ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Πέμ Φεβ 07, 2019 6:22 pm

sotinela έγραψε:Σημερινές δηλώσεις του κυριου Πολάκη σχετικά με την 11κ 2018

Υπήρξε ένα μπέρδεμα λόγω άλλων νομοθετήσεων, γι΄ αυτό και σταμάτησε η προκήρυξη, συνέχισε. Ουσιαστικά, για 400 θέσεις αποκλείονταν από την διαδικασία να υποβάλλουν χαρτιά αυτοί που ήδη υπηρετούν, αυτό ήταν το πρόβλημα και «το λύσαμε … σε πολύ λίγες ημέρες, θα “βγει στον αέρα” η προκήρυξη αυτή»,

ΌΠΩς βλεπεται εμεναν αδιοριστοι 400 επικουρικοι και γι αυτο την πηρανε πισω τη προκηρυξη για να κανουνε το αναλογο μαγειρεμα ωστε να μπουνε τελικα. Τοσο απροκαλυπτα μας λενε καταμουτρα σε δημοσιο διαγωνισμο θα μπουνε αυτοι που θελουμε και ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ οι απλοι θνητοι. Και αφου θελουνε να βαλουνε συγκεκριμενους γιατι δεν την βγαζουνε με αποκλειστικο απαραιτητο προσον την εμπειρια σε νοσοκομεια και δεχονται αιτησεις απο ολους τους πολιτες για να παιρνουνε τα παραβολα ολων των πολιτων;;;


Μάλιστα, να βολευτουν οι επικουρικοί και μόνο... Ευκαιρία λοιπόν είναι μόλις εκδοθεί το ΦΕΚ της προκήρυξης να συγκεντρωθουμε και να προσπαθήσουμε να την προσβάλλουμε νομικά.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Φεβ 07, 2019 8:48 pm

Mariadra έγραψε:
sotinela έγραψε:Σημερινές δηλώσεις του κυριου Πολάκη σχετικά με την 11κ 2018

Υπήρξε ένα μπέρδεμα λόγω άλλων νομοθετήσεων, γι΄ αυτό και σταμάτησε η προκήρυξη, συνέχισε. Ουσιαστικά, για 400 θέσεις αποκλείονταν από την διαδικασία να υποβάλλουν χαρτιά αυτοί που ήδη υπηρετούν, αυτό ήταν το πρόβλημα και «το λύσαμε … σε πολύ λίγες ημέρες, θα “βγει στον αέρα” η προκήρυξη αυτή»,

ΌΠΩς βλεπεται εμεναν αδιοριστοι 400 επικουρικοι και γι αυτο την πηρανε πισω τη προκηρυξη για να κανουνε το αναλογο μαγειρεμα ωστε να μπουνε τελικα. Τοσο απροκαλυπτα μας λενε καταμουτρα σε δημοσιο διαγωνισμο θα μπουνε αυτοι που θελουμε και ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ οι απλοι θνητοι. Και αφου θελουνε να βαλουνε συγκεκριμενους γιατι δεν την βγαζουνε με αποκλειστικο απαραιτητο προσον την εμπειρια σε νοσοκομεια και δεχονται αιτησεις απο ολους τους πολιτες για να παιρνουνε τα παραβολα ολων των πολιτων;;;


Μάλιστα, να βολευτουν οι επικουρικοί και μόνο... Ευκαιρία λοιπόν είναι μόλις εκδοθεί το ΦΕΚ της προκήρυξης να συγκεντρωθουμε και να προσπαθήσουμε να την προσβάλλουμε νομικά.



Λες και έχουν προϋπηρεσία στη ΝΑΣΑ και πρέπει να μοριοδοτηθουν τόσο έξτρα!!

katia123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 03, 2019 12:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό katia123 » Κυρ Μαρ 03, 2019 7:05 pm

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή πρώτη φορά θα κάνω τα χαρτιά μου σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ ήθελα να ρωτήσω εάν έχω ελπίδες σε θέση φαρμακοποιού με 1550 μόρια.(Τόσα μού βγάζει το σύστημα υπολογισμού μορίων).Ευχαριστώ πολύ.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Τετ Μαρ 06, 2019 12:31 pm

Καλημέρα,

Σύμφωνα με δημοσιεύματα η προκήρυξη αναμένεται. Α εκδοθεί μέχρι τις 12 Μαρτίου και στη συνέχεια να ξεκινήσουν οι αιτήσεις..

Η ειδική μοριοδοτηση θα ισχύσει για το σύνολο των θέσεων τελικά και θα δίνει 20 μόρια ανά μήνα για σύνολο 48 μηνών.

Έχω ξαναγράψει στο forum και έχω προτείνει να κινηθούμε νομικά με την έκδοση της προκήρυξης για το θέμα της ειδικής μοριοδοτησης..

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Μαρ 06, 2019 3:42 pm

Εγώ θα συμφωνήσω.
Αν έχεις υπόψιν σου κάποιον αξιόπιστο δικηγόρο που έχει ξανασχοληθεί με θέματα ΑΣΕΠ, ενημέρωσε μας.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Πέμ Μαρ 07, 2019 7:45 am

melimeli έγραψε:Εγώ θα συμφωνήσω.
Αν έχεις υπόψιν σου κάποιον αξιόπιστο δικηγόρο που έχει ξανασχοληθεί με θέματα ΑΣΕΠ, ενημέρωσε μας.


Είμαι από επαρχία και εδώ οι επιλογές είναι ελάχιστα, ίσως και η μοναδική που έχουμε.. Κάποιος είχε πει στο forum εδω, έτσι τουλάχιστον θυμάμαι, ότι έχει έρθει σε επαφή με δικηγόρο από Αθήνα που έχει γνώσεις πάνω σε αυτά τα θέματα.. Βέβαια, θα πρέπει να μαζευτούμε πολλά άτομα για να καταφέρουμε κάτι.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 pm

Βγήκε το ΦΕΚ της περίφημης προκήρυξης.. Η προκήρυξη πλέον έχει αριθμό 2Κ/2019. Πιο φωτογραφική δεν γινόταν να είναι...

Παντού προβλέπει εμπειρία και δεν υπάρχουν θέσεις ειδικών κατηγοριών.. Νομίζω ότι υπάρχει ένα καλό νομικό έρεισμα για να κινηθούμε.. Πρέπει με κάποιο τρόπο να μαζευτούμε και να κάνουμε κάτι άμεσα.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Παρ Μαρ 08, 2019 8:23 pm

Mariadra έγραψε:Βγήκε το ΦΕΚ της περίφημης προκήρυξης.. Η προκήρυξη πλέον έχει αριθμό 2Κ/2019. Πιο φωτογραφική δεν γινόταν να είναι...

Παντού προβλέπει εμπειρία και δεν υπάρχουν θέσεις ειδικών κατηγοριών.. Νομίζω ότι υπάρχει ένα καλό νομικό έρεισμα για να κινηθούμε.. Πρέπει με κάποιο τρόπο να μαζευτούμε και να κάνουμε κάτι άμεσα.


Προβλέπεται να μην δίνουν θέσεις σε ειδικές κατηγορίες;

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Μαρ 08, 2019 9:43 pm

mixalis80 έγραψε:
Mariadra έγραψε:Βγήκε το ΦΕΚ της περίφημης προκήρυξης.. Η προκήρυξη πλέον έχει αριθμό 2Κ/2019. Πιο φωτογραφική δεν γινόταν να είναι...

Παντού προβλέπει εμπειρία και δεν υπάρχουν θέσεις ειδικών κατηγοριών.. Νομίζω ότι υπάρχει ένα καλό νομικό έρεισμα για να κινηθούμε.. Πρέπει με κάποιο τρόπο να μαζευτούμε και να κάνουμε κάτι άμεσα.


Προβλέπεται να μην δίνουν θέσεις σε ειδικές κατηγορίες;


Ναι, άλλαξε ο νόμος ειδικά γι΄αυτό το λόγο.
Κοίταξε στην προηγούμενη σελιδα της 11Κ/2018 εδώ.

Groin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 10:00 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Groin » Παρ Μαρ 08, 2019 11:58 pm

Και γιατί δεν κάνατε προσφυγές τόσα χρόνια σε άλλες τελείως φωτογραφικές προκηρύξεις, όπως ΕΡΤ κλπ? Ή τώρα στο ΕΑΠ? Ή που στις θέσεις των λογιστών μπαίνουν κ αλλά πτυχία κι όχι μόνο της Λογιστικής? Επειδή το ένα λάθος σας βολεύει και το άλλο όχι? Ο,τι μας συμφέρει δηλ? Να κάνουν προσφυγή κ οι ΤΕ Λογιστικής πχ για να μπαίνουν πληροφορικαριων με τόσα εργαστήρια Η/Υ που έχουν κάνει! Δύο παραδείγματα έφερα να δείτε ότι είστε δίκαιοι μόνο εκεί που σας συμφέρει. Επίσης για την ειδική εμπειρία, ο,τι θέλει βάζει ο κάθε φορέας! Δε θα πει ο καθένας με τι κριτήρια προσωπικό θα πάρει.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Σάβ Μαρ 09, 2019 10:41 am

Groin έγραψε:Και γιατί δεν κάνατε προσφυγές τόσα χρόνια σε άλλες τελείως φωτογραφικές προκηρύξεις, όπως ΕΡΤ κλπ? Ή τώρα στο ΕΑΠ? Ή που στις θέσεις των λογιστών μπαίνουν κ αλλά πτυχία κι όχι μόνο της Λογιστικής? Επειδή το ένα λάθος σας βολεύει και το άλλο όχι? Ο,τι μας συμφέρει δηλ? Να κάνουν προσφυγή κ οι ΤΕ Λογιστικής πχ για να μπαίνουν πληροφορικαριων με τόσα εργαστήρια Η/Υ που έχουν κάνει! Δύο παραδείγματα έφερα να δείτε ότι είστε δίκαιοι μόνο εκεί που σας συμφέρει. Επίσης για την ειδική εμπειρία, ο,τι θέλει βάζει ο κάθε φορέας! Δε θα πει ο καθένας με τι κριτήρια προσωπικό θα πάρει.


Το ζήτημα που προκύπτει είναι ότι ουσιαστικά καταργείται ο ΑΣΕΠ με την προσθήκη της ειδικής εμπειρίας.Ας τους μονιμοποιησουν κατευθείαν.προς τι αυτο το θέατρο; εννοείται ότι είμαι υπέρ της νομιμοποίησης κ επικουρικών κ αναπληρωτών κ όλων των ΣΟΧ καθώς πρόκειται για ομηρία κ ψηφοθηρια.Απ την άλλη,μην εμπαιζει το Υπουργείο ότι τάχα μου βγάζει ΑΣΕΠ,κρίμα για τον κόσμο που ελπίζει.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό melimeli » Σάβ Μαρ 09, 2019 6:57 pm

Groin έγραψε:Και γιατί δεν κάνατε προσφυγές τόσα χρόνια σε άλλες τελείως φωτογραφικές προκηρύξεις, όπως ΕΡΤ κλπ? Ή τώρα στο ΕΑΠ? Ή που στις θέσεις των λογιστών μπαίνουν κ αλλά πτυχία κι όχι μόνο της Λογιστικής? Επειδή το ένα λάθος σας βολεύει και το άλλο όχι? Ο,τι μας συμφέρει δηλ? Να κάνουν προσφυγή κ οι ΤΕ Λογιστικής πχ για να μπαίνουν πληροφορικαριων με τόσα εργαστήρια Η/Υ που έχουν κάνει! Δύο παραδείγματα έφερα να δείτε ότι είστε δίκαιοι μόνο εκεί που σας συμφέρει. Επίσης για την ειδική εμπειρία, ο,τι θέλει βάζει ο κάθε φορέας! Δε θα πει ο καθένας με τι κριτήρια προσωπικό θα πάρει.



Γνώμη μου είναι ότι πάει να παγιωθεί μια κατάσταση με τις ειδικές εμπειρίες και είναι άδικο για τον υπόλοιπο κόσμο που ελπίζει για μια θέση στον ήλιο. Και το λέω ούσα εδώ και λίγο καιρό επικουρικό προσωπικό με την καινούργια διαδικασία.
Δε θα μπορεί κανείς στο μέλλον να μπει ως μόνιμος αν δεν έχει προ'υ'πάρξει συμβασιούχος... Για 'μένα δεν είναι σωστό άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Κυρ Μαρ 10, 2019 10:43 am

melimeli έγραψε:
Groin έγραψε:Και γιατί δεν κάνατε προσφυγές τόσα χρόνια σε άλλες τελείως φωτογραφικές προκηρύξεις, όπως ΕΡΤ κλπ? Ή τώρα στο ΕΑΠ? Ή που στις θέσεις των λογιστών μπαίνουν κ αλλά πτυχία κι όχι μόνο της Λογιστικής? Επειδή το ένα λάθος σας βολεύει και το άλλο όχι? Ο,τι μας συμφέρει δηλ? Να κάνουν προσφυγή κ οι ΤΕ Λογιστικής πχ για να μπαίνουν πληροφορικαριων με τόσα εργαστήρια Η/Υ που έχουν κάνει! Δύο παραδείγματα έφερα να δείτε ότι είστε δίκαιοι μόνο εκεί που σας συμφέρει. Επίσης για την ειδική εμπειρία, ο,τι θέλει βάζει ο κάθε φορέας! Δε θα πει ο καθένας με τι κριτήρια προσωπικό θα πάρει.



Γνώμη μου είναι ότι πάει να παγιωθεί μια κατάσταση με τις ειδικές εμπειρίες και είναι άδικο για τον υπόλοιπο κόσμο που ελπίζει για μια θέση στον ήλιο. Και το λέω ούσα εδώ και λίγο καιρό επικουρικό προσωπικό με την καινούργια διαδικασία.
Δε θα μπορεί κανείς στο μέλλον να μπει ως μόνιμος αν δεν έχει προ'υ'πάρξει συμβασιούχος... Για 'μένα δεν είναι σωστό άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι.


Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:59 pm

Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ[/quote]


Να ρωτήσω, στο αρχείο του ασεπ δε φαίνεται κάπου η ειδική εμπειρία που απαιτείται.
Που ακριβώς βλέπεττ πως χρειάζεται ειδική εμπειρία ;
Υπάρχει κάποιο λινκ ;
Ευχαριστώ

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Μαρ 10, 2019 4:06 pm

mixalis80 έγραψε:
melimeli έγραψε:
Groin έγραψε:Και γιατί δεν κάνατε προσφυγές τόσα χρόνια σε άλλες τελείως φωτογραφικές προκηρύξεις, όπως ΕΡΤ κλπ? Ή τώρα στο ΕΑΠ? Ή που στις θέσεις των λογιστών μπαίνουν κ αλλά πτυχία κι όχι μόνο της Λογιστικής? Επειδή το ένα λάθος σας βολεύει και το άλλο όχι? Ο,τι μας συμφέρει δηλ? Να κάνουν προσφυγή κ οι ΤΕ Λογιστικής πχ για να μπαίνουν πληροφορικαριων με τόσα εργαστήρια Η/Υ που έχουν κάνει! Δύο παραδείγματα έφερα να δείτε ότι είστε δίκαιοι μόνο εκεί που σας συμφέρει. Επίσης για την ειδική εμπειρία, ο,τι θέλει βάζει ο κάθε φορέας! Δε θα πει ο καθένας με τι κριτήρια προσωπικό θα πάρει.



Γνώμη μου είναι ότι πάει να παγιωθεί μια κατάσταση με τις ειδικές εμπειρίες και είναι άδικο για τον υπόλοιπο κόσμο που ελπίζει για μια θέση στον ήλιο. Και το λέω ούσα εδώ και λίγο καιρό επικουρικό προσωπικό με την καινούργια διαδικασία.
Δε θα μπορεί κανείς στο μέλλον να μπει ως μόνιμος αν δεν έχει προ'υ'πάρξει συμβασιούχος... Για 'μένα δεν είναι σωστό άσχετα με το αν με συμφέρει ή όχι.


Πάντως υπάρχουν κ θέσεις δίχως ειδικη εμπειρία στον εν λόγω διαγωνισμό.Αλλα όντως είναι εμπαιγμός.Μονη λύση η μονιμοποίηση και η κατάργηση των σοχ

Ποιές είναι οι θέσεις χωρίς ειδική εμπειρία?Νομίζω σε όλες μετράει.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: harrissam και 7 επισκέπτες