Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Has
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 30, 2020 10:58 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Has » Παρ Ιαν 01, 2021 11:46 pm

Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους.

Ξεκίνησαν και καλούν για τις αναπληρώσεις των ΠΕ.

emmanouel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 12:54 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό emmanouel » Πέμ Ιαν 07, 2021 11:07 am

Ειμαι κι εγω ενας απο τους ΠΕ που απερριψαν τη θεση.
ΕΙδα 34/110 την απερριψαν, και υποψιαζομαι οτι ειναι λογω των κυλιομενων ωραριων (βαρδιες)

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Πέμ Ιαν 07, 2021 4:30 pm

emmanouel έγραψε:Ειμαι κι εγω ενας απο τους ΠΕ που απερριψαν τη θεση.
ΕΙδα 34/110 την απερριψαν, και υποψιαζομαι οτι ειναι λογω των κυλιομενων ωραριων (βαρδιες)


Τελικά είναι μεγάλο το ποσοστό αυτών που απορρίπτουν. Κατά τη γνώμη μου δεν φταίει το παραπάνω (οι βάρδιες) αλλά το γεγονός ότι ο διορισμός έρχεται όταν κάποιος είναι ήδη κάποιας ηλικίας και έχει φτιάξει ήδη την οικογένειά του σε άλλη πόλη.

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Πέμ Ιαν 07, 2021 5:47 pm

Θα γίνουν αναπληρώσεις και στις υπόλοιπες κατηγορίες;; Γνωρίζει κανείς;;

konman96
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2018 6:40 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό konman96 » Πέμ Ιαν 14, 2021 7:57 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Με τις αναπληρώσεις πήραν τηλέφωνο την σύζυγό μου πως διορίστηκε σαν ΠΕ Μηχανικός.

Γνωρίζει κανείς αν για αμοιβαία μετάθεση πρέπει να υπάρχει η ίδια θέση και στις δύο περιοχές; πχ. Τ1/Α με Τ1/Α; ή μπορεί να γίνει Τ1/Α και με Τ1/Ζ;
Επίσης πρέπει να έχει περάσει η διετία που είναι  πριν γίνουν τακτικό προσωπικό για να μπορεί να γίνει η μετάθεση;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Popai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 08, 2020 3:57 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Popai » Πέμ Ιαν 14, 2021 8:58 pm

konman96 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Με τις αναπληρώσεις πήραν τηλέφωνο την σύζυγό μου πως διορίστηκε σαν ΠΕ Μηχανικός.

Γνωρίζει κανείς αν για αμοιβαία μετάθεση πρέπει να υπάρχει η ίδια θέση και στις δύο περιοχές; πχ. Τ1/Α με Τ1/Α; ή μπορεί να γίνει Τ1/Α και με Τ1/Ζ;
Επίσης πρέπει να έχει περάσει η διετία που είναι  πριν γίνουν τακτικό προσωπικό για να μπορεί να γίνει η μετάθεση;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Καλησπέρα

Ναι πρέπει να είναι ίδια κατηγορία. Αμοιβαία νομίζω ότι γίνεται σύντομα χωρίς να απαιτείται να περάσει διετία.

stamos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2019 2:48 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό stamos » Τετ Φεβ 03, 2021 10:19 am

Καλημέρα ξέρει κάποιος η έχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα πάμε στην σχολή και για πόσο διάστημα;

Ευχαριστώ

NickTheGreek321
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2019 7:24 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NickTheGreek321 » Πέμ Φεβ 18, 2021 11:16 pm

Καλησπέρα!
Σήμερα στο Διαύγεια ανακοινώθηκε και τρίτη απόφαση όσον αφορά τις αναπληρώσεις από επιλαχόντες στην κατηγορία ΠΕ.
Είμαι μέσα στην λίστα των διοριστέων! Μέχρι πόσο χρόνο μπορεί να κρατήσει η αναμονή μέχρι την ανάληψη υπηρεσίας και ποιά είναι η διαδικασία που προβλέπεται από εδώ και στο εξής? Τι να περιμένω και τι ενέργειες πρέπει να κάνω?
Ευχαριστώ πολύ!!

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Κυρ Μαρ 21, 2021 1:33 pm

stamos έγραψε:Καλημέρα ξέρει κάποιος η έχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα πάμε στην σχολή και για πόσο διάστημα;

Ευχαριστώ


Γνωρίζεις μήπως αν θα γίνουν αναπληρωσεις ΔΕ; μήπως ακούστηκε τίποτα στην υπηρεσία; Έχουν δεχτεί όλοι της θέσεις;

konstpapa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2021 9:18 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό konstpapa » Τετ Απρ 07, 2021 12:29 pm

Καλημέρα,

Με κάλεσαν για την θέση 101 δλδ ΠΕ Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς Αχαίας και είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το αν θα αποδεχτώ τη θέση ή όχι. Έχω μάθει ότι υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να ξεκινήσουν βάρδιες (το οποίο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για μένα), γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γι' αυτό? Ευχαριστώ!

emmanouel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 12:54 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό emmanouel » Δευ Απρ 12, 2021 1:56 pm

konstpapa έγραψε:Καλημέρα,

Με κάλεσαν για την θέση 101 δλδ ΠΕ Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς Αχαίας και είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το αν θα αποδεχτώ τη θέση ή όχι. Έχω μάθει ότι υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να ξεκινήσουν βάρδιες (το οποίο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για μένα), γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γι' αυτό? Ευχαριστώ!


Το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις απευθείας με το αρμόδιο τμήμα της ΔΕΔΔΗΕ Αχαίας και να ρωτήσεις.
Στις άλλες θέσεις πάντως έχει βαρδιες, οπότε υποψιάζομαι οτι ισχύει για όλες τις ΠΕ της προκήρυξης.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Απρ 17, 2021 2:24 pm

Υπάρχει κάποιος να πει πόσο είναι ο καθαρός μισθός στο ΔΕΔΔΗΕ σαν μόνιμος υπάλληλος; Γνωστός μου ΤΕ Ηλεκτρολόγος ως 8μηνη σύμβαση παίρνει 790 μεικτά, 650 καθαρά. Είναι δυνατόν πτυχιούχος ΤΕΙ να παίρνει 650 ευρω το μήνα; Έχει πέσει τόσο μα τόσο πολύ το μισθολόγιο στο ΔΕΔΔΗΕ; Πως να πάει κάποιος να υπηρετήσει σε αλλη πόλη αν παίρνει 650 καθαρά το μήνα; Απογοήτευση
Πάντως και εγω υπηρέτησα μ σύμβαση 8μηνη Διοικητικός ΔΕ στη ΔΕΗ και έπαιρνα 637 το μήνα.

elenaelenaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 08, 2021 11:16 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό elenaelenaki » Κυρ Απρ 18, 2021 12:23 am

Κ εγώ ΠΕ ηλεκτρολόγων σε 8μηνο και παίρνω 760..αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως από 960 μεικτά που έλεγε η σύμβαση έχω 200 ευρώ κρατήσεις... Θέλω να ρωτήσω αλλά ντρέπομαι κ λίγο.. Τεσπα..

elenaelenaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 08, 2021 11:16 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό elenaelenaki » Πέμ Απρ 22, 2021 3:46 pm

konstpapa έγραψε:Καλημέρα,

Με κάλεσαν για την θέση 101 δλδ ΠΕ Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς Αχαίας και είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το αν θα αποδεχτώ τη θέση ή όχι. Έχω μάθει ότι υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να ξεκινήσουν βάρδιες (το οποίο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για μένα), γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γι' αυτό? Ευχαριστώ!


Τελικά έχει βάρδιες; έμαθες;

konstpapa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2021 9:18 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό konstpapa » Δευ Απρ 26, 2021 12:04 pm

elenaelenaki έγραψε:
konstpapa έγραψε:Καλημέρα,

Με κάλεσαν για την θέση 101 δλδ ΠΕ Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς Αχαίας και είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το αν θα αποδεχτώ τη θέση ή όχι. Έχω μάθει ότι υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να ξεκινήσουν βάρδιες (το οποίο θα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας για μένα), γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γι' αυτό? Ευχαριστώ!


Τελικά έχει βάρδιες; έμαθες;


Όχι δεν μπόρεσα να μάθω, σίγουρα ξέρω από ένα παιδί που ξεκίνησε με αυτή τη προκύρηξη τον Άυγουστο ότι συζητιέται αλλά δεν έχει παρθεί κάποια απόφαση ακόμα σχετικά με τις βάρδιες, ότι συζητιέται συζητιέται πάντως..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης