ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Κυρ Μαρ 10, 2019 5:48 pm

NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
melimeli έγραψε:

Γνώμη μου είναι ότι πάει να παγιωθεί μια κατάσταση με τις ειδικές εμπειρίες και είναι άδικο για τον υπόλοιπο κόσμο που ελπίζει για μια θέση στον ήλιο. Και το λέω ούσα εδώ και λίγο καιρό επικουρικό προσωπικό με την καινούργια διαδικασία.
Δε θα μπορεί κανείς στο μέλλον να μπει ως μόνιμος αν δεν έχει προ'υ'πάρξει συμβασιούχος... Για 'μένα δεν είναι σωστό άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι.


Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ

Ποιές είναι οι θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία?Νομίζω σε όλες μετράει.


Στήλη (2)

tzomatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2018 10:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό tzomatzi » Κυρ Μαρ 10, 2019 9:36 pm

NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
melimeli έγραψε:

Γνώμη μου είναι ότι πάει να παγιωθεί μια κατάσταση με τις ειδικές εμπειρίες και είναι άδικο για τον υπόλοιπο κόσμο που ελπίζει για μια θέση στον ήλιο. Και το λέω ούσα εδώ και λίγο καιρό επικουρικό προσωπικό με την καινούργια διαδικασία.
Δε θα μπορεί κανείς στο μέλλον να μπει ως μόνιμος αν δεν έχει προ'υ'πάρξει συμβασιούχος... Για 'μένα δεν είναι σωστό άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι.


Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ

Ποιές είναι οι θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία?Νομίζω σε όλες μετράει.


Μετράει σε όλες τις θέσεις...

Στη στήλη (2) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία λαμβάνεται
υπόψη και βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης.
Στη στήλη (3) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία δεν λαμβάνεται
υπόψη και δεν βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης , πλην της ειδικής εμπειρίας.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Δευ Μαρ 11, 2019 7:42 am

tzomatzi έγραψε:
NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ

Ποιές είναι οι θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία?Νομίζω σε όλες μετράει.


Μετράει σε όλες τις θέσεις...

Στη στήλη (2) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία λαμβάνεται
υπόψη και βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης.
Στη στήλη (3) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία δεν λαμβάνεται
υπόψη και δεν βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης , πλην της ειδικής εμπειρίας.


Ίσως κατανοώ λάθος,αλλά στη στήλη 2 εκτιμώ ότι αναφέρει ρητώς την απλή εμπειρία,κι όχι την ειδική.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Μαρ 11, 2019 6:06 pm

Νομίζω πρέπει να περιμένουμε να δημοσιευτεί στο φεκ η προκήρυξη.
Η ειδικη εμπειρία θα μετράει πιο σίγουρα σε θέσεις που μετράει και η απλή εμπειρία.
Δηλαδή θα μετράει δυο φορές ; !

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό titig » Τρί Μαρ 12, 2019 9:42 am

mixalis80 έγραψε:
tzomatzi έγραψε:
NSSN έγραψε:Ποιές είναι οι θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία?Νομίζω σε όλες μετράει.


Μετράει σε όλες τις θέσεις...

Στη στήλη (2) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία λαμβάνεται
υπόψη και βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης.
Στη στήλη (3) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η εμπειρία δεν λαμβάνεται
υπόψη και δεν βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης , πλην της ειδικής εμπειρίας.


Ίσως κατανοώ λάθος,αλλά στη στήλη 2 εκτιμώ ότι αναφέρει ρητώς την απλή εμπειρία,κι όχι την ειδική.


Συμφωνώ με tzomatzi...δυστυχώς...στήλη 2, η εμπειρία λαμβάνεται υπόψη....είτε απλή είτε ειδική.
Στήλη 3, η εμπειρία δεν λαμβάνεται υπόψη πλην της ειδικής εμπειρίας!
Μάλλον είχε δίκιο άτομο που εργάζεται σε Νοσοκομείο της πόλης μου όταν μου το είχε πει πριν καν βγει η προκήρυξη ότι οι 2 θέσεις που προβλέπονται για το συγκεκριμένο Νοσοκομείο είναι για 2 άτομα που εργάζονται ήδη.
Ειδικές κατηγορίες δεν προβλέπονται?

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Τρί Μαρ 12, 2019 10:22 am

gery έγραψε:Νομίζω πρέπει να περιμένουμε να δημοσιευτεί στο φεκ η προκήρυξη.
Η ειδικη εμπειρία θα μετράει πιο σίγουρα σε θέσεις που μετράει και η απλή εμπειρία.
Δηλαδή θα μετράει δυο φορές ; !


Aν καταλαβαίνω σωστα:

Η ειδ.εμπειρια θα μετραει σιγουρα αρκετα περισσ/ρο. Αλλα θα αφορά ένα μέρος των θεσεων.Ενώ η γενική εμπειρία το υπόλοιπο των θέσεων. Οχι διπλή.
Πχ 6 θεσεις, στην στηλ (2) θα μετραει η γεν.εμπειρία, αλλα στις θεσεις της στήλης (3) μόνο η ειδικη θα προσμετράται.

Ας βγει βεβαια η προκ/ξη και βλέπουμε :)


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες