ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Πέμ Μαρ 21, 2019 9:20 am

Δεσμευμένο και το δικό μου ΤΕ. Τι σημαίνει αυτό; Τώρα πρωτοκολλουν τις αιτήσεις μας ή άρχισαν έλεγχο;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Μαρ 21, 2019 4:54 pm

Και δικο μου δεσμευμενο, δεν γνωρίζω απο ποτε γιατι σημερα κοιταξα μετα απο περιπου μηνα... κατηγορια ΔΕ

Lalakisba
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 11:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Lalakisba » Παρ Μαρ 22, 2019 9:05 pm

mylw έγραψε:Δεσμευμένο και το δικό μου ΤΕ. Τι σημαίνει αυτό; Τώρα πρωτοκολλουν τις αιτήσεις μας ή άρχισαν έλεγχο;

Είναι δεσμεύμενο το παράβολο μου για ΠΕ

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Μαρ 29, 2019 8:04 pm

Καθώς αναφέρθηκε πως στον προγγραμματισμό του Απριλίου δεν υπάρχει η 9Κ, μήπως τα
αποτελέσματα είναι έτοιμα ; Για να δούμε τι έγινε εδώ με τις συνάφειες ...
Μηπως γνωρίζει κανείς, αν κάποιος βάλει ένα μεταπτυχιακό ως μη συναφές...
το ασεπ μπορεί να του το αλλάξει και να το θεωρήσει συναφές ;

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ritaa » Τρί Απρ 16, 2019 9:28 pm

gery έγραψε:Καθώς αναφέρθηκε πως στον προγγραμματισμό του Απριλίου δεν υπάρχει η 9Κ, μήπως τα
αποτελέσματα είναι έτοιμα ; Για να δούμε τι έγινε εδώ με τις συνάφειες ...
Μηπως γνωρίζει κανείς, αν κάποιος βάλει ένα μεταπτυχιακό ως μη συναφές...
το ασεπ μπορεί να του το αλλάξει και να το θεωρήσει συναφές ;

όχι αν το έβαλες μη συναφές δεν πρόκειται να στο αναγνωρίσει ως συναφές. το ίδιο λάθος έκανα και εγώ στην 6κ του 2016. Έβγαλα μόνη μου τα μάτια μου γιατί θεώρησα καλόπιστα ότι δε σχετίζεται. Εγώ εργάζομαι με σοχ στο Υπουργείο Μεταναστ Πολιτικής και εντέλει στην Υπηρεσία μου μού το αναγνώρισαν ως συναφές έπειτα από σχετική αίτηση που είχα υποβάλει. Βέβαια στην Προκήρυξη και στον ΑΣΕΠ δεν το αναγνώρισαν.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 10:47 pm

ritaa έγραψε:
gery έγραψε:Καθώς αναφέρθηκε πως στον προγγραμματισμό του Απριλίου δεν υπάρχει η 9Κ, μήπως τα
αποτελέσματα είναι έτοιμα ; Για να δούμε τι έγινε εδώ με τις συνάφειες ...
Μηπως γνωρίζει κανείς, αν κάποιος βάλει ένα μεταπτυχιακό ως μη συναφές...
το ασεπ μπορεί να του το αλλάξει και να το θεωρήσει συναφές ;

όχι αν το έβαλες μη συναφές δεν πρόκειται να στο αναγνωρίσει ως συναφές. το ίδιο λάθος έκανα και εγώ στην 6κ του 2016. Έβγαλα μόνη μου τα μάτια μου γιατί θεώρησα καλόπιστα ότι δε σχετίζεται. Εγώ εργάζομαι με σοχ στο Υπουργείο Μεταναστ Πολιτικής και εντέλει στην Υπηρεσία μου μού το αναγνώρισαν ως συναφές έπειτα από σχετική αίτηση που είχα υποβάλει. Βέβαια στην Προκήρυξη και στον ΑΣΕΠ δεν το αναγνώρισαν.


rita καλησπέρα.
είσαι στην κεντρική υπηρεσία του υπουργείου; αν ναι πώς είναι το κλίμα και το αντικείμενο εργασίας εκει ως διοικητικός;
εχεις ακούσει κάτι για αποτελέσματα της 9κ;;

ritaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 6:41 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ritaa » Δευ Μάιος 06, 2019 1:26 pm

sotinela έγραψε:
ritaa έγραψε:
gery έγραψε:Καθώς αναφέρθηκε πως στον προγγραμματισμό του Απριλίου δεν υπάρχει η 9Κ, μήπως τα
αποτελέσματα είναι έτοιμα ; Για να δούμε τι έγινε εδώ με τις συνάφειες ...
Μηπως γνωρίζει κανείς, αν κάποιος βάλει ένα μεταπτυχιακό ως μη συναφές...
το ασεπ μπορεί να του το αλλάξει και να το θεωρήσει συναφές ;

όχι αν το έβαλες μη συναφές δεν πρόκειται να στο αναγνωρίσει ως συναφές. το ίδιο λάθος έκανα και εγώ στην 6κ του 2016. Έβγαλα μόνη μου τα μάτια μου γιατί θεώρησα καλόπιστα ότι δε σχετίζεται. Εγώ εργάζομαι με σοχ στο Υπουργείο Μεταναστ Πολιτικής και εντέλει στην Υπηρεσία μου μού το αναγνώρισαν ως συναφές έπειτα από σχετική αίτηση που είχα υποβάλει. Βέβαια στην Προκήρυξη και στον ΑΣΕΠ δεν το αναγνώρισαν.


rita καλησπέρα.
είσαι στην κεντρική υπηρεσία του υπουργείου; αν ναι πώς είναι το κλίμα και το αντικείμενο εργασίας εκει ως διοικητικός;
εχεις ακούσει κάτι για αποτελέσματα της 9κ;;


Καλησπέρα! Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά! Εργάζομαι σε περιφερειακό ΠΓΑ και όχι στην κεντρική Υπηρεσία. Δεν ακούγεται τπτ για την εν λόγω προκήρυξη ούτε φυσικά και για την 6κ/2018. δεν είμαι στα κεντρικά γραφεία και έτσι δεν έχουμε ενημέρωση. Περιμένω και εγώ όπως και εσείς τα αποτελέσματα αλλά φυσικά μιλάμε για ελάχιστες πιθανότητες.

maderios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2016 1:43 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό maderios » Τρί Μάιος 28, 2019 1:10 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Έχει κάποιος/κάποια καμία ενημέρωση για το πότε προβλέπεται να βγουν τα αποτελέσματα;
Έχουν καθυστερήσει ένα ολόκληρο έτος!
Ευχαριστώ πολύ!

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Μάιος 29, 2019 8:54 am

maderios έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Έχει κάποιος/κάποια καμία ενημέρωση για το πότε προβλέπεται να βγουν τα αποτελέσματα;
Έχουν καθυστερήσει ένα ολόκληρο έτος!
Ευχαριστώ πολύ!



Δε μπορεί να το εννοείς!

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Ιουν 11, 2019 1:16 pm

Κοντεύει ένας χρόνος απο τότε που κάναμε τις αιτήσεις μας!Απλά ντροπή στο ασεπ!
Για 46 θέσεις περιμένουμε ενα χρόνο προσωρινά.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Ιουν 11, 2019 2:50 pm

sotinela έγραψε:Κοντεύει ένας χρόνος απο τότε που κάναμε τις αιτήσεις μας!Απλά ντροπή στο ασεπ!
Για 46 θέσεις περιμένουμε ενα χρόνο προσωρινά.


Υπάρχουν άλλες 8 πιο πριν από αυτήν που εκτός απο 2 δεν έχουν βγει.
Ντροπή στο ΑΣΕΠ γιατί;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Ιουν 11, 2019 5:14 pm

Mktacc έγραψε:
sotinela έγραψε:Κοντεύει ένας χρόνος απο τότε που κάναμε τις αιτήσεις μας!Απλά ντροπή στο ασεπ!
Για 46 θέσεις περιμένουμε ενα χρόνο προσωρινά.


Υπάρχουν άλλες 8 πιο πριν από αυτήν που εκτός απο 2 δεν έχουν βγει.
Ντροπή στο ΑΣΕΠ γιατί;


είναι πασιφανές οτι το ΑΣΕΠ λειτουργεί κατόπιν εντελών και πιέσεων. λειτουργεί με δυο μέτρα και δυο σταθμά. δεν τηρεί καμία χρονική αλληλουχία στην έκδοση αποτελεσμάτων, αλλά δρα κατόπιν πολιτικών εντολών. Μάρτυρες γίναμε ολοι με το αλισβερίσι μεταξύ στελεχών του Υπουργείο Εσωτερικών με το ΑΣΕΠ, με το πρωτοφανές μήνυμα στελέχους του υπουργείου εσωτερικών προς τον πρόεδρο του ΑΣΕΠ να επισπεύσει τα αποτελέσματα της 3κ 2018. είχε δοθεί εντολή για την 3Κ 2018 και έμειναν στην ακρη προκηρυξεις πριν της 3Κ αγαπητε για να ασχοληθούν μονο με την 3κ ενω ηδη υπήρχε ανοιχτή και μια 16κ 2017... Σύμφωνα λοιπόν με την χρονική αριθμητική προτεραιότητα που δίνετε εσεις κυριε/α Mktacc οι υποψήφιοι της 16κ 2017 θα έπρεπε να λένε πριν την 3κ 2018 υπήρχανα άλλες 3 τουλάχιστον προκηρύξεις που προηγούνται χρόνικά για έκδοση αποτελεσμάτων. Εκει δεν επρεπε το ανεξάρτητο ΑΣΕΠ πρώτα να κλείσει την 16κ 2017 και μετά να περάσει στην 3κ 2018; επιπλέον πριν της 3κ 2018 υπήρχαν άλλες 2.. Για τη μια της ΕΥΔΑΠ τίποτα.. Συνεπώς καμία χρονική αλληλουχία. Μόνο πολιτική πίεση και ψηφοθηρία. Είναι Ντροπή μια ανεξάρτητη αρχή να λειτουργεί με αδιαφανή κριτήρια στην έκδοση αποτελεσμάτων. Τωρα, τις υπόλοιπες προκηρύξεις του 2018, δηλαδή 9 προκηρύξεις το ΑΣΕΠ τις περνά στη τύχη της νέας κυβέρνησης. Με οτι αυτο συνεπάγεται..Αν για μια προκήρυξη όπως την 3κ 2018 με 128.000 υοποψηφιους και 8000+ διοριστέους το ΑΣΕΠ εβγάλε αποτελέσματα σε ενα χρόνο τότε για την 9Κ 2018 για 46 μόλις θέσεις θα έπρεπε να βγάλει αποτελέσματα μέσα σε ενα μήνα. Απλά οι πολιτικές δυνάμεις του υπουργείου μεταναστευτικής δεν πίεσαν το ΑΣΕΠ.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Ιουν 11, 2019 11:29 pm

sotinela έγραψε:
Mktacc έγραψε:
sotinela έγραψε:Κοντεύει ένας χρόνος απο τότε που κάναμε τις αιτήσεις μας!Απλά ντροπή στο ασεπ!
Για 46 θέσεις περιμένουμε ενα χρόνο προσωρινά.


Υπάρχουν άλλες 8 πιο πριν από αυτήν που εκτός απο 2 δεν έχουν βγει.
Ντροπή στο ΑΣΕΠ γιατί;


είναι πασιφανές οτι το ΑΣΕΠ λειτουργεί κατόπιν εντελών και πιέσεων. λειτουργεί με δυο μέτρα και δυο σταθμά. δεν τηρεί καμία χρονική αλληλουχία στην έκδοση αποτελεσμάτων, αλλά δρα κατόπιν πολιτικών εντολών. Μάρτυρες γίναμε ολοι με το αλισβερίσι μεταξύ στελεχών του Υπουργείο Εσωτερικών με το ΑΣΕΠ, με το πρωτοφανές μήνυμα στελέχους του υπουργείου εσωτερικών προς τον πρόεδρο του ΑΣΕΠ να επισπεύσει τα αποτελέσματα της 3κ 2018. είχε δοθεί εντολή για την 3Κ 2018 και έμειναν στην ακρη προκηρυξεις πριν της 3Κ αγαπητε για να ασχοληθούν μονο με την 3κ ενω ηδη υπήρχε ανοιχτή και μια 16κ 2017... Σύμφωνα λοιπόν με την χρονική αριθμητική προτεραιότητα που δίνετε εσεις κυριε/α Mktacc οι υποψήφιοι της 16κ 2017 θα έπρεπε να λένε πριν την 3κ 2018 υπήρχανα άλλες 3 τουλάχιστον προκηρύξεις που προηγούνται χρόνικά για έκδοση αποτελεσμάτων. Εκει δεν επρεπε το ανεξάρτητο ΑΣΕΠ πρώτα να κλείσει την 16κ 2017 και μετά να περάσει στην 3κ 2018; επιπλέον πριν της 3κ 2018 υπήρχαν άλλες 2.. Για τη μια της ΕΥΔΑΠ τίποτα.. Συνεπώς καμία χρονική αλληλουχία. Μόνο πολιτική πίεση και ψηφοθηρία. Είναι Ντροπή μια ανεξάρτητη αρχή να λειτουργεί με αδιαφανή κριτήρια στην έκδοση αποτελεσμάτων. Τωρα, τις υπόλοιπες προκηρύξεις του 2018, δηλαδή 9 προκηρύξεις το ΑΣΕΠ τις περνά στη τύχη της νέας κυβέρνησης. Με οτι αυτο συνεπάγεται..Αν για μια προκήρυξη όπως την 3κ 2018 με 128.000 υοποψηφιους και 8000+ διοριστέους το ΑΣΕΠ εβγάλε αποτελέσματα σε ενα χρόνο τότε για την 9Κ 2018 για 46 μόλις θέσεις θα έπρεπε να βγάλει αποτελέσματα μέσα σε ενα μήνα. Απλά οι πολιτικές δυνάμεις του υπουργείου μεταναστευτικής δεν πίεσαν το ΑΣΕΠ.


Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι ως ένα βαθμό την αγωνία σου για όλο αυτό που συμβαίνει. Παρακολουθώ τα 3-4 τελευταία χρόνια τις προκυρήξεις του ΑΣΕΠ και ποτέ δεν έβγαιναν με την σειρά όπως τη φαντάζεσαι ενδεχομένως εσύ, ποτέ όμως και πριν την 3κ. Δεν θέλω να το βλέπω τόσο καχύποπτα ψηφοθηρικά όπως εσύ και άλλοι υποστηρίζουν. Ούτε μου κάνει εντύπωση που ζήτησαν να βγουν πρώτα τα αποτελέσματα αυτής της μαμουθ προκύρηξης που θα μονιμοποιήσει 8000 και άτομα σε ευαίσθητους τομείς όπως της καθαριότητας των δήμων. Υποθέτω ότι τα ζύγισαν και είπαν ότι αυτός ο τομέας έχει περισσότερο ανάγκη. Θεωρώ ότι πλέον θα μπει μια τάξη και θα βγούν και οι υπόλοιπες. και πίστεψέ με και εμένα με ενδιαφέρει και η 1Κ και η 2κ κτλ.

Αλλά οοοολα αυτά θα αποτελούν παρελθόν αν οι προγραμματικές δηλώσεις της πιθανής νέας κυβέρνησης που έχει δηλώσει ότι κάθε 5 αποχωρήσεις μια πρόσληψη για το δημόσιο και μάλιστα όλες σε σώματα ασφαλείας ευσταθούν.
Δεν θα έχουμε προκυρήξεις. οπότε δεν θα έχουμε και την έννοια ποια αποτελέσματα θα βγουν πρώτα

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Ιουν 30, 2019 2:43 pm

Σε άρθρο της Καθημερινής αναφέρθηκε οτι πρόθεση της ΝΔ είναι να καταργήσει το Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής και να το μεταφέρει εντός του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, ως υπηρεσία-διεύθυνση μετανάστευσης..

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Ιούλ 01, 2019 1:45 pm

sotinela έγραψε:Σε άρθρο της Καθημερινής αναφέρθηκε οτι πρόθεση της ΝΔ είναι να καταργήσει το Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής και να το μεταφέρει εντός του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, ως υπηρεσία-διεύθυνση μετανάστευσης..



Επίσης σήμερα μια εβδομάδα πριν τις εκλογές, δε μιλάμε μέρες μετά τις εκλογές.... σάιτ αναφέρουν ότι προσλήψεις θα γίνουν κατά βάση στην αστυνομία και ότι περισσέψει 200 300 θέσεις για όλες τις προκηρύξεις του 2018 και παγώνουν όλες οι επερχόμενες προκήρυξεις. και αν σε 4 χρόνια, 8 χρόνο που θα ξαναβγεί το ΣΥΡΙΖΑ θα προσλάβει τους επιτυχόντες του 2018 κτλ. Η ιστορία λένε επαναλαμβάνεται. Πχ επιτυχόντες του 1998 αλλά και του 2008 και έπειτα που προσελήφθησαν από το 2015 και μετά. Έχετε υπομονή οι επιτυχόντες και οι επιλαχόντες;;;;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες