Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Απρ 15, 2021 1:56 am

kristabella έγραψε:
Ωστόσο, αν ως νεοδιόριστος από τα 800 τα 600 αναγκάζεσαι να τα δώσεις π.χ. για ενοίκιο, τότε τίθεται σοβαρό ζήτημα επιβίωσης.


Το θέμα του ενοικίου δεν το έχω αντιμετωπίσει, ιδίως για επαρχία. Βέβαια δεν είναι όλα τα νησιά Μύκονος...
Αλλά γνωρίζω π.χ. στην Άνδρο νοίκιασε συγγενής μου σπίτι με ενοίκιο γύρω στα 250 ευρώ, πριν 2-3 χρόνια.
Επίσης , φυσικά και στην ηπειρωτική Ελλάδα υπάρχουν ακριβά ενοίκια. Νομίζω πως αν το ψάξεις θα βρεις.
Για το νησί όμως το πιο βασικό πρόβλημα νομίζω είναι η μετακίνηση. Αν δεν υπάρχει αεροδρόμιο και υπάρχει θύελλα είσαι αποκομμένος.

Εξάλλου , μου έχουν πει , πως σε πολλά σχετικά μικρά νησιά το χειμώνα έχει λίγο κόσμο. Εμένα δε θα με πείραζε,
αλλά για πολλούς είναι αποτρεπτικό...Τέλος το κόστος ζωής... που αν έχεις σχετικά χαμηλό μισθό μετράει...
π.χ. μπορεί να είναι δύσκολο να βρεις φτηνά πράγματα, υπηρεσίες...αν είσαι κοντά σε μια μεγαλύτερη πόλη πετάγεσαι
που και που και ψωνίζεις...

Να ρωτήσω όμως κάτι : εκεί κοντά που μένεις δεν προέκυψε κάτι ;; Αν μένεις σε δικό σου σπίτι, μπορείς βέβαια να
το νοικιάσεις...αλλά θα έχεις συνέταιρο στο νοίκι την εφορία. Ακόμα και με το ΚΤΕΛ να πήγαινες 1/2-1 ώρα την ημέρα
ίσως να ήταν καλύτερα...Και εδώ στην Αθήνα κάποιοι ξοδεύουν ακόμη και 2-3 ώρες την ημέρα σε μετακίνηση...θα
μπορούσες να το ψάξεις μεσω αμοιβαίας μετάθεσης στο ΣΕΠΕ...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Απρ 15, 2021 9:16 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Ωστόσο, αν ως νεοδιόριστος από τα 800 τα 600 αναγκάζεσαι να τα δώσεις π.χ. για ενοίκιο, τότε τίθεται σοβαρό ζήτημα επιβίωσης.


Το θέμα του ενοικίου δεν το έχω αντιμετωπίσει, ιδίως για επαρχία. Βέβαια δεν είναι όλα τα νησιά Μύκονος...
Αλλά γνωρίζω π.χ. στην Άνδρο νοίκιασε συγγενής μου σπίτι με ενοίκιο γύρω στα 250 ευρώ, πριν 2-3 χρόνια.
Επίσης , φυσικά και στην ηπειρωτική Ελλάδα υπάρχουν ακριβά ενοίκια. Νομίζω πως αν το ψάξεις θα βρεις.
Για το νησί όμως το πιο βασικό πρόβλημα νομίζω είναι η μετακίνηση. Αν δεν υπάρχει αεροδρόμιο και υπάρχει θύελλα είσαι αποκομμένος.

Εξάλλου , μου έχουν πει , πως σε πολλά σχετικά μικρά νησιά το χειμώνα έχει λίγο κόσμο. Εμένα δε θα με πείραζε,
αλλά για πολλούς είναι αποτρεπτικό...Τέλος το κόστος ζωής... που αν έχεις σχετικά χαμηλό μισθό μετράει...
π.χ. μπορεί να είναι δύσκολο να βρεις φτηνά πράγματα, υπηρεσίες...αν είσαι κοντά σε μια μεγαλύτερη πόλη πετάγεσαι
που και που και ψωνίζεις...

Να ρωτήσω όμως κάτι : εκεί κοντά που μένεις δεν προέκυψε κάτι ;; Αν μένεις σε δικό σου σπίτι, μπορείς βέβαια να
το νοικιάσεις...αλλά θα έχεις συνέταιρο στο νοίκι την εφορία. Ακόμα και με το ΚΤΕΛ να πήγαινες 1/2-1 ώρα την ημέρα
ίσως να ήταν καλύτερα...Και εδώ στην Αθήνα κάποιοι ξοδεύουν ακόμη και 2-3 ώρες την ημέρα σε μετακίνηση...θα
μπορούσες να το ψάξεις μεσω αμοιβαίας μετάθεσης στο ΣΕΠΕ...


Επίσης σημαντικό στο νησί είναι και το θέμα της ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης. Δυστυχώς δεν μπορούν να αντιμετωπιστούν όλα τα περιστατικά, οπότε εάν συμβεί κάτι επείγον περιμένεις το σούπερ πούμα να σε μαζέψει... Από την άλλη η ποιότητα ζωής δεν συγκρίνεται. Προσωπικά θα μου άρεσε να ζήσω την εμπειρία μόνιμης διαμονής στο νησί, αλλά εκεί που διορίστηκα σπίτι με 250 € δεν βρίσκεις. Από τη μέχρι τώρα έρευνα διαπιστώνω ότι με το ζόρι βρίσκεις με 500€-600€ κι αυτό αν σου το νοικιάσουν για όλο το χρόνο γιατί το καλοκαίρι προτιμούν να το κάνουν αιρβνβ. Πάντως η αναζήτηση συνεχίζεται...
Από την άλλη στην πόλη διορισμού μου στο ΣΕΠΕ η ζωή πληροφορούμαι είναι αρκετά φθηνή, το ίδιο και τα ενοίκια.

Επίσης κάπου πήρε το μάτι μου ότι ψηφίστηκε τροπολογία βάσει της οποίας δεν μπορείς να φύγεις από μικρό δήμο και δη νησιωτικό εάν η πληρότητα στην συγκεκριμένη θέση μετά την αποχώρησή σου είναι κάτω από 80%. Πριν το ποσοστό ήταν 65%. Κοινώς αν δεν την παλέψεις στο νησί θα δυσκολευτείς πολύ να φύγεις.

Όχι δεν υπήρχε θέση κοντά σε μένα που μπορούσα να τη διεκδικήσω με αξιώσεις. Επίσης για μένα είναι όνειρο να πηγαίνω στη δουλειά με τα πόδια ή με το ποδήλατο.

Και για αμοιβαία μετάθεση διετία δεν πρέπει να περάσει πρώτα;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Απρ 15, 2021 3:02 pm

kristabella έγραψε:
georgei έγραψε:Kαλημέρα σας,
άργησα .. αλλά τα κατάφερα να ανακαλύψω αυτό το πολύ χρήσιμο forum.
Εχω κάνει αίτηση για ειδική θέση (Πολυτεκνεία), στην οποία βέβαια παραιτήθηκαν και οι 3 πολύτεκνοι που είχαν βγει στα οριστικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο τρόπο ώστε να επιβεβαιώσω πριν την χρονοβόρα διαδικασία αναπλήρωσης του ΑΣΕΠ έαν είμαι ο επόμενος .
Σας ευχαριστώ.


Εγώ προσωπικά θα έβλεπα σε αποτελέσματα προκηρύξεων που προηγήθηκαν αν τυχόν ήταν διοριστέοι αυτοί που προηγούνται εμού στην κατάταξη στην προκήρυξη που με ενδιαφέρει. Π.χ. σε μια προκήρυξη ήμουν 4η και η θέση ήταν μία. Με βάση τα ονόματα αυτών που προηγούνταν έκανα μία αναζήτηση και είδα ότι είχαν ήδη διοριστεί με προηγούμενες προκηρύξεις. Τώρα εάν είσαι και λίγο Σέρλοκ Χολμς τους ψάχνεις και στο fb και βλέπεις αν διορίστηκαν στην πόλη διαμονής τους, οπότε δύσκολα θα παραιτηθούν για να αναλάβουν θέση σε άλλη πόλη. Ή επίσης μπορείς να τους στείλεις και μνμ να τους ρωτήσεις. Προσωπικά με έχουν πάρει και τηλέφωνο (όχι ότι έπραξαν σωστά αυτοί που τους το έδωσαν βέβαια, γιατί τα προσωπικά δεδομένα πήγαν περίπατο) να μάθουν αν θα αποδεχθώ ή όχι διορισμό και δεν είχα κανένα πρόβλημα να απαντήσω, καθώς νομίζω όλοι όσοι συμμετέχουμε σε προκηρύξεις ΑΣΕΠ συμμεριζόμαστε το άγχος του άλλου.



Kristabella, εχω φάει άπειρες ώρες να κάνω τα ψαξίματα που αναφέρεις!
Υπήρχαν κάποιοι που με χαρά απαντούσαν και άλλοι που όχι δεν έλεγαν τύπου δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά έλεγαν ψέμματα.

Είχε διοριστεί ένας σε θέση που με ενδιέφερε και έλεγε δεν ήξερε τι θα κάνει ενώ είχα πάρει στο γραφείο προσωπικού του φορέα και είχα ρωτήσει.
Δηλαδή εμένα πάντα μου απάντησαν σε γραφείο προσωπικού παρά ό ίδιος

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Απρ 15, 2021 8:53 pm

Mktacc έγραψε:
kristabella έγραψε:
georgei έγραψε:Kαλημέρα σας,
άργησα .. αλλά τα κατάφερα να ανακαλύψω αυτό το πολύ χρήσιμο forum.
Εχω κάνει αίτηση για ειδική θέση (Πολυτεκνεία), στην οποία βέβαια παραιτήθηκαν και οι 3 πολύτεκνοι που είχαν βγει στα οριστικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο τρόπο ώστε να επιβεβαιώσω πριν την χρονοβόρα διαδικασία αναπλήρωσης του ΑΣΕΠ έαν είμαι ο επόμενος .
Σας ευχαριστώ.


Εγώ προσωπικά θα έβλεπα σε αποτελέσματα προκηρύξεων που προηγήθηκαν αν τυχόν ήταν διοριστέοι αυτοί που προηγούνται εμού στην κατάταξη στην προκήρυξη που με ενδιαφέρει. Π.χ. σε μια προκήρυξη ήμουν 4η και η θέση ήταν μία. Με βάση τα ονόματα αυτών που προηγούνταν έκανα μία αναζήτηση και είδα ότι είχαν ήδη διοριστεί με προηγούμενες προκηρύξεις. Τώρα εάν είσαι και λίγο Σέρλοκ Χολμς τους ψάχνεις και στο fb και βλέπεις αν διορίστηκαν στην πόλη διαμονής τους, οπότε δύσκολα θα παραιτηθούν για να αναλάβουν θέση σε άλλη πόλη. Ή επίσης μπορείς να τους στείλεις και μνμ να τους ρωτήσεις. Προσωπικά με έχουν πάρει και τηλέφωνο (όχι ότι έπραξαν σωστά αυτοί που τους το έδωσαν βέβαια, γιατί τα προσωπικά δεδομένα πήγαν περίπατο) να μάθουν αν θα αποδεχθώ ή όχι διορισμό και δεν είχα κανένα πρόβλημα να απαντήσω, καθώς νομίζω όλοι όσοι συμμετέχουμε σε προκηρύξεις ΑΣΕΠ συμμεριζόμαστε το άγχος του άλλου.



Kristabella, εχω φάει άπειρες ώρες να κάνω τα ψαξίματα που αναφέρεις!
Υπήρχαν κάποιοι που με χαρά απαντούσαν και άλλοι που όχι δεν έλεγαν τύπου δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά έλεγαν ψέμματα.

Είχε διοριστεί ένας σε θέση που με ενδιέφερε και έλεγε δεν ήξερε τι θα κάνει ενώ είχα πάρει στο γραφείο προσωπικού του φορέα και είχα ρωτήσει.
Δηλαδή εμένα πάντα μου απάντησαν σε γραφείο προσωπικού παρά ό ίδιος


Προφανώς υπάρχουν και άνθρωποι που δεν υπολογίζουν τις ανησυχίες των συνυποψηφίων τους και αρέσκονται να παρατείνουν την αγωνία τους. Σίγουρα και αυτό που αναφέρεις, να καλέσεις δηλαδή στο γραφείο ανθρώπινου δυναμικού της υπηρεσίας που διορίζεσαι είναι μία λύση, αλλά υποθέτω πως δεν μπορούν να δώσουν απάντηση εάν κάτι δεν έχει δημοσιευθεί επίσημα.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Απρ 15, 2021 10:55 pm

kristabella έγραψε:Και για αμοιβαία μετάθεση διετία δεν πρέπει να περάσει πρώτα;


Από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα , νομίζω πως αμοιβαία μετάθεση γίνεται και πριν
τη συμπλήρωση διετίας... πιθανώς ακόμα και τώρα δηλαδή πριν το διορισμό.
Το γραφείο προσωπικού σίγουρα θα ξέρει...όπως και αν κάτι έχει αλλάξει τελευταία.


Και εγώ σκέφτομαι πως το καλύτερο είναι να μη χρειάζομαι μεταφορικό μέσο για να πάω στη δουλειά...
ειδικά αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, π.χ. είσαι απλά ένας υπάλληλος...αυτός είναι και ένας λόγος
που δεν πήγα στο Υπουργείο...θα ήθελα μια ώρα να πάω (και άλλη μια να γυρίσω)με λεωφορείο και
μετρό (μετά τη μετακόμιση).

Τώρα για το άλλο που έγραψες ...δηλαδή την επιλογή κάποιου να διοριστεί ή όχι ... νομίζω πως σύντομα
πρέπει να μπει μια τάξη... δεν μπορεί να βγαίνει μια προκήρυξη με 40-50 θέσεις κάθε μήνα... αναγκαστικά,
μη ξέροντας τι θα προκύψει, κάνεις νέα αίτηση ! Μια προκήρυξη κάθε 6 μήνες με όλες τις θέσεις. Σκέψου
τι θα γινόταν αν δεν γίνονταν ενιαία οι πανελλήνιες εξετάσεις...αλλά π.χ. το Σεπτέμβριο στο μαθηματικό,
τον Οκτωβριο στο Φυσικό, το Νοέμβριο στο Πολυτεχνείο κοκ

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Δευ Απρ 19, 2021 9:30 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:Και για αμοιβαία μετάθεση διετία δεν πρέπει να περάσει πρώτα;


Από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα , νομίζω πως αμοιβαία μετάθεση γίνεται και πριν
τη συμπλήρωση διετίας... πιθανώς ακόμα και τώρα δηλαδή πριν το διορισμό.
Το γραφείο προσωπικού σίγουρα θα ξέρει...όπως και αν κάτι έχει αλλάξει τελευταία.


Καλή εβδομάδα Gery,

Από μια σύντομη έρευνα για αμοιβαία μετάταξη απαιτείται συμπλήρωση διετίας με εξαίρεση τους υπαλλήλους των ανταποδοτικών υπηρεσιών των ΟΤΑ α΄ βαθμού.

georgei
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό georgei » Δευ Απρ 19, 2021 2:49 pm

Kαταρχάς , σας ευχαριστώ όλους που μπήκατε στο κόπο να απαντήσετε.
Τα περισσότερα που αναφέρετε τα έχω κάνει ήδη. Απλά υπάρχει η ιδιαιτερότητα ότι έχει εξαντληθεί ο πίνακας της ειδικής κατηγορίας και τώρα λογικά θα αρχίσει να καλεί από τον γενικό πίνακα. Επειδή έχω και την εντοποιότητα ελπίζω να είμαι εγώ ο επόμενος απλά επειδή δεν έχω καμία ανάλογη εμπειρία με προκηρύξεις γι αυτό και ρώτησα .
Υπάρχει μία πλατφόρμα στο asep.gr που αναφέρει "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ" και "ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ" γνωρίζετε εάν ενημερώνεται και αν αποτελεί έμπιστο στοιχείο?

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Απρ 19, 2021 2:51 pm

kristabella έγραψε:
Καλή εβδομάδα Gery,

Από μια σύντομη έρευνα για αμοιβαία μετάταξη απαιτείται συμπλήρωση διετίας με εξαίρεση τους υπαλλήλους των ανταποδοτικών υπηρεσιών των ΟΤΑ α΄ βαθμού.


Σωστά Κρίστα. Έτσι λέει και η τελευταία εγκύκλιος...

https://www.ypes.gr/wp-content/uploads/ ... 201015.pdf

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Απρ 29, 2021 1:50 pm

georgei έγραψε:Kαταρχάς , σας ευχαριστώ όλους που μπήκατε στο κόπο να απαντήσετε.
Τα περισσότερα που αναφέρετε τα έχω κάνει ήδη. Απλά υπάρχει η ιδιαιτερότητα ότι έχει εξαντληθεί ο πίνακας της ειδικής κατηγορίας και τώρα λογικά θα αρχίσει να καλεί από τον γενικό πίνακα. Επειδή έχω και την εντοποιότητα ελπίζω να είμαι εγώ ο επόμενος απλά επειδή δεν έχω καμία ανάλογη εμπειρία με προκηρύξεις γι αυτό και ρώτησα .
Υπάρχει μία πλατφόρμα στο asep.gr που αναφέρει "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ" και "ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ" γνωρίζετε εάν ενημερώνεται και αν αποτελεί έμπιστο στοιχείο?


Εφόσον έχει εξαντληθεί ο πίνακας ειδικής κατηγορίας για την οποία προβλεπόταν η θέση και δεν δέχθηκε κανείς, αυτόματα περνάμε στη γενική σειρά. Επειδή απ' ό,τι θυμάμαι στη συγκεκριμένη προκήρυξη σε όλες τις θέσεις προκρίνεται η εντοπιότητα, καθώς αφορούν σε νησιωτικούς και απομακρυσμένους δήμους, δες πόσα μόρια έχουν οι λοιποί με εντοπιότητα για τη συγκεκριμένη θέση. Αν έχεις τα περισσότερα, μείνε ήσυχος. Θα είσαι ο επόμενος που θα κληθεί. Αυτά που αναφέρεις στην πλατφόρμα του ΑΣΕΠ τα πληροφορείσαι μόνο εάν είσαι ο άμεσα ενδιαφερόμενος, συνδέεσαι δηλαδή με τους προσωπικούς σου κωδικούς, δεν μπορείς να δεις για τους άλλους.

Dimipap28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 13, 2021 10:36 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Dimipap28 » Παρ Αύγ 13, 2021 3:02 pm

Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση για τη συγκεκριμένη προκήρυξη..είχα λάβει μέρος για ένα κωδικό θέσης στην κατηγορία ΠΕ που αφορούσε 2 ίδιες θέσεις στον ίδιο φορέα και ήμουν 4η σε σειρά προτεραιότητας. Το θέμα είναι ότι η μια θέση καλύφθηκε και έχει τοποθετηθεί ο υπάλληλος, ενώ η δεύτερη δεν έχει καλυφθεί ακόμη παρόλο που έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα από την έκδοση των οριστικών πινάκων. Σε επικοινωνία με το φορέα ρώτησα αν έχει ξεκινήσει κάποια διαδικασία αναπλήρωσης, γιατί κάποιος ενδεχομένως δεν αποδέχτηκε τη θέση, αλλά δεν μου δίνουν αυτή την πληροφορία για κάποιο λόγο. Το ερώτημα είναι πόσο χρονικό διάστημα έχει κάποιος για να αποδεχτεί ή όχι τη θέση του και αν αυτό καθορίζεται και ελέγχεται από τον αρμόδιο φορέα ή από τον ΑΣΕΠ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Αύγ 13, 2021 4:41 pm

Dimipap28 έγραψε:Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση για τη συγκεκριμένη προκήρυξη..είχα λάβει μέρος για ένα κωδικό θέσης στην κατηγορία ΠΕ που αφορούσε 2 ίδιες θέσεις στον ίδιο φορέα και ήμουν 4η σε σειρά προτεραιότητας. Το θέμα είναι ότι η μια θέση καλύφθηκε και έχει τοποθετηθεί ο υπάλληλος, ενώ η δεύτερη δεν έχει καλυφθεί ακόμη παρόλο που έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα από την έκδοση των οριστικών πινάκων. Σε επικοινωνία με το φορέα ρώτησα αν έχει ξεκινήσει κάποια διαδικασία αναπλήρωσης, γιατί κάποιος ενδεχομένως δεν αποδέχτηκε τη θέση, αλλά δεν μου δίνουν αυτή την πληροφορία για κάποιο λόγο. Το ερώτημα είναι πόσο χρονικό διάστημα έχει κάποιος για να αποδεχτεί ή όχι τη θέση του και αν αυτό καθορίζεται και ελέγχεται από τον αρμόδιο φορέα ή από τον ΑΣΕΠ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.


Είναι λίγο μπερδεμένο. Μπορεί κανείς να μην αποδεχτεί τη θέση σε διάφορα στάδια, είτε κατά την έκδοση των
πινάκων - οπότε είναι διοριστέος -, είτε κατά την κλήση του για αναπλήρωση, είτε ακόμη πριν ορκιστεί, είτε
ακόμη να παραιτηθεί μέσα σε ένα χρόνο από την ανάληψη υπηρεσίας. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις και μέχρι
τρία χρόνια από την έκδοση των οριστικών πινάκων είτε και για κάποιο χρόνο αργότερα γίνεται (νέα) αναπλήρωση.
Μπορείς να ψάξεις στη διαύγεια για τη θέση που σε ενδιαφέρει...θέλει λίγο προσπάθεια, γιατί για τη
συγκεκριμένη προκήρυξη έχει περάσει αρκετός καιρός και έχουν γίνει ανεπάλληλες αναπληρώσεις...
Πιστεύω πάντως πως δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεις αν έχει γίνει αναπλήρωση ... βάλε τα ονόματα αυτων
που είναι πάνω από εσένα, του διοριστεόυ και των άλλων επιλαχόντων και θα το βρεις...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Μαρ 08, 2023 12:18 pm

Βγήκαν νέες αναπληρώσεις στην 10Κ/2018..8 θέσεις ΠΕ... για να κρατάμε επαφή...
αλλά περισσότερο για να έχουν μια εικόνα όσοι ενδιαφέρονται για κάτι αντίστοιχο στη 13Κ/2021 ...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες