ΑΜΕΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

ΑΜΕΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό nik77 » Κυρ Οκτ 21, 2018 7:05 pm

Κατέθεσα στον Φορέα διορισμού μου την γνωμάτευση ΚΕΠΑ (αφου το ζητούσαν τα δικαιολογητικά διορισμού) στην οποία αναφέρεται η πάθηση (αιματολογική) 50% και ψυχιατρική (αγχος)20% συνολικό ποσοστο 60% και τις γνωματεύσεις παθολόγου ψυχιάτρου στις οποίες αναγράφεται οτι ειμαι ψυχικά και κλινικά υγιής . Η υπάλληλος είπε ότι υπάρχει μια μικρή αντίθεση (στην γνωμάτευση κεπα υπάρχει πάθηση ενώ στην γνωματευση γιατρου λέει ότι είμαι υγιής) της εξήγησα ότι είμαι κλινικά υγιής αφού παίρνω αγωγή και είμαι καλά στην υγεία μου και ότι η θέση είναι ΑΜΕΑ . Μπορεί να έχω πρόβλημα διορισμού ? Σας παρακαλώ πείτε μια γνωμη αν γνωρίζεται.

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΑΜΕΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Δευ Οκτ 22, 2018 2:02 pm

Οι γνωματεύσεις πιστοποιούν οτι εισαι επαρκώς υγιής για την εκτελεση των καθηκόντων σου χωρίς αυτο να σημαίνει οτι δεν εχεις τα θεματα υγειας που προανεφερες...Μην ανησυχείς λοιπόν!!

Vagan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 26, 2019 8:54 am

Re: ΑΜΕΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό Vagan » Δευ Σεπ 30, 2019 11:18 am

Καλημέρα! Έχω διοριστεί ως ΙΔΑΧ ΑΜΕΑ και θα ήθελα να συμμετάσχω και σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ για μόνιμο προσωπικό. Έχω ακούσει ότι ως ΙΔΑΧ μπορώ να υποβάλλω αίτηση όποτε θέλω και χωρίς να παραιτηθώ πριν. Όμως το ερώτημά μου είναι το εξής: Μπορώ να ξαναχρησιμοποιήσω την ιδιότητα ΑΜΕΑ, δεδομένου ότι έχω ήδη διοριστεί κάνοντας χρήση αυτής;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες