Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Δευ Μάιος 18, 2020 4:09 pm

Όσον αφορά τους ΠΕ Μηχανικούς, με δεδομένη την αναγνώριση προϋπηρεσίας μόνο μέχρι 2012 και μόνο μέχρι 3 τριετίες, έχετε κάποια εικόνα για το μισθολογικο; έχετε ρωτήσει τη Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων; Είναι ρεαλιστικό αυτό που προκύπτει με τον αλγόριθμο βασικού μισθού, χρονοεπιδοματος, στάθμης σπουδών, γάμου και τέκνων, με συνέπεια μηχανικός με προϋπηρεσία παντρεμένος με παιδιά να φτάνει καθαρά 1200-1300€; υπάρχει κάποια κρυφή μειωση; κάτι διάβαζα για 33% μειωση ειδικών επιδομάτων. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτο;

ckpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2020 12:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ckpr » Δευ Μάιος 18, 2020 6:41 pm

Gogo13 έγραψε:Γεια σας!
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο τηλέφωνο για το Εφετείο Αθηνών σχετικά με το πιστοποιητικό για κακούργημα που να απαντάνε; Δεν έχουν απαντήσει σε όσα τηλ έχω δοκιμάσει.. Ή πάμε και κάνουμε επι τόπου αίτηση;

Ευχαριστώ πολύ!


Πας επιτόπου για αίτηση. Είναι 3 γραφεία από τα οποία ανοίγει ένα κάθε μέρα εκ περιτροπής νομίζω. Ανεβαίνεις 4ο όροφο με τα ασανσερ που θα βρεις προχωρώντας ευθεία μετά τον έλεγχο. Μόλις βγεις από ασανσέρ στρίβεις δεξιά, μετά αριστερά και μετά προχωράς στο διάδρομο προς τα δεξιά. Δυστυχώς δεν παίζει google maps μέσα στο Εφετείο :wink: Μετα το κυλικείο, περίπου, είναι τρία γραφεία στη σειρά για αυτή τη δουλειά.

Gogo13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2020 9:12 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Gogo13 » Δευ Μάιος 18, 2020 11:30 pm

ckpr έγραψε:
Gogo13 έγραψε:Γεια σας!
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο τηλέφωνο για το Εφετείο Αθηνών σχετικά με το πιστοποιητικό για κακούργημα που να απαντάνε; Δεν έχουν απαντήσει σε όσα τηλ έχω δοκιμάσει.. Ή πάμε και κάνουμε επι τόπου αίτηση;

Ευχαριστώ πολύ!


Πας επιτόπου για αίτηση. Είναι 3 γραφεία από τα οποία ανοίγει ένα κάθε μέρα εκ περιτροπής νομίζω. Ανεβαίνεις 4ο όροφο με τα ασανσερ που θα βρεις προχωρώντας ευθεία μετά τον έλεγχο. Μόλις βγεις από ασανσέρ στρίβεις δεξιά, μετά αριστερά και μετά προχωράς στο διάδρομο προς τα δεξιά. Δυστυχώς δεν παίζει google maps μέσα στο Εφετείο :wink: Μετα το κυλικείο, περίπου, είναι τρία γραφεία στη σειρά για αυτή τη δουλειά.



Ευχαριστω πολυ! :D

geo07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 9:59 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό geo07 » Τρί Μάιος 19, 2020 10:51 am

Υπάρχει πιθανότητα να βγεί συμπληρωματική προκύρηξη από ΑΣΕΠ για πλήρωση θέσεων από επιλαχόντες με έμμεση και άμεση αναπηρία όπως είχε γίνει με την 10Κ/2017 (ΑΔΜΗΕ) και την 13Κ/2017? Γνωρίζει κανείς?

ckpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2020 12:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ckpr » Τρί Μάιος 19, 2020 6:44 pm

aposdimi έγραψε:Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός απο την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);


Επειδή με ενδιέφερε και εμένα αυτό, βρήκα αυτόν τον κανονισμό:

https://www.deddie.gr/Documents2/DIAKIR ... %CE%A5.pdf

Αν πας στο άρθρο "8α Χρονοεπίδομα" λέει: "Ειδικά όταν πρόκειται για ελευθέριο επάγγελμα για το οποίο απαιτείται Πτυχίο ή Δίπλωμα Ανώτατης Σχολής και άδεια άσκησής του, iτροσμετριέται ο συνολικός χρόνος από την απόκτηση της παραπάνω άδειας, με την προϋπόθεση ότι ο χρόνος αυτός καλύπτεται από κύρια ασφάλιση και αποδεικνύεται με βεβαίωση των οικείων επαγγελματικών οργανώσεων και ασφαλιστικών φορέων."

Δεν ξέρω βέβαια αν έχει υποστεί κάποια αναθεώρηση ο εν λόγω κανονισμός.

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Πέμ Μάιος 21, 2020 12:19 pm

ckpr έγραψε:
aposdimi έγραψε:Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός απο την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);


Επειδή με ενδιέφερε και εμένα αυτό, βρήκα αυτόν τον κανονισμό:

https://www.deddie.gr/Documents2/DIAKIR ... %CE%A5.pdf

Αν πας στο άρθρο "8α Χρονοεπίδομα" λέει: "Ειδικά όταν πρόκειται για ελευθέριο επάγγελμα για το οποίο απαιτείται Πτυχίο ή Δίπλωμα Ανώτατης Σχολής και άδεια άσκησής του, iτροσμετριέται ο συνολικός χρόνος από την απόκτηση της παραπάνω άδειας, με την προϋπόθεση ότι ο χρόνος αυτός καλύπτεται από κύρια ασφάλιση και αποδεικνύεται με βεβαίωση των οικείων επαγγελματικών οργανώσεων και ασφαλιστικών φορέων."

Δεν ξέρω βέβαια αν έχει υποστεί κάποια αναθεώρηση ο εν λόγω κανονισμός.


Ισχύει το ανωτέρω. Με τη βεβαίωση ασφάλισης του ΕΦΚΑ. Παίρνετε για ΠΕ Μηχανικούς 2 βεβαιώσεις από ΕΦΚΑ. Η μια ότι δεν χρωστάτε ή ειστε ενήμεροι. Η άλλη περιγράφει ποτε γραφτηκατε στο ταμειπ, ποιες μισθωτές θέσεις είχατε, αν είχατε συνεχή ασφάλιση οπότε ειστε ελεύθεροι επαγγελματίες. Ουσιαστικά βεβαίωση ΑΣΕΠ

stamos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2019 2:48 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό stamos » Τρί Μάιος 26, 2020 1:34 pm

adon23 έγραψε:
stamos έγραψε:Καλησπέρα μπορεί να μας πει κάποιος πόσα άτομα ήταν στην πρακτική δοκιμασία την Παρασκευή 06/03/2020 και πόσοι πέρασαν για να ξέρουμε αν θα περιμένουμε να βγουν τα οριστικά η θα περιμένουμε να ξανα καλέσουν άλλους επιλαχόντες για να συμπληρωθούν οι θέσεις οπότε οριστικά καλό Μάιο και βλέπουμε.

Ευχαριστώ


18 άτομα μαζί με επιλαχόντες και περάσαμε όλοι.. Η λίστα δεν συμπληρώθηκε μας είπαν και θα καλέσουν κι άλλα άτομα για την πρακτική δοκιμασία!Οπότε σίγουρα θα καθυστερήσει όλη η διαδικασία... Την Πέμπτη πόσα άτομα πέρασαν?


Καλημέρα έχεις κάποιος κάποια ενημέρωση τι γίνεται με τους ΔΕ ; σε πια φάση βρισκόμαστε; πότε θα καλέσουν τους επιλαχόντες για την πρακτική δοκιμασία ;

ευχαριστώ

Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Τετ Μάιος 27, 2020 10:25 pm

aposdimi έγραψε:Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός απο την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);


Καλησπέρα, aposdimi, κατέθεσες των φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων; Την περασμένη εβδομάδα ξεκίνησαν τον έλεγχο στα δικά μου, δεν ξέρουν ακόμα πότε θα υπογράψουμε σύμβαση γιατί δεν έχει βγει το φεκ κατανομής. Σου έχω απαντήσει στο post σου των αμοιβαίων μεταθέσεων.

aposdimi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 10:18 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aposdimi » Πέμ Μάιος 28, 2020 12:04 pm

Christina4 έγραψε:
aposdimi έγραψε:Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός από την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);


Καλησπέρα, aposdimi, κατέθεσες των φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων; Την περασμένη εβδομάδα ξεκίνησαν τον έλεγχο στα δικά μου, δεν ξέρουν ακόμα πότε θα υπογράψουμε σύμβαση γιατί δεν έχει βγει το φεκ κατανομής. Σου έχω απαντήσει στο post σου των αμοιβαίων μεταθέσεων.


Ναι Christina4 έχω καταθέσει τον φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων. Όπως πληροφορήθηκα από Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων ούτε και στους ΠΕ έχει βγει φεκ κατανομής. Μου είπανε γενικά ότι θα πάρει 3-4 μήνες η όλη διαδικασία.Οπότε αναμένουμε.....

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Πέμ Μάιος 28, 2020 7:12 pm

aposdimi έγραψε:
Christina4 έγραψε:
aposdimi έγραψε:Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός από την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);


Καλησπέρα, aposdimi, κατέθεσες των φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων; Την περασμένη εβδομάδα ξεκίνησαν τον έλεγχο στα δικά μου, δεν ξέρουν ακόμα πότε θα υπογράψουμε σύμβαση γιατί δεν έχει βγει το φεκ κατανομής. Σου έχω απαντήσει στο post σου των αμοιβαίων μεταθέσεων.


Ναι Christina4 έχω καταθέσει τον φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων. Όπως πληροφορήθηκα από Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων ούτε και στους ΠΕ έχει βγει φεκ κατανομής. Μου είπανε γενικά ότι θα πάρει 3-4 μήνες η όλη διαδικασία.Οπότε αναμένουμε.....


3-4 μήνες?! Τόσο πολύ? Σου είπαν μήπως αν πάνε όλοι πάνε σε μία φάση προσλήψεων ή αν προσλαμβάνονται σταδιακά;

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Παρ Μάιος 29, 2020 3:13 pm

lzdg έγραψε:
aposdimi έγραψε:
Christina4 έγραψε:
Καλησπέρα, aposdimi, κατέθεσες των φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων; Την περασμένη εβδομάδα ξεκίνησαν τον έλεγχο στα δικά μου, δεν ξέρουν ακόμα πότε θα υπογράψουμε σύμβαση γιατί δεν έχει βγει το φεκ κατανομής. Σου έχω απαντήσει στο post σου των αμοιβαίων μεταθέσεων.


Ναι Christina4 έχω καταθέσει τον φάκελο των δικαιολογητικών στη Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων. Όπως πληροφορήθηκα από Δ/νση Ανθρωπίνων Πόρων ούτε και στους ΠΕ έχει βγει φεκ κατανομής. Μου είπανε γενικά ότι θα πάρει 3-4 μήνες η όλη διαδικασία.Οπότε αναμένουμε.....


3-4 μήνες?! Τόσο πολύ? Σου είπαν μήπως αν πάνε όλοι πάνε σε μία φάση προσλήψεων ή αν προσλαμβάνονται σταδιακά;


Εγώ από αυτά που κατάλαβα τους είναι εντελώς άγνωστο πότε θα βγει το ΦΕΚ κατανομής... Για αυτό συλλέγουν τα χαρτιά, θα χρεώσουν τους φακέλους σε υπαλλήλους, θα κάνουν έρευνα, γνησιότητα κτλ και ελπίζουν όταν βγει το ΦΕΚ να προσλάβουν άμεσα. Ωστόσο ασφαλή πρόβλεψη δεν μπορούν να δώσουν. Αυτό που είπαν ότι θα προσλαμβάνουν ανά δεκαπενθήμερο οπότε αν κάποιος όταν έρθει η ώρα χρειαστεί 15-30 μέρες για να κλείσει υποχρέωσεις θα τις έχει.

Επίσης για εμάς τους ΠΕ Μηχανικούς που ρώτησα δεν ήξεραν ακριβώς να πουν για εκπαίδευση. Στην αρχή είπαν καθόλου μετά μια εβδομάδα και με τα 3-4 εβδομάδες. Δεν έχω καταλάβει...

angemech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 04, 2019 4:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό angemech » Σάβ Μάιος 30, 2020 6:46 pm

Σε ερώτηση που τους έκανα λογω της δουλειάς μου πότε να τους ενημερώσω κτλπ, μου είπαν να μην πω τίποτα ακόμα και οτι το καλοκαίρι μας θα είναι ελεύθερο σίγουρα. Δηλαδή μετά το Σεπτέμβριο θα μας καλέσουν.

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Τετ Ιουν 10, 2020 11:54 am

Υπάρχει κάποια ενημέρωση; δεν έχουν καλέσει ούτε για κάποια διευκρίνιση σχετικά με τα δικαιολογητικά του φακέλου

NvPex
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 4:11 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NvPex » Τετ Ιουν 10, 2020 1:57 pm

Sbiotech έγραψε:Υπάρχει κάποια ενημέρωση; δεν έχουν καλέσει ούτε για κάποια διευκρίνιση σχετικά με τα δικαιολογητικά του φακέλου


Εμένα μου ζητήσανε να στείλω μια επιπλέον υπεύθυνη δήλωση και γνήσιο για ξένη γλώσσα από τον φορέα έκδοσης.

KeyserSoze
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2020 10:07 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό KeyserSoze » Τετ Ιουν 10, 2020 4:33 pm

Sbiotech έγραψε:Υπάρχει κάποια ενημέρωση; δεν έχουν καλέσει ούτε για κάποια διευκρίνιση σχετικά με τα δικαιολογητικά του φακέλου

Από εμένα ζητήθηκε πιστοποιημένο αντίγραφο του πτυχίου ξένων γλωσσών από τον φορέα και επιπλέον τα πρωτότυπα έγγραφα από το ΕΦΚΑ (δεν έγιναν δεκτά εκτυπωμένα αρχεία από e-EFKA).


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες