Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kristabella
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Οκτ 30, 2020 5:48 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:Εν τω μεταξύ ήδη θα ξεκινήσουν οι πρώτες αναπληρώσεις για την εν λόγω προκήρυξη βλ. https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... 6-5%CE%919

Και παρ' όλα αυτά, κάποιοι που ήμασταν στους αρχικούς πίνακες διοριστέων δεν έχουμε διοριστεί ακόμη μετά από τόσους μήνες.

kristabella αυτό δεν είναι πρωτόγνωρο. Τον Σεπτέμβρη είδα πως βγήκε ο διορισμός κάποιου ΤΕ, που είχε
βγει στους διοριστέους το Φεβρουάριο. Γιατί τότε βεβαίωσε η οικονομική υπηρεσία του δήμου την ύπαρξη πιστώσεων !
Επίσης άλλη καθυστέρηση μπορεί να προκύψει από την περιφέρεια, που εγκρίνει την πρόσληψη.
Βέβαια , νομίζω πως αν κάποιος είναι ντόπιος και μένει κοντά στο δημαρχείο η πρόσληψη ολοκληρώνεται πιο γρήγορα...

Το θέμα είναι πως παρακάμπτεται ο νόμος που προβλέπει διορισμό εντός 3 μηνών από τη δημοσίευση της απόφασης κατανομής. Σημειωτέον ότι από το ΥΠΕΣ είχε εκδοθεί σχετική εγκύκλιος που κοινοποιήθηκε στους φορείς διορισμούς της 10Κ/2018 και επισήμανε αυτήν ακριβώς την υποχρέωση. Αλλά φυσικά, στην Ελλάδα ζούμε, κάνουμε το διορισμό κανά χρόνο μετά και για ξεκάρφωμα λέμε ότι ο τάδε διορίζεται με την τάδε απόφαση του Δημάρχου, η οποία και θα φέρει εμπρόθεσμη ημερομηνία βεβαίως βεβαίως. Νιώθω ότι η αβεβαιότητα δεν τερματίζεται ποτέ...

kristabella
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Οκτ 30, 2020 5:54 pm

Heyho έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ

Δεν το γνωρίζω, αλλά θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη διαύγεια ή γιατί όχι να καλέσεις και στο Δήμο Μεγανησίου. Αν και εικάζω ότι θα έχει αποδεχθεί ο/η διοριστέος-α μιας και οι θέσεις τακτικού προσωπικού του κλάδου ΠΕ Νομικής που προκηρύσσονται μέσω ΑΣΕΠ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Συνήθως προκηρύσσονται θέσεις ειδικού επιστημονικού προσωπικού για τον συγκεκριμένο κλάδο που προϋποθέτουν από άποψη προσόντων της Παναγιάς τα μάτια...

gery
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Νοέμ 10, 2020 7:23 pm

kristabella έγραψε:
Heyho έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ

Δεν το γνωρίζω, αλλά θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη διαύγεια ή γιατί όχι να καλέσεις και στο Δήμο Μεγανησίου. Αν και εικάζω ότι θα έχει αποδεχθεί ο/η διοριστέος-α μιας και οι θέσεις τακτικού προσωπικού του κλάδου ΠΕ Νομικής που προκηρύσσονται μέσω ΑΣΕΠ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Συνήθως προκηρύσσονται θέσεις ειδικού επιστημονικού προσωπικού για τον συγκεκριμένο κλάδο που προϋποθέτουν από άποψη προσόντων της Παναγιάς τα μάτια...

βγήκαν σήμερα 10/11/20 στη διαύγεια αρκετες αναπληρωσεις και μεταξυ αυτων και για το Μεγανήσι Λευκάδος ...

kristabella
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Νοέμ 11, 2020 1:06 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:

βγήκαν σήμερα 10/11/20 στη διαύγεια αρκετες αναπληρωσεις και μεταξυ αυτων και για το Μεγανήσι Λευκάδος ...

Μπράβο Gery, πάντα ενημερωμένος! Ναι, απ' ό,τι είδα στο Μεγανήσι έχει κληθεί το 2ο στην κατάταξη άτομο και γενικότερα οι αναπληρώσεις είναι κάμποσες για την 10Κ.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες