Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Παρ Νοέμ 16, 2018 1:47 pm

Θα μετρησει και θα παραμετρησει στον β' επικουρικο. Η εμπειρια ως προσωπικο ιδιωτικης ασφαλειας μετραει, ειναι οτι πιο συναφη μπορει να υπαρξει. Στην συγκεκριμενη περιπτωση απο την αποκτηση του τιτλου σπουδων και μετα οπου ειναι τα απολυτηρια-πτυχια ΔΕ οπου συμμετεχει ο καθενας στην Β' επικουρια. Και την Αδεια τυπου Α' τωρα καλο θα ηταν να την εχουν βαλει και αυτην στην αιτηση και αχρηαστη να ειναι.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 2:44 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Παρ Νοέμ 16, 2018 4:55 pm

Αφού πρέπει η εμπειρία να είναι συναφή με τον τίτλο σπουδών γι΄αυτό και αναφέρεται ότι μετράει μετά την κτήση του τίτλου σπουδών με τον οποίο παίρνει ο καθένας μέρος στον διαγωνισμό.

dob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2018 11:55 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dob » Παρ Νοέμ 16, 2018 10:44 pm

Φυσιολογικά έτσι όπως είναι διατυπωμένο το ΦΕΚ δεν υπολογιζεται καθόλου η εμπειρία στην β επικουρια. Επειδη είναι πολλά τα άτομα με διάφορες άδειες σεκιουριτη (όχι διπλωμα ιεκ) ας πάρει κάποιος από αυτούς τον ΑΣΕΠ να δούμε αν θα τους πει κάτι διαφορετικό . Και ας πει και στους υπόλοιπους να ξέρουν.

Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Σάβ Νοέμ 17, 2018 5:47 am

Panos1 έγραψε:Αφού πρέπει η εμπειρία να είναι συναφή με τον τίτλο σπουδών γι΄αυτό και αναφέρεται ότι μετράει μετά την κτήση του τίτλου σπουδών με τον οποίο παίρνει ο καθένας μέρος στον διαγωνισμό.


Κάνεις λάθος. Η εμπειρία να είναι συναφή με την θεση λέει το ΦΕΚ και όχι με τον τίτλο σπουδών, Λεει ΑΠΟ την απόκτηση τίτλου μετράει η εμπειρία και μετά. Δεν γίνεται να μετράει σεκιούριτι στους ΙΕΚ και να μην μετράει σε άλλους εκτός ΙΕΚ. Είναι η ίδια προϋπηρεσία. Είναι 1000 % σίγουρο από εργατολογο.

thanos89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2018 10:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό thanos89 » Σάβ Νοέμ 17, 2018 9:01 am

Mark έγραψε:
Panos1 έγραψε:Αφού πρέπει η εμπειρία να είναι συναφή με τον τίτλο σπουδών γι΄αυτό και αναφέρεται ότι μετράει μετά την κτήση του τίτλου σπουδών με τον οποίο παίρνει ο καθένας μέρος στον διαγωνισμό.


Κάνεις λάθος. Η εμπειρία να είναι συναφή με την θεση λέει το ΦΕΚ και όχι με τον τίτλο σπουδών, Λεει ΑΠΟ την απόκτηση τίτλου μετράει η εμπειρία και μετά. Δεν γίνεται να μετράει σεκιούριτι στους ΙΕΚ και να μην μετράει σε άλλους εκτός ΙΕΚ. Είναι η ίδια προϋπηρεσία. Είναι 1000 % σίγουρο από εργατολογο.

Από την απόκτηση του τίτλου με τον οποιο συμμετέχει κανείς στη προκήρυξη ..

Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Σάβ Νοέμ 17, 2018 1:23 pm

thanos89 έγραψε:Από την απόκτηση του τίτλου με τον οποιο συμμετέχει κανείς στη προκήρυξη ..


Σωστά δηλαδή πχ ένας απόφοιτος Λυκείου μετο που τελείωσε το λύκειο εάν έχει δουλέψει και φενεται με τα ένσημα σαν προσωπικό ιδιωτικής ασφάλειας η εμπειρία του μετράει καθώς είναι συναφή με το αντικείμενο της θέσης. Όπως επίσης και ένας απόφοιτος ΙΕΚ μετά την πιστοποίηση όπου δούλεψε σαν προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας. Η πιστοποίηση του ΙΕΚ δεν είναι υποχρεωτική για να δουλέψει κάποιος σαν ιδιωτική ασφάλεια, αυτό που είναι απαραίτητο είναι η άδεια εργασίας προσωπικού ασφαλείας τύπου Α. Που την βγάζεις από την Ελληνική Αστυνομία με τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Και μην το κουράζουμε το θέμα άλλο . Ο καθένας με τις απόψεις του και σεβαστές. Κάποιοι με μεγάλα απολυτήρια και γλώσσες φοβούνται αυτούς με την προϋπηρεσία λογικό. Αλλά ακόμα πιο λογικό είναι να μπούνε και άτομα με προϋπηρεσία καθώς όπως και να το κάνουμε είναι πιο κατάλληλοι. Μην αρχίσουμε συζήτηση ότι οι φυλακές είναι δύσκολη υπόθεση και τέτοια και ο άλλος που φύλαγε τα λιντλ δεν ξέρει τίποτα. Και όμως αυτός που φύλαγε τα λιντλ και στολή έχει φορέσει και γύφτους ,κλεφτρονια ,πρεζακια έχει αντιμετωπίσει . Όπου ένας άτομο χωρίς να εχει εργαστεί καν σε φύλαξη,δεν έχει ζήσει τίποτα τέτοιο σε καθημερινή βάση ( ως επί το πλείστον).
Τα λέω Φιλικά παντα. Και ο καιρός θα τα δείξει όλα υπομονή!

spiros3000
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2018 4:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό spiros3000 » Σάβ Νοέμ 17, 2018 2:41 pm

Το θεμα ειναι οτι θα αργησουν τα προσωρινα

Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Σάβ Νοέμ 17, 2018 11:53 pm

spiros3000 έγραψε:Το θεμα ειναι οτι θα αργησουν τα προσωρινα


Δυστυχώς έτσι φενεται... Υπομονή!

thanos89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2018 10:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό thanos89 » Κυρ Νοέμ 18, 2018 7:27 am

spiros3000 έγραψε:Το θεμα ειναι οτι θα αργησουν τα προσωρινα

Υπολογίζεται μες το χειμώνα-άνοιξη του 19

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Δευ Νοέμ 19, 2018 12:23 am

Παιδιά συμφωνώ με όλα αυτά που λέτε! Αλλά δεν είναι κρίμα να μην μετρήσει η άδεια σεκιούριτι τύπου Α; Και να μην μετρήσει η προϋπηρεσία Και γιατί να μην πάω επικούρεια Α Η άδεια σεκιούριτι είναι παρεμφερή με αυτό που ζητάει έδωσα κανονικά εξετάσεις.. Εννοείται βέβαια τα παιδιά που έχουνε δύο χρόνια σε σχολή ΙΕΚ ότι θα Μοριοδότηθουν παραπάνω από μένα και αυτό είναι το Δίκιο !!! Αλλά θα έπρεπε να ήμασταν Α Επικούρεια !! Δεν έχω τελειώσει ηλεκτρολόγος δούλευα ως ηλεκτρολόγος με ένσημα ηλεκτρολόγου και να Απαιτώ Να είμαι Α επικούρεια !! Εγώ τα έβαλα όλα τα χαρτιά την προϋπηρεσία μου την άδεια σεκιούριτι την βεβαίωση επάρκειας από τον εοππεπ το acdl Και το πτυχίο.. Και ότι θέλουν ας κάνουν, εδώ μέχρι να βγουν τ’ αποτελέσματα θα έχω βγει σε σύνταξη :D :lol: Καλή επιτυχία σε όλους !!

Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Δευ Νοέμ 19, 2018 11:35 am

smartakias311 έγραψε:Παιδιά συμφωνώ με όλα αυτά που λέτε! Αλλά δεν είναι κρίμα να μην μετρήσει η άδεια σεκιούριτι τύπου Α; Και να μην μετρήσει η προϋπηρεσία Και γιατί να μην πάω επικούρεια Α Η άδεια σεκιούριτι είναι παρεμφερή με αυτό που ζητάει έδωσα κανονικά εξετάσεις.. Εννοείται βέβαια τα παιδιά που έχουνε δύο χρόνια σε σχολή ΙΕΚ ότι θα Μοριοδότηθουν παραπάνω από μένα και αυτό είναι το Δίκιο !!! Αλλά θα έπρεπε να ήμασταν Α Επικούρεια !! Δεν έχω τελειώσει ηλεκτρολόγος δούλευα ως ηλεκτρολόγος με ένσημα ηλεκτρολόγου και να Απαιτώ Να είμαι Α επικούρεια !! Εγώ τα έβαλα όλα τα χαρτιά την προϋπηρεσία μου την άδεια σεκιούριτι την βεβαίωση επάρκειας από τον εοππεπ το acdl Και το πτυχίο.. Και ότι θέλουν ας κάνουν, εδώ μέχρι να βγουν τ’ αποτελέσματα θα έχω βγει σε σύνταξη :D :lol: Καλή επιτυχία σε όλους !!


Το προσοντολογιο ειναι αυτο και σωστο ειναι. Η εμπειρια σου θα μετρησει ως Β' επικουρια ομως ετσι ειναι τα πραγματα. Η βεβαιωση επαρκειας δεν εχει καμια ισχυη μονο ειναι απαραιτητο για να βγαλεις την αδεια τυπου Α' και να μπορεις να δουλεψεις ως φυλακας- security σε εταιρια η και στο δημοσιο(ως επικουρια αλλα την ζητανε σαν απαραιτητη, βλεπε ορισμενες ΣΟΧ ΔΕ Φυλακων προσωπικου ασφαλειας) και να παρεις ετσι την προυπηρεσια σου.

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Δευ Νοέμ 19, 2018 1:18 pm

δυσκολα τα πραγματα 8) ιδωμεν!!

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Πέμ Νοέμ 22, 2018 3:00 pm

για 403!!εχω Προσκόμιση επαγγελματικου Λυκείου ψυκτικος και το Απολυτήριο !!δηλ εχω δυο χαρτια!! Μοριοδοτείται 150 και 150;; δηλ για να γινω ποιο Συναφες προσκομισα απολυτηριο και πτυχιο !!! μετρανε τα μορια 150 κ 150;;

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Νοέμ 22, 2018 5:43 pm

Τίποτα από τα 2 δεν μετράνε.

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Παρ Νοέμ 23, 2018 11:07 am

για β επικουρια δν μετραει;;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες