Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mark » Τετ Σεπ 12, 2018 7:58 pm

marinoss έγραψε:σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλα εδω τωρα προσωπικα εχω ενα ιδιαίτερο θεμα εργάζομαι σε 18 μινες σύμβαση σε νοσοκομείο ΔΕ προσωπικο ασφαλιας με απολιτιριο λικιου και άδεια τιπου Α με προσελαβαν γιατι δεν υπήρχε σιμετεχοντας απο Α επικουρια που ζητουτσε ι.ε.κ προσοπον κσι υπιδομον και πηραν εμενα απο Β επικουρια αυτην την εμπειρία δεν μπορούν να μου την απορρίψουν με τη δικαιολογία οτι δεν εχω πιστοποιητικό Ι.Ε.Κ η βεβαίωση η σημβαση η αναγγελία πρόσληψης του εργανη που καταθεσα μέσα στο φάκελο μου αναφέρουν ξεκάθαρα ότι είμαι ΔΕ προσωπικό ασφαλείας και έτσι πηγενω σε θεση εμπιριας


Η εμπειρία σου θα μετρήσει.

Ektoras2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2018 4:31 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ektoras2018 » Πέμ Σεπ 13, 2018 7:29 pm

Καλησπέρα, μηπως εχουμε κανενα νεο για το διαγωνισμο 6κ/2018.

Titos1994
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 6:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Titos1994 » Κυρ Σεπ 16, 2018 8:01 pm

Καλησπέρα, να τα πω Τσάκα Τσάκα για να μην σας κουράζω .
Απολυτήριο λυκείου ( χαμηλός βαθμός )
Τριτεκνος
Άδεια security με ένα μήνα προϋπηρεσία ( έχω δουλέψει και σε εργοστάσια ).
Πτυχίο αγγλικών lower .
Υπάρχουν πιθανότητες παιδιά η ούτε το απειροελάχιστο!;
Ευχαριστώ ..

thanos89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2018 10:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό thanos89 » Κυρ Σεπ 16, 2018 9:27 pm

Titos1994 έγραψε:Καλησπέρα, να τα πω Τσάκα Τσάκα για να μην σας κουράζω .
Απολυτήριο λυκείου ( χαμηλός βαθμός )
Τριτεκνος
Άδεια security με ένα μήνα προϋπηρεσία ( έχω δουλέψει και σε εργοστάσια ).
Πτυχίο αγγλικών lower .
Υπάρχουν πιθανότητες παιδιά η ούτε το απειροελάχιστο!;
Ευχαριστώ ..

Η άδεια σεκιουριτι δε μετράει πουθενά στον ΑΣΕΠ. Συνεπώς είσαι κάπου ανάμεσα στο ελάχιστο και το απειροελαχιστο.

eirini78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 21, 2017 5:30 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό eirini78 » Δευ Οκτ 22, 2018 1:27 am

Παιδιά γνωρίζουμε ως κάτοχος πιστοποίησης και του φύλακα μουσείων και των στελεχών ασφαλείας προσώπων και υποδομών αν δικαιουμαι τα 150 μόρια ;;

thanos89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2018 10:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό thanos89 » Δευ Οκτ 22, 2018 9:44 am

eirini78 έγραψε:Παιδιά γνωρίζουμε ως κάτοχος πιστοποίησης και του φύλακα μουσείων και των στελεχών ασφαλείας προσώπων και υποδομών αν δικαιουμαι τα 150 μόρια ;;

Ο ΑΣΕΠ έχει πει κατηγορηματικά όχι, αν το έβαλες και το μετρήσουν ετοιμάσου για τρελές ενστάσεις από τους υπόλοιπους. Ελπίζω το 78 διπλα στο όνομα να μην αντιπροσωπεύει έτος γεννήσεως διοτι θα είσαι εκτός.

eirini78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 21, 2017 5:30 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό eirini78 » Δευ Οκτ 22, 2018 2:11 pm

οχι δεν αντιπροσωπευει ηλικια αρα προφανως ουτε εμεις περνουμε τα 150 στον κυριο πινακα της 8κ αν εχουμε και τα 2 χαρτια?

thanos89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2018 10:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό thanos89 » Δευ Οκτ 22, 2018 4:22 pm

eirini78 έγραψε:οχι δεν αντιπροσωπευει ηλικια αρα προφανως ουτε εμεις περνουμε τα 150 στον κυριο πινακα της 8κ αν εχουμε και τα 2 χαρτια?

Έχω ρωτήσει τον ΑΣΕΠ επανειλημμένα και μου είπαν πως για να πάρει κάποιος 150 επιπλέον ως φύλακας στην 6κ πρέπει να έχει κ τα δυο ΙΕΚ στελεχών ασφαλείας στο κύριο τίτλο με τα διαζευκτικα ή..ή κτλ. Τίποτα άλλο.

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Παρ Νοέμ 02, 2018 5:34 pm

Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω για αρχη Πότε περίπου θα βγουν τ’ αποτελέσματα; Και κάτι άλλο που διάβασα σε ένα άρθρο ότι από αυτήν την προκήρυξη 6Κ 2018 θα πάρουν παραπάνω άτομα διότι θα χρειαστούνε και σε δημοτική αστυνομία Έχετε ακούσει κάτι εσείς;

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό netgirl » Παρ Νοέμ 02, 2018 7:40 pm

smartakias311 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω για αρχη Πότε περίπου θα βγουν τ’ αποτελέσματα; Και κάτι άλλο που διάβασα σε ένα άρθρο ότι από αυτήν την προκήρυξη 6Κ 2018 θα πάρουν παραπάνω άτομα διότι θα χρειαστούνε και σε δημοτική αστυνομία Έχετε ακούσει κάτι εσείς;


Μήπως αυτό που διάβασες έχει σχέση με το γεγονός ότι τα άτομα αυτού του διαγωνισμού θα αντικαταστήσουν τους δημοτικούς αστυνομικούς στις φυλακές?
Καθώς όταν κατήργησαν τη δημοτική αστυνομία, πολλούς από τους εργαζόμενους αυτούς τους τοποθέτησαν στις φυλακές ως φύλακες. Τώρα όμως με την επανίδρυση της δημ. αστυνομίας, τους δίνουν τη δυνατότητα να εγκαταλείψουν τη θέση τους στις φυλακές και να επιστρέψουν στις παλιές τους θέσεις. Για να τους αποδεσμεύσουν όμως πρέπει να τοποθετηθείτε εσείς. Αυτό είναι ένα γεγονός που πιθανόν να σας ευννοήσει ως προς τη σύντομη έκδοση των αποτελεσμάτων, καθώς τα παιδιά αυτά ναι μεν έχουν το δικαίωμα να φύγουν αλλά δεν τους το επιτρέπουν λόγω αναμονής των δικών σας αποτελεσμάτων.

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Κυρ Νοέμ 04, 2018 11:52 am

το τοποθετησες πολυ σωστα, και μαλλον αυτο που λες ειναο!!! αναμενουμε!!!

smartakias311
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 24, 2018 12:30 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό smartakias311 » Πέμ Νοέμ 08, 2018 7:26 pm

γινομαι κ λιγο κουραστικος !!! κατι αλλο να ρωτησω η β επικουρια ν υποθεσω δν εχει καμια ελπιδα ε;; με προϊπηρεσια ως security αλλα με απλη αδεια αδια σεκουριτι.. κ 14 βαθμος πτυχιου επαγγελματικου λυκειου.... κουβα θα παω παιδια πως τ βλεπετε;; :)

dob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2018 11:55 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dob » Τρί Νοέμ 13, 2018 5:46 pm

smartakias311 έγραψε:γινομαι κ λιγο κουραστικος !!! κατι αλλο να ρωτησω η β επικουρια ν υποθεσω δν εχει καμια ελπιδα ε;; με προϊπηρεσια ως security αλλα με απλη αδεια αδια σεκουριτι.. κ 14 βαθμος πτυχιου επαγγελματικου λυκειου.... κουβα θα παω παιδια πως τ βλεπετε;; :)


Κάποιο λένε είναι λίγοι οι κάτοχοι των διπλωμάτων των συγκεκριμένων ειδικοτήτων ιεκ. Τωρα εαν ειναι λιγοτεροι απο 500 εμενα μου φαινεται λιγο απίθανο αλλά μέχρι να βγουν τα προσωρινά αποτελεσματα κανείς δεν ξέρει. Επίσης έχει παρατηρηθεί ότι αρκετοί δεν κατάλαβαν ότι πρέπει να βάλουν και βεβαιωση ύψους άρα και αυτό θα εχει καποια επιδραση. Προσωπική μου πρόβλεψη είναι ότι θα την πατησαν αρκετοι με τα σωστα δικαιολογητικα και θα παρούν κάποιους από β επικουρια τώρα λίγους ή πολλούς και πάλι είναι άγνωστο. Η ανεργια έχει ωθησει πολλούς να κάνουν αίτηση στην προκυρηξη άρα πιστεύω θα έχουν μεγάλους βαθμούς απολυτηριων. Τώρα για το αν δούλεψες ως σεκιουρη χωρίς το διπλωμα του ιεκ δεν πιστεύω οτι θα μετρήσει διότι σου προσμέτρα την εμπειρία από την στιγμή που βγάζεις τη πιστοποιηση του διπλωματος και μετέπειτα.
Καλή επιτυχία

dob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2018 11:55 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dob » Τρί Νοέμ 13, 2018 10:07 pm

Θα πρέπει να καλέσει κάποιος τον ασεπ να ρωτήσει για τέτοιου είδους περιπτώσεις οπως για αυτους που ειναι β επικουρια με κάποιου τύπου άδεια και εμπειρια σεκιουριτη αν θα παρουν κάποια μόρια που πιθανον να τα διεκδικούν μόνο ως Β επικουρικοι. Αν ο ΑΣΕΠ πει τελικα ότι θα δωσουν μορια και τα ατομα αυτα συμπλήρωσαν σωστα τα χαρτια τους και την εμπειρια στην αιτηση τοτε θα αλλάξουν πολύ τα δεδομενα στη β επικουρια.
.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 2:44 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 6Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Τετ Νοέμ 14, 2018 2:36 pm

Είναι ξεκάθαρο αυτό με τα μόρια της εμπειρίας από τον ΑΣΕΠ στην προκήρυξη. Μόρια παίρνει όποιος έχει συναφή εμπειρία μετά την κτήση του τίτλου σπουδών. Εφόσον μιλάμε για τίτλο σπουδών-δίπλωμα είναι αυτονόητο ότι η εμπειρία μετράει μόνο για κύριο τίτλο και α επικουρικό.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες