε για άπειρο κόσμο.

Όντως κάτι πρέπει να γίνει για να μην παγιωθεί αυτή η τακτική..Ίση μοριοδοτηση για όλους, είτε εργάστηκαν με σύμβαση είτε στον ιδιωτικό τομέα.. Όλοι την ίδια δουλειά προσέφεραν. Επίσης, ανεπίσημα και με κάθε επιφύλαξη, κάπου διάβασα ότι ειδική μοριοδοτηση θα έχει και η προκήρυξη για τα ΚΕΠ, που αναμένεται και θα είναι ανάλογη της 3Κ. Οπότε θα πρέπει να γίνει κάτι άμεσα είτε μας ενδιαφέρει μια προκήρυξη είτε όχι, γιατί αν δεν μας θίγει τώρα, θα μας θίξει κάποια στιγμή στο μέλλον.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Ιαν 10, 2019 5:18 pm

Mariadra έγραψε:
Mktacc έγραψε:Kάτι πρέπει να κάνουμε!

Όντως κάτι πρέπει να γίνει για να μην παγιωθεί αυτή η τακτική..Ίση μοριοδοτηση για όλους, είτε εργάστηκαν με σύμβαση είτε στον ιδιωτικό τομέα.. Όλοι την ίδια δουλειά προσέφεραν. Επίσης, ανεπίσημα και με κάθε επιφύλαξη, κάπου διάβασα ότι ειδική μοριοδοτηση θα έχει και η προκήρυξη για τα ΚΕΠ, που αναμένεται και θα είναι ανάλογη της 3Κ. Οπότε θα πρέπει να γίνει κάτι άμεσα είτε μας ενδιαφέρει μια προκήρυξη είτε όχι, γιατί αν δεν μας θίγει τώρα, θα μας θίξει κάποια στιγμή στο μέλλον.

Δεν έχουν τελιωμό αυτές οι περιπτώσεις της ειδικής εμπειρίας

gery
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Ιαν 15, 2019 12:18 am

Νομίζω θα προχωρήσει η προκήρυξη.
Υπάρχει διάταξη στο ν/σ πο συζητείται στη Βουλή πως δε εφαρμόζονται
για τους φορείς του υπουργείου υγείας οι ποσοστώσεις για τις ειδικές κατηγορίες.

https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 918749.pdf

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Ιαν 15, 2019 10:21 am

gery έγραψε:Νομίζω θα προχωρήσει η προκήρυξη.
για τους φορείς του υπουργείου υγείας οι ποσοστώσεις για τις ειδικές κατηγορίες.

Τη παράγραφο που λέει ότι δεν θα έχει θέσεις για τρίτεκνους πολύτεκνους κτλ;

Αυτό ουσιαστικά θέλουν να κάνουν;;

Εντωμεταξύ στάνταρ θα υπάρχουν και άτομα με διδακτορικά κτλ που θα έχουν περισσότερα μόρια από τους συμβασιούχους που πολλοί από αυτούς έχουν ένα πτυχιο και μόνο τη σχετική προϋπηρεσία. για να δούμε για εκείνες τις περιπτώσεις πως θα λυσσάξουν;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Ιαν 15, 2019 2:03 pm

Mktacc έγραψε:

Εντωμεταξύ στάνταρ θα υπάρχουν και άτομα με διδακτορικά κτλ που θα έχουν περισσότερα μόρια από τους συμβασιούχους που πολλοί από αυτούς έχουν ένα πτυχιο και μόνο τη σχετική προϋπηρεσία. για να δούμε για εκείνες τις περιπτώσεις πως θα λυσσάξουν;

Οι επικουρικοί τους οποίους "φωτογραφίζει" η προκήρυξη είναι στις θέσεις αυτές 3-4 χρόνια.... Ξεπερνούν και διδακτορικά και όλα. Δεν είναι τυχαία η μοριοδότηση της και καλά ειδικής εμπειρίας, 20 μόρια ανα μήνα. Το έχουν μελετήσει πολύ καλά.

sotinela
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Ιαν 16, 2019 12:29 am

εαν δεν εχει μεσα θεσεις τριτεκνων πολυτεκνων φανταζεστε τι εχει να γινει απο την πλευρα της ΑΣΠΕ ΤΡΙΤΕΚΝΩΝ και ΑΜΕΑ.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιαν 16, 2019 9:27 am

sotinela έγραψε:εαν δεν εχει μεσα θεσεις τριτεκνων πολυτεκνων φανταζεστε τι εχει να γινει απο την πλευρα της ΑΣΠΕ ΤΡΙΤΕΚΝΩΝ και ΑΜΕΑ.

τίποτα πιο δυνατόν από την ΠΟΕΔΗΝ και όλους αυτούς που σκυλιάζουν

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιαν 16, 2019 9:30 am

melimeli έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Οι επικουρικοί τους οποίους "φωτογραφίζει" η προκήρυξη είναι στις θέσεις αυτές 3-4 χρόνια.... Ξεπερνούν και διδακτορικά και όλα. Δεν είναι τυχαία η μοριοδότηση της και καλά ειδικής εμπειρίας, 20 μόρια ανα μήνα. Το έχουν μελετήσει πολύ καλά.

Τυχαίνει μια γνωστή μου να είναι διοικητικός επικουρική σε νοσοκομείο. Έχει μόνο ένα πτυχίο με 5.5 και την προυπηρεσία επικουρική και μη.
Λέει ότι φτάνει στα 1900 μόρια. Για ΤΕ διοικητικούς ύπάρχει ουκ ολίγος κόσμος με μόρια πάνω από 1900 πχ

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Ιαν 16, 2019 11:34 am

Mktacc έγραψε:
melimeli έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Τυχαίνει μια γνωστή μου να είναι διοικητικός επικουρική σε νοσοκομείο. Έχει μόνο ένα πτυχίο με 5.5 και την προυπηρεσία επικουρική και μη.
Λέει ότι φτάνει στα 1900 μόρια. Για ΤΕ διοικητικούς ύπάρχει ουκ ολίγος κόσμος με μόρια πάνω από 1900 πχ

Μήπως, αν είναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις, δούμε ακόμα μεγαλύτερη "ειδική" μοριοδότηση όταν βγει η προκήρυξη;;; :roll:

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Ιαν 16, 2019 1:57 pm

melimeli έγραψε:
Mktacc έγραψε:
melimeli έγραψε:

Μήπως, αν είναι πολλές αυτές οι περιπτώσεις, δούμε ακόμα μεγαλύτερη "ειδική" μοριοδότηση όταν βγει η προκήρυξη;;; :roll:

Αν πάρουμε παράδειγμα την περίπτωση με ένα πτυχίο 5.5 μόνο κατηγορία Διοικητικού, αυτή χάνει τη θέση από έναν με συναφές διδακτορικό.Η ειδική εμπειρία έχει όριο 24 μήνες και οι υπόλοιποι μετράνε με 7 μόρια κανονικά.Άρα δεν καλύπτεται τέτοια διαφορά και πάλι.Συν τις ξένες γλώσσες που οπωσδήποτε θα έχει το άτομο με διδακτορικό.Αλλά κάτι άκουσα ότι θα γίνει αυτό με την ειδική μοριοδότηση και στις θέσεις χωρίς εμπειρία όπως έγινε στην 3Κ, οπότε ίσως προσβλέπουν κι εκεί....

sotinela
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Φεβ 07, 2019 2:21 pm

Σημερινές δηλώσεις του κυριου Πολάκη σχετικά με την 11κ 2018

Υπήρξε ένα μπέρδεμα λόγω άλλων νομοθετήσεων, γι΄ αυτό και σταμάτησε η προκήρυξη, συνέχισε. Ουσιαστικά, για 400 θέσεις αποκλείονταν από την διαδικασία να υποβάλλουν χαρτιά αυτοί που ήδη υπηρετούν, αυτό ήταν το πρόβλημα και «το λύσαμε … σε πολύ λίγες ημέρες, θα “βγει στον αέρα” η προκήρυξη αυτή»,

ΌΠΩς βλεπεται εμεναν αδιοριστοι 400 επικουρικοι και γι αυτο την πηρανε πισω τη προκηρυξη για να κανουνε το αναλογο μαγειρεμα ωστε να μπουνε τελικα. Τοσο απροκαλυπτα μας λενε καταμουτρα σε δημοσιο διαγωνισμο θα μπουνε αυτοι που θελουμε και ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ οι απλοι θνητοι. Και αφου θελουνε να βαλουνε συγκεκριμενους γιατι δεν την βγαζουνε με αποκλειστικο απαραιτητο προσον την εμπειρια σε νοσοκομεια και δεχονται αιτησεις απο ολους τους πολιτες για να παιρνουνε τα παραβολα ολων των πολιτων;;;

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: geo07 και 6 επισκέπτες