Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Michanikos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2016 2:19 pm

Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Michanikos123 » Τετ Ιουν 06, 2018 12:40 pm

βγήκε ο πινάκας κατανομής 158 θέσεων

110 θέσεις ΠΕ

10 θέσεις ΤΕ .................

38 θέσεις ΔΕ

γιατί τόσα λίγα για ΤΕ? περιμένουν να βγουν και άλλοι και να κάνουν προκήρυξη?
είχαμε μια ελπίδα να πάρει καμια 50ρια τουλάχιστον.....αλλα δεν.....

Anwnim0s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευ Μάιος 28, 2018 6:10 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Anwnim0s » Παρ Ιουν 08, 2018 6:35 pm

Έλεγαν ότι θα έχει και μηχανικούς αυτοματισμού αλλά τελικά τίποτα. Ίσως βγει κι άλλη προκήρυξη.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Ιουν 08, 2018 8:14 pm

Εγώ πάντως λογικά θα κάνω τα χαρτιά μου ΚΑΙ στην συγκεκριμένη προκήρυξη και εκτός απροόπτου θα είναι και η τελευταία μου συμμετοχή σε ΑΣΕΠ διαγωνισμό μια και είμαι ήδη στα προσωρινά της 10Κ/2017 επιτυχών, στην 3Κ/2018 έχω έρθει 19ος στην δεύτερη θέση προτίμησης μου και περιμένω και την 1Κ/2018.....
Αν και Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΤΕ θα βάλω υποψηφιότητα για Τ4/Α .....

Το μόνο που θέλω να επισημάνω στους υποψηφίους εναερίων και υπογείων δικτύων' είναι ότι οι επιτυχόντες θα περάσουν από μια αρχική δοκιμασία ανάβασης σε στύλο και έπειτα,λίγο καιρό μετά την πρόσληψη, θα ακολουθήσει εκπαίδευση 3,5 μηνών στην Άνοιξη Αττικής ή στην Φλώρινα...Πριν 30 έτη όμως διαρκούσε πάνω από 9 μήνες η εν λόγω εκπαίδευση και κακώς μειώθηκε στους 3,5.....

Επειδή έχω ήδη κάνει ένα οκτάμηνο ως Τ4/Α εναερίτης στο ΔΕΔΔΗΕ και κάτι ξέρω παραπάνω' οφείλω να πω ότι η δουλειά αυτή θέλει γερά νεύρα, καθαρό νου,ψυχραιμία και κυρίως άριστη σωματική υγεία και αρτιμέλεια....Πρόκειται για ένα από τα πιο απαιτητικά επαγγέλματα με τον εργαζόμενο να χρειάζεται να διαθέτει και κάποια επιδεξιότητα.....

Δεν μας ...φοβάμαι όμως....Η χώρα μας διαθέτει ψυχωμένα παλικάρια' αυτό είναι αποδεδειγμένο.... :wink: :twisted:

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Σάβ Ιουν 16, 2018 6:59 pm

Δυστυχώς, για μένα, για λίγο είμαι έξω από το όριο ηλικίας όσον αφορά τις θέσεις Τ4/Α τεχνικών εναέριων και υπογείων δικτύων συνεπώς δεν θα λάβω μέρος καθόλου τελικά.
Παιδιά απλά ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙΤΕ το είναι ευκαιρία , αν και μόνο 38 οι θέσεις, ωστόσο είναι ευκολότερο από ότι φαντάζεστε να πετύχετε αν έχετε ΚΑΙ έναν αρκετά καλό βαθμό στο βασικό τίτλο συν την άδεια του Αρχιτεχνίτη Ηλεκτρολόγου..
Δύσκολη δουλειά, από προσωπική εμπειρία σε ΣΟΧ οκτάμηνο το λέω αυτό, αλλά όχι και ανυπέρβλητη'.Επιπροσθέτως είναι θέση ΜΌΝΙΜΗ και αυτό είναι που μετράει περισσότερο από όλα...Γι 'αυτό λοιπόν ΜΗΝ τρομάζετε από τον μικρό αριθμό θέσεων και περιμένετε κάποια προκήρυξη στο μέλλον,πχ σε 3 με 4 χρόνια, που μπορεί να είστε πλέον ΚΑΙ εσείς εκτός ορίων ηλικίας..Τα λεφτά στην ειδικότητα αυτή στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αρκετά καλά δεδομένου της δύσκολης εποχής, να ξέρετε...
Νομίζω οι αιτήσεις ανοίγουν στις 2 Ιουλίου....
Καλή επιτυχία σε εσάς που θα λάβετε μέρος.

bagtzim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 3:43 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό bagtzim » Πέμ Ιούλ 05, 2018 10:34 am

Ιωάννη γνωρίζεις αν οι υποψήφιοι περνάνε και απο συνέντευξη;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιούλ 05, 2018 3:45 pm

bagtzim έγραψε:Ιωάννη γνωρίζεις αν οι υποψήφιοι περνάνε και απο συνέντευξη;


Γεια σου.Όχι φίλε μου ΔΕΝ λαμβάνει χώρα κάποιου είδους συνέντευξη σε αυτήν την προκήρυξη και γενικά στις προκηρύξεις με το γράμμα "Κ" από ότι ξέρω.Ούτε και γραπτές εξετάσεις γίνονται σε τέτοιες προκηρύξεις Αορίστου Χρόνου, τα ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΑ δικαιολογητικά μόνο να υπάρχουν,όπως το πτυχίο η άδεια Αρχιτεχνίτη και να μην είναι η γέννηση του υποψηφίου παλαιότερη από το 1983 και όλα ΟΚ...Αν μάλιστα ο υποψήφιος έχει και έναν καλό βαθμό συν δεύτερο τίτλο σπουδών αν είναι απόφοιτος ΤΕΕ Β κύκλου, συν εμπειρία,συν από πολύτεκνη οικογένεια να είναι',επίσης και κάποιο πιστοποιητικό ξένης γλώσσας αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ τότε έχει πάρα πολλές ελπίδες να δει το όνομα του στους επιτυχόντες αφού όσοι είναι άνω των 35 ΔΕΝ έχουν δικαίωμα συμμετοχής ως Τ4/Α,ούτε και όσοι δεν μερίμνησαν να αναβαθμιστούν σε Αρχιτεχνίτες γίνονται δεκτοί, επομένως αποκλείονται άτομα που είναι προφανές ότι θα είχαν πολλά μόρια..

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Πέμ Ιούλ 05, 2018 7:59 pm

Ιωάννη Μπάκα επειδη εχω δει οτι εχεις ασχοληθει με τις σοχ δεη ηθελα να ρωτησω για τις θεσεις δε το μισθολογιο ειναι το ιδιο και για σοχ δεδδηε και αδμηε η διαφερει απο αυτο της δεη? επισης πριν λιγο καιρο ειχαν ανεβασει εδω σε καποιο θρεντ τα μισθολογια και την αυξηση που εκαναν προσφατα σε ολες τις κατηγοριες..μηπως θυμασαι που μπορω να τα βρω?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιούλ 05, 2018 10:26 pm

ersilyk έγραψε:Ιωάννη Μπάκα επειδη εχω δει οτι εχεις ασχοληθει με τις σοχ δεη ηθελα να ρωτησω για τις θεσεις δε το μισθολογιο ειναι το ιδιο και για σοχ δεδδηε και αδμηε η διαφερει απο αυτο της δεη? επισης πριν λιγο καιρο ειχαν ανεβασει εδω σε καποιο θρεντ τα μισθολογια και την αυξηση που εκαναν προσφατα σε ολες τις κατηγοριες..μηπως θυμασαι που μπορω να τα βρω?

Ναι όντως έχω ασχοληθεί με τις ΣΟΧ της ΔΕΗ και των θυγατρικών της , δηλαδή του ΔΕΔΔΗΕ και του ΑΔΜΗΕ...Το μισθολόγιο ΔΕΗ,ΔΕΔΔΗΕ και ΑΔΜΗΕ όσον αφορά τις ΣΟΧ είναι ακριβώς το ΊΔΙΟ......Μέχρι πέρυσι ήταν για τους τρεις αυτούς φορείς 750.18 μεικτά όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις τεχνικών Τ4/Α,Τ4/Β και Τ4/Γ. Καθαρά πληρωτέα ήταν 596.77 ευρώ,αλλά επιπλέον και με δώρα όμως αδείας, Χριστουγέννων και Πάσχα.Επίσης υπάρχουν τα μπόνους υπερωριών και υπερεργασίας!Για τους εργαζόμενους που προσλαμβάνονται με ΣΟΧ για πρώτη φορά ως Τ4/Α τεχνικοί δικτύων και υπογείων στον ΔΕΔΔΗΕ , έχει ένα μήνα εκπαίδευση στην σχολή της Φλώρινας με επιπλέον εκτός έδρας μπόνους.
Από εφέτος βγήκε απόφαση τον περασμένο Ιανουάριο να αυξηθούν οι μισθοί στους ΔΕ τεχνίτες από 750.18 σε 800(Τα έχω ήδη γράψει πιο πάνω).Αυξήσεις είχαμε και στις άλλες κατηγορίες εκπαίδευσης.
Τώρα όσον αφορά το θέμα που ζητάς είναι το "ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ" στην κατηγορία "ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ" .Εκεί ο χρήστης Mr.Green έχει γράψει σε σχόλιο του αναλυτικά τα νέα αυξημένα μισθολόγια.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιούλ 05, 2018 10:28 pm

Άκυρη η φράση "Τα έχω γράψει και πιο πάνω" μπερδεύτηκα ..

bagtzim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 3:43 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό bagtzim » Παρ Ιούλ 06, 2018 12:37 am

Γεια σου.Όχι φίλε μου ΔΕΝ λαμβάνει χώρα κάποιου είδους συνέντευξη σε αυτήν την προκήρυξη και γενικά στις προκηρύξεις με το γράμμα "Κ" από ότι ξέρω.Ούτε και γραπτές εξετάσεις γίνονται σε τέτοιες προκηρύξεις Αορίστου Χρόνου, τα ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΑ δικαιολογητικά μόνο να υπάρχουν,όπως το πτυχίο η άδεια Αρχιτεχνίτη και να μην είναι η γέννηση του υποψηφίου παλαιότερη από το 1983 και όλα ΟΚ...Αν μάλιστα ο υποψήφιος έχει και έναν καλό βαθμό συν δεύτερο τίτλο σπουδών αν είναι απόφοιτος ΤΕΕ Β κύκλου, συν εμπειρία,συν από πολύτεκνη οικογένεια να είναι',επίσης και κάποιο πιστοποιητικό ξένης γλώσσας αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ τότε έχει πάρα πολλές ελπίδες να δει το όνομα του στους επιτυχόντες αφού όσοι είναι άνω των 35 ΔΕΝ έχουν δικαίωμα συμμετοχής ως Τ4/Α,ούτε και όσοι δεν μερίμνησαν να αναβαθμιστούν σε Αρχιτεχνίτες γίνονται δεκτοί, επομένως αποκλείονται άτομα που είναι προφανές ότι θα είχαν πολλά μόρια..[/quote]

Αυτοί που έχουν βεβαίωση αναγγελιας τεχνίτη ηλεκτρολόγου α,δ,στ μπαίνουν σε επικουρικό πίνακα ή αποκλείονται απευθείας;; Κανονικά δεν πρέπει να υπάρχουν και θέσεις χωρίς προυπηρεσία;

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Παρ Ιούλ 06, 2018 2:47 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
ersilyk έγραψε:Ιωάννη Μπάκα επειδη εχω δει οτι εχεις ασχοληθει με τις σοχ δεη ηθελα να ρωτησω για τις θεσεις δε το μισθολογιο ειναι το ιδιο και για σοχ δεδδηε και αδμηε η διαφερει απο αυτο της δεη? επισης πριν λιγο καιρο ειχαν ανεβασει εδω σε καποιο θρεντ τα μισθολογια και την αυξηση που εκαναν προσφατα σε ολες τις κατηγοριες..μηπως θυμασαι που μπορω να τα βρω?

Ναι όντως έχω ασχοληθεί με τις ΣΟΧ της ΔΕΗ και των θυγατρικών της , δηλαδή του ΔΕΔΔΗΕ και του ΑΔΜΗΕ...Το μισθολόγιο ΔΕΗ,ΔΕΔΔΗΕ και ΑΔΜΗΕ όσον αφορά τις ΣΟΧ είναι ακριβώς το ΊΔΙΟ......Μέχρι πέρυσι ήταν για τους τρεις αυτούς φορείς 750.18 μεικτά όσον αφορά τις ΔΕ θέσεις τεχνικών Τ4/Α,Τ4/Β και Τ4/Γ. Καθαρά πληρωτέα ήταν 596.77 ευρώ,αλλά επιπλέον και με δώρα όμως αδείας, Χριστουγέννων και Πάσχα.Επίσης υπάρχουν τα μπόνους υπερωριών και υπερεργασίας!Για τους εργαζόμενους που προσλαμβάνονται με ΣΟΧ για πρώτη φορά ως Τ4/Α τεχνικοί δικτύων και υπογείων στον ΔΕΔΔΗΕ , έχει ένα μήνα εκπαίδευση στην σχολή της Φλώρινας με επιπλέον εκτός έδρας μπόνους.
Από εφέτος βγήκε απόφαση τον περασμένο Ιανουάριο να αυξηθούν οι μισθοί στους ΔΕ τεχνίτες από 750.18 σε 800(Τα έχω ήδη γράψει πιο πάνω).Αυξήσεις είχαμε και στις άλλες κατηγορίες εκπαίδευσης.
Τώρα όσον αφορά το θέμα που ζητάς είναι το "ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ" στην κατηγορία "ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ" .Εκεί ο χρήστης Mr.Green έχει γράψει σε σχόλιο του αναλυτικά τα νέα αυξημένα μισθολόγια.


Σ' ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατος...εύχομαι οπου περιμενεις καλα αποτελεσματα και φυσικα διορισμο :wink:

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Ιούλ 06, 2018 11:37 am

bagtzim έγραψε:Αυτοί που έχουν βεβαίωση αναγγελιας τεχνίτη ηλεκτρολόγου α,δ,στ μπαίνουν σε επικουρικό πίνακα ή αποκλείονται απευθείας;; Κανονικά δεν πρέπει να υπάρχουν και θέσεις χωρίς προυπηρεσία;

Οι υποψήφιοι με βεβαίωση αναγγελίας τεχνίτη ηλεκτρολόγου αποκλείονται διότι αν διαβάσεις καλά την προκήρυξη πρακτικά ΔΕΝ υφίστανται Επικουρικά προσόντα στην κατηγορία αυτή....
Ξέρετε πιο είναι το παράδοξο;Στην προκήρυξη 10Κ/2017 για τον ΑΔΜΗΕ στην κατηγορία των ΔΕ τεχνιτών όλες σχεδόν οι θέσεις, στα κύρια προσόντα, δεν απαιτούσαν κάτι παραπάνω από αυτό του απλού τεχνίτη....Στην 7Κ/2018 τώρα' είναι απαραίτητη η αναβαθμισμένη άδεια..Ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω..
Επίσης υπάρχουν και θέσεις που δεν προσμετράται βαθμολογικά η εμπειρία, αλλά όμως και σε αυτές είναι απαραίτητο προσόν η άδεια Αρχιτεχνίτη.
Πάντως για ενημέρωση ,για όποιον δεν γνωρίζει, δεν έχει μέχρι τώρα τύχει να δω ότι έχει προσληφθεί κάποιος με επικουρικά προσόντα στις προκηρύξεις αυτές διότι ο ανταγωνισμός είναι συνήθως πολύ μεγάλος...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Ιούλ 06, 2018 11:39 am

ersilyk έγραψε:Σ' ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατος...εύχομαι οπου περιμενεις καλα αποτελεσματα και φυσικα διορισμο :wink:

Αντεύχομαι .Να ΄σαι καλά.

masakell
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2018 9:59 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό masakell » Τρί Ιούλ 10, 2018 2:15 pm

Καλημέρα να ρωτήσω εγώ που έχω τελειώσει ΤΕΙ και έχω την Αναγγελία άδειας Εγκαταστάτη Ηλεκτρολόγου Α΄ειδικότητας 3ης ομάδας που περιλαμβάνει την άδεια αρχιτεχνίτη μαζί με το πτυχίο ΤΕΕ β΄κύκλου μπορώ να κάνω τα χαρτιά κανονικά ;

manos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 5:00 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό manos1982 » Τετ Ιούλ 25, 2018 11:14 am

Πότε λέτε να έχουμε προσωρινούς πίνακες? Σε κανα μηνα υποθέτω..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης