ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
tarel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Φεβ 26, 2018 8:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό tarel » Παρ Απρ 12, 2019 1:59 pm

sotinela έγραψε:
tarel έγραψε:Γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία των ενστάσεων? Αν από τον τελευταίο διοριστεο έχω μικρή διαφορά και θέλω να ελεγχθούν τα μόρια του μπορώ να κάνω αίτηση να δω τον φάκελο του?


ένσταση ειθισται να γίνεται οταν τα δικά σας μόρια δεν είναι ορθά υπολογισμένα. οχι να κοιτάτε τα μόρια του απο πάνω σας. εαν είστε σίγουρη/ος οτι δεν σας μετρήσανε σωστά τα μορια σας στο ΑΣΕΠ αναμφίβολα έχετε δικαιώμα να κάνετε ένσταση. ένσταση κατα διοριστέου με ποιο σκεπτικό ακριβώς θα κάνετε;;;; εχετε υποψία οτι ο διοριστέος έχει ψευδή πλαστά στοιχεία;;;;;;πως θα τεκμηριώσετε την ένστασή σας ;;; θα πείτε θέλω να δω τα δικαιολογητικά διοριστέου;;;;; με ποια αιτιολογία;;;


Το γνωρίζω αυτό που λέτε αλλά ορίσμενες φορές γίνεται και αυτ΄΄ο που αναφέρω παραπάνω. Σε άλλη προκήρυξη που ήμουν διοριστέος, μου έκανε ένσταση ο δεύτερος επιλαχών με αίτηση μέσω δικηγόρου και πρωτοδικείου για να ανοιχτεί ο φάκελος μου. Γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται αυτή η διαδικασία ; πρέπει να είμαι ο δεύτερος επιλαχών ή μποορεί να είμαι και πιο κάτω στην κατάταξη ;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Απρ 12, 2019 2:12 pm

tarel έγραψε:
sotinela έγραψε:
tarel έγραψε:Γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία των ενστάσεων? Αν από τον τελευταίο διοριστεο έχω μικρή διαφορά και θέλω να ελεγχθούν τα μόρια του μπορώ να κάνω αίτηση να δω τον φάκελο του?


ένσταση ειθισται να γίνεται οταν τα δικά σας μόρια δεν είναι ορθά υπολογισμένα. οχι να κοιτάτε τα μόρια του απο πάνω σας. εαν είστε σίγουρη/ος οτι δεν σας μετρήσανε σωστά τα μορια σας στο ΑΣΕΠ αναμφίβολα έχετε δικαιώμα να κάνετε ένσταση. ένσταση κατα διοριστέου με ποιο σκεπτικό ακριβώς θα κάνετε;;;; εχετε υποψία οτι ο διοριστέος έχει ψευδή πλαστά στοιχεία;;;;;;πως θα τεκμηριώσετε την ένστασή σας ;;; θα πείτε θέλω να δω τα δικαιολογητικά διοριστέου;;;;; με ποια αιτιολογία;;;


Το γνωρίζω αυτό που λέτε αλλά ορίσμενες φορές γίνεται και αυτ΄΄ο που αναφέρω παραπάνω. Σε άλλη προκήρυξη που ήμουν διοριστέος, μου έκανε ένσταση ο δεύτερος επιλαχών με αίτηση μέσω δικηγόρου και πρωτοδικείου για να ανοιχτεί ο φάκελος μου. Γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται αυτή η διαδικασία ; πρέπει να είμαι ο δεύτερος επιλαχών ή μποορεί να είμαι και πιο κάτω στην κατάταξη ;


δυστυχώς δε το γνωρίζω αυτο. προσωπικά δεν θα έμπαινα ποτε στη διαδικασία να ζητήσω μέσω δικηγόρου ή ενστασης άνοιγα φακέλου διοριστεόυ εκτός και εαν είχα ισχυρές υποψίες ή ενδείξεις οτι τα μόρια του δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. σε κάθε περίπτωση νομίζω αν απευθυνθείτε σε δικηγόρο με εξειδίκευση στο ασεπ θα σας βοηθήσει

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Παρ Απρ 12, 2019 5:49 pm

tarel έγραψε:
sotinela έγραψε:
tarel έγραψε:Γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία των ενστάσεων? Αν από τον τελευταίο διοριστεο έχω μικρή διαφορά και θέλω να ελεγχθούν τα μόρια του μπορώ να κάνω αίτηση να δω τον φάκελο του?


ένσταση ειθισται να γίνεται οταν τα δικά σας μόρια δεν είναι ορθά υπολογισμένα. οχι να κοιτάτε τα μόρια του απο πάνω σας. εαν είστε σίγουρη/ος οτι δεν σας μετρήσανε σωστά τα μορια σας στο ΑΣΕΠ αναμφίβολα έχετε δικαιώμα να κάνετε ένσταση. ένσταση κατα διοριστέου με ποιο σκεπτικό ακριβώς θα κάνετε;;;; εχετε υποψία οτι ο διοριστέος έχει ψευδή πλαστά στοιχεία;;;;;;πως θα τεκμηριώσετε την ένστασή σας ;;; θα πείτε θέλω να δω τα δικαιολογητικά διοριστέου;;;;; με ποια αιτιολογία;;;


Το γνωρίζω αυτό που λέτε αλλά ορίσμενες φορές γίνεται και αυτ΄΄ο που αναφέρω παραπάνω. Σε άλλη προκήρυξη που ήμουν διοριστέος, μου έκανε ένσταση ο δεύτερος επιλαχών με αίτηση μέσω δικηγόρου και πρωτοδικείου για να ανοιχτεί ο φάκελος μου. Γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται αυτή η διαδικασία ; πρέπει να είμαι ο δεύτερος επιλαχών ή μποορεί να είμαι και πιο κάτω στην κατάταξη ;


Εφόσον έχετε έννομο συμφέρον, εχετε κάθε δικαίωμα να ζητήσετε να δείτε το φάκελο όποιου υποψηφίου θέλετε, χωρις να απαιτειται η παρουσία δικηγορου ή η απόφαση πρωτοδικείου. Αυτο είναι και το νόμιμο άλλωστε, διαφορετικά θα επροκειτο για αδιαφάνεια.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Απρ 13, 2019 1:13 am

Σχετικά με τις συνάφειες τι έγινε στην προκήρυξη αυτή ;
Είδα πάντως πως κάποια διδακτορικά ιστορίας και περιβαλλοντος
τα μέτρησαν ως μη συναφή ...
Τώρα για τα μεταπτυχιακά δύσκολο να μάθουμε ...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Δεκ 24, 2019 11:23 am

Στις 17/12 βγήκαν τα οριστικά της ΤΕ, για τις άλλες κατηγορίες τι γίνεται ξέρει κανείς ;

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τρί Δεκ 24, 2019 1:48 pm

Το μόνο σίγουρο είναι οτι μπορεί ο κάθε υποψήφιος να κάνει ένσταση στον οποιοδήποτε για τα μόρια του και το ΑΣΕΠ είναι υποχρεωμένο να κάνει ενδελεχή έλεγχο - αυτεπαγγελτο. Υπόψιν οτι δεν χρειάζεται ο καταγγελων να γνωρίζει αν έχει η δεν έχει τα μόρια που έχει δηλώσει.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Απρ 15, 2020 12:04 am

Στις 28 Φεβρουαρίου δημοσιεύτηκε η απόφαση κατανομής για τους κλάδους ΤΕ και ΥΕ

Κατανομή δεκατεσσάρων (14) ατόμων ως τακτικό
προσωπικό στην Αρχή Εξέτασης Προδικαστικών
Προσφυγών εκ των οποίων έξι (6) άτομα κατηγο-
ρίας ΤΕ κλάδου TE Δημοσίων Σχέσεων και Επικοι-
νωνίας, τρία (3) άτομα κατηγορίας ΤΕ κλάδου TE
Πληροφορικής, τρία (3) άτομα κατηγορίας ΤΕ κλά-
δου ΤΕ Διοικητικού Λογιστικού και δύο (2) άτομα
κατηγορίας ΥΕ κλάδου ΥΕ Επιμελητών.

σύμφωνα με τους πίνακες διοριστέων (ΦΕΚ 2402/
τ. Γ΄/24.12.2019 και ΦΕΚ 2406/τ.Γ΄/30.12.2019) της Προ-
κήρυξης 2Κ/2018 του Α.Σ.Ε.Π

Για τους άλλους κλάδους ακόμα δεν έχουν βγει τα οριστικά αν δεν κάνω λάθος !

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Μάιος 20, 2020 9:03 pm

Βγήκαν τα φεκ κατανομής για δε, υε και αναθεώρηση για τους τε... άλλη μια πηγή καθυστέρησης...
Τι γνώμη έχετε ; Πρόκειται για μια μικρή -οικογενειακή θα έλεγα - δημόσια υπηρεσία.
Γιατί να προτιμήσει κανείς μια μεγάλη , δαιδαλώδη υπηρεσία όπως το δεδδηε ή την ευδαπ ;
Αλήθεια - ελπίζω να με διαβάσει καθώς είναι στους διοριστέους πάλι - εσύ Κωνσταντίνα
τι γνώμη έχεις ;

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Μάιος 21, 2020 9:55 am

Παιδιά, οριστικά αποτελέσματα για τους ΠΕ έχουν βγει ή τίποτα ακόμα; Έχει περάσει τόσος καιρός και λέω μήπως μου διέφυγε κάτι...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Μάιος 21, 2020 3:39 pm

kristabella έγραψε:Παιδιά, οριστικά αποτελέσματα για τους ΠΕ έχουν βγει ή τίποτα ακόμα; Έχει περάσει τόσος καιρός και λέω μήπως μου διέφυγε κάτι...


ΔΕ νομίζω. Μπορείς να το ελέγξεις άμεσα. Μπες στο λογαριασμό σου στο ασεπ και κοίταξε
αν έχουν βγει οριστικά της 2κ/18 για σένα(για ΠΕ μιλάμε)... Αναμένουμε...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Ιούλ 07, 2020 5:28 pm

kristabella έγραψε:Παιδιά, οριστικά αποτελέσματα για τους ΠΕ έχουν βγει ή τίποτα ακόμα; Έχει περάσει τόσος καιρός και λέω μήπως μου διέφυγε κάτι...


Βγήκαν τα οριστικά των ΠΕ σήμερα. ΈΧει κάποιες αλλαγές.
Η βάση στη γενική κατηγορία έχει πέσει -χωρίς προυπηρεσία - στο 1553,8

NikosKiriakou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 10, 2020 3:13 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NikosKiriakou » Τρί Σεπ 22, 2020 1:47 am

Καλημέρα σας,
Στη κατηγορία ΤΕ ενώ οι διοριστέοι ήταν 12, σύμφωνα με έγγραφο που ανέβηκε τον Αύγουστο, στο diavgeia.gov.gr έγινε πρόσληψη μόνο 5 ατόμων, τον Αύγουστο. Αυτό συμβαίνει γιατί οι υπόλοιποι αρνήθηκαν τη θέση και ο φορέας περιμένει νέα λίστα ονομάτων από τον ΑΣΕΠ;
Ευχαριστώ πολύ.

NikosKiriakou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 10, 2020 3:13 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NikosKiriakou » Τετ Απρ 28, 2021 3:54 pm

Σήμερα βγήκαν στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ, 8 αναπληρώσεις στην κατηγορία ΤΕ και 1 στην κατηγορία ΥΕ.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Σάβ Ιουν 12, 2021 10:05 pm

Γνωρίζει κανείς το μισθολόγιο για τους ΠΕ ?

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Κ/2018

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Κυρ Ιουν 27, 2021 9:32 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:Παιδιά, οριστικά αποτελέσματα για τους ΠΕ έχουν βγει ή τίποτα ακόμα; Έχει περάσει τόσος καιρός και λέω μήπως μου διέφυγε κάτι...


Βγήκαν τα οριστικά των ΠΕ σήμερα. ΈΧει κάποιες αλλαγές.
Η βάση στη γενική κατηγορία έχει πέσει -χωρίς προυπηρεσία - στο 1553,8


'Εχει γίνει κάποιος διορισμός? Γνωρίζετε?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες