Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
bagtzim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 3:43 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό bagtzim » Τετ Ιούλ 25, 2018 3:39 pm

Σε κανα εξαμηνο πιστεύω.. Εσύ για ποια ειδικότητα έκανες;

manos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 5:00 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό manos1982 » Τετ Ιούλ 25, 2018 5:36 pm

Τ1/Α επαρχία.. απ ότι ειδα στην αντίστοιχη του 14 τα προσωρινα βγηκαν σε 4 μήνες και τα οριστικά σε 8, εντελώς άχρηστοι στον ασεπ. Θα μπορούσαν πχ να βγαλουν αυτόματα ενα προσωρινό πίνακα με τα μόρια και ο δεδδηε να καλει απο εκει και να ελεγχει αυτος τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, ο επόμενος.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Πέμ Ιούλ 26, 2018 8:21 am

manos1982 έγραψε:Τ1/Α επαρχία.. απ ότι ειδα στην αντίστοιχη του 14 τα προσωρινα βγηκαν σε 4 μήνες και τα οριστικά σε 8, εντελώς άχρηστοι στον ασεπ. Θα μπορούσαν πχ να βγαλουν αυτόματα ενα προσωρινό πίνακα με τα μόρια και ο δεδδηε να καλει απο εκει και να ελεγχει αυτος τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, ο επόμενος.


Η Δουλειά του ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι να ελέγχει τα δικαιολογητικά των προσλήψεων. Αυτή είναι δουλειά του ΑΣΕΠ.
Επίσης αν βγουν προσωρινά χωρίς έλεγχο δικαιολογητικών (έστω και πρόχειρο) τότε μετά θα γίνει αλαλούμ με τα οριστικά καθώς οι διαφορές θα είναι πολύ μεγάλες !!

Υγ: Και εγώ Τ1/Α για επαρχία εκάνα !!

Anwnim0s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευ Μάιος 28, 2018 6:10 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Anwnim0s » Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:47 pm

aldpn έγραψε:
manos1982 έγραψε:Τ1/Α επαρχία.. απ ότι ειδα στην αντίστοιχη του 14 τα προσωρινα βγηκαν σε 4 μήνες και τα οριστικά σε 8, εντελώς άχρηστοι στον ασεπ. Θα μπορούσαν πχ να βγαλουν αυτόματα ενα προσωρινό πίνακα με τα μόρια και ο δεδδηε να καλει απο εκει και να ελεγχει αυτος τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, ο επόμενος.


Η Δουλειά του ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι να ελέγχει τα δικαιολογητικά των προσλήψεων. Αυτή είναι δουλειά του ΑΣΕΠ.
Επίσης αν βγουν προσωρινά χωρίς έλεγχο δικαιολογητικών (έστω και πρόχειρο) τότε μετά θα γίνει αλαλούμ με τα οριστικά καθώς οι διαφορές θα είναι πολύ μεγάλες !!

Υγ: Και εγώ Τ1/Α για επαρχία εκάνα !!


Όπως ακριβώς έγινε στην 3Κ/2018 δηλαδή.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Πέμ Ιούλ 26, 2018 2:58 pm

Anwnim0s έγραψε:
aldpn έγραψε:
manos1982 έγραψε:Τ1/Α επαρχία.. απ ότι ειδα στην αντίστοιχη του 14 τα προσωρινα βγηκαν σε 4 μήνες και τα οριστικά σε 8, εντελώς άχρηστοι στον ασεπ. Θα μπορούσαν πχ να βγαλουν αυτόματα ενα προσωρινό πίνακα με τα μόρια και ο δεδδηε να καλει απο εκει και να ελεγχει αυτος τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, ο επόμενος.


Η Δουλειά του ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι να ελέγχει τα δικαιολογητικά των προσλήψεων. Αυτή είναι δουλειά του ΑΣΕΠ.
Επίσης αν βγουν προσωρινά χωρίς έλεγχο δικαιολογητικών (έστω και πρόχειρο) τότε μετά θα γίνει αλαλούμ με τα οριστικά καθώς οι διαφορές θα είναι πολύ μεγάλες !!

Υγ: Και εγώ Τ1/Α για επαρχία εκάνα !!


Όπως ακριβώς έγινε στην 3Κ/2018 δηλαδή.

Ναι !!

Ας ελπίσουμε να πήραν το μάθημα τους..

manos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 5:00 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό manos1982 » Πέμ Ιούλ 26, 2018 3:18 pm

aldpn έγραψε:
manos1982 έγραψε:Τ1/Α επαρχία.. απ ότι ειδα στην αντίστοιχη του 14 τα προσωρινα βγηκαν σε 4 μήνες και τα οριστικά σε 8, εντελώς άχρηστοι στον ασεπ. Θα μπορούσαν πχ να βγαλουν αυτόματα ενα προσωρινό πίνακα με τα μόρια και ο δεδδηε να καλει απο εκει και να ελεγχει αυτος τα δικαιολογητικά. Αν είναι λάθος, ο επόμενος.


Η Δουλειά του ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι να ελέγχει τα δικαιολογητικά των προσλήψεων. Αυτή είναι δουλειά του ΑΣΕΠ.
Επίσης αν βγουν προσωρινά χωρίς έλεγχο δικαιολογητικών (έστω και πρόχειρο) τότε μετά θα γίνει αλαλούμ με τα οριστικά καθώς οι διαφορές θα είναι πολύ μεγάλες !!

Υγ: Και εγώ Τ1/Α για επαρχία εκάνα !!


Δυστυχώς τα δικαιολογητικά θα ξανα-μαζευτούν, θα ξανα-δωθούν στον δεδδηε και θα ξανα-ελεγχθούν (για τους επιτυχόντες).

manos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 5:00 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό manos1982 » Παρ Αύγ 10, 2018 11:27 am

πως τα βλέπετε τα πράγματα, θα πέσουμε και σε εκλογές πριν τα αποτελέσματα?

madece
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2018 9:44 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό madece » Κυρ Αύγ 26, 2018 10:16 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Δυστυχώς, για μένα, για λίγο είμαι έξω από το όριο ηλικίας όσον αφορά τις θέσεις Τ4/Α τεχνικών εναέριων και υπογείων δικτύων συνεπώς δεν θα λάβω μέρος καθόλου τελικά.
Παιδιά απλά ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙΤΕ το είναι ευκαιρία , αν και μόνο 38 οι θέσεις, ωστόσο είναι ευκολότερο από ότι φαντάζεστε να πετύχετε αν έχετε ΚΑΙ έναν αρκετά καλό βαθμό στο βασικό τίτλο συν την άδεια του Αρχιτεχνίτη Ηλεκτρολόγου..
Δύσκολη δουλειά, από προσωπική εμπειρία σε ΣΟΧ οκτάμηνο το λέω αυτό, αλλά όχι και ανυπέρβλητη'.Επιπροσθέτως είναι θέση ΜΌΝΙΜΗ και αυτό είναι που μετράει περισσότερο από όλα...Γι 'αυτό λοιπόν ΜΗΝ τρομάζετε από τον μικρό αριθμό θέσεων και περιμένετε κάποια προκήρυξη στο μέλλον,πχ σε 3 με 4 χρόνια, που μπορεί να είστε πλέον ΚΑΙ εσείς εκτός ορίων ηλικίας..Τα λεφτά στην ειδικότητα αυτή στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αρκετά καλά δεδομένου της δύσκολης εποχής, να ξέρετε...
Νομίζω οι αιτήσεις ανοίγουν στις 2 Ιουλίου....
Καλή επιτυχία σε εσάς που θα λάβετε μέρος.

Ιωάννη, το τρία με τέσσερα χρόνια από πού προκύπτει;

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τρί Αύγ 28, 2018 8:35 am

Καλημέρα,

Έχω μια απορία :

Σε μερικές θέσεις της προκύρηξης (και γενικά των προκυρήξεων του ασεπ) για ΠΕ μηχανικούς, μετράνε σαν μόρια και οι μήνες προυπηρεσίας (χ7) ενώ σε άλλες όχι (μετράνε μόνο τα πτυχια).

Σε τι διαφέρει μια θέση στην οποία μετράει και η προυπηρεσία απο μία μου δεν μετράει ;

Είναι στο μισθολογικό αφού γίνει η πρόσληψη ; αφού απο τον κατώτατο δεν θα ξεκινήσουν και στις δυο περιπτώσεις οι διοριστέοι ;

Γνωρίζει κανείς ; :roll:

vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό vagvou » Τρί Σεπ 04, 2018 4:33 pm

Δηλαδή τέλη Νοεμβρίου αρχές Δεκεμβρίου λέτε θα βγούνε τα προσωρινά αποτελέσματα;;;

Panoszal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 4:27 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Panoszal » Τετ Σεπ 12, 2018 7:22 pm

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος με πόσα περίπου μόρια είναι επιτυχών ένας υποψήφιος ΤΕ ?

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Παρ Σεπ 14, 2018 10:23 am

Panoszal έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος με πόσα περίπου μόρια είναι επιτυχών ένας υποψήφιος ΤΕ ?


εξαρτάται πόσοι έκαναν αίτηση, τα προσόντα του κλπ.. Δεν μπορεί να σου πεί κανείς με σιγουριά..

Εγω εκτιμώ γύρω στα 1600 πρέπει να τα χρειάζεσαι σίγουρα..

Panoszal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 4:27 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Panoszal » Κυρ Σεπ 16, 2018 12:45 pm

Ευχαριστω πολύ για την απαντηση.1300 μόρια έχω αλλά εχω πολυτεκνική ιδιοτητα. Ίσως να είναι αρκετά

bagtzim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 3:43 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό bagtzim » Κυρ Σεπ 16, 2018 2:20 pm

Για ΔΕ ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΤΗ με 1236 μόρια πιστεύετε έχω πιθανότητες;

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Δευ Σεπ 17, 2018 8:17 am

Panoszal έγραψε:Ευχαριστω πολύ για την απαντηση.1300 μόρια έχω αλλά εχω πολυτεκνική ιδιοτητα. Ίσως να είναι αρκετά


Με πολυτεκνική είσαι αρκετά καλά νομίζω...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες